Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Sep 2003, 01:32   #21
Le Grand Epinard
Novice
 
Le Grand Epinard
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3
Filmul e bun si te tine lipit de scaun. Distractiv dar nu lasa prea mult loc de gandire. Iti serveste situatia pe tava si tot el o si rezolva, folosind exact atatea mijloace incat sa-ti priasca floricelele si sucul pe care le-ai luat la intrare. Fara dureri de cap, fara meditatii peste noapte, fara interpretari, fara urmari neplacute. Aaaaaahul de la sfarsit (deci nu era pizza-man-ul de vina) e mai curand un Stiam eu! (hai bai, ce, ma duc astia pe mine, cand ii aduce pizza mosu' are alta voce decat la telefon!), ce iute si destept sunt. Film bun cum ziceam, mai bun decat Bad Company (well, orice e mai bun ca Bad Company) si tensiunea de pe la mijloc il apropie de A time to kill.
Mr Farrell nu se numara printre actoriimei preferati dar se scoate onorabil. Cam atat. Mi-as fi dorit sa nu vad la Joel Schumacher inca un final a la X Files, din seria ochiului care se deschide, a mainii care se misca a lui Kiefer Sutherland care apare de dupa colt si dispare in ceata
__________________
[img]http://www.internetbumperstickers.net/images/n5/no_soup.gif[img]
Le Grand Epinard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2003, 22:41   #22
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Mi se pare ca te pune pe gandit filmul. Adica, de ce este acuzat Stu? De niste chestii pe care, sa fim seriosi, multi oameni le fac. Cati barbati nu se gandesc sa-si insele sotia, cati oameni nu sunt increzuti, cati nu isi bat joc si doar ii folosesc pe cei din jurul lor? Dar merita omorati pentru asta? L-ar fi omorat pe Stu criminalul aproape fara chip?
Plus cunoastem niste personaje foarte interesante, pe langa Stu. Evident criminalul este nebun, cat de nebun insa? Am vazut cu totii in diverse filme acest gen de nebunie "buna", care sa duca spre binele umanitatii. Politistul interpretat de Forest Whittaker este un tip destept care implementeaza un limbaj codat pentru a-l ajuta pe Stu. Filmul acesta este cam exact cum ar trebui sa fie un thriller sau un film psihologic.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells