Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Feb 2007, 23:29   #21
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by ricciotto:
Cand vor invata si romanii ce li se cuvine si ce nu? :huh:
stiu ca te referi la tine.
cineva cu bun-simt n-ar fi dat buzna, dupa nu stiu cat timp, sa ceara socoteala unei firme private.
marx is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2007, 23:31   #22
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Ca bine zici. Astia pot s-o tina asa mult si bine. Au antrenament. :lol: Doar nu degeaba au ajuns la peste o mie de mesaje prostate... scuze... postate.

Originally Posted by ricciotto:
Whoa, noone, lasa-i in pace, ce atata atentie? Serios, vezi-ti de treaba, joaca un joc pe calculator daca n-ai somn, pai tu ai timp de d-astea?
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2007, 23:33   #23
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
cineva cu bun simt intr-o lume neromaneasca ar fi gasit postate toate informatiile alea. inca nu sunt. ce e asta, o firma fantoma? cand era un startup, stiam. acum, am cautat, nimic! era dreptul meu sa intreb.

gata, marx, tu nu mai existi pe forumul asta pentru mine, esti o dezamagire sinistra. ops, dar erai asa de multi ani. uitasem eu cand ti-am mai adresat cuvantul.

i have my standards, sorry.
ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2007, 23:33   #24
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by NoOne:
Ca bine zici. Astia pot s-o tina asa mult si bine. Au antrenament. :lol: Doar nu degeaba au ajuns la peste o mie de mesaje prostate... scuze... postate.
Zancule, ce penibil ejti....
marx is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2007, 23:34   #25
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by marx:
Originally Posted by NoOne:
Unde naiba ai/ati vazut ca a intrebat de StefanDo si Gloria? Ce CV-uri a cerut? Ce viata personala?

Voua va lipseste legatura intre ochi si creier.

Omul a intrebat de CINEMAGIA.
ricciotto a scris:
Cine e StefanDo? Cine e Gloria? De ce a plecat Emanuel? Si cum s-a ajuns totusi sa fie banat un user care provoaca DISENSIUNI, fiind in rest politicos si OK? Ceva schimbari in ownership? A cui e, de fapt, Cinemagia asta caruia i-am dat, unii dintre noi, atata timp?

Orice lamurire va fi binevenita. Multumesc.


so, crezi ca eu abuzez de inventii cum faci tu sau ametita aia care se crede mare scenarista?
@marx
Daca nu avem raspunsuri, cred ca putem specula. Mai mult ca sigur ca e femeie, lor le place tipul asta de atentie, sa fie bagate in seama, sa se intereseze lumea de ele etc. Chestii muieresti.
Eu cred ca i-am dat prea multa atentie si i-am acordat prea mult timp.
Oricum, neaga evidentele cu toate ca vorbele de mai spus ea le-a scris.

Originally Posted by marx:
cineva cu bun-simt n-ar fi dat buzna, dupa nu stiu cat timp, sa ceara socoteala unei firme private.
Asta e evident. La mine in firma a venit una sa ma intrebe de incasari si balanta la decembrie. Facea un studiu de piata. Am dat-o afara.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2007, 23:43   #26
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by ricciotto:
cineva cu bun simt intr-o lume neromaneasca ar fi gasit postate toate informatiile alea. inca nu sunt. ce e asta, o firma fantoma? cand era un startup, stiam. acum, am cautat, nimic! era dreptul meu sa intreb. .
Da, Stefan ti-a dat toate raspunsurile, plusate si de linkuri.

Originally Posted by ricciotto:
gata, marx, tu nu mai existi pe forumul asta pentru mine, esti o dezamagire sinistra. ops, dar erai asa de multi ani. uitasem eu cand ti-am mai adresat cuvantul.
i have my standards, sorry.
Atitudine tipica ALB.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 27 Feb 2007, 23:43   #27
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
E incredibil ca doua personaje, riccioatta si noone aka gabi zancu sa fie atat de agresive dupa o perioada de letargie indelungata.
ricciotto care poza in mascul, ascunzand realitatea feminina ce-i intretine paranoia. ce om se fereste de el insusi? cel angoasat, cel plin de neincredere in el si-n altii, cel patruns de sindromul persecutiei.

cazuri patologice.....
marx is offline   sendpm.gif
Old 28 Feb 2007, 00:26   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ha! S-a-nviorat CineMagia c-un nou scandal! :w00t:
De data asta nu simt nevoia sä mä mai bag, s-umpic cam obosit. Da' asa, ca chestie de principiu:
Poate-ati uitat cä fiecare user are dreptul la anonimat. Indiferent ce si cum scrie, oricât anumite situatii ar crea iluzia unei "necesitäti" a identificärii, nici o lege scrisä sau nescrisä nu trece peste optiunea lui. Asa cä, din päcate, toate declaratiile voastre de la începutul topicului stau pe nisip.
Apropo, stiti ceva? Da, SI EU ard de curiozitate sä stiu mai multe despre Ricciotto - din trei motive: pentru cä stie destul de mult cinema, pentru cä are foarte mult aplomb, si pentru cä, din câte deduc, e o persoanä de sex feminin cu nick masculin - asta asa, ca ciresicä pe tort...
Dar curiozitätile care mä ard pe mine, oricât de motivate sau nemotivate ar fi, fac fix cât o ceapä degeratä pe lângä propria sa optiune de a-si declina identitatea sau nu.
Pe de altä parte, si Ricciotto a gresit, adoptând o atitudine atât de intempestivä la revenire. Teoretic, are dreptate - o sectiune "Despre noi" e necesarä, desi nu la modul personal (Gloria, StefanDo si, în genere, oricine din administratia site-ului si redactia revistei are oricând dreptul sä rämânä mai mult sau mai putin anonim). Un "despre noi", ca atare, trebuie sä aibä abilitatea de a risipi dubiile vizitatorilor suficient de mult ca sä nu ne lase de izbeliste, în acelasi timp respectând eventualele optiuni de anonimat ale unor responsabili ai site-ului.
Oricum, mä voi sfätui cu Gloria si Stefan si vom gäsi o solutie agreabilä pentru toatä lumea.
Deci, Ricciotto nu poate fi obligat(ä) sä spunä despre sine nici un cuvânt mai mult decât vrea. Ca atare, nu ne rämâne decât sä alegem între:
- luäm userul asa cum e, semi-abstract, si acceptäm comunicarea;
- ignoräm userul.
Nu e neapäratä nevoie ca fiecare sä-si declare preferinta aici. Se va vedea curând...
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 08:18   #29
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
aham
deci, c avem aici?
dupa parerea mea, o falsa probl: riciotto e absolut liber(a) sa-si 'decline' identitatea, dk vrea - dar nu vrea, si bine face!
case closed.
p d alta parte, avem vesnicul simptomatolog tov marx, kre sta la pinda, aici p forum, d park si-ar face rezidentiatu - cum prinde o 'boala', hop, ne-o comunik! or, cine spune ala e, cum s spunea in copilarie; obsesia asta pt bolile (imaginare) ale altora ascunde/pt mine, dezvaluie o reala suferinta a celui kre l vd pste tot...

si avem, in fine (cel mai spectaculos), 'cazul' (de-acuma) lui carmine galante, ex-nume, din ac familie (in sens italian) cu sam giancana etc etc.
un individ cu clare probl d comportament, d kre ar trebui sa s ocupe tov marx. pt k, este limpede, 'omul d firma' nume galante, kre da afara (eventual, cu un cap in gura?) angajatele, kre inceark sa epateze printr-un machism exagerat, combinat cu o ostentatie a 'status'-ului de tip becali, si kre - pt mine - este extrem d transparent: cu cit s 'ascunde' sub mai multe nickuri, cu atit s dezvaluie mai mult...
e clar k omu asta are nevoie d un forum d discutii k d aer, el nu exista in afara lui, nesiguranta lui (k sa nu-i spun anxietatea) vine p un fond d respingere initiala (fantasmala sau nu) si s transforma in agresivitate.
altfel spus: nume galante este un timid feminoid care s trateaza provocind.
'doctore', ai cuvintul!
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 08:47   #30
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
aham
deci, c avem aici?
folosesti dubla masura, mai mult, judeci niste intamplari care ti-au fost marginale pana acum.
Carmine Galante se manifesta potrivit temperamentului si educatiei sale, pe care tu le consideri precare, dar nu te-a obligat nimeni, dragule als, sa interferi cu un asemenea personaj, care, zici tu, te oripileaza. deci, vina iti apartine in totalitate....

iar despre ricciotto, sireaca de ea, dupa ce si-a jucat rolul de mascul - asta da patologie, sa-ti anulezi personalitatea- nu se poate vorbi decat in cuvinte duioase, pt a nu-i deranja isteriile cotropitoare.
marx is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 08:52   #31
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
haha, cum adik 'riciotto si-a anulat personalitatea'??
adik nu stiai k, p un forum, in kre intri k anonim, poti imprumuta c personalitate vrei??
tu, de ex, d c ti-ai ales 'marx'?
ah da, stiu: k omagiu la marx bros
dar dk esti asha mare fan marx bros, cum draq nu stii diferenta dintre ciorba si supa (as in 'duck soup')?
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 09:08   #32
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
haha, cum adik 'riciotto si-a anulat personalitatea'??
adik nu stiai k, p un forum, in kre intri k anonim, poti imprumuta c personalitate vrei??
pai vezi ca nu cunosti povestirile de culise ale cinemagiei?!
ricciotto pretindea ca e mascul, si vorbea cu toti, atat pe forum cat si pe ym ca un barbat. nu folosea acel "a" din terminalul cuvintelor ce delimiteaza femininul de masculin. si prin atitudine incearca acelasi lucru. acum ti-e clar?!
Quote:
tu, de ex, d c ti-ai ales 'marx'?
ah da, stiu: k omagiu la marx bros
dar dk esti asha mare fan marx bros, cum draq nu stii diferenta dintre ciorba si supa (as in 'duck soup')?
pt ca stiam ca am un profesionist ca tine la "Room Service"

ps: dai o supa de dovleac?
marx is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 11:07   #33
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Alex Leo Serban:
case closed.
Da, riciotto, si-a declarat iesirea finala de pe cinemagia cu limba de moarte.

Originally Posted by Alex Leo Serban:
si avem, in fine (cel mai spectaculos), 'cazul' (de-acuma) lui carmine galante, ex-nume, din ac familie (in sens italian) cu sam giancana etc etc.
wow, am devenit spectaculos. 8) Vorbim si despre cazul tau ? Nu cred, e duminica, lumea ia masa in familie (cine are), nu am vrea sa le cream indigestii.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
nume galante este un timid feminoid care s trateaza provocind.
M-ai prins ! :oops:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 11:09   #34
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by marx:
pt ca stiam ca am un profesionist ca tine la "Room Service"
Yeah, "solo in New York", in a hotel room.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 12:08   #35
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
'solo in new york' (d fapt solothurn, k la ny rareori am fost singur): d c puiule, vroiai sa vii si tu? :oops:
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 13:39   #36
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Cât priveste pe Ricioatta,
Treaba pare cä e gata.

Deci, vom remania topicu',
Ca pe vremea lu' Nea Nicu,
Când studiam cu Carabätz:
Fratilor - certatzi-vätz!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 13:56   #37
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
... si odata cu el, postarile cretine p care l provoak idiotilor iremediabili :lol:

deci: eu nu ma 'cert' cu nimeni; in orice caz, nu cu infamul nume: cum spuneam si p alt site (i.e. cinefan), pt asta e nevoie d un nivel cultural comparabil.

so: get a life!
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 18:20   #38
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Alex Leo Serban:
'solo in new york' (d fapt solothurn, k la ny rareori am fost singur): d c puiule, vroiai sa vii si tu? :oops:
Nu tati, mie imi plac apropiate de varsta mea, si mai ales preferabil femei. Adica 1000 %.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 22:12   #39
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
da, da, d-aia intri p gayromeo cu nicku m4mro? :oops:
PS oricum, eu ma refeream la orashu new york... loc in kre n-ai pus ink picioru :lol:
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 22:48   #40
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
La 25 de ani am tot timpul. Tu la 50 te gandesti la pensie, asigurari de sanatate, proteze, alifii chinezesti etc ....
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells