Păreri Resident Evil: Afterlife

Resident Evil : Viața de apoi

cris_cris pe 06 Septembrie 2009 15:50
Resident Evil 3D
Abia astept sa vad Resident Evil:Afterlife in varianta 3D,mai ales ca filmele din seriile Resident Evil sunt favoritele mele in materie de filme horror.
floareaciprian pe 11 septembrie 2010 03:46
daca si astea sunt filme horror....sunt thrillere pentru numele lui Dumnezeu.
Tyson_Kyd pe 26 august 2012 15:18
Ai dreptate Medicate .
dark56 pe 27 Ianuarie 2010 20:32
abia astept prntru ca in resident evil 3 s-a terminat interesant !
Maya.D pe 10 iulie 2010 22:42
si eu de-abia astept sa-l vad...mai ales k din cate am observat joaca si Jensen Ackles si Wentworth Miller :D
bebobebo pe 23 februarie 2011 20:46
primul nu joaca,ultimul da,si are dreptate pitbull,incepe cum s-a terminat si se termina cum a inceput:))))))
deea9595 pe 30 Octombrie 2009 18:04
de abia astept partea a 4-a,deoarece filmele resident evil sunt foarte mishto.
Slightly pe 22 septembrie 2012 20:48
La fel cred si eu. Toti frustratii si neimplinitele sentimental ofera note joase filmelor bune. E cea mai mai greseala sa te iei dupa nota frustratilor. Am gasit filme superbe cu note mici. Concluzia: de prea multe filme bune s-au plictisit copiii si le noteaza putin.
VIBERS pe 16 ianuarie 2014 18:14
Ce sa vorbim de partea a -4 stati sa vedeti partea a-5 a ceva deosbit.Iti vine sa vomiti
Theofil88 pe 16 Septembrie 2010 19:02
Episod-pasaj
Nu stiu cu ce a contribuit James Cameron la acest film. Cel putin asa scria in trailer, desi nu i-am vazut numele nicaieri in film. Imaginati-va ca de data asta Alice nu mai are nimic special in sangele ei, stilul ei de lupta este aproape bataie de strada. In R.E. 3 am vazut la sfarsit cum ea isi activeaza cateva mii de clone, iar in film acestea au fost mai prost organizate decat o banda de huligani. Sunt multe faze in film care chiar nu isi au rostul: de ce isi arunca seful Umbrella ochelarii? De ce trebuie sa vorbesti cu victima inainte de a o ucide ("any last words?")? De ce tot timpul actorul din Prison Break face ce face si ajunge tot in inchisoare? E cumva puscarias profesionist? De ce, dupa ce au coborat cateva nivele dupa arme, la intoarcere, Alice nu are asupra ei nicio arma (o primeste de la cineva, la inghesuiala)?
Sincer, am fost scarbit de fazele slow-motion. La… citeşte

dark56 pe 16 septembrie 2010 20:27
ai dreptate o singura Alice putea sa-l doboare pe nemesis putea sa omoare un om cu puterea mintii , acum in acest film vre0 4 dintre ele sunt ucise de soldati obisnuiti iar originala este pacalita foarte usor dar despre caini nu au exacerat foarte mult pentru ca daca stai sa te gandesti nici un om nu poate sa muste asa cum o fac zombi aia si unde se duce atata carne pe care o inghit real ar fi sa se sparga sau sa le iasa pe gura
DARK333REM pe 29 noiembrie 2011 20:24
SoPrAnA =))
diavolobh1921 pe 11 Decembrie 2009 20:57
abia astept .. din pacate mai ii mult pana in septembrie ... dar is curios ..
llullaillaco pe 28 aprilie 2010 16:09
Curiosity kill the kat.
iuli_blade09 pe 4 iulie 2011 23:44
that's right
jokerash pe 25 Septembrie 2010 13:51
un resident evil 4 mega comercial cu un subiect de k.k .t si un final pe masura.
un S.F robotizat cu o regie facuta cred ca intr-un sfert de ora pe closet.
Dezamagire totala in varianta 3-D :)).

Slightly pe 27 februarie 2011 17:28
impusca-te esti degeaba
CineRoxana pe 10 Iulie 2010 19:00
Trebuie sa-l vad! Mai ales ca Miller nu a mai apărut pe ecran de la Prison B.
mihaitza40 pe 28 Februarie 2010 13:54
abia astept si eu resident evil after life deoarce imi place mult seria resident evil si ma intreb daca 4 e la fel ca si jocul
Jenny_pisica pe 05 Aprilie 2010 21:30
o sal vad la cinema ;asta e sigur
in R3 erau suficete ! . ma intreb daca in 4 vor apare toate clonele ?
take_moment pe 10 septembrie 2010 16:50
abia astept sa il vad. primele 3 partii au fost foarte frumoase , mi-e unu mi-a placut , astept ziua de vineri sa ma duc la el.
Makaveli13 pe 13 Aprilie 2010 20:31
??????
in a 3 parte au cam dat-o putin in bara, ma asteptam la mult mai mult decat in primele 2!
sper sa fie ultima si sa termine cu capu sus aceasta serie ca altfel isi strica reputatia!!!

Makaveli13 pe 17 septembrie 2010 13:54
se pare ca nu e chiar asa rea a 4 -a parte M-a speriat puitn inceputul in care Milla se imparte in 4,6,8 si omoara 100 de oameni Desfasurandu-se actiunea se revine la o Milla mai reala si la povestea inceputa.....cu toate ca nu mai e o lupta asa de incinsa cu zombii ci mai mult de razbunare pe umbrlla Pe scurt pot spune ca e mai bun ca a 3 parte
Ady_Mihai pe 14 Aprilie 2010 18:07
Hello!
Am vizionat trailer si pot sa spun ca mi-a placut ce am vazut, acum sper sa fie si filmu la fel de bun precum traileru, dar cred ca imi fac griji degeaba..:P o sa fie tare filmu :D.
crysty_doom pe 13 Aprilie 2010 20:37
un film tare de tot
primele 3 parti au fost super tari abea astept sa apara si a 4a
mtraianc pe 17 august 2011 14:22
da ,intredevar tare ,, TARE PROST
llullaillaco pe 09 Aprilie 2010 09:26
Subtitrare
Salut!

Am vazut toate 3 partile acestui film super. Cainii mutanti m-au terminat.

Va rog, daca stiti, spuneti-mi si mie de unde pot descarca o subtitrare in limba romana pentru filmul Tentacoli 1977 - John Houston & Henry Fonda.

Va multumesc.

cioflingar pe 14 Aprilie 2010 08:32
pare ok
mi-au placut si primele ... astept sa il vad si pe acesta
shadem pe 02 Martie 2010 20:20
imi spune si mie cineva cit trebuie sa astept pina ce vad filmul ales?
de ce e atit de greoi?

otonis pe 19 iunie 2010 14:54
Cu cat astepti mai mult, cu atat iti cresc standardele si astepti un film aproape de perfectiune. Asta nu va face decat sa simtim o dezamagire ce va trece ( PROBABIL ) dupa ce vom vedea, si revedea filmul de cateva ori. Spun probabil, ptr, ca la filmul "2012" nu mi-a trecut desi l-am revazut de cateva ori, si inca il consider cel mai prost din 2010, datorita asteptarii indelungate in cinstea lui, si dezamagirii pe masura luate la lansare, si dupa lansare. Oricum, sunt fan serie R.E., si-l astept cu moderatie, ca nu vreau sa mai simt dezamagiri vreodata.
Simple_Plan pe 26 Septembrie 2010 20:31
nushu ce sa spun...
o fost fain filmu...o avut efecte speciale super bune (knd se arunca d pe cladire si aia sar dupa ea :-bd) in rest...pot sa zic ca o fost mai bun 3-u :P
ii super tare in 3d :D

victor_neo75 pe 20 Septembrie 2010 23:17
Milla Jovovich este Alice pentru a 4-a oara !!!
"Resident Evil: Afterlife" il recomand sincer numai pt primele 15 min, restul puteti sa faceti orice altceva, pt ca scenaristii au uitat sa mai scrie o poveste interesanta !!

Dintre cele 4 filme, numai primul din 2002 (regizat tot de Paul W.S. Anderson care i-a devenit si sot actritei Milla Jovovich in vara lui 2009) si al treilea, "Extinction" din 2007, au fost mai bune, iar al doilea, "Apocalypse" din 2004 si acesta, din 2010, sunt mai slabute !

Pentru fanii genului horror, cred ca mai bine asteptam "Piranha 3D" sau "Saw 3D" !!!

adiman83 pe 21 septembrie 2010 16:04
imi pare bine ca nu sunt singurul care crede ca filmul asta e un esec de la povestea absolut identica cu precedentele, fara prea multe noutati pana la personajele parca imprumutate din alte productii ... mai ales acel zombie cu toporul cat toate zilele care nu mi s-a parut decat o varianta mai prost realizata a lui Pyramid Head. Ca "Zombie Flick" mi s-a parut mult mai captivant Zombieland desi nu prea se pot compara
piticot89 pe 12 octombrie 2010 20:27
deci nu's singuru care crede ca filmul e o nimica toata, mai bine nu'l faceau. tind sa cred k s'au acsat mai mult pe 3D...dar ce folos, dak incepi sa te uiti pe pereti, sa te scarpini ca maimuta, si altele....primele 3 is bune....asta nici 5% din valoare celorlalte luate fiecare in parte nu are...
regizorul pe 15 Septembrie 2010 21:01
o foarte foarte foarte MARE dezamagire au last un final deschis se gandesc ca o sa faca inca o parte da dincate am vazut asta cred ca va fi ultima numai daca vin cu ceva maret care sa acopere munca asta de ....
razsax pe 17 Septembrie 2010 12:29
O mare pierdere de timp, previzibil si lipsit de orice originalitate!
psihologu pe 13 Aprilie 2010 22:10
Ok
Cu alte cuvinte AfterLife este filmat cu una dintre cele mai performante tehnologii 3D din lume. Ramane de vazut daca este de ajuns sa puna sigla James Cameron ca sa atraga mult doritii fani.

Noi confruntari cu corporatia Umbrella, noi aliati si vechi prieteni, toate acestea intr-o noua continuare a peliculei Resident Evil (inspirata dupa jocul cu acelasi nume).

cetateanu pe 15 septembrie 2010 16:26
O fi filmata cu cea mai performanta tehnologie 3D dar filmul e subtire rau de tot.
mrk88 pe 22 Noiembrie 2010 15:53
la capitolul efecte speciale foarte reusit... in rest... pierdere de timp
denise_ella pe 26 Septembrie 2010 18:57
dragutz
nu e cine shtie ce...ma ashteptam sa fie mai frumos...au bagat prea multe slow motion shi nu prea au creat o poveste impresionanta....trebuiau sa se concentreze mai mult pe asta shi mai putzin pe efecte....parerea mea...acum fiecare vede diferit:D
ciobotaru pe 09 Octombrie 2010 20:16
nu e diferenta mare , fata de partea treia ma refer , chiar as zice ca a treia , a fost mai buna
adiman83 pe 21 Septembrie 2010 15:59
nimic special
Un film spectaculos, efecte speciale excelente dar ATAT. Este bun ca experienta cinematografica dar nu se apropie de calitatea celorlalte trei care au fost oricum din ce in ce mai slabe. Daca primul a fost bun, nu se poate spune la fel si despre celelalte doua si vad ca acest sequel nu face exceptie de la regula. In afara de o Alice adusa in limita normalitatii, povestea nu aduce mari noutati iar personajele parca sunt copiate la indigo dupa celelalte trei din serie dar cu alte nume. Iar acel zombie cu toporul imens - prea putin exploatat pentru gustul meu - mi s-a parut o copie identica a lui Pyramid Head din Silent Hill (2006). Ca sa inchei, este interesant de vizionat mai ales in 3D dar daca va asteptati la o posibila capodopera de referinta pentru filmele horror (hai sa-l numim horror desi abia atinge granita asta) veti fi dezamagiti
DARK333REM pe 6 septembrie 2011 15:12
BrAvO PeNtRu ToT Ce Ai ScRiS DeSpRe AcEsT FiLm.FeLiCiTaRiLe MeLe.
adiman83 pe 7 septembrie 2011 11:33
Multumesc ... a fost parerea mea sincera despre film si ma bucur ca ti-a placut ce am scris
nsag pe 07 Septembrie 2010 17:14
FRATE tot n-au terminat astia cu Resident Evil presupun ca povestea este la fel ca si celalalte filme SALVAREA PANAMTULUI DE ZOMBI patetic .

EFECTE SPECIALE 8,5
POVESTE 3

superdepeche pe 11 septembrie 2010 22:13
de unde stii tu povestea? dar efectele? efectele sunt cu mult peste...............inteligenta ta
maryds pe 4 octombrie 2010 12:03
@ superdepeche: ok am inteles...iti place filmul!fiecare isi spune parerea daca nu poti sa te impaci cu ea...nu e cazul sa ne jignim aiurea...la o adica e doar un film!
Iulian_Paul pe 15 Iulie 2010 07:30
combinatie intre matrix. blade 2, mission imposible 2... naspa...
NightChild pe 16 iulie 2010 00:32
Ma bucur ca ne-ai iluminat, licentiatule... Filmul nici nu a aparut si tu vi cu comentari de genu.
superdepeche pe 11 septembrie 2010 22:16
de unde ai scos tu combinatiile astea,habar nu am? nu iti da ..................eroare? iti spun io ca sigur iti da
Zuza pe 21 Octombrie 2010 11:50
3D frumos...Muzica frumoasa...In rest, multe lacune narative si usor naiv
Say_Onutza pe 22 Octombrie 2010 19:53
Dupa parerea mea,inceputul filmului face totul,el te captiveaza........Ma refer la primele cateva minute,in care vedem clasicul adolescent asiatic,cu high heels si french manichiure,stand in ploaie,fara umbrela,in timp ce toti oamenii trec pe langa ea,cu slow motion,si ea sare la gatul unuia.Acea faza mi s-a parut cea mai tare din tot filmul,muzica fiind cireasa de pe tort.Restul filmului si el foarte bun,efecte deosebite,bineinteles,si Milla, ca de obicei,splendida.
puffulette pe 28 decembrie 2011 03:31
ai perfecta dreptate..... dar totusi e mai slab ca celelalte :D
daddyxtc pe 20 Octombrie 2010 00:48
mare deceptie
Am asteptat cu interes a patra parte, insa....dezamagire totala.
In primul rand nu mai exista deloc senzatia de horror, practic s-a supertehnologizat, dc pot spune asa, si e mai mult un asa zis film sf...de proasta factura. Nu mai exista acele scene clasice cu zombie.
O alta dezamagire este insasi Milla J, care cel putin pe mine m-a cucerit in seriile precedente. I-a disparut acea dulceata si charisma unica. In acest movie, mi-a parut ca o femeie trecuta de prima tinerete, prost retusata si fardata, complet nepotrivita pt a se pretinde femeia fatala.
In concluzie, extrem de slab, spre deosebire de trilogia de dinainte, care este senzationala pt filmele de gen si nu numai.
Ar mai fi multe de spus sau de fapt n-ar cam fi nimic de spus despre aceast esec total.
Nici macar la efectele 3D n-a stralucit .

piticot89 pe 12 Octombrie 2010 20:24
zero barat
o panarama de film...au stricat tot frmecul...numai 3D'ul e de el in rest plictiseala mare. Daca se va ajunge ca filmele sa fie ca acesta, at mai bine ma uit la tanari si nelinistit. am ast ac film decand s'a auzit ca se va face, ca sa raman cu aia in mana. nota zero barat.....
macsimus pe 03 Octombrie 2010 19:20
Alt serial
Uite asa ne indreptam spre un nou serial si o tinem pana la aanci batraneti.Povestea devine din ce in ce mai penibila asa ca o sa ma opresc la Afterlife cu urmaritul acestei serii.Nu de alta, dar nu vreau sa-mi stric impresia despre primele din cauza unor continuari de kko
claudio pe 03 Octombrie 2010 12:54
nu
nu...nu mi-a plakut......................';/[]/;[][/"::::>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
zebaal pe 01 Octombrie 2010 18:47
film cu gandire ZERO
RECOMAND FILMU DOAR CELOR CARE VOR SA VADA INTR-UN FILM DOAR ACTIUNE LA EXTREM.CEI CARE SE INTREABA DECE O FI ALA IN VIATA DA CUM SUNT POSIBILI TOATE CRETINITATILE CARE SE INTAMPLA IN FILM ASTA E POATE URMATORU O SA FIE MAI LOGIC
mtraianc pe 17 august 2011 14:19
de acord cu tine dar de ce ai dat nota 9 ? cred ca 3 era mai potrivit
VIBERS pe 16 ianuarie 2014 18:21
Cred ca cu inulgenta i-as fi dat nota 2.
Piratu pe 08 Octombrie 2010 14:54
Mediocru
Resident Evil:Afterlife a 4-a parte a francizei asa zisa de succes mi-a lasat un gust amar in urma vizionarii,o parte parca lipsita de originalitate cu atatea slow-motion incat am crezut ca innebunesc iar cu o Alice cu puteri supranaturale asta m-a facut pafff.si inevitabil cu final deschis spre o alta parte si mai mult trasa de coada..........
mik_ta_monik pe 11 octombrie 2010 01:12
dada...corect domne:)
robbiex2 pe 07 Octombrie 2010 03:29
Una peste alta filmul este slab rau de tot !!! actiunea ?si ea cam lipseste insa cand efectele apar,. pur si simplu te uimesc.
Awp3Lory pe 30 Septembrie 2010 00:05
Un film bun...nicidecum horror cum zic unii...faze misto sunt vreo 2 sau 3..interesanta varianta 3D + ca lasa loc si de partea a 5 a.. merita vazut:)
pele80 pe 19 Septembrie 2010 20:04
Afterlife asta ii cel mai slabut din seria Resident Evil. La ce se anunta in raport cu celelalte ii dezamagitor.
y3pwrashu pe 22 Septembrie 2010 22:15
acum 4 ore l-am vazut :)
Este foarte FAIN filmul, destul de reusit...Insa sunt cam exagerate fazele gen MATRIX (slow motion)...In rest ce sa zic :-?? nu ratatzi :D:D (ptr a-l intelege trebuie vazute si primele 3 episoade deoarece se leaga foarte mult intre ele) ...
Kytta pe 16 Septembrie 2010 22:05
Nu merita vazut de 2 ori!!!
Un film de 92 min, cu tot cu generic!!! Dupa cum tin minte in prima si a doua parte era un razboi contra celor infecatati si lupta pentru supravietuire, in a 3 si a 4 parte a devenit un razboi personal intre Milla alias Allice si conducatorul corporatie Umbrela fugarinduse prin desertul nevada, china, california etc,,, prin urmare scazand foarte mult luptele contra celor infectati si lupta pentru supravietuire cea ce te tine mai mult in suspans si mult mai incarcat de actiune, poate sunt rau dar facand o comparatie cu seria '28" rezident evil a decazut foarte mult.
VIBERS pe 16 ianuarie 2014 18:20
Nu merita vazut niciodata.Resident evil a inceput bine si s-a terminat extrem de prost mai ales in partea a 4 si a 5 a.
Lorie.J pe 12 Septembrie 2010 15:29
Milla Jovovic cea mai buna actrita de actiune , inca nu am vazut partea 4, dar m-a convins trailer-ul asa ca o sa-l urmaresc cat de curand !!
danyx493 pe 07 Octombrie 2010 12:59
O continuare pe masura seriei Resident Evil, dar mult mai bine conturata si plina de actiune in comparatie cu celelalte...efectele speciale si scenele in slow motion sunt cu adevarat spectaculoase, iar coloana sonora este de nota 10...dar totusi unele scene sunt duse la extrem, Alice reusind sa-l potoleasca pe acel "Davy Jones modern" doar cu o maceta (ce pot face femeile, nimeni nu poate:)) )....in concluzie nu e cine stie ce, dar merita vazut pentru efectele speciale...
cristi88 pe 14 Septembrie 2010 13:12
dezastruos
sincer, este cel mai prost film asteptat pe anul acesta. Nu inteleg cum a obtinut pe imdb nota 7 !! Pe langa faptu ca dialogurile parca erau scrise de un liceean , regia a fost colosal de proasta. Schemele de lupa parca au fost regizate de Bollywood( cinemateca indiana ! ) Cea mai ridicola faza parca din filmele anilor 70, a fost cand Alice a coborat in viteza pe acel cablu, cum statea fix nemiscata si in spatele ei se vedea ca e un ecran cu imagini, ca in filmele vechi cu tarzan ! :))) Sau acel super villan de la sfarsit, era un flash man combinat cu Neo din matrix, cu scheme de lupta apocaliptice si la sfarsit, se tampeste , se face hidos cu tentacule si il potoleste Alice cu un cutit, asta bineinteles inainte de schema lui absolut EPICA, in care printr-o tehnica de smucire vazuta in absolut toate filmele de actiune, ia aruncat pe aceia 2 in acele capsule figorifice:)))) ABSOLU HILAR… citeşte
Medicate pe 14 septembrie 2010 16:57
...daca ti-e foame ... incearca some fresh meat si nu litere ;) !
marius2805 pe 30 Iulie 2010 11:40
film de duzina
Nimic original in seria asta, doar pistoale si sange. Pierdere de timp.
GheremeZ pe 10 septembrie 2010 01:11
Pai si ce ai vrea sa vezi la un film cu zombii ? Cauta si in alte filme , de acelasi gen si vei vedea acelasi lucru dupa cum ai zis u : " pistoale si sange".
VLADUTZER pe 14 Aprilie 2010 13:26
film de oscar, poate
SUPER! Am vazut primele 3 si sunt super! la fel ca si jocul RESIDENT EVIL 5.
mtraianc pe 17 august 2011 14:20
cred ca nu sti ce inseamna oscar ?/
name_gabriel pe 27 Martie 2011 21:34
porcarie
desene animate..o porcarie de film..fff multe voturi si degeaba...mai bine ma uit la Popeye the Sailor Man...
tancha_ru86 pe 14 Noiembrie 2010 23:44
Nu prea isi merita renumele.
Ceea ce m-a facut sa-l urmaresc pana la capat a fost faptul ca am vrut sa-l revad jucand pe Wentworth Miller. Atat. Nu se merita sa vezi filmul a doua oara.

