Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Feb 2012, 10:27   #1
lupulsmek
Novice
 
lupulsmek
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 3
cum se numeste filmul

ideea filmul era despre intalniri ratate imi amintesc putin de la inceputul filmului dupa prima intalnire fata nu mai era sunata si incerca sa faca tot posibilul sa o sune ...daca aveti ceva idee...stiu ca filmul nu este f vechi de 2 maxim 3 ani
lupulsmek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2012, 23:49   #2
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Nu e prea clara descrierea, dar uite un film care contine si scene de genul celor mentionate de tine: He's Just Not That Into You.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 01:11   #3
depeche20dm
Novice
 
depeche20dm
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1
As dorii sa ma ajute si pe mine careva sa-i amintesc de un film mai vechi cum se numeste daca la vazut cineva. Tin minte ca l-am vazut la Cinematograf acuma`s 12-13 ani

Este vorba de un tip care se putea transforma in 2 specii ; Vampir si un fel de om de piatra ca si personajul ala din fantastic four ceva de genu . Avea o masina decapotabila albastra parca si a depasit viteza pe autostrada si a inceput sa-l urmareasca politia si mergand pe drum sa schimbat culoarea masinii in rosu , putea sa isi schimbe culoarea masinii in astea 2 culori. SI ajunge la o casa in care statea o femeie si avea multe pisici si in curte si in casa . Pisicile il simt si incepe sa sara pe el sa-l muste si se transforma asta in vampir si se bate cu pisicile alea.
Pe la sfarsitul filmului il prind parca cu ceva sarma in jurul gatului si se transforma in cealalta specie ,se lupta cu aia si la sfarsit moare dandui foc parca.

Va rog cine ma poate ajuta sa-mi amintesc cum se numeste filmul
depeche20dm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 23:04   #4
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
@depeche20dm verifica Sleepwalkers.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2012, 22:37   #5
lupulsmek
Novice
 
lupulsmek
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 3
asta e filmul, multumesc

Originally Posted by Namaste:
Nu e prea clara descrierea, dar uite un film care contine si scene de genul celor mentionate de tine: He's Just Not That Into You.
lupulsmek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2012, 12:33   #6
Ratusca_vesela
Novice
 
Ratusca_vesela
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 2
Caut si eu de ceva vreme un film dar nu stiu cum se numeste. Actiunea se petrece intr-un lagar de concentrare, aici o poloneza, avand studii a fost pusa ca asistenta medicala, iar ea facea mici manevre vanzand diverse "pe sub mana" prizonierilor. Cand o prinde soldatul neamt, o pune la perete si ii zdrobeste mana cu tocul pustii. Poloneza este si cea care povesteste ce s-a intamplat in lagarul de concentrare. In final este lasata sa plece. Dupa cativa ani afla ca de fapt eliberarea ei a fost o greseala...
Va roggg, cine imi spune cum se numeste filmul?
Ratusca_vesela is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 13:46   #7
mollmoll72
Novice
 
mollmoll72
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1
Buna, caut si eu un film SF pe care l-am vazut in intervalul 1996-2000 , nu mi amintesc exact pe TVR1 sau TVr2. Nu-mi amintesc prea multe detalii, si nici actori.
Un profesor , scriitor sau medic nu stiu ce era exact ajunge pe un taram/planeta populata de tot felul de creaturii ciudate; medicina era foarte avansata; virusii puteau fi vazuti cu ochiul liber si operatiile se faceau direct cu mana; cei care se urau intre ei isi transmiteau prin limba cred... niste viermi foaret mari care intrau prin piele in organism si persoana respectiva murea. Iar cand murea apa marii se transforma in sange si se auzea un tipat ciudat. Cei de pe planeta ziceau ca e strigatul marii si ca-l cheama pe decedat. Mai era si o imparateasa care era tinuta prizoniera de un monstru pentru a-si ispasi nu stiu ce pacate, nu stiu exact( nu e Star wars; monstrii seamana cu cei din star...dar filmul asta e altul). Era si o ptrintesa care tot visa ....doi munti care se bateau cap in cap........Poate sa-mi spuna cineva cum se numeste? Multumesc
mollmoll72 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2012, 14:09   #8
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
http://www.imdb.com/title/tt0088323/
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2012, 19:46   #9
dinuionut2007
Novice
 
dinuionut2007
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
am vazut si eu un film mai de mult timp si incerc sal gasesc de multa vreme este vorba despre un barbat si o femeie care incearca sa treaca o frontiera dar sunt prinsi sechestrati si bagatri in inchisoare nevasta lui e gravida si in inchisoare la baga ceva de genu o saiba in gura pana in stomac un fel de sistem de protectie..seful lor e in lichid facut .spre sfarsit imi amintesc ca iei rauseasca sa scape doar ei doi..................daca poate cineva sa ma ajute cu un nume ceva i multumesc foarte mult....gracias este un pic cam vechi filmul dar sper sa va amintiti
dinuionut2007 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells