Păreri The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

(2012)

Saga Amurg: Zori de Zi - Partea II

kristen9 pe 06 Martie 2011 15:49
e unul dintre filmele cele mai asteptate de mine
bv actorilor pt. filmele precedente

printesa_anna pe 26 august 2011 16:40
si eu astept acest film cu nerabdare iar prima parte apare de ziua mea:)
Raizo pe 10 octombrie 2012 20:47
filmul apare in data 16.11.2012
legolas05 pe 08 Mai 2011 16:53
A aparut filmul pe net si l-am scos ca sa il vad si eu,este la fel de prost facut ca si celelalte din serie,doar lupta aia de la final a fost cat de cat buna,in rest nimic nu mi-a placut,acuma sa vedem cate Zmeure va lua.
Casy20 pe 11 mai 2011 14:39
Cam de strudel ....Nu da nota 1 ca nuj ca de tare poate fi:D:)))
ciupy73 pe 25 noiembrie 2012 15:44
sant de acord cu tine
MissBlossom01 pe 25 Februarie 2011 17:24
CE DEZAMAGIRE! Macar daca se luptau si ei ceva mai mult pe la sfarsit. In orice caz, nu am mari asteptari de la film. Poate doar efectele speciale. In rest, pas.
A si sunt curioasa sa-i vad pe actorii care ii joaca pe cei doi vampiri romani. Cred ca vor fi penibili.

ane_mona pe 9 decembrie 2011 22:19
sunt de acord cu tine, plus ca sunt curioasa savad cum bor baga o actiune atata de complexa intr-un film de 2 ore...
Miiku pe 24 martie 2013 14:23
@Xenomorph. Cat de praf sa fi sa zici asta? =))) Am ras in hohote cand am citit comentariul tau deja imi imaginam cat ti`o fi luat sa il jignesti asa filmu`. =)) Crezi ca toti sunt de parere cu tine? Gresesti . Si cica la el " Shitlight Gay Saga " =)) Presupun ca si tu esti gay din moment ce l`ai vazut si nhu ti`o placut. =)) Bafta cu asta!
latearazvan pe 22 Martie 2011 01:55
Ma duc sa vomit... bla bla bla fucking bla
O tampenie plictisitoare .nu inteleg ce va offticati atat cand cineva isi da cu parerea in mod negativ despre filmul asta infect . Numai fanii Justin Bieber se uita la voma asta de film ..:))))))) peace ...
vambir pe 27 martie 2011 16:33
da dar eu am 16 ani si nu ma uit la filme gen Hana Montana sau cum ii spun eu HANA PORCINA
latearazvan pe 16 iunie 2013 21:00
Intr-un final multi dintre voi sunteti de acord cu eu :) "ma bucura asta "
bembean pe 18 Martie 2011 12:16
stie cineva cand vor aparea primul trailer?Si eu am citit cartile si mi-au placut la nebunie,dar tot astept cu nerabdare filmele si pe bella vampir,dar mai e atat de mult....
sweet_bia2008 pe 20 martie 2011 22:03
trailerul va aparea cred ca in 2011:| dartwiligt saga[prim parte] rin vara iunie-iulie;)
rebecca.ramona pe 13 martie 2012 16:47
nici nu ma gandesc ca trebue sa astept 8 luni pana incepe twilight 2012 sunt curioasa rau de tot sa stiu ce osa se intampla nu imi place faptul ca mai trebue sa astept 8 luni pana pe 16 noembrie 2012:( :((: :((: (((((: (:((((((((
Arlequinade pe 02 Martie 2012 19:28
Cosmarul feminismului
Incepand din secolul 19 si continuand in secolul 20, niste femei ambitioase si idealiste au deschis ochii indeajuns incat sa vada nedreptatile la care societatea le supusese timp de mii de ani. Aceste gagici indraznete si-au lasat sotii acasa sau la munca, iar ele in loc sa stea aplecate peste scutecele imputite ale copiilor sau cu capul intr-o oala, au iesit in strada si au cerut violent si vocal drepturile care stiau ca li se cuveneau. "De unde stiau?". Pai din "Drepturile Omului", din principiile umanismului, extinse. Aceste gagici se numeau "feministe".

Miscarea feminista a cunoscut multe fatete de-a lungul anilor, in prima faza fiind o impunere a respectului fata de femei ca cetateni cu drept la vot; apoi dorinta de a li se permite un loc de munca si acces la studii superioare cu aceeasi usurinta cu care li se permitea barbatilor... Si ajungandu-se in final, in perioada… citeşte

mym pe 9 martie 2012 12:03
"frumos" zis acum spune-mi te rog ce-ai fumat sau asa esti tu de obicei?
Arlequinade pe 28 noiembrie 2012 21:54
Cert e ca ambele sexe "beneficiaza" de specimene pe care le dau hormonii afara din casa. Ca vorbim de disperate care balesc pe postere cu bicepsi sclipiciosi, sau de macho men care se ineaca in testosteron, tot pe-acolo suntem. Sper ca-i clar unde bat, Xenomorph.
ana_sweet pe 10 Iunie 2011 20:17
angel
nu il tot criticati,cine sunteti voi.si fiecare se uita la ce vrea,nu sa vina cate un .......smecher sa faca el pe intelectualul sau sa mai vina unu cu cate-o fraza din asta :nu stiu cum va puteti uita la asa ceva.mai bine vedetiva naibii de treaba voastra
myaDEVILgirl pe 25 iunie 2011 21:38
buna asta,bine gandit ;)
Theodoric pe 4 aprilie 2013 21:50
Nota ta ana_sweet e oribila,penibila,mult prea mult presus.Nu vezi ca oamenii astia n-ar da toti banii pentru filmu asta.Si inca CAPODOPERA,dc?se vede dupa fotografia ta de profil ca esti un fan ai acestui film foarte prost.11 premii Zmeura tu?de gandesti ca nu poate fi nici macar un film simplu?Este un nimic filmul asta,pacat de Kristen Stewart ca a interpetat un rol dezmizerabil
irina_87 pe 06 Mai 2011 01:01
eu pot sa spun ca deabea astept sa iasa acest film. e extraordinar fiind un film cu vampiri.am citit cartile toate in spaniola si misau parut uimitoare
13kamy09 pe 1 august 2011 10:46
si eu dar in rom...si sunt chiar uimitoare
ditzZayo pe 21 februarie 2012 16:37
si eu abea astept sa apara ...am vazut toate filmele de mai multe ori si chiar imi plak ;)
vambir pe 18 Martie 2011 19:53
uitativa la dark shandwod ca twilight este o prostie mam uitat la part1 si nam mai vazut un film asa prost si stupid imi schimb total parerea acum urasc twilight.
latearazvan pe 22 martie 2011 01:58
teleporteaza te in viitor :))
vambir pe 8 decembrie 2012 17:17
ai dreptate lam vazut si ii foarte faina partea 2
pinky12 pe 18 Mai 2011 21:11
pffff de cand astept filmul cartea a fost minunata :X:X:X
laura_mellu pe 27 octombrie 2013 15:25
ıoıı fılmul e fantastııııccc....ımı ploace mult ..sı voı ceı care nu va place fılmul pfff..dc va maı uıtatı...sa comentaty?!!...pfff jalnıcıloooorrr fılmul e suuupeeerrrbbbb...:*
laranicolae pe 17 Iunie 2011 13:39
fana twilight
Am vazut toate partile acestui film,si astept cu nerabdare sa se ajunga la final sa vad cum se termina cu toate ca se stie deja,dar e captivant.
ska1710 pe 11 martie 2012 20:59
as vrea sa stiu si eu cum se termina twilight saga zori de zi part 2.......... daca imi poate zice cineva??? :P
psihologu pe 17 Noiembrie 2012 06:42
Epoca vampirilor stralucitori a apus
Ultimul film din serie, nu iese in evidenta cu nimic pentru un non-fan, care se poate simti torturat in anumite momente ale vizionarii, insa milioanele de fani care au urmarit cu sufletul la gura toate cele 4 filme ar putea fi impresionate de eroina lor Bella. Pana la urma, fericirea este eterna pentru Bella si Edward. Sa speram ca o vor trai departe de marile ecrane...pentru totdeauna.

Bella straluceste. Momentul asteptat de milioane de fani se intampla in ultimul film Twilight. Bella vaneaza, este puternica si are ochii rosii, semn ca a parasit lumea muritorilor pentru cea a nemuritorilor. Saga Amurg: Zori de Zi - Partea II pastreaza acelasi ton romantic si conservator, la care adauga putin mai mult umor. Insa, din pacate ultimul capitol al seriei este la fel de neatragator ca si celelalte, pentru cinefilii care n-au fost atinsi de virusul Twilight.

La nivel… citeşte

Xenomorph pe 28 noiembrie 2012 16:46
glittering, glossy, shiny,sparkling GAY vampires....
pupustiu pe 17 Iunie 2011 15:23
singurul film cu vampiri care merita vazut e interview with the vampire
ne_deea pe 12 august 2011 17:51
depinde si de gusturile fiecaruia...mai bine vorbeste in numele tau nu si pt. altii
Xenomorph pe 28 noiembrie 2012 16:48
"copii care zic":)))))))) pupustiu@ ai dreptate, este un film foarte bun cu actori de calibru, dar ne mai putem relaxa si la un blade, underworld, dog soldiers, vampires ( carpenter) si chiar un van helsing...
dya_tomut pe 13 Iunie 2011 01:12
prima data eu nu vazusem filmul, pentru ca mi se parea o tampenie, apoi am vazut ca are multi fani asa ca m-am uitat, mi s-au parut excelente toate seriile, abia astept sa apara "Breaking Dawn Pt. 1"
mikydutzza pe 21 noiembrie 2011 18:12
cred ca fiecare film cu fani lui,nu cred ca ,cartile twilight sunt pentru analfabeti,cum nu sunt nici cele harry potter,vb aia sunt carti si nu au cum sa fie ptr analfabeti,din cate stiu eu analfabeti nu stiu sa citeasca asa ca nu vad la ce le trb carti.parerea mea e sa nu va mai jigniti si cui nu-i place filmu' sa nu-l vada cui ii place "vizionare placuta!"
Xenomorph pe 28 noiembrie 2012 17:03
un gaylord fan:))))
Gumitza pe 08 Aprilie 2011 17:56
nu am vazut absolut nici o parte din Saga Twiilight dar m`a captivat numai kat de populara este aceasta serie
naruto_d13 pe 13 mai 2011 12:07
mare greseala ca nu leai vazut
Xenomorph pe 28 noiembrie 2012 16:59
dc vrei sa te droghezi cu Shitlight Gay Saga, nu mai bine fumezi niste iarba?:)))
dani14 pe 15 Ianuarie 2012 20:24
twilight e o prostie, film de pitzipoance si atat
twilight 1 a mers ,2 cu greu ,3 e o prostie acuma 4 :))))))) asta m-a spart ... el (vampir) face sex cu o fata (om), adik se stie ca vampirii au puteri amplificate cica,,,, asa cm spuneam face sex cu ea, darama casa, patu ala si no omoara cand io baga looooll trebuia sa io scoata p gura sau ce chestia i slaba , nare puere in ea haha :))))) [nam avut rabdare sa vad tot ca mam prapadit de ras, sincer asta e comedie 100% si atat fara actiune si destea] genu asta de film strica idea vampirilor ... am vazut ca mai fac filme cu vampiri chinezi aoleu twilight 4 primeste 1 (1 din oficiu eu dau 0 :D ) ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////scz limbaju
legolas05 pe 17 ianuarie 2012 19:31
nu te scuza,
Gyulya4ev3r pe 13 februarie 2012 17:37
hmmm ... comentarii gen 3lar =))=))
Robert1985 pe 18 Noiembrie 2012 21:17
am vazut putin din primul film twilight ce pot sa spun este..UM MONUMENT DE PROSTIE. cel mai prost film cu cei mai prosti actori..in special handicapata care se f**e cu bosorogi
wildinthecountry pe 16 Noiembrie 2012 15:44
X
Am văzut filmul in avanpremiera pentru ca soția mea este mare fana twilight
Sala de cinema a fost plină ochi si nu ai avut unde arunca un ac
Grupa de vârsta a fost 20-50
Banuiesc ca au fost la film mulți fani Justin bieber dar si persoane care au rezonat într-un anume fel cu aceasta saga
Îl felicit pe regizor doar pentru secventa luptei din final cu unele momente șocante si imprevizibile
Restul filmului urmează aceleași clisee deja bine cunoscute cu grimasele faciale tipice ale celor 2 eterni îndrăgostiți
Fanele nu vor fi dezamagite nici de tinerelul taylor care are o secventa la bustul gol
De văzut doar pentru fanii twilight sau .. in cazul meu dacă soția e fana twilight
Ps: am observat mai multă lume la acest film decât la skyfall , avengers sau Dark knight rises
Acest lucru trebuie sa ne spună ceva ...

cezarika21 pe 29 iunie 2014 07:24
Soţia ta este fană Twilight? Ai pus-o. Ori scapi de soţie, ori devii şi tu fan Twilight. :)))
laurentiu1696 pe 09 Ianuarie 2013 19:28
Este cel mai bun film din seria Twilight.....cea mai proasta serie de filme din istorie...Eu nu reusesc sa inteleg de ce anumiti actori si-au batut joc de cariera lor in lumea filmului jucand in aceste prostii cinematografice
zatyy pe 06 Noiembrie 2012 20:06
in sfarsit se terminaaaaa !!!poate ca moda cu vampiri se va sfarsi si fetele de 12 nu o sa mai viseze dupa "culleni" deghizati de pe strada .dati-mi unlike pana ia foc butonul dar chiar nu mai suport vampirii ,vorba unui user ..
UzumakiNaruto pe 7 noiembrie 2012 00:35
asta e fix parerea ta , nici eu nu suportam filmul asta cand auzeam de el dar am invatat ceva sa nu zici niciodata ca nu iti place un film pana nu te uiti la el ,, fiecare cu parerea lui totusi dupa parerea mea merita un 9 filmul asta
Ucshi pe 16 noiembrie 2012 14:32
Maare e gradina.... :))
teo_84 pe 11 Ianuarie 2013 00:19
seria Twiligt,o panarama de film ,proasta idee. vreti sa vedeti un film bun de genul uitati-va la seria Blade
Harry1516 pe 30 Noiembrie 2012 22:25
,,Twilight'' pute groaznic...haide-ti cu voturi negative fani extremisti...
iiii pe 11 Septembrie 2012 16:39
iar o sa tampeasca toata pustimea de 12-14 ani!!! si iar o sa mai vad frezele alea de twilight la toti cocalarii! :D
chetta pe 3 noiembrie 2012 16:35
legolas05 pe 16 noiembrie 2012 12:57
=))))
alexandra.petronela pe 15 Noiembrie 2012 20:51
2 Cuvinte am de spus: " TREBUIE VAZUT" !..

Va asigur ca nu o sa regretati,a fost cea mai frumoasa parte,din seria Twilight.

loryme pe 02 Iulie 2011 16:52
Fratilor... Pattinson va scoate succes dupa succes... ce D-zeu va mai certati. E bun!!!!!!
florentinacullen pe 20 septembrie 2011 12:36
loryme are dreptate pattinson este cel mai bun actor mie asa mi se pare la inceput nu m-am uitat dar anul acesta am vazut toate partile aparute si mi se pare superb...cui nu-i place sa nu se uite si sa nu mai comenteze aiurea...eu as vrea sa scoata mult mai multe seri nu doar inca diua si gata...knd te uiti la acest film ai vrea sa vezi incontinuare parca ar fi ca un drog unul frumos...nota 100 pt toate seriile si pt cele care urmeaza
Lazerson pe 20 Martie 2013 03:13
vampirii emonel si emonica
Termenul de "sucks" nu stiu in ce modalitate sa l folosesc mai intai asta pentru ca este vb si de vampiri.
Probabil cartile ar fi mai interesante pentru ca nu mi as fi imaginat pe carcalacii astia jucand rolurile respective.
2 nedormiti care isi poarta fabrica de gel in cap si o tanti copie xena care vrea sa para nervoasa (ce i drept e frumusica , mai ales cu ochii rosii dar tot de pomana).
Vreti filme cu vampiri ?
Uitati va la ceva mai clasic , unde un vampir nu mai are un pic si "canta" ca si adrian minune mai la orice moment dramatic sau isi ia o stanta mai ca johnny bravo sau eu mai stiu ce "erou" din anime uri .
Colac peste pupaza , au mai inceput sa zboare ca in filmele chinezesti de acum 10 20 de ani :))))
cele 3 stele sunt pentru lupta de final , restul e umplutura.(si e mai fain sa iti imaginezi lupta cu alti actori mai de seama)

adinacrs pe 12 Martie 2013 00:22
nu il recomand! este o porcarie de film fara pic de actiune . daca ai face un rezumat al filmului nu ai avea ce spune pt ca practic nu s-a intamplat nimic , totul a fost doar in imaginatia lui Ashley Greene care le-a aratat volturiolr ce se va intampla DACA lupta. practic in 2 ore familia Cullen doar a adunat vampiri care pana la urma nu au facut nimic si ca sa puna capac la toate taylor lautner se indragosteste de o fetita de 6 ani...
legolas05 pe 12 martie 2013 16:30
Chiar asa este
AeroX pe 19 martie 2013 00:39
Apropo de Ashley Greene...mi se pare ca s-a remarcat cel mai bine pe parcursul intregii serii. Cred ca e singura pe care am simpatizat-o. In rest, toti au jucat prost, ori pusi sa joace prost, inca mi-e greu sa decid...avand in vedere ca nu-s actorii principali la fel de penibili in alte filme...Si da...de acord cu actiunea filmului. NU MERITA 2 PARTI!
cezarika21 pe 29 Iunie 2014 07:14
Un film cu bloodsuckers făcut pentru suckers...
Un pic mai bună decât predecesoarea sa, această parte a II-a rămâne totuşi o telenovelă plicticoasă şi ridicolă, ce afectează puternic minţile spectatorilor amatori de manele cinematografice. Acţiunea putea fi lesne bănuită de la sfârşitul primei serii: pregătirea luptei între vampirii trişti ai lui Robert Pattinson şi vampirii din clanul Volturi. Amatorii şi amatoarele de pupături vor avea plăcerea sublimă de a vedea cum urâţii şi antipaticii Edward şi Bella se sărută pe fundalul unui apus de soare şi îşi jură iubire eternă. Ce poate fi mai frumos de atât? Staţi liniştiţi, am glumit.

Filmul mi-a produs plictiseală şi enervare. Am văzut zeci de filme cu vampiri, cunosc cam tot arsenalul genului, dar o prezentare atât de ridicolă a vampirismului ca în "Saga Amurg" nu mi-a fost dat să văd nici în filmele cele mai proaste ale… citeşte

lucyan2012 pe 28 Noiembrie 2012 09:41
Este o mare tampenie, este cel mai slab film din serie actorii joaca foarte slab scenariul nu are nici o logica.Este putina actiune la sfarsit si atat cica " Finalul este epic"Nota 1 din partea mea!
CanduDumitrita pe 17 Noiembrie 2012 11:32
Imprevizibil
Nefiind un fan al filmului, trebuie sa recunosc, ultima parte a fost impresionanta, si nu m-am asteptat la asa un sfirsit.
Bill a facut o treaba bunicica la filmul asta.

dede15 pe 16 Noiembrie 2012 20:08
foarte frumos
E un film foarte bine realizat ...(Mie nu-mi pasa de criticile altor persoane pentru a-mi schimba parerea)...
zueeth pe 19 Noiembrie 2011 21:03
ZuZu
trebe sa fii prost ca sa incepi deja sa injuri la filmul care nici macar nu sti cum este :)
gogutz pe 5 noiembrie 2012 16:09
pe cum si mataluta te numeri in aceasi oala pentru ca dai nota unui film care nu a aparut,e exact ceea ce ai zis tu,pls no offence nu e vina mea ca te categorisesti singura!
gogutz pe 10 noiembrie 2012 18:32
Mda la varsta pe care o ai ...ar insemna sa ma cobor la nivelul tau si sa ma bati cu experienta ta in ale prostiei si inculturii,de fetitza la care inca nu i s-a uscat coaja de ou de la cur!altadata formuleaza-ti cum trebuie afirmatiile ca sa nu te tavalesti singura in mocirla!e ultimul com pe care il mai scriu!sa-ti fie rahatu' dragutz si sa traiesti multi ani pe acest pamant!
catalin_modan pe 17 Noiembrie 2012 20:14
suuper
filmul la un moment ramai pur si simplu scoat cand vezi ca moare ,dar dupa ce vezi ca a fost doar o viziune respiri usurat . filmul merita Oscarul pentru tineri
superdepeche pe 11 Noiembrie 2012 09:37
bine ca se termina
bine ca se termina odata acest film de 1.5 lei pentru ca nu are legatura cu cinematografia.
un esec total pe toate planurile

Ucshi pe 16 noiembrie 2012 14:29
bla bla blaa...nu-ti convine, du-te si plange-te in alta parte!
superdepeche pe 25 noiembrie 2012 00:05
bla bla bla-urile tale le poti scrie in alta parte ok?! aici lumea isi exprima parerea despre un film,ok?! asta in caz ca nu stiai unde te afli...
popdenisa06 pe 18 Noiembrie 2012 12:54
denisuk_like
Este un film super... trebuie vazut neaparat.!!!.... Poate unora nu va place.. este de inteles fiecare are gusturi diferite dar eu pot zice ca "sunt inebunita dupa filmele cu vampiri" si de "vampiri"
xoxo
Cu drag, Denisa :*

DeeaD pe 15 Noiembrie 2012 22:02
Pt toti fanii twilight,mergeti la film k merita!eu l-am vazut azi si nota mea cred k spune tot :)
mary21o pe 22 Decembrie 2011 16:26
vad aici mai ales cei care urasc seria Twilight :P
e o ecranizare reusita (primul film totusi nu e tocmai fidel),a unei carte.Multi critica actiunea,actorii,ceea ce se intampla in film dar uita ca totul se intampla dupa ce e scris in carte.
Am citit cartile si unele chestii nu mi s-au parut in regula dar eu prefer sa ma bucur de un film.
Pentru cei ce critica situatia fantezista a filmului,sunt de parere ca trebuie sa vezi printr-un film,sa vezi "ideea",iar mie imi place intensitatea sentimentelor celor 2 protagonisti.
Sunt de parere si ca Stewart a facut o treaba excelenta pana acum-sa joci rolul unei fete introvertite,nesigure,maturizate prea devreme,dar care e sociabila si generoasa,ii ajuta pe ceilalti.Desi neindemanatica e foarte isteata si tocmai asta e unul din motivele pt care Edward s-a simtit atras de ea:)
Sunt sigur ca-mi va placea:)

andrewmagia pe 31 Decembrie 2011 15:02
Muci . Varza . Filmul o sa fie o SECRETIE *****. am incercat azi sa ma uit la partea intai si noroc ca nu mancasem nimic.n-are pic de actiune. eu unul n-as fi dispus sa platesc un bilet pentru a-i vedea pe aia doi sarutandu-se continuu aproape 2 ore
MissBlossom01 pe 11 ianuarie 2012 23:32
nici macar nu te ..incita asa putin? Poate data viitoare mergi cu prietena la film ;) =))
razvan4sex pe 27 februarie 2012 21:26
dupa parerea mea, filmul zori de zi part 1 a fost incredibil de la 6 ani ma uit la filmele twligh si sunt inebunit dupa ele astept sa apara si zori de zi part 2 si o sa merg la cinema sa-l vad !
myaDEVILgirl pe 25 Iunie 2011 21:49
Imi place atat de mult Twilight,e absolut uimitor.La inceput,cand am auzit de el,eram oarecum plictisita de ''vampiri'' deoarece nu e singura carte in care se scrie despre acestia.M-am gandit ca e doar un alt film plictisitor.Dar cand l-am vazut prima data am ramas uimita.E atat de frumos,de palpitant si de interesant incat abia astept sa vad continuarea.In fond si la urma urmei,Robert e un actor foarte frumos,nu credeti?:X:*
MichelleCullen pe 6 iulie 2011 11:58
Exact asa am patit si eu, myaDEVILgirl ;) Ii multumesc mult colegului meu, Lascu pe care il urasc, dar el mi-a dat un DVD pe care era alvin and the chipmunks si era si twilight acolo....in minutul in care a inceput m-am indragostit de ea:)) Iar cand a aparu Edward.....si acuma hiperventilez :X:X:X
ne_deea pe 12 august 2011 17:53
il*
my_Blue_eyes2 pe 21 Februarie 2013 12:06
kkk
Foarte NEINTERESANT! Nu m-am asteptat la asta. Credeam ca va fi pe masura celorlalte filme din serie. Se pare ca m-am inselat. Boring..
k-rissa pe 27 Decembrie 2012 01:32
atat spun: ar fi cazul sa se opreasca aici cu realizarea acestei serii!
alialexandra2008 pe 11 Iunie 2012 23:15
Twilight
Astept filmul, deoarece am citit cartea si e super tare... nu stiu daca se v-a ridica la nivelul ei dar... ramane de vazut
margott pe 02 Decembrie 2012 12:26
La fel de dezamagitor ca si Breaking Dawn 1, Bill Condon a dat chix cu cele doua filme. Mai bine ramaneau la oricare din cei 3 regizori ai precedentelor filme din serie. Singurul moment interesant al filmului e intalnirea dintre Culleni si Volturi.
elena.roteanu pe 18 Noiembrie 2012 21:39
Cred ca e mai cool sa nu-ti placa Twilight decat sa-ti placa. Am vazut trend-ul asta.
Noi l-am vazut si sincer, cred ca am fost cei mai in varsta din sala de cinematograf. Nu suntem fanii seriei, dar am tolerat-o. Iar ca oameni care lucreaza cu zilnic cu imagine, efecte video, audio etc, spun sincer ca am fost impresionati.
Da, ok, poate ca target-ul lui Twilight e undeva intre 12 si 18 ani.
Dar pentru toti cei care spun ca e o voma de film, cu vreo jumatate de an inainte sa apara, spun atat: mergeti sa-l vedeti!

interconect_30 pe 23 Noiembrie 2012 13:06
Un film pe care l-am asteptat cu nerabdare si care nu m-a dezamagit cu un final promitator.
danipetrica pe 21 Iunie 2012 18:22
bai oameni buni de ce vorbiti asa despre filmul asta :S uitati-va la toate partile aparute si apoi dati-va cu parerea:-p orice film care este compus din mai muuulte parti are cate o parte mai prosta, multi spun ca nu le-au placut partea 1 si este adevarat nici mie nu mi-a placut dar am continuat sa ma uit si chiar imi place.cel putin eclipsa afost foarte tare si cred ca si asta va fi super ;)
gogutz pe 5 noiembrie 2012 16:13
si dumneata esti cetatean pe Marte de au difuzaat deja filmul si i-ai dat nota.....multumiri multe din partea noastra pentru gestul acesta caritabil de ne-ai asigurat ca filmul care NU A APARUT PE PAMANT este un film de nota zece si putem da linistit bani la cinema!Stima si respect nene!
gogutz pe 20 noiembrie 2012 03:13
deci...:))....se pare ca nu m-am inselat in privinta notei:) inca eu am fost indulgent!;)
iulia_369 pe 20 Noiembrie 2011 23:01
Bineinteles ca va fi o capodopera!
Ei bine, am vazut-o pe Bella vampir in ultima secunda din Breaking Dawn Part 1 si este ca o muza...

mym pe 21 noiembrie 2011 18:53
eu si acuma tremur cind imi aduc aminte
iulia_369 pe 26 decembrie 2011 11:10
Daaa... va fi perfect
mircea1234 pe 04 Iunie 2011 22:57
prea mult timp
ei au fct o pauza prea mare intre filme shi mulți oameni au uitat serios akm
nu ai ce zice cartea e super mișto

Irina970 pe 04 Iulie 2011 20:42
Eu una cred ca va fi tare la fel ca restul serie, dupa cum am spus debia astept sa apara Twilight Breaking Dawn-Part1 si Part 2, cred ca mai tare era daca-l punea intr-un singur film
iulia_369 pe 20 noiembrie 2011 23:03
Nu... eu as fi despartit romanul in trei parti. Mi s-a parut ca actiunea s-a derulat prea repede...
alexcoj93 pe 24 Februarie 2013 22:54
Unde se duce Romania?
Deci imi pare rau cand din Hollywood ies microbi care polueaza cinematografia asa cum o face nu filmul ci toata seria Twilight. Nici nu este de mirare ca seria fost declarata ca fiind ce-a mai proasta serie de filme din istorie (cautati pe google), cand actorii joaca de parca ar avea diaree (si nu spun asta din ura, chiar asa joaca), efectele sunt facute parca la second hand fiind cu mult sub efectele din anii in care au aparut, scenariul parca e scris in gluma, ca sa nu mai spun de ideea de vampiri care stralucesc la lumina soarelui transformand astfel unul dintre cei mai terifianti monstrii ai cinematografiei si nu numai intr-un fel de gluma proasta si gay.
Ca de altfel nici nu imi amintesc ca macar unul din filmele Twilight sa nu fi luat cel putin 2-3 zmeuri de aur, Breaking Dawn - Part 2 reusind sa ia chiar 7 anul aceasta. Daca filmele astea erau asa de bune… citeşte

VIBERS pe 17 august 2013 12:46
Pai are 7.7 pt ca sunt foarte multe persoane de sex feminin care se uita la dezastrul asta.Si mai grav este ca nu pot aprecia un film dupa scenariu, prestatie actoriceasca, regie etc adica cam tot ce este important intr-un film.Nu frate daca este un film cu iz de telenovela si mai bagi si niste actori de mana a patra gata trebuie sa fie SENZATIONAL.Acum serios, daca mi-ar fi placut acest film, mi-as fi pus un FOARTE MARE SEMN DE INTREBARE.
Go1 2 3 4 5 6