Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 May 2004, 16:38   #161
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Astazi, adica 1 mai 2004 se implinesc fix 10 ani de cand triplul campion mondial la f1, Ayrton Senna si-a pierdut viatza pe circuitul din San Marino, Imola
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 18:53   #162
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Adevaratii fani Formula 1 isi amintesc de Ayrton Senna! Solidaritate Ionutz.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 20:05   #163
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
cam putini fani SENNA pe acest forum, mult mai multzi fani ai lui schumi...
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 20:42   #164
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Artisti adevarati sunt putini, Ionutz. Asa ca, sus capul!
Noi nu coboram la nivelul contabilului Schumacher
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2004, 20:53   #165
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Mare dreptate ai (*) (*) (*) (*) (*)
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2004, 10:40   #166
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Care "multi fani Scumacher"? Ca eu nu numar mai mult de doi.
Apropos de, revenind in patrie dupa un excurs in diaspora am nimerit o revista in avion, in care se comemora implinirea celor zece ani. Se puneau diferite intrebari, la care se gasisera, mai mult sau mai putin, raspunsuri. Printre care era si intrebarea "cine era mai bun?" adica el sau Schumacher. Aproape incontestabil, la statistici Schumi invingea, dar oamenii se fereau sa traga vreo concluzie. Mi se pare si normal.
Si o teorie mai "interesanta" despre de ce a murit: s-a concentrat atat de tare in ultima tura si si-a tinut respiratia, lesinand.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:03   #167
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by PoliFanAthic:
Care "multi fani Scumacher"? Ca eu nu numar mai mult de doi.
Apropos de, revenind in patrie dupa un excurs in diaspora am nimerit o revista in avion, in care se comemora implinirea celor zece ani. Se puneau diferite intrebari, la care se gasisera, mai mult sau mai putin, raspunsuri. Printre care era si intrebarea "cine era mai bun?" adica el sau Schumacher. Aproape incontestabil, la statistici Schumi invingea, dar oamenii se fereau sa traga vreo concluzie. Mi se pare si normal.
Si o teorie mai "interesanta" despre de ce a murit: s-a concentrat atat de tare in ultima tura si si-a tinut respiratia, lesinand.

Ce intrebare stupida, Senna a fost considerat cel mai bun pilot de f1 si dupa parerea mea nimeni nu il va intrece, nici daca va castiga 10 titluri



Quote:
Si o teorie mai "interesanta" despre de ce a murit: s-a concentrat atat de tare in ultima tura si si-a tinut respiratia, lesinand.

Ce gluma de kkt la adresa unui mare pilot de f1. Daca te uitai pe national geographic vedeai din ce cauza sa produs accidentul
Daca nu stiai el a murit deoarece o roata la lovit in cap si o bucata din suspensie ia perforat casca si mai departe itzi dai seama ce sa intamplat... .


nimeni, niciodata nu o sa poata sa se compare cu " MAGIC SENNA" (*)
[/quote]
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:07   #168
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Asta nu era teoria lui PoliFanAthic! A zis doar ca e interesanta! Si daca era asa lesina si apoi facea accidentul! BINEINTELES CA N-A MURIT PENTRU CA A LESINAT! Si nu el a pus intrebarea "Cine e cel mai bun?"! Daca citesti mai bine el zicea ca oamenii se fereau sa raspunda dar nu ca el a pus intrebarea!

Mai usor Ionutzule cu atacatul asta nejustificat!
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:12   #169
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Nu am spus ca el apus intrebarea
Iar teoria aia oricum e de kkt, iar eu iam spus ca daca se uita pe ng vedea adevarata cauza a mortzi lui Magic Senna si nu mai scria teoria aia de kkt, indiferent ca a spuso el sau altzi, este o mare jignire la adresa unui om care nu mai este printre noi
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:24   #170
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Bai vorbesti despre Senna de parca ar fi Dumnezeu ma! De acord ca a fost un mare pilot dar hai sa nu-l sfintim! Tu i te adresai clar lui PoliFanathic... nici nu mai merita sa spun nimic...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:28   #171
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Pai nu mai spune nimic.
Oricum te dai pe langa totzi, doar, doar sa fi si tu mai mare pe forumu asta mai junior
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:36   #172
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Daca am invatat ceva din confruntarile de la televizor, dintre prieteni si mai ales cu necunoscuti, acest lucru este ca nu are absolut nici un rost sa faci un debate in legatura cu absolut orice. Fiecare o tine pe a lui. Cum mie imi place sa cred ca Schumi este un pilot foarte bun, asta o sa fac in continuare. Totusi, spre deosebire de voi care ma combati acerb, eu nu l-am luat nici un moment in deradere* pe Senna. Nu l-am vazut in prea multe curse si astfel nu vreau sa ma veti vedea spunand sus si tare ca "Schumacher e cel mai bun pilot ar tuturor timpurilor". Din principiu nu-mi place ideea de a compara ceva relationat la timp, fiindca acesta distorsioneaza prea mult realitatile pe care ni le cream. Poate Fangio a fost cel mai bun pilot al tuturor timpurilor, ce stiu eu? Dar pana la urma si acest "cel mai" este foarte relativ.
Si daca vreti sa stiti de ce ma irita cel mai mult atitudinea "voastra", va spun: nu inteleg de ce va legati de Senna, ca sa evitati sa acceptati un adevar incontestabil la acest moment. Senna e mort si nimeni nu va putea schimba asta(ca sa fiu si eu putin american in exprimare). Si mie nu-mi place sa privesc tot inapoi. Sincer sa fiu, speram ca Schumi sa se retraga, ca sa-mi gasesc alt favorit. Acesta ar fi cu siguranta Alonso. Dar atata timp cat Schumacher va mai concura, improbabilitatea ca alt pilot sa faca furori va persista.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:41   #173
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Ca sa revin on topic

Raikonnen mi se parea ca are ceva sanse... Sau cel putin asta sezonul trecut... Acum nu mai stiu ce mai face pentru ca nici nu m-am uitat... prezenta lui Schumacher fiind zdrobitoare
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 20:43   #174
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by PoliFanAthic:
Daca am invatat ceva din confruntarile de la televizor, dintre prieteni si mai ales cu necunoscuti, acest lucru este ca nu are absolut nici un rost sa faci un debate in legatura cu absolut orice. Fiecare o tine pe a lui. Cum mie imi place sa cred ca Schumi este un pilot foarte bun, asta o sa fac in continuare. Totusi, spre deosebire de voi care ma combati acerb, eu nu l-am luat nici un moment in deradere* pe Senna. Nu l-am vazut in prea multe curse si astfel nu vreau sa ma veti vedea spunand sus si tare ca "Schumacher e cel mai bun pilot ar tuturor timpurilor". Din principiu nu-mi place ideea de a compara ceva relationat la timp, fiindca acesta distorsioneaza prea mult realitatile pe care ni le cream. Poate Fangio a fost cel mai bun pilot al tuturor timpurilor, ce stiu eu? Dar pana la urma si acest "cel mai" este foarte relativ.
Si daca vreti sa stiti de ce ma irita cel mai mult atitudinea "voastra", va spun: nu inteleg de ce va legati de Senna, ca sa evitati sa acceptati un adevar incontestabil la acest moment. Senna e mort si nimeni nu va putea schimba asta(ca sa fiu si eu putin american in exprimare). Si mie nu-mi place sa privesc tot inapoi. Sincer sa fiu, speram ca Schumi sa se retraga, ca sa-mi gasesc alt favorit. Acesta ar fi cu siguranta Alonso. Dar atata timp cat Schumacher va mai concura, improbabilitatea ca alt pilot sa faca furori va persista.

La momentul actual el este cel mai bun.
Fangio,.... pai atunci cand alerga el un sezon avea cam 7 curse, deci nu e mare lucru, dar oricum nu pot sa nu ii recunosc meritele
Scumi, parerea mea, este ca are cea mai buna masina, echipa si mecanici din toata f1 si asta il ajuta capital
Dupa cum stii atunci cand alerga senna, schumi era la benneton, deci potzi sa spui ca au alergat cam in acelasi timp, asta pana cand senna a murit
Zimi si mie, o simpla parere a ta, crezi ca daca senna nu avea acel accident in 94, schumi mai castiga cele 2 titluri cu benneton?
Dar asta sa spui sincer.
Parerea mea- NU
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 22:06   #175
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Originally Posted by PoliFanAthic:

Si daca vreti sa stiti de ce ma irita cel mai mult atitudinea "voastra", va spun: nu inteleg de ce va legati de Senna, ca sa evitati sa acceptati un adevar incontestabil la acest moment. Senna e mort si nimeni nu va putea schimba asta(ca sa fiu si eu putin american in exprimare). Si mie nu-mi place sa privesc tot inapoi. Sincer sa fiu, speram ca Schumi sa se retraga, ca sa-mi gasesc alt favorit. Acesta ar fi cu siguranta Alonso. Dar atata timp cat Schumacher va mai concura, improbabilitatea ca alt pilot sa faca furori va persista.

Draga PoliFanAthic, cred ca nu ai nimic impotriva ideii de traditie. Senna este traditie si mit in Formula 1. Nu poti lupta cu miturile. Ele dainuie peste ani. Senna e un nobil pedigri pentru F1. Un sport care nu incepe si nu se termina cu Schumacher, sunt sigur ca intelegi perfect acest lucru.
Senna n-a "aranjat" curse, asa cum a facut-o Schumi in ultimii ani (cu Barichello si cu Ralph, fratele sau). Dar nu are rost sa mai reiau caterinca. Dupa mine, e o lipsa de gust sa-i compari pe Senna si Schumacher. Punct.
Si eu sper ca Alonso sa faca o figura buna in F1.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2004, 23:22   #176
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Originally Posted by Ionutz55:
Zimi si mie, o simpla parere a ta, crezi ca daca senna nu avea acel accident in 94, schumi mai castiga cele 2 titluri cu benneton?
Dar asta sa spui sincer.
Parerea mea- NU
Evident ca n-am de unde sa stiu asta si nici nu pot sa presupun. Totusi Senna avea, cat, 34 de ani atunci, nu? Problema este ca nu am vazut destul din Senna ca sa pot sa-mi formez o parere pertinenta si statisticile nu vorbesc neaparat in favoarea lui.
Senna e o legenda si toate fiindca viata lui ca pilot de cursa a continut absolut toate ingredientele. Nu stiu daca am mai spus-o, dar daca da, o spun din nou: eu nu il contest pe Senna, dar Schumacher este totusi mai sus pe scara valorii decat felul cum apare el in prezentarea voastra. Ah, si nici nu ii compar. Dar nici voi sa n-o faceti.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2004, 22:34   #177
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Spanish GP - Qualifying

1 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:15.022
2 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW 1:15.639 + 0:00.617
3 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:15.809 + 0:00.787
4 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:16.144 + 0:01.122
5 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:16.272 + 0:01.250
6 Ralf Schumacher (GER) Williams-BMW 1:16.293 + 0:01.271
7 Olivier Panis (FRA) Toyota 1:16.313 + 0:01.291
8 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:16.422 + 0:01.400

Cred ca nu mai e nimic de spus...nu-mi fac iluzii... :hmm:
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2004, 23:20   #178
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Monaco GP - Final Qualifying

1 Jarno Trulli (ITA) Renault 1:13.985
2 Jenson Button (GBR) BAR Honda 1:14.396 + 0:00.411
3 Fernando Alonso (ESP) Renault 1:14.408 + 0:00.423
4 Michael Schumacher (GER) Ferrari 1:14.516 + 0:00.531
5 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 1:14.592 + 0:00.607
6 Rubens Barrichello (BRA) Ferrari 1:14.716 + 0:00.731
7 Takuma Sato (JPN) BAR Honda 1:14.827 + 0:00.842
8 David Coulthard (GBR) McLaren Mercedes 1:14.951 + 0:00.966


yuppi...no shumi?
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2004, 23:31   #179
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
da montoya ce-a patit?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2004, 23:53   #180
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
eee...a oprit la un semafor si a terminat pe 9...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells