Păreri Underworld

(2003)

Lumea de dincolo

mvpsebi pe 30 Iulie 2010 16:33
Unul din preferatele mele
Prima data cand am vazut filmul, am fost pur si simplu fascinat, m-a lasat cu gura cascata. Un razboi epic intre vampiri si varcolaci, parca era totul desprins din visele mele, sau mai degraba din cosmaruri. Raman totusi la "vise" cand ma gandesc la costumul de latex pe care-l purta Selene. :)) O super productie, una din cele mai bune cu vampiri si tot tacamul. Nu ca unele penalitati mai recente, cu vampirici-sclipirici, chiar isi bat joc nesimtitii aceia de visele mele.
Theodor2011 pe 9 august 2013 23:32
Nu ne intereseaza BA visele tale, tinele pt tine. Tu trebuia sa faci o analiza mai detaliata a filmului in acest ''review'', nu se ne oripilezi cu visele tale erotice:))
ionutzoo7 pe 3 noiembrie 2014 14:40
Omul a zis doar ca i-a cazut bine filmul.Nu-i obligat nimeni la analize detaliate. Peace
legolas05 pe 30 Octombrie 2010 22:42
foarte tare filmul.....mia plcut foarte mult.....merita vazut....nota 10
Ghemot pe 8 februarie 2012 01:01
subscriu.....
Radu1711 pe 04 August 2009 10:02
Radu1711
destul de frumos filmul, seriile urmatoare sunt mult mai spectaculoase
mvpsebi pe 30 iulie 2010 16:11
dpdv al actiunii, poate c-ar fi mai spectaculoase..dar ca si poveste in sine, as zice ca sunt destul de bine sub..
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Mai 2009 22:11
claudiu-daniel lugoj
interesanta idea filmului si un film destul de reusit mi sa parut.
someone_who_dares pe 23 Iulie 2010 00:27
Unul dintre cele mai bune filme cu vampiri.... Chiar nu se poate compara seria Underworld cu Twilight ( Be Realistic People! ) !!!!
alecs.bradeni pe 19 martie 2011 02:05
ai dreptate ..twilight e mic copil pe langa underworld
alecs.bradeni pe 19 martie 2011 02:09
toata seria e cea mai tare
MNarcis pe 14 Noiembrie 2011 11:00
Bun filmul, are actiune si este destul de captivant, nu sti pe unde trece timpul, merita vazut!
dlivium pe 25 Iunie 2009 15:15
daca iti plac filmele cu vampiri si cele cu varcolaci acesta este cea mai buna alegere a anului 2003
mvpsebi pe 30 iulie 2010 16:07
hmm, n-am stiut ca s-au facut atatea filme cu vampiri si varcolaci in 2003, de zici ca e cea mai buna alegere :-? :))
dlivium pe 30 iulie 2010 18:41
:)) ;)
Raluca87 pe 24 Aprilie 2019 19:28
Unul dintre filmele mele preferate cu vampiri.Mi-a placut de Kate Beckinsale, atmosfera dark, costumele si decorul in film.Nu este chiar horror mai mult este actiune. Filmele care au urmat nu sunt la fel de bune ca acesta. Kate si regizorul acestui film, Len Wiseman, au fost casatoriti multi ani, in film apare si Michael Sheen, tatal fetei lui Kate.
MikkaelWolfganger pe 28 Ianuarie 2013 18:59
Sunt un fan al seriei.Stiu ca nu este cel mai bun film facut vreodata, dar totusi cadrele acelea spectaculoase, scenele de actiune,efectele speciale,muzica si Kate Beckinsale, au transformat seria Underworld(in special primul film) unul din favoritele mele.Chiar daca povestea este destul de puerila si fumata pe alocuri, felul in care este realizat filmul compenseaza destul de bine aceste lipsuri.
AndreBlack pe 11 Ianuarie 2013 13:11
Foarte bun filmul .Mi-a placut foarte mult . Kate Beckinsale a jucat chiar foarte bine . Merita vazut filmul , e fain , il recomand !
rizea.alex70 pe 02 Decembrie 2012 13:04
Underworld la inceput mi s-a parut destul de incurcat,pentru ca nu prea intelegeam nimic,dar pana la urma a reusit sa-mi capteze atentia si mi s-a parut foarte interesant.Daca la inceput am fost tentat sa-i dau un 7 cu indulgenta la final m-am decis sa-i dau nota 8 cu felicitari.Filmul este o poveste interesanta despre lupta dintre doua ,,clanuri'' cel al vampirilor si cel al Lyncanilor iar lupta lor dureaza de 1000 de ani.
viro1983 pe 19 Mai 2012 13:23
Grozav
Este un film grozav.
Efectele,personajele,actorii sunt super buni.
Nota 10.
Il recomand.

Yonutz_Yonutz pe 07 Noiembrie 2012 19:57
cel mai bun film cu vampiri
Da, clar, este cel mai bun film cu vampiri sau daca nu cel mai bun atunci printre cele mai bune alaturi de van helsing, blade, thirst si altele.
Macar este un film cu vampiri in adevaratul sens al cuvantului adika nu vad un film mai realist ca si acesta , nu ca alte filme precum twilight care nu este alceva decat o telenovele a acestui gen ... . si celelalte 3 parti sunt bune dar parca nu se ridica la inaltimea primului , parerea mea :D
Ceasuri bune !

alex_il_fenomeno pe 02 Martie 2012 16:34
un film foarte inspirat , unul care a dat startul unei francize de mare succes . trecand peste distributie , care este excelenta , filmul are cateva conflicte diferite intre ele , unele romantice , altele pentru putere , povestea este excelent desfasurata , plina de tot felul de scene surprinzatoare care iti rastoarna toate calculele facute pana la momentul respectiv , iar efectele speciale sunt de mare acuratete , asa cum poate nu te asteptai . este un film care merita urmarit de catre toti iubitorii de film .
Nikolle007 pe 07 Ianuarie 2012 20:58
horror nu prea e, ci actiune intr-un loc si spatiu horror. Actiune la maxim, ceea ce imi place foarte mult, fiindca e mai neobisnuita decat in filmele tipice de actiune. Are imbinate multe din genurile unui film, ceea ce il face sa fie deosebit si placut.
cosmin742000 pe 11 Martie 2017 09:25
Nu pot sa imi explic cum se fac filme atat de proaste..............................
eduard_stratan pe 22 iulie 2021 12:26
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2019 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
Giulianodirt666 pe 14 Octombrie 2020 16:12
Multă muie ,Blackmore!!!!!!!! Ești un cretin incorigibil! Sau, mai degrabă, retardat! Nu mă miră, ținând cont de faptul că ai spus, în alt comentariu, că filmul Malena e o prostie și Monica Belucci ,o actriță de 2 lei! Cred că ție îți plac ...filmele indiene! Inainte, îți spuneai Cosmin742000, dar după ce ți-ai luat clanță de la toți, ai trecut pe Blackmore! Ești același imbecil cu aceleași idei cretine și aceleași expresii.......Omul cu mizeria, muistu' satului!!!!
blackmore pe 30 Iulie 2019 09:46
Un film destinat exclusiv persoanelor fara creier..............................
andrei_oarga pe 07 Ianuarie 2018 21:46
Un film bun,printre cele mai interesante filme cu vampiri si varcolaci,atmosfera e reusita,efectele bune iar Kate Beckinsale a jucat bine,recomand fanilor horror si actiune in special!
balta67verde pe 11 Martie 2017 22:23
Un film destul de bunicel. Chiar daca e cu vampiri si varcolaci, n-as prea spune ca e un film de groaza. O raza de lumina in acest film este Kate Beckinsale. O actrita foarte buna si femeie foarte frumoasa
Miiku pe 12 Aprilie 2015 15:43
O serie exceptionala, plina de actiune si suspans. Recomand!
tc_cosmin pe 01 Ianuarie 2015 13:44
Îmi place acest film, a fost pe măsura aşteptărilor mele.
Sorin87 pe 07 Decembrie 2014 19:27
Mi-a placut filmul de prima data de cand am vazut trailerul
belle_geo pe 19 Octombrie 2014 20:05
un film in adevaratul sens al cuvantului care stie cu adevarat ce sa implice si -ca si personaje nu am cuvinte
johnybz pe 19 Iulie 2014 23:59
O mica aberatie despre viata milenara a doua rase + hibrizi + monstri foarte foarte urati ( vampirii batrani). Ce sa zic, inca din primul minut de film ne trezim intre scene pline de gloante gen Rambo + Matrix cu vampire iar apoi cam asa decurge toata povestea. Nu e neaparat problema ca nu sunt mare fan al filmelor de genul, dar nu a reusit sa ma prinda precum Blade sau Van Helsing. O sa incerc sa le vad si pe urmatoarele 3, dar tare mi-e ca o sa regret timpul pierdut. Nota 6 e mai mult decat decenta.
Jonns pe 27 Mai 2014 12:56
este genial filmul..pentru iubitorii genului...........
Rippa pe 23 Februarie 2014 14:40
Scurt spus, e prost; pe indelete spus, se-ntampla sa fie vizitat de o poezie stranie, care-i vine din faptul ca amesteca vampiri & varcolaci, S.F.-ul catastrofic cu horrorul gotic si actori buni (Kate Beckinsale, Bill Nighy) cu actori foarte prosti (Shane Broly, Scott Speedman).
cosmin_kedii pe 07 Februarie 2013 11:50
a fost un film spectaculos mi-a placut scenele pline de acțiune de asemenea, efecte speciale.
pisicuta1 pe 18 Octombrie 2012 22:46
un film bun despre vampiri si vircolaci!
efecte speciale ,de calitate ,bine regizat,amatorii genului il vor viziona cu placere!

deadlord pe 04 Septembrie 2012 16:27
Un film bun. Scenariul este bun si atractiv...........
CazaGio pe 13 August 2012 17:47
Filmul contine originalitate si actiune, ceea ce este foarte bine, deoarece nu iti da deloc sansa sa invoci plictiseala pe parcursul vizionarii lui. Actrita din rolul principal, Kate Beckinsale, arata foarte bine nu doar ca om, ci si ca vampir, ceea ce a fost un castig pentru aceasta productie cat si pentru cele ce au urmat
catasmile17 pe 22 Aprilie 2012 22:43
Un film foarte bine realizat. Unul dintre cele mai bune filme cu varcolaci si vampiri :D
BiaB pe 19 Aprilie 2012 22:21
Un film foarte bun dupa parerea mea.Ceva mai diferit de Twilight,categoric diferit!Imi aminteste de Resident Evil ,un alt film bun.Oricum,o actiune buna,protagonista joaca foarte bine la fel cum arata:)Chiar merita vazut.Acum urmeaza sa vad si celelalte parti,sper sa-mi metin parerea pozitiva.
Gaby_Gabycool2011 pe 30 Martie 2012 20:34
Underworld
Un film horror-actiune foarte bine realizat.Efectele speciale sunt grozave iar povestea e captivanta si foarte interesanta,nota 10.
Movaaa pe 21 Aprilie 2011 01:35
Pentru cei pasionati de filme cu vampiri acesta este un adevarat "deliciu" .
nightmare28 pe 09 Aprilie 2011 17:35
Un film foarte frumos in prima parte e un pic plictisitor dar merge....pacat ca luptele sunt un pic cam slabe avand in vedere efectele
urbanDelight pe 22 Decembrie 2010 21:29
Underworld
Mie mi-a placut foarte mult filmul. Acum fiecare cu parerea lui. :-??
cetateanu pe 15 Septembrie 2010 16:35
Bine realizat filmul si foarte buna Kate Beckinsale.Cel mai reusit film pe tema varcolacilor si vampirilor.
Mihai2508 pe 10 Septembrie 2010 10:57
Un film foarte bun, nu ca as avea ceva cu seria Twilight, dar Underworld, mi se pare mult mai bun, mult mai multa actiune, iar varcolacii sunt varcolaci si nu niste caini mai mari, ca sa nu mai zic de Kate Beckinsale, care arata senzational, mai ales in costumul acela mulat.
Octaz pe 02 August 2010 01:51
A fost bun . Chiar credeam ca o sa fie horror ceea ce m'a facut sa am indoieli daca sa il vad sau nu . Dar a fost departe de asa ceva , ceea ce e bine zic eu .
jolly pe 05 Iulie 2010 22:00
blooooood !!!!!
este un film ce "imbina" 2 forme supraomenesti care sint tratate intr o gramada de carti si filme, (vampiri si varcolaci). Buna imaginatia (combinata) a scenaristului despre detalile celor doua "specii'"
1Simplu pe 11 Martie 2010 16:51
o vampiroaica sexy :*
vechi filmul dar a fost cel mai frumos film din 2004
mihai300 pe 27 Decembrie 2009 21:42
foarte bun!
merita vazut :)
pe langa faptul ca povestea este elaborata toate trei partile sunt foarte bine facute in ceea ce priveste efectele speciale.

naruto pe 04 Aprilie 2009 13:07
crEKA e sooper.. a fost la TV.. da eram obosit...si am vazut o parte dar michel dc ce parte lupta varcolaci sau vampiri ca el este jumi juma decy e interesant...... si app care stie filmecu vampiri idu meu naruto_kyubi2008
alice999 pe 03 Aprilie 2009 13:58
...
In new moon actorul principal(vampir)din Underworld e tot vampiir in new moon!!
marius pe 12 Iunie 2008 21:30
Supeeeeeeeer!
budur george pe 14 Februarie 2008 14:53
am vazut underworld 1 si 2, sunt super tari. deabea astept sa apara underworld 3, amauzit ca se va numi rise of the lycans si ca razbunatoarea selena cu jet invizibil nu va mai juca in el, e trist dar ii dau o nota asa...precauta, char daca am 10 ani.
BJohnBlazkowicz pe 22 Decembrie 2007 02:45
mult mai bun ca 2-ul
Gavrilut Razvan pe 10 Februarie 2007 17:15
salut...vreau sa spun ca Underworld este cel mai bun film pe care lam vazut...defapt mie toate filmele care sunt despre vampiri si varcolaci imi plac :P....chiar acum am gasit pe Internet un joc care este exact ca si Underworld....o lupta intre Vampiri si Varcolaci...am vazut si Underworld Evolution si sper sa apara si partea a 3 din Underworld...
axxeylla pe 02 Martie 2005 16:51
filmul e super are efecte speciale marfa apare shi al 2-lea se numeste "Underworld - Evolution " shi ii are aproape pe aceiasi actori ..... apare pe 9.12.2005 in toata lumea cool ainght ?
:))