Eu nu-i inteleg pe producatorii astia care incep sa transforme un film sau o trilogie intr-un serial: RE, SAW, Harry Potter etc. De exemplu Saw s-a transformat intr-un serial care a ajuns la episodul 6, cu un prim episod de exceptie si restu niste resturi plictisitoare. La fel si RE, pana la filmul cu nr 3 a fost frumos, al patrulea si ultimul pana in acest moment e un film neinteresant. Pacat de renumele filmului si de calitatile Millei Jovovich.

punkyko pe 11 August 2010 15:31
music
muzica de pe fundal o canta perfect circle-solistul din TOOL,melodia Outsider
Blu3sky pe 23 Februarie 2012 16:05
ce porcarie de continuare a unei francize bune la inceput.
Nu are nici un sens filmul, replici de amatori, curs al evenimentelor chiar anapoda.
daca era nota 0, atat ii dadeam.

JojoB pe 22 Aprilie 2011 00:47
omg
Ii primul meu bad review pt un film, am ramas dezamagita....deja nici nu se mai poate compara cu primele filme si imi pare rau pt asta pt ca erau ze best.
Apreciez efectele speciale, dar mai mult de atat nu am ce spune.

vicu89 pe 18 Octombrie 2010 23:31
v
bun film dar nu se compara cu restul,efectele ft bune
Go1 2 3 4