Păreri A Lonely Place to Die

(2011)

A Lonely Place to Die

ryco0984 pe 30 Decembrie 2011 22:16
Un film bun european, care pune accentul pe poveste, nu pe efecte.
xerses pe 30 Decembrie 2011 09:08
Chiar daca nu este un film pe care sa-l tii la "arhiva", filmul reuseste sa capteze interesul pe toata durata lui.
Manusa pe 27 Decembrie 2011 22:15
Un triller foarte bun, m-a tinut in suspans. Are o actiune buna si interesanta ideea rapitorilor de a ascunde pe cei rapiti, in munte in locuri uitate de lume, iar daca erau prinsi nu avea nimeni dovezi care sa ii incrimineze......
Sylvester77 pe 06 Ianuarie 2012 01:08
ACOLO UNDE SINGUR POTI MURI
Intr-un loc al nesigurantei, neprevazuta intamplare schimba planul unor tineri pasionati de alpinism propulsandu-i neasteptat spre riscul apropiat al mortii, intr-o aventura dramatica plina de suspans si spirit artistic impresionant.
nikkolle pe 21 Ianuarie 2012 21:50
Foarte Bun!
Bine ca la sfarsit a primit ce a meritat nenorocitu ala de rapitor ! ;) ;)
david62 pe 31 Decembrie 2011 22:56
Un film deosebit
Un film deosebit. Foarte simplu şi bine realizat la care te gandesti mult dupa ce l-ai vazut . Mie personal mi-a placut. Recomand iubitorilor acestui gen de film.
tony_mondyalu pe 20 Aprilie 2012 04:22
un film destul de interesant care reuseste sa te tina in suspans pana la ultima faza, a fost mai bun decat mas fi asteptat intr-un principiu
k-rissa pe 24 Martie 2012 22:53
mi-a placut mult acest film, peste asteptari as spune.
karadasca pe 30 Ianuarie 2012 18:47
Foarte Bun
Un film care te tine in suspans de la inceput si pana la sfarsit.
Ciprian_2007_tl pe 14 Martie 2013 23:34
Filmul este captivant.Povestea este foarte interesanta, prestatia actorilor e una foarte buna.Mie unu mi-a placut.Merita vazut.
Dana04 pe 05 Februarie 2012 09:55
Foarte fain filmul o actiune foarte faina si fara niciun fel de efecte speciala :D
Merita vazut ii foarte fain!!

MikeNight pe 27 Decembrie 2011 17:04
ok
Un film ok, suspans, urmariri prin munti, impuscaturi si niste peisaje superbe ...
improv3 pe 06 Februarie 2012 21:03
Nu!...
Am vazut filmul si sincer nu mi-a placut.Daca ar fi sa aleg intre filmul asta si 99 minute de somn, cu siguranta as alege sa dorm.
Horatiucrisan pe 02 Martie 2019 14:37
Un film prost cu un scenariu incoerent, neverosimil, pare o adunătură de scene montate la întâmplare de un regizor beat. Se dorește a fi un film de acțiune însă lipsa de coerență a acțiunii cat si situațiile nefericite fac din acest film unul de nota 2.
stricted pe 23 Mai 2018 17:36
A Lonely Place to Die nu este un film prost si nici unul bun. Se zbate undeva la mijloc. Scenariul superficial alaturi de o regie cu neajunsuri il trag in jos.
lavara_laiarna pe 26 Ianuarie 2018 13:00
Un film amuzant despre sacrificiul voluntar și arme stricate la timp.
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:06
monu pe 26 Ianuarie 2014 14:12
Multe peisaje minunate care reusesc sa-ti capteze atentia, filmul nu e cum ma asteptam dar merita vazut!
GALD pe 11 Mai 2013 19:10
Bunicel
Un thriller destul de reusit, ce te tine in suspans, dar la care-i lipseste protagonisti si producatori de valoare, care sa-l fi conceput mai hollywoodian. Mi se pare cam de mana a doua, pacat de subiect care era destul de ofertant pentru a fi exploatat la superlativ.
georgel1976 pe 18 Noiembrie 2012 16:00
sus la munte sus
un film cu peisaje superbe, actori potriviti pentru rolurile din film si o poveste foarte buna cu suspans care te tine in priza si iti starneste curiozitatea, ceea ce te face sa vezi filmul pana la sfarsit. a se vedea
Utube pe 18 Aprilie 2012 21:16
Este un thriller de acţiune destul de reuşit filmat în locaţii cu peisaje montane spectaculoase şi care doreşte să evidenţieze, încă odată, că sentimentul uman, sacrificiul şi dăruirea până la moarte, faţă de aproapele nostru, nu au murit în ciuda lumii tot mai rele şi egoiste în care trăim.

