Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Feb 2009, 18:25   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
va rog sa batem campii

Stimata domnisoara Gloria,
fac apel la bunul simt care va caracterizeaza.Cred ca nu-mi mai tin nervii in frau,e vina mea in proportie de 90%,de aceea va rog frumos sa-mi stergeti contul,sau sa il blocati pe o perioada nedeterminata.Cu multumiri anticipate,Cristina.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 18:27   #2
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Imi ajunge PM-ul afisat de speriatul ala,cearta,certurile pardon, aiurea si toate acuzele,mai mult sau mai putin indreptatite.Succesuri si I'm out of here.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 18:29   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu.
Contul nu va fi sters.
Nu mor caii când vor javrele.
(Câinii sunt nobili, dar termenul "javrä" are si conotatii bipede, deci e folosibil.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 18:35   #4
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Pauline, daca noi facem abstractie de acea persoana, de ce nu incerci sa faci si tu. Sa renunti la toti prietenii tai de pe forum asa, brusc, e mare pacat.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 18:50   #5
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Hei.. Pauline. Nu pleca... da-i incolo de ... Tu nu esti pe forum pentru ei... tu esti aici pentru ca iubesti filmul si arta. Ar insemna sa le faci un mare bine daca pleci... :hmm: Poti f bine sa-i ignori si asta e... life goes on
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 19:42   #6
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pauline Kael:
Imi ajunge PM-ul afisat de speriatul ala
Asta a fost chiar scopul postarii. Dar nu te impacienta, "Neuptolem" e cea mai periculoasa creatura virtuala creata vreodata pe Internet in Romania dupa 1989. Deci, infricosarea de dansul, nu aduce nimic nou, nu impresioneaza pe nimeni, nu schimba nimic pe forum, caci, toti, stiu, de ce e in stare psihopatul ala atunci cand e atacat. Deci, tu, acum, nu faci decat sa confirmi o regula aici, pe acest forum, regula unui dement: orice mesaj cu tenta abuziva dpdv psihologic e pedepsita in cel mai aspru mod posibil, mai aspru si decat o bannare in sine. Neuptolem detesta psychointernautii si cei care se dau mari smekeri pe net, cei care ataca alte persoane nevinovate, de aceea el adopta masca unui psihopat mai psihopat ca psychointernautii ca sa poate sa-i sperie pe psychointernauti si sa fuga de pe forum. Neuptolem e al dracului de viteaz! El a bagat frica in Mistah J, in Djinjis, in Costorocus, acum, se pare, si in Pauline. Dar chiar nu dorea sa te goneasca, dar a ramas asa..in transa, ca el e al dracului...Asa. Ce spuneam?
Deci, concluzia: tu te-ai dat smekera pe net si ai atacat o persoana nevinovata, in cazul nostru, chiar pe insusi Domnul Neuptolem (Viteazul, Onorabilul, Respectabilul si Justitiarul) atunci cand l-ai facut (FARA SA VERIFICI ASTA IN REAL LIFE!) bi-sexual.
Deci, nu am nimic cu tine. Neuptolem a avut.

----

Uff, Pauline, te rog nu pleca tu, nu asculta la nesimtiti, fii o fata desteapta si ignora-i! Is nesimtiti, da-i drrracului!... :? :love:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 20:15   #7
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Gloria:
Ar insemna sa le faci un mare bine daca pleci
Nicidecum! Ei te adora, si de-asta fac asa, sunt gelosi ca nu te pot avea! Crede-ma, e adevarat, am trait-o pe pielea mea, barbatii sunt niste slabi si ticalosi si...si...nici nu stii cat de usor pot fi culcati la pamant.
Nu faci decat sa le dai apa la moara! Fii inteligenta si independenta, puternica si stapana pe tine! Urmareste-ti telul si ignora-i!
Is niste javrrre, mai..

