Păreri Babardeală cu bucluc sau porno balamuc

(2021)

Babardeală cu bucluc sau porno balamuc

BigRedMachine pe 14 Martie 2021 16:47
Babardeală cu clișeu, sau Ferească Dumnezeu.
Știu, știu, din titlul comentariului, presupune-va, poate, onoratul auditoriu, că sunt unul dintre acei fanatici religioși cu spume la gură care nu suportă să vadă sex sau s-audă limbaj vulgar în filme. Nu e așa. Însă, dincolo de falsa dilemă morală a profesoarei porno surprinse în „intimitatea” pe care o filmează, filmul ăsta nu reușește decât să fie o odă voyeurismului, în care limbajul de mahala e la el acasă, se mândrește cu asta, ca un copil prost-crescut învățat să-njure ca să hăhăie părinții, grobian. După mine, ce nu reușește filmul ăsta să înțeleagă e că o mână de oameni cu convingeri radicale, împământenite în vremuri tulburi ale țării noastre, nu reprezintă pe-aceia care fac cinste credinței și tradiției în țara noastră. Eu unul sunt creștin, nu judec pe nimeni, nu condamn pe nimeni, cât nu mă afectează cu… citeşte
EUGEN.VIDEO pe 06 Martie 2021 16:37
Cat IQ mic sa ai sa numesti un film in felul asta? Toate porcariile romanesti au premii in Berlin...Cine dracu foloseste cuvantul ..babardeala...? Toata viata mea am vorbit urat...dar cuvantul asta de tocilari virgini , nu l-am folosit nici in clasa a doua...Sau...cum dracu sa pui SAU la un titlu??
makomomo pe 8 mai 2021 01:04
subscriu, titlu de film mai tampit,cretin sau retardat decat asta n-am intalnit niciodata
Caciulacdlac pe 12 mai 2021 11:52
Nu stiu, mie mi se pare ca au succes astea cu SAU in titlu. Omul Pasăre sau Virtutea nesperată a ignoranței a luat oscarul.
Cornel20021 pe 15 Martie 2021 23:43
Pacat ca nu poti da un numar negativ de stele
In mod normal nu poti viziona aceasta"capodopera" si sa nu emiti urmatoarea parere: daca o asemenea mizerie a luat premiul cel mare la Berlin atunci vremea cinematografiei a apus.
dany6960 pe 12 Martie 2021 19:11
In primul rand felicitari lui Radu Jude pentru Ursul de aur Berlin 2021. Filmul este genial si reflecta perfect Romania de ieri si de azi. Montajul face toti banii, cat si ideea de a imparti filmul in 3 parti cu mai multe posibile finaluri. Daca nu aveti nimic impotriva secventelor porno si injuraturilor atunci cu siguranta veti ramane lipiti de ecran pana la final.
Piranya pe 04 Aprilie 2021 22:17
O mizerie mai mare nici ca exista ! Daca prin aceste porcarii, reusim sa socam lumea civilizata si sa ne mai dea o pomana de premiu, e clar ! Suntem praaaf pentru cinema, axati-va pe documentare !!!
lili22 pe 25 Mai 2021 21:35
Foarte fain
Mie mi-a placut, il consider cel mai bun film realizat de Radu Jude si, oricum, cel mai bun film romanesc realizat in ultimii cinci ani, poate mai multi.Cel putin ultima parte a filmului este extraordinara.Si plasarea actiunii in frumoasa noastra capitala e o miscare inteligenta, ca nu se face sa razi de niste provinciali din judetul Salaj.
Nu e chiar pentru oricine, e pentru oamenii destupati la minte.Nota 7.Ursul de Aur este pe deplin meritat.

