Păreri P.S. I Love You

(2007)

P.S. Te iubesc

Rihanna pe 24 August 2009 11:41
Credeam ca filmele de dragoste – in special cele care nu sunt din categoria comedii romantice – sunt fumate. Asta pana cand am vazut P.S. I Love You. Unul dintre cele mai romantice filme vazute in ultima vreme, fara a fi siropos, fara a putea fi numit comedie romantica.
O poveste de dragoste care exploreaza modul in care ne lasam uneori orbiti de planuri si de ambitii personale pe care le lasam sa ni se reflecte in relatia sentimentala. O poveste de dragoste despre cum ar trebui sa traim fiecare clipa petrecuta impreuna. Dupa cum ne spune John Lennon – “Life is what happens when you are busy making other plans”.
Povestea de dragoste pe care ne-o dorim cu totii, 2 actori frumosi si plini de viata, o muzica superba. Si dulcele “P.S. I Love You” ca sa ne reamintim cat de mult ar trebui sa profitam de fiecare moment de dragoste.
Un film ce nu trebuie ratat.

Cruella. pe 13 octombrie 2012 23:52
superb film.
KADLER pe 27 August 2009 19:41
Actorii principali sunt exceptionali, iar Gerard Butler este un actor deosebit si simpatic.
bulinuttza pe 08 Iunie 2009 18:41
Am ramas placut impresionata. Ma asteptam la un film romantic de duzina dar s-a dovedit a fi unul deosebit. la un moment dat mi s-a parut un pic plictisitor dar ideea a fost foarte buna, actorii principali, niste scumpi amandoi. Si m-a mai aimpresionat pentru ca arata o dragoste ce poate exista in realitate, nu asa cum se intampla in alte filme. Foarte frumos.
blackheart4you pe 4 februarie 2012 19:34
ca bine zici
ana pe 05 Februarie 2008 17:17
super frumos, intalnirea dintre cei doi ohhh ce-as vrea sa traiesc si eu macar un moment din acela
macar o data in viata sa poti simti iubirea asa ! chiar daca trebuie so pierzi dar merita

MirunaP pe 13 August 2009 01:46
Un film superb, un film care conteaza, nu doar o comedie romantica... te pune pe ganduri si te face sa iti doresti un Gerry, asta daca nu il ai:)
Senseless pe 25 August 2008 14:34
mi'a placut la nebunie :) dar parca vroiam sa vad mai multa drama....adica, zbuciumul, suferinta ei sa fie mai bine transpusa si mai intensa pe ecran...in fine, a fost superb
stefanialsj pe 06 Aprilie 2010 23:53
stefania
e dificil sa gasesti astfel un film ca acesta. trebuie vazut.
Mbi pe 30 August 2009 15:38
Mie mi-a placut,m-as m-ai uita o data:)...pacat ca sunt o groaza de alte filme bune cu Gerard Butler...unele care ar inebunii orice femeie.
sweetdeea pe 9 ianuarie 2010 15:38
la ce filme te referi?:D
luxya pe 2 februarie 2011 20:09
un foarte bun exemplu..l-am vazut de curand...barbatul asta e senzational..
yo_lory pe 27 Septembrie 2008 02:01
Superb ... n`am cuvinte . O poveste de dragoste in adevaratul sens al cuvantului . Extraordinar !!
Ana pe 02 Iulie 2007 12:10
asta o sa fie cel mai romantic film din ultimii 10 ani..cel putin...am citit cartea...si cred k filmul o sa fie unul memorabil...P.S I love you este o carte scrisa de Cecelia Ahern o tanara de 25 de ani(22 avea cand a scris prima carte, ea fiind P.S...) care are mult talent si care a reusit inca de la debut sa isi faca cartea un bestseller international(in 38 de tari).
Nikia pe 22 februarie 2011 15:42
am citit mai multe carti de ea, dar in cazul de fata prefer fimul si nu cartea; P.S. filmele dupa cartile lui Nicholas Sparks nu-ti plac?
claudia pe 08 Septembrie 2008 23:15
cel mai frumos film pe care l-am vazut!!!
RoxyD pe 15 Mai 2010 23:05
filmul este o adevarata capodopera .
Alexx pe 05 Decembrie 2008 02:52
O tampenie de film, ce are legatura cu dragostea atat de mult cat un film porno. Ceea ce ma duce cu gandul la alta scriitoare de best-sell-uri ... da, e vb de sandra brown. Filmul incepe binisor, avem personaje care mai de care, interpretate de actori care mai de care, dar de pe la un moment se duce totul dracu' ... nu tu joc actoricesc, nu tu secvente memorabile, aceleasi tampenii ieftine gem cosmo, pe care le vazi in orice stou de duzina, zi de zi.
alexail88 pe 26 august 2009 00:39
tu probabil fiind obisnuit/a cu filme de duzina nu mai poti diferentia o drama, o comedie, actiune, aventura.. etc... .. Aici nu te`ai facut observat/a, incearca pe alt forum. ! Bafta ! (Mesaj editat de moderator pentru limbaj licentios)
veronica210 pe 28 aprilie 2010 18:53
alexa...eu cred ca tu vezi mai multe filme de duzina..Alexx are perfecta dreptate;)
Gillda pe 06 Februarie 2008 23:53
Cartea am citit-o si eu si am ramas profund impresionata; asa ca, abia astept filmul in cinema...sper sa fie pe masura cartii: o poveste de dragoste exceptionala!!!!
andraem pe 29 ianuarie 2012 15:22
Sunt de parere ca filmul este mult mai captivant si bine structurat decat cartea.
ghineaanamaria pe 12 Mai 2010 14:44
frumos film....unul dintre putinele filme la care am plans
viktor27oct pe 7 august 2010 21:43
Atat de mult ai ras incat ti-au dat lacrimile =))
cosma1987 pe 14 martie 2012 04:39
un film f prost imi pare rau ca m am lasat pacalit de nota mare si l am vazut
princess_peach pe 26 Decembrie 2010 23:29
Intr-adevar un film ce se poate numi capodopera!....De multe ori, chiar daca iubesti pe cineva cu adevarat...se intampla sa pui pe primul loc alte lucruri...care, evident, nu sunt la fel de importante. Asta se intampla si in P.S. I love you!...Holly, cu toate ca il iubea la nebunie pe Gerry, era mai preocupata de serviciul ei decat de minunata poveste de dragoste pe care o traiau inca de cand erau foarte tineri...copii chiar...avand in vedere ca s-au casatorit cand Holly avea 19 ani! Dragostea te indeamna sa faci multe lucruri...bune...dar si rele in acelasi timp!...Holly si-a dat seama cat de mult a ignorat dorintele sotului ei cand deja era prea tarziu!...Nu mai avea ce face...Gerry "i-a fost luat"(cum zice in discutia cu mama ei)...si intr-adevar...din cauza bolii de care suferea...Gerry a murit prea devreme....Nu pot spune ca a trecut peste...pentru ca peste asa ceva nu treci… citeşte
xerses pe 05 Aprilie 2012 07:36
Mi-a placut mult.A fost o idee originala, foarte bine transpusa cinematografic.
timeaszabo pe 01 Noiembrie 2010 10:49
Am vazut aseara acest film si sincer m-a apucat plansul spre sfarsit. Nu se stie niciodata incotro te duce viata.
Radu1711 pe 25 Decembrie 2010 15:00
radu1711
un film de dragoste foarte reusit, mi-a placut drama din film, este un film care iti da multe de inteles, merita vazut
George pe 26 August 2008 00:44
Uite ca sa nu ziceti ca numai fetele au comentat filmul.Mi-a placut la nebunie si mi-ar place sa citesc si cartea.Trebuie sa recunosc ca fetele au gusturi bune la carti. Traiasca Irlanda!!!!
happy_happylik pe 01 Martie 2012 19:15
Traieste fiecare clipa ca si cand ar fi ultima!
Cand vezi un film ca acesta, ajungi sa te gandesti daca merita sa irosesti timpul petrecut alaturi de cel pe care il iubesti certandu-l toata ziua din motive banale...domestice, diverse
FlorinMovieFreak pe 02 Aprilie 2011 11:52
I-am dat 8 pentru primele 10 minute din film .. sunt absolut amazing amandoi .. cata pasiune .. cata chimie .. pretty damn good :X in rest totul este o stea cazatoare .. pacat ..
psihologu pe 18 August 2010 08:35
de vazut...
rar am vizionat un film care să mă poarte atat de repede printr-o gamă atat de largă de stări sufleteşti contradictorii. Mi-a plăcut viziunea regizorului Richard LaGravenese, care a tratat într-o manieră oarecum relaxată, senină şi amuzantă o problemă extrem de gravă (moartea unui tanăr de numai 35 de ani din cauza unei tumori cerebrale), apeland la principiul potrivit căruia dacă viaţa îţi oferă lămai trebuie să ai curajul de a i le stoarce în ochi şi încercand să menţină o balanţă echilibrată între sentimentele de regret şi durere cumplită pe care le aduce invariabil cu sine o astfel de tragedie şi sentimentele de resemnare şi de înţelegere a faptului că viaţa merge mai departe cu sau fără noi. E adevărat că atunci cand o ai în distribuţie pe Lisa Kudrow de exemplu (haiosa şi aiurita Phoebe Buffay din serialul TV „Friends”), pe care… citeşte
SergiKa pe 16 Februarie 2010 22:32
Super Mega Foarte Fain
Deci ca baiat imi este rusine sa spun dar am varsat o lacrima la acest film.....
Foarte frumos....merita vazut

kingdogg69 pe 18 Iulie 2010 21:57
Te face sa realizezi ca cei dragi doresc sa fie uitati intr-o anumita masura dupa moarte. Uitati in sensul ca trebuie sa ne revenim si sa ne refacem viata fiind convinsi ca cel care ne priveste e fericit sa ne vada mergand mai departe.
the_fairy pe 24 Iunie 2010 00:48
i have no words... iubire adevarata, chiar si dincolo de moarte... pacat ca asa ceva nu mai exista in lumea reala, pt ca uitam sa fim noi insine, sa fim simpli.
raducu.andreea pe 01 Septembrie 2009 18:40
prima data am citit cartea...hmmm ce pot s spun mi s-a parut draguta, nu cine stie ce, dar filmul nu mi-a placut deloc, nu respecta deloc cartea....am ramas dezamagita
recomand cartea!

roxella pe 11 octombrie 2009 20:31
de acord cu tine..cartea a fost faina, abia asteptam sa apara filmul..dar dupa ce l-am vazut am fost cat se poate de dezamagita...in film sunt unele personaje care in carte nici nu exista, unele intamplari care de aseamenea in carte nu exista...ma rog, poate s-a urmarit doar o oarecare asemanare intre film si carte si nu un film care sa respecte in totalitate cartea..oricum, prefer cartea,clar!
kenya pe 25 August 2009 18:46
Se aduna prea multe lacrimi printre zambete,Gerard Butler e prea zdravan sa moara asa devreme,prea multe coincidente si consolari in Irlanda,prea ostentativa ideea ca dragostea e mai puternica atunci cand o pierzi.Ireal,ireal,ireal dar fara pretentia de a fi un film de gen.Si atunci,din siropul acesta,in care plangi fix de la inceput pina la sfirsit,ce sa pastrezi?Dar altfel un film dragut,cu actori frumosi,si care-si joaca rolurile binisor.
aliku23 pe 30 decembrie 2010 13:51
Ce ma , irlandezii nu pot avea tumori ? :)))) Nu uita ca alcoolul poate fi una din cauze . P.s. In mare sunt de acrod cu postarea ta.
sophie pe 14 August 2009 19:50
lasa de dorit
eu intai am citit cartea... am ramas placut impresionata de ea...
asa ca mi'am zis..hai sa vad si filmul....am ramas dezamagita....la inceput respecta cat de cat cartea.. in rest..nu...
recomand cartea

danii1234 pe 10 Mai 2013 23:48
Ce film frumos si ce poveste nemaiintalnita ! Mi-a placut foarte mult de cei doi actori.
AnaGirl pe 06 Aprilie 2013 15:07
Fara cuvinte.... Un film extraordinar de bun care mi-a scos ceva lacrimi..... Nota 10!
Jengulici pe 28 Februarie 2013 20:21
Daca esti un fan al filmelor de acest gen este neaparat sa vezi
SANDA45 pe 28 Noiembrie 2012 13:10
Un foarte bun film de dragoste,putin dramatic cateva scene comice.
Beanca pe 06 August 2012 14:44
am vazut foarte multe filme de dragoste si imi facusem deja o scara dupa preferinte, insa imediat cum am vazut filmul acesta am ramas placut surprinsa de faptul ca P.S. I love you s-a ridicat pe prima mea pozitie...
ionella3 pe 01 Iulie 2012 16:54
Poate nu este cea mai reusita ecranizare,dar este un film bun care merita vazut .P.S: I love my Gerry.
cosmin_kedii pe 15 Martie 2012 15:12
Mi-a placut absolut acest film ... A fost o poveste minunată
chinezu1986 pe 18 Februarie 2012 13:01
MULTUMIM Richard LaGravenese pt. acest film. Greu de facut un film ca acesta.
E o rusine pt. mine ca l-am vazut tocmai acum , nu stiu cum nu am auzit de el.
Uitate cu increde ca este prea tare filmul.

puffulette pe 14 Ianuarie 2012 20:22
Un film frumos, nu e cine stie ce, nu m-a impresionat in mod special, dar merita vazut
catasmile17 pe 03 Ianuarie 2012 18:05
Un film care nu se uita asa usor !!! Superb !!!!!!!!
adelinutsa pe 08 Decembrie 2011 19:38
O poveste de dragoste impresionanta,unul dintre cele mai bune filme de dragoste dar cartea e mai buna. :)
MNarcis pe 08 Noiembrie 2011 13:07
Un film foarte frumos, emotionant, foarte imprevizibil, o drama romantica care m-a impresionat, iar acest duo Hilary Swank&Gerard Butler chiar se potrivesc de minune (cel putin in film) si trebuie sa ma adaug ca iese din tiparele filmelor de dragoste (romantice), obisnuite prin prisma modului de constructie\realizare, a scenariului (a filmului per total), daca maj filmelor romantice ''leneveste'' neuronul acesta chiar il antreneaza (ba chiar destul de mult), o drama romantica captivanta care merita vazuta de catre toate categoriile de varsta!
gabi012 pe 22 Septembrie 2011 21:06
foarte tare filmul,printre cele mai frumoase filme de dragoste dak nu cel mai frumos
Sorin87 pe 10 Iulie 2011 16:51
P.S. I Love You
O poveste frumoasa si interesanta ce a reusit sa ma tina in fata ecranului mai bine de 2 ore fara sa ma plictiseasca. Mi-a placut si nu este un film de duzina, nu este inca o comedie romantica sau un alt film siropos ci este un film special, emotionant si pe care nu il vei uita in cateva zile de la vizionare.
Kididix pe 23 Iunie 2011 11:17
filmul asta chiar m`a emotionat. si a devenit unul dintre filmele mele favorite. chiar merita vazut. este superb
veveak pe 18 Decembrie 2010 01:18
excelent
ma asteptam sa fie bun dar nu atat de bun, al dracului de bun
iwii pe 01 Decembrie 2010 14:50
Este un film foarte frumos cu un subiect emotionant,despre iubirea dincolo de moarte, despre dragoste, despre puterea de a o lua de la capat.Merita vazut!
anonymous.5f6b20f656655 pe 07 August 2010 22:04
viktor27oct pe 07 August 2010 21:49
P.S I love you
Despre film: "Bunicel" 6 Frumoasa coloana sonora si mai ales: James Blunt - Same mistake ... In rest am ras la unele faze, dar ca un intreg plictistor :) chiar mai mult de 2 ore...
LavyBogdy pe 25 Mai 2010 20:47
Mult peste așteptările mele.Nu mă așteptam deloc să fiu impresionat DAR ceea ce am văzut m-a lasat mască.Prietena mea a citit cartea și mi-a zis că e mult mai sensibilă și că s-au renunțat la unele părți în care să nu plangi e misiune imposibilă. Superb scenariu,muzica frumoasă,Irlanda e ceva de nedescris,actorii sunt fabuloși. Totul nota 10!
UnFilmPeZi pe 24 Mai 2010 23:32
P.S. I Love You (2007)
O comedie care nu are cum sa nu te impresioneze mai ales daca faci parte din lumea femeilor , o poveste de iubire superba care ii are in prim plan pe : Holly(Hilary Swank) si Gerry(Gerard Butler). Cei doi au parte de o poveste de iubire superba dar intr-o zi inimaginabilul se produce iar Gerry [...] citeşte