Păreri Rio

(2011)

legolas05 pe 06 Februarie 2011 17:25
o animatie foarte buna.....mi-a placut foarte mult...merita sa o vedeti
julia84 pe 11 Aprilie 2011 19:06
Foarte foarte dragut!
Super draguta animatia. Tocmai ce am vazut-o si chiar merita. Cu foarte multe faze comice. Recomand!
Alexysqq pe 12 aprilie 2011 11:04
Unde ? Ca pe IMDB are release date ca fiind 15.04.2011, iar astazi este 12.04. Ai vazut 3 trailere si gata? Ai vizionat tot filmul ?
VampiresOnly pe 5 august 2011 20:38
Un film superb! Mi-a placut fiindca e foarte colorat, personajele simpatice, si povestea amuzanta! Nu-l ratati!
Casy20 pe 17 Aprilie 2011 19:07
WooW:X:X
Da cam asa am zis cand am vazut filmul(Woow) este super filmul ......nu am crezut ca va fi asa de bun filmu ,dar da am vazut si este The Best:))
Este super..

addelina pe 10 Aprilie 2011 02:42
l-am vazut ieri de dimineata :D a fost foarteee tare :D. am ras tot filmul !! vreau sa il mai vad
MissBlossom01 pe 11 aprilie 2011 16:08
Unde l-ai vazut? Pe net ?
addelina pe 23 octombrie 2012 00:31
imi pare rau k va raspund tocmai acum dar acum am vazut comenturile intamplator :)). pt cultura voastra generala am fost la foarte multe premiere vip cu invitatii castigate la tvr 2 pe facebook la concursul " prietenii tvr vad cele mai bune filme primii" .... adica eu impreuna cu altii care au castigat ne uitam impreuna cu vedetele cu o seara inainte sa apara filmul in romania :). nu credeti,informati va :)
rocsy88 pe 15 Aprilie 2011 17:28
Cea mai buna animatie
Am mers la avampremiera filmului si am fost f placut surprinsa.Filmul e mult mai bun decat trailer-ul,are o multime de scene hazlii.Mi-a placut enorm,merita vazut
dumitru_iulian_botea pe 23 februarie 2014 15:11
de c e nu merge sa-l vad . e un film prost
mariana_ustea pe 21 Mai 2010 18:56
pare simpatic, de fapt lumea "necuvantatoarelor" e un nesecat izvor de inspiratie ...
zarina pe 18 Aprilie 2011 16:09
Un regal de imagine si coregrafie
Filmul incepe impresionant cu o explozie de culoare si dans, a raiului pasarilor exotice din America de sud, mai exact Brazilia, unde se naste si eroul nostru azuriu, Blu, un pui de papagal macaw albastru, zis si papagal zambila, cu adevarat o specie foarte rara si foarte frumoasa, raritatea avand aceeasi cauza ca mai toate problemele planetei: interventia masiva a omului in natura.

violet19 pe 21 Mai 2010 22:50
Trailerul promite o animatie interesanta si amuzanta. De fapt motto-ul lui Blu ar trebui sa fie "I believe i can fly" :))
alexsovaiala pe 13 Mai 2011 21:33
super tare filmul mia placut e o animatie frumoasa 10
Delua pe 22 Aprilie 2011 17:09
Nici nu incepe bine fimlmul ca-ti si place. Mi-a placut ca te tine in priza din prima, fara prea multe prezentari siropoase si incepinc cu o scena chiar...energica pot sa spun.
Mi-a placut actiunea, personajele, povestea, interactiunea si chiar ci glumele (care, personal, mi s-au parut reusite si unele chiar originale), dar 3D-ul ori n-a fost cine stie ce, ori m-am cam obisnuit cu "noua tehnologie" si nu mi se mai pare chiar "WOW!". M-am asteptat la final ca cei doi protagonisti sa sfarseasca impreuna, dar au fost si alte aspecte la care nu m-am asteptat

CristinaRMC pe 22 aprilie 2011 22:58
Ar fi fost prea trist sa nu fi ramas impreuna :P Parerea mea este ca a fost fix asa cum trebuie.
hamsterx pe 23 Mai 2010 21:34
destul de interesant,in general imi plac filmele cu animale deci il voi vedea cu sigurantza !
Andrutza100 pe 15 Aprilie 2011 16:02
ASTEPT CU MULT DRAG ACEST FILM.AM AUZIT CA ESTE FOARTE,FOARTE BUN SI CHIAR CRED.DUPA POSTER ITI DAI SEAMA CA ESTE UN FILM BUN
c0ol_axel_4ever pe 12 Aprilie 2011 19:22
Acus
astept sa l vad cu siguranta va fi un film bun si foarte comic din trailer pare un film super
maryyy pe 02 Ianuarie 2011 01:50
sunt simpatice rauuuu!!! hai k nu mai avem mult de asteptat ! :P
Catanic pe 15 Aprilie 2011 00:08
super tare filmul :) E foarte frumos de vazut la cinema, imi place cum incepe in forta dar nu vreau sa divulg nimic despre el:)
MissBlossom01 pe 11 Iulie 2010 19:52
Pare amuzant :))..astept sa apara.Animatia mi se pare chiar buna.
Si imi place si cum dubleaza Anne Hathaway :)

OmBun pe 16 Iunie 2010 14:41
un pic de grafica gen ICE AGE + un strop de comedie gen MADAGASCAR = mari asteptari....nerabdator sa-l vad....
Remus99 pe 27 Noiembrie 2011 13:25
Super!!!!
Super faina animatia cu mulete faze haioase ,merita vazut nota 9
Remus999 pe 08 Septembrie 2011 19:01
Extraordinar
Un film extraordinar despre un papagal care nu stie sa zboare si care reusese la final si despre pretenie dintre ingrijitoarea lui ei el un film de nota 10 + nu mai vazusem de mult un film care sa fi dat 10+
Manusa pe 11 Mai 2011 22:03
Un film foarte reusit si amuzant. Cei doi hoti sunt foarte haiosi :)) precum si maimutele care fac break dance :). Oricum filmul este foarte bun si merita vazut.
ionutt- pe 10 Mai 2011 23:30
O animatie simpatica, multa culoare si voie buna. Merge vazut de oricine fara nici un fel de problema. O ora jumate dă relaxare.
zeki pe 10 Mai 2011 22:08
o animatie foarte frumoasa , destul de comic filmu , merita vazut .....
katherine19 pe 08 Mai 2011 17:43
prea tare
frumosss :X dragutza povestea :)) si amuzante unele momente
danymury pe 08 Mai 2011 17:27
foarte frumoasa animatia, povestea, foarte comic, si foarte colorat...recomand!!
Rallu..Danielle pe 16 Iulie 2014 15:46
DRAGUT
Rio este o animatie cu adevarat placuta. Mi-a placut foarte mult aceasta animatie,nu m-am plictisit deloc. Personajele sunt foarte dragute, facand povestea filmului mai mult decat reusita. Este un film la care te poti uita cu toata familia. Este un film pentru toate varstele. Nota 10!!!
Miiku pe 25 Ianuarie 2013 20:58
Foarte tare filmul. Merita vazut! Mi`au placut foarte mult melodiile care le`au folosit. S`au potrivit la fix. :)
pisicuta1 pe 25 Ianuarie 2013 19:28
superb l am urmarit cu mare placere!,animatia foarte buna!
AndreBlack pe 31 Decembrie 2012 14:58
RIO
Foarte , foarte fain filmul . Mi-a placut enorm ! Un film exceptional , coloana sonora este una de exceptie si pe alocuri si ceva comedie . Remcarabil , merita vazut ! Abia astept sa apara si Rio 2 !
Octaz pe 21 Septembrie 2011 15:29
Stiam, fara doar si poate, inca de cand am auzit de el, ca "Rio" este un film deosebit si foarte frumos. O animatie care necesita obligatoriu o continuare pentru ca am sentimentul ca ar putea avea cel putin succesul pe care l'a avut "Ice Age". Ce am observat insa e ca vocile prezente de obicei in animatii pot fi decisive, astfel dupa interpretarea de milioane a lui Johny Depp din "Rango", o interpretare ce mi'a influentat decisiv parerea despre film,iata ca am fost incantati si de vocile inconfundabile ale lui Jesse Eisenberg si in special a lui Anne Hathaway care au dat un plus de aer proaspat si o garantie ca vei vedea filmul cu si mai mare placere. Mi'a placut si ideea adaptarii orasului Rio de Janeiro la animatie dar si a traditiilor acelor locuri. Sper din tot sufletul sa mai urmeze un "Rio 2" sau poate de ce nu, o continuare cu un alt oras :D
RYO pe 29 Iunie 2011 16:39
RIO
Un film chiar foarte reusit !!!! Cu toate astea versiunea 3D-ul il face si mai frumos !!!!!
goradimitrie pe 28 Iunie 2011 09:44
e foarte bun filmul .......................................................
coius pe 27 Iunie 2011 17:32
este una din cel mai frumoase desene animate pe care le-am vazut:D:X
ciobotaru pe 18 Iunie 2011 17:58
cineva comenta pe aici si scria ca '' in film e caterinca maxima '' cuvantul '' caterinca '' defineste foarte bine filmu asta , imi este dor de maestria si pasiunea cu care erau realizate desenele de mana
GeorgeFriends pe 13 Iunie 2011 12:49
nu neaparat
am crezut ca e o comedie ca Rango dar defapt e o alta poveste de dragoste; la noi a rezistat o luna in top 5 incasari, insemna ca e dorit acest gen de animatie; insa eu unul prefer altceva...
diana7 pe 15 Mai 2011 16:46
Rio
sincer cam plictisitor filmul ce mi-a placut au culorile alea impresionante , ma asteptam la mai mult din partea celor care au facut Ice Age
Sorin87 pe 27 Iunie 2011 19:53
Rio
Pot spune cu mana pe inima ca e cel mai bun film animat al anului, deoarece are multe glume la care razi cu gura pana la urechi, are o poveste originala, putin previzibila dar asta conteaza mai putin. Merita vazut in 3D. Hai, ce mai asteptati, mergeti la Rio! 10
deeadeea86 pe 25 Iunie 2011 18:38
dezamagita
Nu mai au nici un rost filmele cu traducere. sunt groaznice, lasati subtitrare!!!!!!!! nu mai au nici un farmec asa!!! faceti ceva pt ca nu mi-a plactu nici la Kong FU Panda... nu mai au farmec. lasati filmele sa fie asa cum au fost ele facute!!!!
TrazZ pe 27 iunie 2011 10:36
De acord cu tine. Ne prostim de tot... acum nici subtitrarea nu mai suntem in stare s-o citim. Sunt total contra dublarii filmelor.
ciunga_n_par pe 14 Iunie 2011 18:55
O animatie placuta ochiilor cu personaje colorate si dragute.personal mi-a placut cel mai mult LUIZ un caine balos dar frumos.si povestea a fost destul de interesana.MERITA VAZUT
yonutzTM pe 11 Iunie 2011 15:32
Un film de animatie bun , in care ni se prezinta drama unui pui de papagal care este capturat de mic , dar o fetita il gaseste si il ingrijeste timp de 15 ani , pana in ziua in care afla ca este ultimul mascul din specia sa si ca s-a salveze specia trebuie sa mearga in Brazilia pentru a se imperechea cu cu ultima femela din specia sa , de aici incepe actiunea fiilmului .
Mi-a mai placut inceputul cu acea " explozie de culori si dans " .

Pyka1 pe 04 Iunie 2011 23:07
merge
destul de buna ecranizarea merita vizionat .vizionare placuta
flutushor pe 02 Iunie 2011 00:59
A fost frumos. O comedie frumoasa + o poveste de dragoste pe masura :)) si pun pariu ca toti copii au fost coplesiti :D
Soundtrack genial, btw. Merita vazut!

claudiu25 pe 30 Mai 2011 22:11
misto
frumusel filmu merita un 9 :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
Vorador pe 28 Mai 2011 21:19
Colors and Flying
Filmul este o explozie de culori,avem personaje foarte simpatice si carnavalul de la Rio.Fimul mi-a placut la fel de mult ca Megamind..
Sanyi1997 pe 25 Mai 2011 17:02
Imi place chiar daca nu sunt critic de filme imi place este amuzant,comic papagalul si mai ales maimuta =))
claudiu-daniel-lugoj pe 24 Mai 2011 19:09
Este o animatie reusita,imi plac personajele din aceasta animatie foarte multe pasari si foarte multa culoare,o animatie simpatica ce vo recomand.
RedHead pe 23 Mai 2011 12:31
Zambete
Cand ma gandesc la RIO ma gandesc la cate zambete mi-a oferit aceasta animatie. Frumoase personaje animate, foarte frumos contextul si de asemenea mi-a placut povestea. Ceva care mie mi se pare nou.
Un soundtrack care te face sa te batai pe scaun in timp ce te uiti la animatie. Mie mi se pare ca este un desen genial pentru toata lumea, cu morala lui evident :)
Love is giving you wings ^^

Ammelie pe 16 Mai 2011 15:19
Rio (2011)
Family Entertainment de calitate, mai degraba pentru copii decat pt adulti. Oricum, foarte dragut si placut de vazut. 7/10
misha666 pe 15 Mai 2011 12:40
Bai fratilor, ne asteptam sa citim pareri asupra filmului aici si nu asupra trailerului.
marian_007bond pe 15 Mai 2011 10:59
SUPER TARE
Nu mai puteam de ras, este un film incredibil m-a fascinat din prima
supernela pe 13 Mai 2011 22:50
excelenta animatie. toata sala radea iar atmosfera si muzica si culorile papagalilor au fost exceptionale.