Am o melodie-surpriza pt tine:
http://www.youtube.com/watch?v=7UPzsvS7vzE
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 20:28   #8
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Eu cu cine o sa mai vorbesc despre Oscar-uri, Heath Ledger si Sweeney Todd?
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:02   #9
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Pauline doar eu tin cu tine.Stergeti`i contul dragilor :lol:
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:10   #10
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
O sã fiu cam off-topic,dar mi se pare mie sau ,în afarã de Gloria, userii de sex feminin nu rezistã mult pe forum?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:19   #11
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
O mai avem pe buticut...e fata, nu? :oops:
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:31   #12
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Îi,dar de-abia a fãcut anul cinemagic(nu cã aº avea ºi eu mai mulþi :oops: )
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:43   #13
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Ar mai fi si Illo si EgOisM, care amandoua adopta stilul meu, postari periculoase, dese, pe topicuri cheie, la intervale largi de timp dupa vacante luate la modul cel mai relaxant si independent posibil: "daca la scoala trebuia sa ma duc zilnic, ei uite ca imi bag p***(*) in el de forum si imi iau o vacanta de...de...cat vreu io! :hmm: ".
Sper ca si Pauline sa adopte acelasi stil.
No, daca nu esti platit sa postezi, nu renteaza sa postezi zilnic si non-stop. Cateodata ti se mai taie, adica, ce naiba, viata de afara e unoeri (chiar) mai adevarata ca pe forum. :huh:

Illo si EgOisM....offf.. :love: + :love:
----
:lol: :oops: 8) :? :shock: :happy: :huh: :w00t: 8) :oops: :happy: :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=7UPzsvS7vzE
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2009, 23:59   #14
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Suspect de bizar:
O sã fiu cam off-topic,dar mi se pare mie sau ,în afarã de Gloria, userii de sex feminin nu rezistã mult pe forum?
Ti se pare, Suspy.
Pe IMM ai uitat-o?
Mai sunt si Illotempore, europe_east, EgOiSm, Aayana, Mala Portugal, Ricutza - mai rar, în ultima vreme, dar din motive de timp, nu de "rezistentä".
Tot din motive de timp si-au rärit frecventa, sau au dispärut complet, Mafalda, Obvious, Cherryblossom, Alice_Fluture... Nici una nu a avut "incidente".
Singura care efectiv "nu a rezistat", ajungând din päcate la bannare (din motive temperamentale, nu altfel), a fost Dragomara. Iar Lestatika_29 e singura care ne-a päräsit din motive "politice", o datä cu schimbarea de regim din octombrie 2006 (împreunä, dealtfel, cu mult mai multi useri de sex masculin: Ghita_Cartita, Nightwane, Emanuel, etc...)
In plus, mult mai multi useri bärbati au capotat prin bannare (Mel, Bubu, Gandaalf, Ambra Blu, Mistah J...)
Deci, statisticile aratä taman contrariul: useritele rezistä mult mai bine decât partenerii lor de... forum!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 00:07   #15
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Deci, statisticile aratä taman contrariul: useritele rezistä mult mai bine decât partenerii lor de... forum!
:lol: Esti senzational, dom'le! ASA E!!!!

Originally Posted by Pitbull:
EgOiSm

Se scrie "EgOisM", cu majuscule doar la "E", "O" si "M", la modu': "E OM. E om. E totusi un om..si uite ce da din ea! :shock: " ori: " E om, e si ea om, nu-i faceti rau, e si ea om. Tzuc!..Pe nasuc!... "
Mi-a luat si mie ceva timp pana sa invat.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 07:44   #16
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
eu propun banarea PM-ului in sine

da acuma serios...unii de pe aici nu au ce face si incurca Cinemagia cu mIRC-ul
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 11:35   #17
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Gloria:
Pauline, daca noi facem abstractie de acea persoana, de ce nu incerci sa faci si tu. Sa renunti la toti prietenii tai de pe forum asa, brusc, e mare pacat.

Multumesc pentru cuvintele frumoase.
N-o sa fac abstractie ,o sa iau anumite persoane "In suturi" cred ca e permis,si asa imi canalizez toate energiile negative intr-un loc meritat.

Ma bucur ca Pitbull a incurajat acel user lesinat pe topicul cu "fete rele",ba da,asa ati facut,ati intarit afirmatiac a topicul n-are sens,stiind ca ma doare asta din partea dvs,nu a lui.Misto..Oricum,m-am intors.

Am sa mai scriu pe forum pentru ca pur si simplu n-am alta distractie.
Redmen,mori si tu sa te bag in seama putin.Si for the last time: n-am nimic cu personajul Nesuptolem,doar ca e prea prost,atat de prost incat observati ca mai scrie una de pe contul lui,sau el crede ca are personalitate dubla,e si barbat si muiere concomitent.(Dupa ce s-a milogit de Gengar,MistahJ sa vina pe forum,si dupa ce ala i-a dat cu tifla acum spune ca ala a fugit din cauza lui.Gizas.Si asculta toata ziua cacalin crisan si bate campii mai sus obsedatul sexual.Daca ar sti cat de mult le ingretoseaza pe fete.Egoism mi-a zis ca ea crede ca Nesuptolem asta are 50 si e un frustrat sexual si nu stie cum sa scape de el si de PMurile lui,ca s-a laudat prapaditul ca e fotomodel.O intraga istorie de rahat.etc).

Ia uite ce avatar mi-am pus.
Am niste filme de vazut,niste animeuri beton(unul l-am nimerit in engleza din pacate, nu in dulcele grai japonez,mai am de invatat ).Si niste filme noir clasice.Si "Goodbye,my concubine" se potriveste in acest context.

nesuptolem a scris:

Quote:
El a bagat frica in Mistah J, in Djinjis, in Costorocus, acum, se pare, si in Pauline. Dar chiar nu dorea sa te goneasca, dar a ramas asa..in transa, ca el e al dracului...Asa. Ce spuneam?
Deci, concluzia: tu te-ai dat smekera pe net si ai atacat o persoana nevinovata, in cazul nostru, chiar pe insusi Domnul Neuptolem (Viteazul, Onorabilul, Respectabilul si Justitiarul) atunci cand l-ai facut (FARA SA VERIFICI ASTA IN REAL LIFE!) bi-sexual.

:sick:
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Gloria:
Ar insemna sa le faci un mare bine daca pleci
Nicidecum! Ei te adora, si de-asta fac asa, sunt gelosi ca nu te pot avea! Crede-ma, e adevarat, am trait-o pe pielea mea, barbatii sunt niste slabi si ticalosi si...si...nici nu stii cat de usor pot fi culcati la pamant.
Nu faci decat sa le dai apa la moara! Fii inteligenta si independenta, puternica si stapana pe tine! Urmareste-ti telul si ignora-i!
Is niste javrrre, mai..

Am o melodie-surpriza pt tine:
http://www.youtube.com/watch?v=7UPzsvS7vzE
:sick:
Nesuptolem!
Nah:
http://www.cinemagia.ro/forum/viewtopic.php?t=17820
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 17:16   #18
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Vai, ce-mi face fiinta asta!.. dar cum puteti s-o tineti pe forum in frau??.. E atat de...atat de...Nici n-am cuvinte..o las pe ea personaj pozitiv si eu sunt personajul negativ, chiar nu am nevoie de intreaga poveste, tin la imaginea mea de viitoare actrita..
Originally Posted by Paulina:
Nesuptolem
Paulina, in primul rand, nu ar trebui sa raspund la o asemenea jignire, in al doilea rand, eu nu fac sex, de cand am avut unele divergente cu un obsedatu dracului sexual si a primit un pantof in testicule, ca asa ma invatase pe mine un fost ca se procedeaza cu obsedatii, tot un distrus si ala..a fost nevoie sa ma duc la politie sa mai dau si declaratii ca eu am fost victima.. de atunci nu mai vreau sa aud de barbati, si, mai nou, filtrez cu o colega de facultate :oops: ..dar de ce ma stresez eu oare cu una ca tine?!? eu care sunt o delicata si o sensibila, uff..
Nu fac sex! Si nici nu ma gandesc sa practic ceva ce, tu, poate, practici la tine in dormitor! Naiba sa te ia de nemernica ca ti-am zis-o acum!...
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 20:18   #19
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by E.Floares:
Eu cu cine o sa mai vorbesc despre Oscar-uri, Heath Ledger si Sweeney Todd?

Cu mine .

Acum lasand gluma la o parte,hai Pauline sa aratam ca sexul feminin e tare si rezista,sa nu le dam satisfactie celor care vor sa ne vada inactive pe forum . Be a warrior si infrunta-i pe toti...doar si eu tai la nevoie (cu briciul ) . Cea mai tare forma de atac e cea verbala,facuta in limitele bunului simt, nu te lasa. Vad ca deja se exagereaza pe aici...CATFIGHT!!!!!
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2009, 21:02   #20
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
Eu cred ca Neuptolem este o fiinta foarte proteica si foarte histrionica. Ii place sa se dea in spectacol mai mult decat probabil ar vrea, daca ar sta putin sa judece. Dar il ia valul (de ce natura sau substanta trebuie lamurit) si se aprinde pe loc. Cred ca scrisul lui o ia mult inaintea gandurilor, iar SCRISUL ii este facil, are exercitiu in domeniu. E ca un foc de paie care cu paie se stinge. Si mi se pare ca si el o recunoaste, dar in felul lui cu totul personal, bineinteles. Simpatic, in felul lui (antipatic unora).
Poate ar fi cazul de un topic "Neuptolemii Anonimi", nu stiu...
Led-Ze-Pencil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells