Păreri Bastarden

(2023)

Bastardul

xerses pe 27 Decembrie 2023 10:11
un film bun, jocul actoricesc al lui Mads este foarte convingator, povestea este impresionanta si dura.
soare_florin_marius pe 27 Decembrie 2023 17:15
Un film excelent ,încărcat de emoție ce te ține captiv de la început până la final ,face toți banii.????
sabinalin pe 12 Mai 2024 23:14
Ambitie, tenacitate, perseverenta. Sa lupti pana la capat pentru a-ti atinge scopul. Sa muncesti, sa nu te lasi, sa nu cedezi niciodata orice obstacol ai avea in fata. Pentru ca intotdeauna se gaseste cineva care sa puna bete in roate. Cazi, te ridici si mergi mai departe chiar daca totul pare sa-ti fie impotriva. Cam asta e soarta unui barbat in toata puterea cuvantului. Un barbat cu bune si rele capabil sa lupte pana la capat.

E vremea filmelor de agenda, pe baza de diversitate, pe baza de proportii si de orice altceva in afara de criterii valorice. Si totusi inca se mai pot face filme in maniera clasica, filme care pur si simplu sa placa spectatorului si sa-i dea senzatia ca politically correctness-ul n-a sufocat inca de tot arta cinematografica. E reconfortant sa vezi din cand in cand un film precum cel de fata, cu preocupare pentru scenariu, pentru o poveste solida care sa te implice emotional. Inca o colaborare excelenta Nikolaj Arcel-Mads Mikkelsen la unsprezece ani dupa precedenta. Inca un rol de referinta pentru Mads, un ,,Best european actor, cat se poate de onorabil.

danzandt_gmail_com pe 16 Martie 2024 20:45
Filmul prezintă drama existențială a unor coloniști, în Danemarca mijlocului de secol VIII. O atmosferă austeră, rece, crudă și o poveste tristă. Un actor excepțional, Mads Mikkelsen în rolul principal. Nu m-a dezămăgit în niciun rol până acum.
Mi-a plăcut mult.

stricted pe 29 Februarie 2024 20:10
Deși dramatic și sumbru de te ia cu frisoane, uneori chiar la propriu, reușește să-ți și încălzească sufletul pentru că îți dă speranțe unde nu mai credeai că există.
Mirceaionescu pe 25 Ianuarie 2024 19:59
Film bun!
Inca un film, in care Mads s-a intrecut pe sine! Imi plac maxim filmele scandinave! Merita cu prisosinta cele 2 ore! O incantare!
lili22 pe 15 Ianuarie 2024 00:01
Un film bun. Mads Mikkelsen impecabil ca de obicei. Frumoasa coloana sonora, imaginea.
andyy pe 07 Ianuarie 2024 02:31
Exceptional!
Exceptional film! Prin atata "inteligenta artificiala", am descoperit acest film impresionant despre...OM. Merita vazut!