Domolul pe 30 mai 2021 21:41
Foarte bine că îi mai laudă cineva și juriul de la Berlin, chiar și indirect. Pentru ei orice gest contează acum, ffindcă au remușcări
user-6095726c00b36 pe 07 Mai 2021 20:04
Este cel mai prost film văzut de mine vreodata! Este o jignire să dai bani să vezi asemnea film! Am părăsit sala după primele 20 de minute! Povestea poate fi interesantă, însă este transpusă foarte prost, modul in care a fost filmat mi-a dat dureri de cap... nu gasesc nimic de lauda la acest film.
_xXx_ pe 06 Mai 2021 08:47
Altă "capodopera" după... Miami Bici!!!!! Cum pălăria mea primesc mizeriile astea tot felul de premii?
Este clar ca nu mai putem vorbi de cinematografie la noi in țară! Nu suntem in stare nici măcar un titlu mai normal sa dăm la un film! Vai de capul nostru!
De altfel...nu mai avem nimic de valoare in țara asta!

user-6098dceb3220a pe 10 Mai 2021 10:13
Citind review-urile acestui film pe cinemagia, am inteles ca este cel mai fain film romanesc vazut in ultimii 20 de ani - reflecta perfect ipocrizia umana, ❤ iar mesajul este chiar realitatea noastra.

Feedback atat de Magic nu putea spera regizorul - este fix ceea ce prezinta cu umor, vivid, chintesenta. E o provocare pentru toti.
Nu e usor sa ti se explice ca un penis e ceva natural, nimic pudic, ... precum un dinte.
Omul este genial. A castigat Ursul prin intelect.

* Am pacatuit si eu analizand filmul fara sa il vad, dupa titlu, insa face toti banii ulterior.
** Nu e un film pentru ipocriti, ce isi baga si scot toata ziua, sunt in esenta grobiani, fac pornhub cu sotia ca oricine, apoi se inchina la biserica, Judecand pe altii. Este un film minunat.

Domolul pe 30 mai 2021 22:19
Dacă un penis este ceva natural, de ce atunci nu se fac statuete cu acest premiu să fie înmânate la Berlin?
pharmakon pe 16 iunie 2021 00:19
Penisul este ceva natural. In esenta, orice lucru care poate exista in acest univers (altfel spus, care se supune legilor fizicii) este natural. Uraniul este natural. Plasticul este natural. Futaiul e natural. Chiar si lucrurile despre care se spune ca sunt sintetice sunt naturale, pt ca sunt obtinute din atomi ce compun acest univers. Faptul ca omul a devenit o fiinta incapabila sa accepte ceea ce este, e o alta problema. Avem un intreg aparat dedicat reproducerii, sectiuni importante din creier ce se ocupa doar de generarea placerii in timpul sexului, si totusi cand auzim cuvantul futai o luam la fuga.
makomomo pe 08 Mai 2021 01:01
Alta mizerie
Nu am folosit in viata mea de 40ani cuvantul "babardeala" si am injurat si eu destul de urat cateodata....incredibil ce titlu.
Filmul este o porcarie,lasati-ma cu faza ca ai iq mic daca nu iti place.Aceleasi mizerii Loony.Porn

Ipu pe 08 Martie 2021 10:56
Aferim și mașala! :|
Ghiolbanul marelui ecran (care a aruncat, în stilu-i grobian caracteristic, cu lături verbale în organizatori chiar și după ce a fost premiat!) se întoarce, pe fundalul neomarxist din ce în ce mai pronunțat al festivalului berlinez și favorizat probabil și de componența plină de dereglați a juriului din acest an, ca mai toți marii câștigători ai Ursului de Aur din Mileniul III, de altfel... :(
Suntem și noi curioși să vedem noua murdărie a Radului, deși după cea cu portretele criminalilor de război arborate pe blocurile din Capitală, parcă nu mai aveam chef să auzim de vreo "genială producție" a acestui ipochimen.
Din clipul de prezentare, ea pare continuarea tematică și stilistică a două "celebre" filme ale altui "corifeu" premiat la marile festivaluri de film, având pe afiș chiar și un actor care a jucat în cel mai recent dintre ele:

Iulidesprefilme pe 05 Martie 2021 18:13
Film premiat cu Ursul de aur la Berlin în 2021. Bravo !
user-60bcf2545a01a pe 06 Iunie 2021 19:06
Singura comedie a fost cand am ras de cat de prost e regizat filmul.
Pierdere de timp

MariusMat pe 06 Iunie 2021 00:14
Un film care combină fericit trei genuri doar aparent divergente: critica socială, comedia deșteaptă și, bineînțeles, câteva cadre de pornografie autentică. E nevoie de o minte deschisă ca să poți aprecia combinația. Jude mitraliază fără milă toate categoriile de frustrați, pudibonzi, gherțoi și mârlani, habotnici și naționaliști, ipocriți, misogini, parveniți și prețioși, mistificatori de istorie și apologeți.

Cred că intenția titlului aparent absurd e tocmai să filtreze spectatorii închistați și cu idei puține, înghesuite toate într-un colțișor obscur al creierului. Judecând după reacțiile la film, o bună parte din ei reușesc totuși să pătrundă în sălile de cinema, de unde ies inevitabil scandalizați și își deșartă perturbarea emoțională pe Cinemagia.

Dacă e ceva de reproșat, aș zice că… citeşte

dino_zoff pe 25 Mai 2021 21:25
o duminica ploioasa
Am dezvoltat de vreo cativa ani un interes pentru noile filme romanesti si le vanez aparitia; si cum stie orice vanator, la vanatoare mai trebuie sa ai si putin noroc, deoarece ca sa prinzi unul din filmele astea care ruleaza prin cinematografe cu o medie de trei-patru spectatori per proiectie trebuie sa ai un noroc chior. Acuma, dupa cum vedeti, asteptarile nu erau mari din punctul acesta de vedere, dar filmul acesta le-a depasit pe toate: a avut duminica seara in multiplex un singur spectator(!), subsemnatul, pana spre sfarsitul lui cand, nu-mi este foarte clar pentru ce: ca sa aprinda becurile sau ca sa urmareasca unul din cele trei finaluri apocaliptice (da, filmul are nu mai putin de trei finaluri alternative (!)) a intrat in sala si tanara plasatoare, angajata a complexului.
Problema cu acesti tineri (deja nu atat de tineri) regizori romani iesiti din mantaua lui Pintilie… citeşte

R_Afc pe 16 Iunie 2021 15:20
Ce alegeți între blenoragie și Radu Jude?
Este un film în care profunzimea te lovește din primele minute. Arta se poate citi pe bucile plate ale protagonistei. Dialogul este foarte slab, ceea ce a devenit o marcă înregistrată a regizorului.

Producția asta este doar o colecție de clișee știute de orice român, menită să gâdile orgoliul semidocților care au învățat istoria de pe Wikipedia. Vă uitați în oglindă și vedeți niște șoimi ai patriei care se strâmbă la voi.

Ioan777 pe 17 decembrie 2023 08:40
Blenoragie, clar .... :)
AndiS pe 15 Iunie 2022 07:57
Recunosc mulți dintre părinții de la ședință în comentarii
furnica_ilie pe 04 Noiembrie 2021 13:07
cel mai mare jeg posibil
Nu stiu sa fi vazut vreodata o mizerie mai mare...Cum sa numesti jegul asta film si tembelul care a putut realiza asa ceva regizor ?Merita dus la... balamuc urgent.
superdepeche pe 21 Iunie 2021 05:23
si ne mai miram de ce se duce de rapa industria asta in romania
doamne fereste asa ceva

boy211 pe 6 noiembrie 2021 23:13
arata realitatea
Ioan777 pe 14 decembrie 2023 11:19
realitatea porno . . .
user-60ba8ba98e7e7 pe 04 Iunie 2021 23:25
Cel mai prost film sau documentar nici nu stiu ce. Nu recomand la nimeni mai ales la tineri
neludiu pe 22 Octombrie 2022 20:38
Exceptionala radiografie a societatii romanesti. Primitivism, ura, homofobie, rasism, misoginism, ipocrizie, saracie sociala si intelectuala, parvenitism, etc.
dmsteaua pe 14 Iunie 2022 03:54
Aștept de 33 de ani să văd și eu un Film românesc. Nu vreau mare lucru,vreau un film ca ,,afară",cu intrigă interesantă,cu actori frumoși,cu dialoguri spumoase,cu cadre spectaculoase. Vreau să mă uit fascinat,să mă facă să vibrez,să mă facă să visez,să uit pentru două ore că am rate,că am probleme la serviciu,că s-au scumpit toate. Vreau să intru în sala de Cinema și să fiu învăluit de mister,de umor,de suspans,de muzică, să mă confund cu personajele,să trăiesc acțiunea. Sunt dezamăgit de 33 de ani de această pleiadă de filme mizerabile,adevărate tomberoane de gunoi pline de abjecții,vulgarități și imagini sordide. Oare nu se mai găsește niciun om de film normal în țara asta ? Nu ne mai vindecăm niciodată ? Nu putem face și noi un film normal ? Un thriller,o comedie,un polițist,o dramă după un roman mare. De ce nu face nimeni un… citeşte
swe_etdobby pe 10 martie 2023 20:01
"Aferim", de pildă, putea fi acel film pe care-l așteptați de 33 de ani, dar și acela a fost compromis cu limbaj abject în replici, din păcate! TOȚI folosim uneori cuvinte porcoase, dar locul acelora nu trebuie să fie pe marele ecran, într-un cinematograf unde poate au venit la film un părinte cu copilul său pentru a vedea ceva frumos, indiferent că palpitant, vesel sau trist ș.a.m.d., dar diferit de realitatea de afară și neapărat înălțător spiritual?
mladitza pe 28 martie 2023 10:43
Mie mi-au plăcut câteva filme românești recente (nu pomenim de cinematografia veche românească, unde chiar sunt destule filme excelente, cu toată cenzura impusă!). Dintre filmele recente mi-au plăcut: „La Gomera” (care are și suspans), „Miracol”, „Și atunci ce este libertatea?”, „Tata mută munții”, „După dealuri”, „Bacalaureat”, „Căutătorul de vânt”, „Aferim”. Și probabil mai sunt și altele... Din păcate însă sunt multe producții românești contemporane care lasă mult de dorit... aveți dreptate!
hitman78 pe 05 Iunie 2022 10:22
Ultima parte a filmului este cea mai interesantă și face o radiografie a societății noastre îndobitocită de comunism și plină de infatuați.Ca realizare filmul e slab exact același stil cretinoid românesc cu camera aia care filmează prost și fără rost,Radu Jude a făcut o treabă foarte bună cu Aferim dar aici nu i-a ieșit aproape nimic.
777L pe 03 Iulie 2022 23:14
Cum să faci unul dintre cele mai bune filme românești din ultimii 30 de ani (Aferim) și în același timp unul dintre cele mai proaste filme românești?

Cum să premiezi un asemenea film?

Structurat in 3 parti:

1- 30 de minute o femeie se plimbă pe străzile din București - cadrele îngheață pe clădiri, afișe, etc - da, am înțeles - București = Kitch, iar oamenii sunt mârlani și înjură la fiecare colț de stradă, dar totuși...

2 - 30 de minute de colaje în care România e făcută praf - (poate de asta le-a și plăcut criticilor nemți)

3 - 40 de minute de, cică, film.

