Păreri Wanted

(2008)

Wanted

par4zi7u pe 05 Aprilie 2009 20:41
la culcare cu voi
daca nici filmul asta nu va placut atunci imi dau seama cam ce filme va plac ( poveste de cartier si alte telenove romanesti)
FreshCosmin pe 18 iunie 2011 02:09
ai dreptate daca nici filmul acesta nu va place... atunci nu stiti ce e acela un film bun
Tenfix pe 6 ianuarie 2012 11:01
vorbiti despre filmul asta ca si cum ar fi vreo capodopera...mie mi s-a parut execrabil. cat despre poveste de cartier, haideti sa uitam ca exista filmul ala.
rodriguez pe 25 Aprilie 2010 00:35
Indiferent ce-ati spune,filmul este ok! Nu va inteleg pe unii,care e problema k are efecte?Treziti-va oamenilor,cinematografia a avansat mult si este timpul sa ne obisnuim cu asta la fel cum este si cu 3d-ul!
Tematica filmului este geniala,scenele nu sunt previzibile,dimpotriva....
Eu l-am votat cu 10 si stiti ce? poate il mai vad o data!

bubumiksiscumpik pe 21 iunie 2010 14:15
te sustiiiiiiiiiin
Tyson_Kyd pe 8 august 2012 00:36
Ai dreptate frate, astia nu stiu ce comenteaza, fac asta doar ca sa se stie in treaba, ca sau plictisit la calculator .
deea9595 pe 15 Iunie 2010 00:25
asta da film de actiune!!!!
mai ales,a fost extrem de imprevizibil si fiecare scena aducea noi surprize:)

lumaxya pe 16 Iulie 2010 16:47
Pro sau Contra?
In primul rand am citit toate comentariile de aici. Nu stiu de ce se cearta lumea. Bun, nu va place. Treceti mai departe. Credeti ca o data crititicat filmul intr-un mod nu prea frumos iesiti cu ceva in evidenta? Iesiti, dar nu intr-un mod frumos. " Nu imi place filmul. Trec mai departe" Nu e mai usor? Punctul meu de vedere.

Revenind. Un film bun. Angelina Jolie facandu-si treaba cum a putut ea mai bine. Respect:).

nightmare28 pe 20 Martie 2010 13:57
Asta nu merita 10 merita 100...Dupa mine una dintre cela mai tari faze din film e aia cu tastatura =))
blanka23 pe 14 octombrie 2010 20:14
daa :)) a fost super faza cu tastatura
mtraianc pe 19 decembrie 2010 15:25
CITI NU VISEAZA LA ACEST LUCRU ,,CU UN SEF CU TASTATURA IN GURA
ice_eyes pe 24 August 2010 22:39
cum spuneau si producatorii ( sau angelina intr-un interviu), acest film este un fel de evadare din banalitatea cotidiana. actiune multa si finalul neasteptat (exact cum imi place).
Stoica Gaga pe 11 Decembrie 2008 21:12
Doamne...:| cum puteti zice ca v-a placut?!!!!!:O...abia asteptam sa se termine...poveste caca....nimic real...cred ca s-au bazat p efecte special si credeau ca lumea o sa zica "woa ... c tareee! gloante cu efect:O!...cum sa spus mai sus..."daca ai fi retardat sau copil mic tiar fi placut":)...deci film prost...actori buni:)...pacat d ei
SPIKEY pe 26 mai 2009 13:17
BVO ASA E...... PUNCT. FILMUL E VARZA
Danutz94 pe 7 octombrie 2011 16:43
sa fim seriosi acum filmul nuh a fost o capodopera dar nu a fost nici ca asa zisul flm the godmather
cl24 pe 15 Aprilie 2010 17:19
Este un film interesant in care suspansul si actiunea, se imbina armonios cu jocul actoricesc a lui Morgan Freeman si al Angelinei Jolie .
Lukandee pe 29 August 2010 09:14
Efectele slo-mo sunt punctele forte ale filmului, precum si montajul si soundtrackul, dar nici povestea nu e de neglijat, care e una contemporana, actuala si care poate fi a oricaruia . De asemenea James McAvoy este stralucit, are un joc de milioane, superb. Insa Jolie, desi nu a jucat rau, nu a atras atentia. A jucat ca in Dl si Dna Smith, nimic special. McAvoy, insa, jucand in filmul asta a demonstrat ca este un actor priceput, unul dintre cei mai buni din generatia sa.
Foarte bun filmull, uitati-va!
[*nerecomandat celor slabi de inima ]

Radu1711 pe 05 Noiembrie 2009 01:24
radu1711
un film super misto, inceputul cand trage cu glontul acela ii super dar si sfarsitul ii si mai super
coius pe 25 Mai 2010 14:57
filmul este absolut superb...nu am cuvinte il felicit Timur Bekmambetov o idee geniala eu astept partea a 2-a imi pare rau celor care nu le plac dar am auzit ca pentru ei e bun inima de tigan
geGE pe 01 August 2008 23:28
aici iti spui pareare despre un film,nu ti-a placut si gata,dar nu trebuie sa jinesti pe altii care au alte gusturi ca tine,fiecare se uita la ce ii place
matmircea pe 25 Septembrie 2010 02:00
mie unu mi-a placut filmul cu toate ca nu ma asteptam la prea mult de la el..inceputul banal dar incetul cu incetul iti capteaza atentia
Vladut1994 pe 23 August 2010 15:53
Soarta
Un razboi de tesut pastreaza armonia mondiala ...O poveste extrem de interesanta si captivanta,cu o Angelina Jolie de care nu te poti plictisii niciodata...Efectele sunt uluitoare ,putin exagerate,dar extrem de placute ochiului...Tehnicile ,,Confreriei" de a-si antrena recrutii sunt fabuloase...Filmul merita vazut din plin ...
veryo pe 17 Mai 2010 15:24
wanted
prea tare filmul nu am cuvinte abia astept si partea a 2 sper sa fie la fel de bun.
cezarika21 pe 18 Septembrie 2014 06:34
Un film tâmpit ce-şi bate joc de proprii spectatori
Lipsiţi de inspiraţie, producătorii de la Hollywood au început să-şi caute regizori pe alte meleaguri, încredinţând filme unor regizori francezi, asiatici şi chiar ruşi. După experimentul ratat "Tango & Cash" (1989) al lui Andrei Mihalkov Koncealovski, a fost rândul unui alt cunoscut regizor rus să o dea în bară la Hollywood.

Este vorba de Timur Bekmambetov, care s-a compromis şi el ecranizând nişte benzi desenate americane inepte despre nişte ţesători care au înfiinţat acum 1000 de ani o organizaţie de asasini ce-i ucide pe cei ale căror nume este redat de o combinaţie binară oferită de un război de ţesut. Nu contează ce au făcut ţintele alese de războiul de ţesut, au fost alese de soartă să moară. Ţesătorii au devenit astfel asasini remarcabili, al cărui test de primire în organizaţie îl constituie capacitatea de a prinde şi… citeşte

YgReK pe 30 August 2013 08:03
Slab
CE?nu e SF?La inceput am crezut ca ma uit la o parodie la Matrix.
Unele faze erau de-a dreptul jalnice au stricat tot filmul.
Angelina Jolie a mai salvat cu duritatea si sarmul ei.
Actorul principal nu m-a impresionat cu nimic,parca era un tocilar la cibernetica.
In rest,cateva momente bune(printre care si ultima faza).
Nu m-a prins filmu.

joe_black pe 17 martie 2014 22:07
TOTAL DE-ACORD CU TINE,PENTRU ALTII ACEST FILM ESTE CAPODOPERA 100% SI O SA NE INJURE.
boyzone pe 17 Iulie 2008 00:27
Doamne , ce tampenie de film! si cand te gandesti ca m-am dus de dragul lui Morgan Freeman...Efecte speciale cu gramada, dar penibile rau!!!Stiti sentimentul ala , cand se ridica parul pe tine de o situatie jenanta rau?Cam asa am simtit-o eu, la faza care a umplut paharul, se ciocnesc gloantele intre ele, asa perfect trag eroii nostri.Actiunea in sine=0.Pacat, mi-am pierdut timpul si banii degeaba.
ionychy pe 13 Februarie 2010 15:10
ei,asa da....,action!!!!
asa da, actiune,nu credeam ca James McAvoy e in stare de asa ceva...dar se pare ca m'am inselat.....fazele cum ocolea glontul pentru a ajunge la tinta sunt deosebite....si scena cu tastatura,cand ii trage una colegului lui,(care se mai ocupa si de prietena lui) iar literele care sar din ea,sunt:''f**k you..''e adrenalina pura.....watch it.merita.
ValentinaV pe 11 August 2016 14:12
A fost bun filmul, mai bun decat filmele Fast and Furious, cel putin. L.am vazut de doua ori si tot nu m.am plictisit de el. E un film de actiune original
zeno.marin pe 31 Iulie 2011 02:36
"Efectele şlo-mo sunt punctele forte ale filmului"
Cand am vazut doua nominalizari la Oscar, m-am revoltat un pic. Scormonind ingrozit sa vad pe IMDB pentru ce se mai dau premii azi, am rasuflat totusi repede usurat, pentru ca erau doar pentru sunet si alte maruntisuri. Adica asa, ca atunci cand iti da militianul un avertisment (dar nu amenda).
Tot socante sunt si nominalizarile, vreo doua la numar, la "Cea mai buna actrita" (Best Performance - Female) Angelina Jolie. Sa-mi fie cu iertare, e considerata o femeie frumoasa, dar am vazut pesti de acvariu jucand mai bine.
Citeam mai sus "Hollywood-ul e facut de banc"... Ma intreb ce o vrea sa mai insemne si fraza asta, dar pana la urma nici asta nu mai conteaza. Ce ti-e si cu argoul asta...

Sergiu.Lobont pe 3 august 2011 01:38
Am incetat de mult sa ma mai intreb la ce se refera unii useri prin cuvintele lor. Sintaxa si morfologia sunt inca domenii nepatrunse indeajuns de foarte multi. Eu iti recomand sa gasesti 4-5 useri care merita luati in considerare si sa iti bati capul doar cu ei. Pierzi in popularitate dar castigi in sanatate :)
aayana pe 22 Iunie 2011 20:36
Toate bune și frumoase până-n momentul în care aflăm cum sunt alese țintele. Oricum, interesantă ideea generală chiar dacă pe alocuri unele faze sunt puerile. Adică e ok să fugă glonțul ca șarpele, dar nu pot deloc să-mi imaginez contabilul speriat de bombe în postura neînfricatului. Chiar așa, după câteva zile?
Andrei pe 10 Iulie 2008 03:25
Destul de interesant filmul, dar este slabut, lipsit de actiune. Multe efecte speciale luate din Matrix, faza cu slow motion. Noroc de actorii care au jucat in film, altfel era si mnai slab
Ciprian_2007_tl pe 06 Martie 2014 01:24
E super tare filmul nu-i genul meu dar mi-a placut foarte mult, povestea este excelenta, efectele speciale sunt bune cam exagereaza in unele faze da merge! Merita vazut!
danii1234 pe 14 August 2012 14:46
Ca in fiecare film,Angelina isi joaca foarte bine rolurile dovedind ca este o foarte talentata actrita.Povestea filmului este frumoasa plina de actiune si nu-i lipseste absolut nimic.
margott pe 12 Ianuarie 2012 20:36
Efecte, Angelina, James McAvoy si iarasi efecte. Cam asta-i tot filmul. O idee inspirata de Superman, Spiderman si de alte filme cu superoi, baiatul timid care isi depaseste limitele.
karoly32 pe 2 ianuarie 2015 00:02
iar faza din final in care ii omoara pe toti este luat din "Equilibrum" aparut in 2002...
zdupy pe 13 Mai 2010 21:19
mi-a plkt finalu... si oarecum energia filmului. e de actiune si se vede clar asta:d. imi place angelina jolie:D.
AS-ANA pe 13 Martie 2010 22:33
e bun
mai ales faza cu glontul ca la redirectionat ;) adica ciudat dar merge
alin_06 pe 05 Martie 2010 20:35
Un film super. In regia lui Timur Bekmambetov. Nota 9 pentru film
eylaynya pe 23 Decembrie 2009 20:47
excelent film de actiune:X p.s. schimbati chestia cu interzis sub 18 ani chiar nu se potriveste
FreakDoll pe 04 Octombrie 2009 00:38
Filmul se bazeaza pe actiune, pe efecte speciale.Nu stiu la ce va asteptati de sunteti atat de dezamagiti :) Angelina e superba.
lavinea pe 28 Martie 2009 18:03
foarte foarte tare filmul, angie joaca minunat:D faza cu glontul e bestiala:D
www pe 03 Septembrie 2008 15:30
am incercat faza cand sare baiatu cu mustangu peste corvette da cu doua dacii cu un prieten si nu mia iesit a iesit el de pe drum in santz
Alisa pe 31 Iulie 2008 16:12
Slabut rau filmul! L-am vizionat si am fost dezamagita! Credibilitatea cum spunea cineva e aproape nula, dar are in schimb o gramada de efecte speciale!
Morgan , il prefer in roluri pozitive! Angelina era doar o prezenta draguta printre atatea crime , gloante si curse de masini!
Mi-a placut interpretarea lui James, pare sa fie talentat baiatul! :) Probabil distribuit in filme mai bune isi poate arata potentialul pe care se pare ca il are! Pentru el am dat 2 stele! :)

Santanovitz pe 23 Iulie 2008 10:14
cel mai varza film pe care l-am vazut in ultimii ani...nu are nici macar un strop de adevar
daca ai 10 ani sau pur si simplu esti retardat mintal probabil o sa-ti placa la nebunie

red_froggie pe 19 Iulie 2008 02:25
daca chiar sunteti asa de saraci si va plangeti de suma imensa pe care o irositi pe un amarat de bilet la cinema si daca chiar nu puteti sa pierdeti din timpul vostru pretios 98 de minute pe un film care nici nu se ridica la nivelul nasului vostru de om falit, plus alte 2 pe un comentariu, DE CE DRACU VA MAI CHINUITI SA MERGETI LA CINEMA?
bugs pe 31 Octombrie 2010 09:15
un film cu actiune din plin si imprevizibil,efecte surprinzatoare.
Someone pe 06 Iulie 2008 22:36
Ow My Dear Sweet God!
Oameni buni, voi chiar ati vazut filmul asta si v-a placut? Am platit jumatate de bilet (multumesc cerului ca miercurea e Orange Film) pentru pelicula asta si inca ma simt tras pe sfoara. Partea buna e ca macar am ras (nu "cu" ci "de" ea).

People, Wanted e un film slab! Uitati-va, mirati-va, injurati-ma. Mi se pare extrem de ciudat sa citesc un review de film (precum cel al lui Stefan Dobroiu) si sa vad lucruri bune despre..chestia asta pe care nici nu o pot numi film. Si toate astea fiindca e facuta de un rus si e "altfel" decat filmele de la Hollywood. Ei bine, nu tot ceea ce e diferit e si bun.

Wanted e pura actiune, fara scenariu, fara actori; just smoke and mirrors - efecte speciale, foarte adesea PENIBILE (vezi slowmo cu sobolani).
Si nu vorbesc aiurea. Am mai vazut "opere" rusesti. Priviti Night Watch, Day… citeşte

Sergiu.Lobont pe 10 August 2011 00:07
Puterea glonţului? Nu… foglia secca glonţului
Am fost la un moment dat şi eu mic, iar prietenii mai mari mă chemau cu ei prin cine ştie ce aventuri, chestii de oameni maturi, iar eu, ca să nu par oaia neagră încercam să dau impresia că sunt şi eu mai înaintat în vârstă, încercam să par de-al casei deşi nu înţelegeam mare lucru din ceea ce se întâmpla în jur. Dar aveam ocazia să ies din rutina unui copil de şapte ani şi să fac lucruri măreţe făcute doar de „oameni mari” de 15 ani. Spre deosebire de mini-eu, Wesley Gibson, personajul central interpretat de James McAvoy nu a ţinut nici o clipă să pară de-ai lor astfel, în prima jumătate a filmului, noi şi asasinii suntem bombardaţi cu întrebări, „de ce aşa şi nu aşa”, „de ce eu”, din fericire faţă de alte filme, întrebările îşi găsesc şi răspunsuri, treptat dar vin.

Filmul porneşte într-o manieră… citeşte

user-63b2b36cc78dd pe 27 Decembrie 2023 13:42
Un film bun ,Jolie e actrița talentată. Iar pe aici sunt niște zdrențe urate invidioase Multă....muuuuuuuuu...ieeeeee
GiulianoDirt pe 02 Octombrie 2021 17:00
Un fiction de acțiune relaxant. Dacă Ioanaa_ioana e frustrată de iq-ul din dotare și cezarikă suferă de cultură critică cinematografică, nu înseamnă că filmul nu merită vazut. Sunt multi care au Ceaikovski ca ton de apel pe IPhone 11 și playlist-ul de YouTube full de Dani Mocanu și Țancă... Urangutanu
user-5f6fb992ca68a pe 10 Decembrie 2020 18:30
Super film , actori buuni , final surprinzator! Ma bucur sa vad un film de genul asta , !!
ioanaa_ioana pe 17 Decembrie 2019 19:45
O porcarie, n-am avut rabdare prea mult, pe Anghelina o depaseste rolul. Slabanoaga descarnata , nu.
niggeremall pe 08 Iunie 2019 19:04
cititu-n zdrente. noua mangleala bullshitwoodistica.
anonymous.618949fb55833 pe 17 Februarie 2019 23:46
danut_iulian pe 12 Octombrie 2017 17:02
Un film foarte bun mia placut la nebunie. Multa actiune care te tine in priza.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:41
Cuplul Freeman,Jolie se potrivesc chiar bine si au o prestatie foarte buna.Scenariul desi nu a fost foarte stralucit,totusi mi-a placut.In schimb regia a fost de exceptie si foarte bine gandita.Mi-au placut efectele cat si modul de filmare.Nu este o super productie dar merita vazut cu siguranta!
XxRedBullxX pe 29 Ianuarie 2016 22:44
Wanted (2008)
Un film de acțiune care te surprinde cu ceva nou pe tot parcursul lui. Cu alte cuvinte, un film reușit, merita văzut.
bondarenko pe 29 Ianuarie 2016 22:09
cam prostioara de film........................... .................................. ......................................
Sorin87 pe 05 Aprilie 2015 12:18
Wanted este un film de actiune foarte bine dozat, mi-a placut mult