Ideea care generează acţiunea filmului nu este nouă, a mai fost exploatată în câteva pelicule de succes, una din ele, foarte reuşită, avându-l ca protagonist pe Mel Gibson, dar aduce ceva nou prin modul de operare, destul de ingenios, al răufăcătorilor. Producătorul a beneficiat din plin de spectaculosul peisaj montan din Scoţia creditând ca „băieţi buni” un grup de alpinişti profesionişti, fapt care aduce un spor de adrenalină peliculei.

Interpretarea actorilor este foarte bună, fiind tot timpul în rol, mai neinspirată fiind… citeşte

A Lonely Place to Die – si totusi nu chiar atat de pustiu

Regie: Julian Gilbey
An: 2011

Actori: Melissa George, Ed Speleers, Eamonn Walker
Genul: aventura

Fara o campanie de marketing puternica este destul de greu pentru un film sa iasa in evidenta si sa capteze atentia potentialilor telespectatori. De cand lumea, mici exceptii se gasesc in orice domeniu, iar cinematografia nu se abate de la regula. Conform unui studiu facut in America, filmul A Lonely Place to Die a ocupat pozitia a noua in topul celor mai cautate filme pe ... citeşte

misterx2002 pe 28 Ianuarie 2012 22:59
recomand
un film foarte bun cu o distributie de exceptie.mi-a placut in special rolul lui Melissa George o australianca care a inceput sa fac filme din in ce mai bune.recomand
radu3455 pe 28 Ianuarie 2012 11:15
un film foarte bun plin de suspans merita sa-l vedeti
cosmin742000 pe 15 Ianuarie 2012 10:50
Un film tras de par pe ici pe colo prin partile esentiale , peisajele insa merita sa pierzi o ora jumate.
Miaunel18 pe 07 Ianuarie 2012 00:18
Un thriller european bun
Un film bun cu o actiune bine conturata, oleaca de suspans si niste peisaje superbe da rezultatul unui thriller bun...mai putin finalul filmului parca urmarirea era stii ,,te vad,, , nu ai unde sa te ascunzi.....oricum un film de urmarit.
tucupet pe 06 Ianuarie 2012 16:50
a lonely place to die
Film excelent,un thriler reusit cu o actiune interesanta si plina de suspans.In esenta,actiunea urmareste planul unor indivizi de a obtine o suma de bani in schimbul unei fetite pe care au rapit-o si au sechestrat-o in munti.Intamplarea face ca in acele locuri sa nimereasca niste alpinisti care o gasesc pe fata,si de aici incepe actiunea,suspansul iar filmul devine deosebit de interesant.Merita vazut,e un film thriler al anului 2011,bine regizat si cu o intriga excelenta.
j0hanna pe 29 Decembrie 2011 22:02
Un film cam nedrept
Filmul e dovada vie a faptului ca nicio fapta buna nu ramane nepedepsita
razsax pe 29 Decembrie 2011 20:12
Un altfei de Alpinist
Niste peisaje deosebite, si o coloana sonora interesanta, grefate pe o intriga destul de buna, fac un film acceptabil pentru o dupa amiaza ploioasa. Finalul putea fi lucrat mai profesional, dar...cam greu in ziua de azi.
Gabbella pe 08 Martie 2012 12:05
Dragutel
Filmul nu m-a impresionat in mod deosebit. Pana la sfarsitul filmului aproape au murit toti actorii. Asta pentru ce? Ca sa salveze o fetita a carui tata era foarte bogat? Sa fim seriosi, se mai intampla asa ceva in ziua de azi? Sa fim realisti, cine isi risca viata in ziua de azi ca sa salveze o fata?
Puteau face cumva sa nu moara atatia:))))