Dacă ăsta e cel mai bun film pe care România poate să-l ofere în 2022, trist viitor are cinematografia românească!

defav pe 23 Iunie 2022 10:14
Nu am avut răbdare decât vreo 30 de minute, nici pana sa ajungă tipa aia la ședința de la școală... Se vede ca filmul e făcut pt străini, chipurile sa arate realitatea de pe aci, regizorul n-are altceva de făcut decât sa ne plictisească cu cadre lungi și dese din preumblarea profesoarei prin oraș, ca să puncteze cu tot ce e mai urat, mai fixează pe o clădire veche bună de demolat, ba pe Fornetti, ba pe Exchange, incropeste discuții pe la farmacie despre decăderea morala a nației, surprinde insolventa și înjurături cu organe peste tot. Bravo musiu regizor, ai reusit sa prinzi premiul berlinez, ce contează ca pe noi nu ne încălzește cu nimic .Ce contează ca nu e real ca o tipa sa facă sex în modul ala cu soțul ei, inclusiv vorbaria - decât dacă e vreo dereglat, la fel și bărbatul ei -sau ce contează ca pe noi nu ne interesează sa pui nu știu ce… citeşte
florinpuiu pe 16 Iunie 2022 08:01
pierdere de timp
Cel mai prost film romanesc,aproape tot filmul una merge pe strada
boy211 pe 06 Noiembrie 2021 23:11
Super film
Arata cu adevărat cum sunt romani, nație de ipocriți, misoginism, falși, hoți, gunoaiele Europei
Ioan777 pe 14 decembrie 2023 11:18
Intrebare: Rudele tale de gradu unu nu sunt romani?! Sau tu nu esti roman???!!! M-am prins ... Tu esti super ...
user-5ba3b576bcdfc pe 15 Iunie 2021 09:37
Comentariile, la fel ca poporul român: multi proști si semidocti infatuati care nu au inteles nimic.
Filmul este oribil si nu am putut privi decât jumate, dar ASTA E ROMÂNIA ADEVĂRATĂ cu poporul ei de căcat care a construit o țară la care nu poți sa te uiți caci ți se intoarce stomacul pe dos. Cei care nu sunt din București nu au recunoscut imaginile, probabil: piata Obor, Fabrica de bere Rahova, Banca Națională, Centrul vechi. Așa arată aceasta țară care mai bine ar fi rasă de pe fața pământului cu acest popor de inculți, de înapoiați, saraci, prost îmbrăcați si abrutizați. Filmul este o oglindă întoarsă spre România si spre români. Imaginea e de neprivit. Iti verși mațele. O țară de căcat, un popor de căcat. Trist, dar adevărat. Cine spune altceva se minte singur.

superdepeche pe 30 noiembrie 2021 05:13
sper ca nu mai ai fratii cel putin nu ca tine promiti?
user-629f2b3cda2bb pe 07 Iunie 2022 13:49
M-a plictisit enorm, am renunțat.
Nu știu de ce toate filmele românești tind sa lungească prin imagini nesemnificative epopeea personajului. 2 minute de frunze de copac și mieunat de mâța, chioșcurile, piata.
Sa nu uitam de alura îngălbenită a imaginilor, sa dăm impresia că suntem după revoluție.
De sunet nu mai zic, că trebuie subtitrare. Așa și telefonul meu filmează, prinde bine sunetele de fundal.

rouroux1 pe 28 Mai 2023 23:13
n-am adormit la niciun film de 3 ori cum am adormit la acest film. bine ca am revazut bucurestiul kitchos, niste cadre ametite, atat de departe de personaj despre care nu stim cine e ca nu se intelege, nici ce simte, daca o simti ceva... o poveste dezlanata, lalaita, de telelelu intr-un bucuresti cu product placement la covalact, exchange-uri, pacanele si cam atat. so lame.
IoanaMunteanu pe 07 Iunie 2022 14:51
Și totuși, izbutește!
Dacă sînteți amatori de pornografie + vulgaritate de limbaj + repertoriu complet de sloganuri corecte politic, priviți acest film și extaziați-vă!
Cică ar trebui să ne regăsim în tipul acesta de mizerabilism... Îmi pare rău, nu mă regăsesc. Dar nu-i nimic, sînt convinsă că mulți se vor regăsi. Pînă la urmă, acest subprodus al cinematografiei noastre izbutește ce și-a propus: dezvăluie cercul infernal în care mustesc cei mai mulți dintre compatrioții noștri, cu tot cu așa-zișii artiști care dau glas „sufletului românesc”. În privința aceasta, e o reușită. Dar nu prin puterea artei, cum crede dl. Jude, ci prin purulența pe care o degajă ca non-artă.
Mai e și infect jucat (unde or fi văzut cinefilii locali și mondiali vreo virtute actoricească pe aici, nu știu). Mai e și pueril montat: mă-nnebunesc după lungile drumuri… citeşte

user-60f0bdc4f25f3 pe 16 Iulie 2021 02:12
Am înțeles, e un fel de frescă socială a societății românești, nu e atât de rău. Dar nu înțeleg dacă filmul e chiar făcut ca meme sau efectiv e șocant doar de dragul de a fi șocant. În prima jumătate de oră îmi venea să-mi scot ochii dacă o mai vedeam mult pe tipă mergând mult prin oraș-ul ală hidos. Atâtea "puli" n-am auzit în viața mea, iar dialogul e execrabil de penibil in primele 30 de minute mai ales. Cine naiba intră într-o sală de jocuri de noroc doar ca să vorbească la telefon? De asemenea filmul ăla porno, pe care am fost nevoit să-l văd de 2 ori în decursul filmului, e și mai penibil, cine vorbește așa? Să nu mai zic de penisul ăla fals pe care îl suge.. Apropo, în filmul asta am văzut cele mai hidoase penisuri ai vaginuri din viața mea. Partea a 2-a e ok, desi random. Iar în partea a 3a, dialogul m-a captivat pe alocuri, chiar… citeşte
alina_sim pe 21 August 2022 21:30
As vrea sa vad un film romanesc premiat care nu ne arata din nou si din nou cat suntem de idioti, care nu ne face de ras in fata lumii. Nu suntem toti idioti in Romania asta. Sper.
leonard2004 pe 05 Iunie 2022 17:34
M-am uitat la film, mi-se pare că este un film scris de niște labagii și pornofilici (gooners) care își trăiesc toată viața în pornografie. Partea întâi este mai mult o reclamă turistică pentru București, dar Silviu Gherman a salvat această parte. Partea a doua este un dicționar cu anumite cuvinte și imagini, așa de umplutură să fie mai lung filmul. Partea a treia este "procesul", eu m-am uitat așa la film la glumă. Am vrut să văd numai pe Axinte și Silviu Gherman că tot apăruse în film. În rest, românii au exagerat foarte mult cu nuditatea în filme românești ca să se vândă bilete la grămadă. Nu există film românesc de după revoluție să apară un penis sau un vagin plin cu floci în cadru, dacă ai strânge toate scenele astea și le pui într-o compilație ar avea cam peste 2-3 ore. Iar la partea cu dicționarul pot să o montez și eu în… citeşte
donvito2021 pe 22 August 2022 09:14
Am încercat sa ma uit cat mai mult la acest film, dar nu am reusit decat putin peste jumatate de ora, pur si simplu nu l-am mai putut urmari, nu stiu ce comedie e asta unde o femeie merge pe strada si este injurata de toti, intr-un mod grotesc, dar mai ales ireal (cei care injurau nefiind familiarizati cu respectivele cuvinte, e ca si cum ai pune un om de cultura sa înjure, pur si simplu cuvintele respective se vede ca nu sunt din mediul lui, sunt false) preaulte injuraturi gratuite si lipsa de subiect, intriga, etc...
manusof pe 06 Iunie 2022 00:08
Un film foarte bun, care surprinde extraordinar de bine ipocrizia societatii in general si a societatii romanesti in particular.
Ioan777 pe 14 decembrie 2023 11:10
Oau ... Cata profunzime profunda . . .
Ioan777 pe 15 decembrie 2023 07:45
Dar n-am inteles pana la urma ... In general sau in particular???!!!
Horatiucrisan pe 28 Decembrie 2021 23:06
Filmul e o satira la adresa societatii romanesti insa dupa parerea mea actiunea nu prea e legata, in partea a 3a sunt unele dialoguri fortat comice si cam atat. L-am apreciat pe Radu Jude pentru ling si scurt metrajele excelente insa consider ca acest film nu e totusi un film de calibru greu care sa merite un premiu. Cu siguranta ca politicul corect in care ne balacarim singuri a contribuit mult la acordarea Ursului. Nu spun ca ar trebui sa trecem pe panta freneziei din perioada comunismului in care romanii erau cei mai inteligenti, inventivi, eroi dar nici obiceiul de a ne pune sistematic cenusa in cap pentru a fi corecti politic nu e de laudat.
Ioan777 pe 14 decembrie 2023 11:15
satira porno ...
Ioan777 pe 15 decembrie 2023 07:48
sau porno satira, ordinea nu conteaza
lucianpaul pe 06 Decembrie 2023 12:49
Ultima parte a fost interesanta si destul de reala (ăștia suntem). Prima parte incepe cu scene porno reale dar nenecesare apoi efectiv urmarim o doamna prin oras, zici ca a filmat sri ul. A doua parte zici ca i tema facuta de un elev superficial de a Xa. Per total film mediocru, slab.
Giulianodirt666 pe 25 Mai 2023 01:12
Grotesc.Frizeaza prostia.Inca o porcarie premiată de imbecilii din noul val al cinematografiei românești de 2 lei
BobbyBVI pe 25 Aprilie 2021 21:08
Stai, ma, puțin, nu vad bine? Cum naiba sa apari cu mască în film? Toate filmele care se fac se fac într-un cadru de siguranță, cu teste, cu orice, dar nu cu mască. Oribil. In primul rand, în al doilea rand...no comment.
Domolul pe 30 mai 2021 21:22
Poate apare doar în trailer cu mască. Și apoi poate că-i bine că vor afla și copii copiilor noștri despre pandemie când vor revedea filmul (asta în caz că această capodoperă va rămâne un fel de LOTR, cu nu știu câte reluări la TV peste ani)
clauditz pe 29 Ianuarie 2024 00:14
Cititi comentariile de mai jos înainte de a începe filmul (nu ca mine...). E o prostie de film, de fapt nici nu e film, e o aiureala. Am reușit cu greu sa vad partea 1 si jumătate din partea 2. Ca să nu zic ca la începutul filmului nici nu m-am putut uita, e dezgustător. O pierdere de timp, nu merita sa va uitați.
Ioan777 pe 14 Decembrie 2023 11:03
NIMIC NOU PE FRONTUL DE EST . . .
R.Juda nu se deziminte nici de data asta ...
Isi continua nestigherit campania anti-identitar-romaneasca sub umbrela Solomon.
Oricare roman ce-si uraste originile este rugat sa-l sponsorizeze!

AdriAdrianna98 pe 13 Decembrie 2023 13:23
mi-ar fi si rusine sa numesc mizeria asta film. film porno clasat sub numlele de film „artistic”. artisticul? zeci de minute cu una care se plimbă pe străzi, minute intregi filmand un graffiti sau un afiș publicitar pe clădiri și oameni înjurându-se. Care era artistictul? să-mi arăți orașul de zi cu zi? Mersi, văd așa ceva și ieșind pe stradă n-am nevoie să văd 2 ore un film pentru asta.
A 2-a parte a filmului pare să dea spre ceva interesant, arată tot felul de concepte ușor ironizate. zic, ok, poate măcar cu partea asta o salvează. Până încep sa-mi explice foarte EXPLICIT, prin video clar, cuvintele muie si pulă.
n-am nicio problemă cu sexualitatea, este parte din viața tuturor după o vârstă, dar mai contează și cum o introduci și până la ce limită o faci. Să mă pui ca spectactator să mă uit la o scenă întreagă și… citeşte