Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Mar 2004, 12:09   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Bubba Ho-Tep

Aloha! Am reusit, finalmente, sa pun ghearele pe film si filmul pe monitor! Din pacate, am fost putin dezamagit. Mi se pare ca buba din film este ca se misca oarecum...incet si cum noi nu suferim de cultul personalitatilor americane, poate nu am reusit sa prind chiar toata chestiunea filmului. In sine are evident scene foarte amuzante si nici macar mumia nu arata prea rau. Ca low-budget este un film bun, dar din pacate trebuie sa se lupte cu filme barosane...
Totusi nu mi se pare ca problema sta in bani. De aratat a aratat bine filmul si Bruce Campbell a fost cu adevarat Elvis. Dar, ce sa faci, pana la urma si legendele mor.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2004, 11:25   #2
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Hail to the King, baby! :lol:

Corect PoliFanatik (multzam again!), la pomul laudat sa nu te duci cu sacul!
Marturisesc ca asteptam mai multe de la filmul asta, macar cel putin datorita "enormei" publicitati underground ce i s-a facut.
Eu unul asteptam sa fie peste Phantasm (opera de capatâi a lui Coscarelli), insa se pare ca vârsta isi spune cuvântul si in cazul acestui regizor/scenarist.
Pe scurt, Elvis (dah, adevaratul Elvis traieste si e destul de in vârsta; obosit de atâtea concerte, tipu' isi luase o sosie, care cum se stie, a murit putin; in prezent traieste intr-un azil de batrâni si are o problema cu o excrescenta cancerigena? pe cocoselul lui :lol: ), impreuna cu Kennedy (inlaturat de la putere de L. Johnson, vopsit in negru si cu creierul inlocuit cu un saculet cu nisip, pentru a nu fi identificat :lol: ) descopera o mumie egipteana (amicul Ho-Tep! ) care-si face veacul prin azilul lor, hranindu-se cu sufletele pensionarilor rezidenti, pe care le suge direct prin fundurile acestora.
Lupta e crâncena si nr. victimelor crescut! 8)
Din partea mea, Coscarelli putea sa insiste mai mult pe detaliile festinelor mumiei! In rest, primul rol in puterea cuvântului al lui Bruce Campbell, dupa trilogia Evil Dead.
Astept cu incredere sequel-ul: bubba nosferatu "curse of the she-vampires" :lol:
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2004, 14:43   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Apropo de sequel, crezi ca e pe bune? :roll:
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2004, 16:11   #4
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by PoliFanAthic:
Apropo de sequel, crezi ca e pe bune? :roll:

normal!
coscarelli se preteaza la asa ceva! remeber Phantasm...
apoi a mai fost si seria Beastmaster (la care el a fost scenarist doar, la prima parte)....
oricum, se poate mânca o pâine buna explorând filonul asta...
Parerea mea! :lol:
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2004, 19:39   #5
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Phantasm am luat, dar mi-e cam lene sa ma uit la el cap coada. Poate intr-o zi ploioasa, ca ieri de exemplu!
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells