Păreri Faster

Faster: Iute ca glonțul

Manusa pe 14 Iunie 2010 19:04
Cred ca va fi un film foarte fain mai ales ca din distributie face parte si "The Rock"
Manusa pe 3 februarie 2011 23:18
Si asa si este :) este un film superb, in care pe langa altele se arata pana unde duce iubirea de frate. Tema filmului este des folosita in filme dar totusi este un film foarte reusit.
mihaita34 pe 15 septembrie 2011 17:15
sa stii ca e u film foarte reusit
mafia.vip pe 14 Noiembrie 2010 11:26
Dwayne Johnson, un actor de nota 10+ , toate filmele pe care le-am vazut cu acest actor sunt foarte bine realizate, abia astept sa il vad :x

desi trailer-ul are doar 2 minute, mi se pare a fi interesant si nu regret de nota pe care o pun

bloodthirst pe 21 ianuarie 2011 14:58
Dwayne Johnson nu este un actor de nota 10+ ... poate doar in opinia ta.In ultimul timp a cam dat gres cu multe filme comerciale. D.J. mai are drum luuuung de parcurs pana a fi considerat un actor de nota 10.
otonis pe 07 Decembrie 2010 03:57
In alte filme infractorii nu apuca sa miste ca-l incoltesc patrulele de politie de peste tot, si-n filmul asta parca politia ii daduse verde la ucis, si ei doar tineau evidenta victimelor. Nici partea cu-mpuscatu-n placa de la ceafa fara consecinte mortale nu tine, si oricum ma asteptam sa se intoarca din "morti" invocand placuta miraculoasa, care probabil era din titan elastic, de a reusit nu doar sa opreasca glontul, dar n-a lasat nici pagube creierului care este (daca nu ma-nsel) cel mai sensibil organ. Oricum, a fost o vizionare placuta, dar cam prea previzibila si scurta. Ii dau un 8, prietenii stiu de ce :))
rodriguez pe 8 decembrie 2010 00:05
ok,atunci incearca sa faci schimb de roluri,treci tu in locul lui Dwayne johnson si rezolva altfel lucrurile! Omule,este un film!!! Ai vrea sa-l vezi pe ala ca se taraie impuscat de gangsteri si politie dupa cer isi taie piciorul cu un fierastrau? Doamneee...unde a ajuns societatea azi? vrea sange 100% ...te mai miri de crime,violenta si alte nenorociri! Dar daca ar fi vb de el sau familia lui...ar fugi repede in groapa! am vazut cu ochii mei situatii de acest gen,ma enerveaza astia grozavii care daca le pui un cutit la gat fac pe ei! Le convine insa,sa critice din abundenta un film bun!
otonis pe 1 ianuarie 2011 22:23
:)) nu ti-am estimat varsta, ci am incercat sa accentuez imaturitatea ta, la fel cum o accentuezi tu folosind replici de copil.
alex_neagoe pe 09 Decembrie 2010 02:53
mda...
Un film foarte prost...lasa de dorit...recomand tuturor celor care se duc sa il vada sa fie odihniti inainte, altfel sunt sanse destul de mari sa adoarma...am pierdut practic 1h 30 din viata, bine k nu am facut cataracta de la el. Dwaney in tot filmul leaga si el 4 fraze...si alea cu forta. SLab, slab, slab ! ! !
Costirik pe 18 februarie 2011 02:35
exact;) bv l ai caracterizat perfect
AndreyHD pe 12 decembrie 2011 22:10
1 la mana se scrie Dwayne nu Dwaney 2 la mana cum a zis si Paraiah mai uita'te odata ca nu cred ca ai fost prea atent
gigel pe 19 Decembrie 2010 14:47
Nu-i inteleg pe cei ce se departeaza de la critica filmului ,trecand la observatii asupra comentatorului.Spune-ti frate parerea despre film ,este bun ,nu este bun si eventual unele recomandari fara sa jignesti pe cei ce si-au spus parerea ,asa cum au crezut ei de cuviinta.
alex_neagoe pe 10 ianuarie 2011 02:26
gigel ce asteptari ai din moment ce lumea din ziua de azi citeste mai mult statusuri de mess decat carti reale, palpabile ?
DanyelDMX pe 11 februarie 2011 23:04
sunflower. de ce exista TRAILER ?....ca sa ma iau dupa un comentariu mai lung si plictisitor decat filmul? In ce lume traim...
FuckOffn1 pe 12 Februarie 2011 05:14
un scenariu PROST.

habar nu am cum a reusit sa imi capteze atentia filmul. DJ este pur si simplu un superstar WWE si atat...in schimb muzica a fost pe gustul meu.

cu toate astea m-a bin'dispus extrem.

pellealex pe 04 Decembrie 2010 15:41
un film foarte bun ca de altfel toate filmele cu the rock sunt foarte bune
Aptul pe 26 februarie 2011 17:25
Dacă e cu "the rock" ănseamnă că e foarte bun ???? Vezi "I spit on your grave" şi fă o comparaţie !!!
iulibc pe 04 Decembrie 2012 22:39
Simplu, frumos, elegant, posibil realistic, scenariu usor si neprevazut. Vizionabil.
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 18:07
Foarte bun filmul . Si Dwayne Johnson a jucat foarte bine !!!
vicu89 pe 04 Decembrie 2010 03:42
pt pitbull,lasa criticile,uita.te la film si dupa da.ti cu parerea,daca nu recomand o telenovela romaneasca
timy_KILLER pe 07 Decembrie 2010 19:07
Cred k mai bun era denyel washinton in rolul principal...ce ziceti?
Medicate pe 14 decembrie 2010 19:06
WTF ?
Melina17 pe 2 aprilie 2011 10:06
dwayne johnson :P ;;)
Biggy pe 21 Iulie 2010 15:49
mai bine sa joace prost in filme proaste de actiune decat sa joace prost in filme ptr copii
macar mai vezi o flama ceva si tot e mai entertaining

Mealin pe 4 noiembrie 2010 11:44
Cum poti sa dai nota unui film pe care nu l-ai vazut???
alexandrunete pe 1 decembrie 2010 13:06
lasa ne ma "biggi" cu filozofiile astea,asa suntem noi le stim pe toate offff asa mentalitati....
user-5c3bc058f3f8f pe 25 Februarie 2021 00:21
De ce niste actori mari joaca într-un film de căcat ? Cine spune că ăsta este un film bun, e un handicapat!
stochitamarius pe 19 Noiembrie 2019 21:33
Varza,....................................................
cosmin742000 pe 21 August 2017 09:13
O mizerie ca aproape toate filmele americane de actiune din ulltimii 40 de ani
Dragos.87 pe 31 Mai 2017 15:35
Filmul are un scenariu subred si pus in practica cu mosetie.Dwayne Johnson este un actor bun si ofera filmului un mare plus dar per total filmul este slabut.
Razvan600 pe 15 Iulie 2013 20:45
Un film cu o actiune previzibila, pacat de scenariu care putea fi exploatat in multe alte feluri.
Ovidiu239 pe 19 August 2012 15:26
Chiar nu ma asteptam sa fie asa de bun
Un film de actiune exceptional, care nu ma asteptam sa fie atat de bun, iar Rocky ca intotdeauna face filme bune. Destul de tensionat pana spre final si cu un subiect interesant, Faster, e un film ce trebuie vazut de orice iubitor de actiune.
cosmin_kedii pe 09 Martie 2012 22:17
Sentimentele mele despre "mai repede", sunt foarte amestecate. Mecanica de bază ale acestui film funcţionează bine.Acţiunea este curajosa şi realista
Este o modalitate buna de a ucide 98 minutee, dacă nu ai absolut nimic de a face
merita

Octaz pe 01 Iulie 2011 19:56
Din nou Dwayne Johnson intr'un film .. actorul asta are o cariera frumoasa in fata. Filmul mi'a semanat mai mult a Drama decat a Actiune. Ideea e ca pe parcursul filmului sunt prezentate trei actiuni sau mai bine zis 3 povesti, una a eroului , alta a politistului si cea a eternului "killer" care vrea sa il omoare pe pers. principal.Exact cum ma asteptam, firele celor 3 povesti se intersecteaza intr'un final nu greu de intuit, insa nu pot spune k am ramas fascinat de acest lucru... filmul l'am urmarit pentru Dwayne si nimic mai mult.
Morphy pe 07 Februarie 2011 19:13
Fata de alte filme cu Dwayne Johnson, trebuie sa recunosc ca acesta a fost destul de bun. Faster nu este o capodopera, nici nu cred ca s-a dorit asa ceva, dar oricum merita vazut... acasa. Nu as fi dat cu siguranta banii pe bilet ca sa il vad la cinematograf. (destul de previzibil finalul)
cristivmd pe 09 Decembrie 2010 16:47
lets see wyat the rock is cooking........................................
vaduva129 pe 03 Decembrie 2010 17:55
pare a fi bunicel....the rock le are cu genul asta de roluri :)
mirko pe 01 Decembrie 2010 10:28
In sfarsit!
Dupa cum era trecut ca si data de lansare (in decembrie 2011!) mi-am zis ca trebuie sa asteptam atat de mult?! Ma bucur ca s-a schimbat data de lansare si asa pot sa-l vad mai devreme. E un film bun, de actiune si asa ii sta cel mai bine lui The Rock - full action!
mirko pe 5 februarie 2011 21:24
As dori sa fac un mic comentariu legat de acest film: nu este asa bun cum am crezut ca va fi. The Rock nu face prea multe in afara sa impuste persoane in fata, mai exact pe asasinii fratelui sau. Replici multe nu prea are ceea ce este un inconvenient pentru public. Filmul este doar un action-road, cu multe impuscaturi (poate prea multe in unele cazuri) si cu scene de o violenta iesita din comun. V-il recomand doar sa-l vedeti atunci cand nu aveti ce face. Doar atat...
blackkangel1991 pe 14 Ianuarie 2013 21:35
Dwayne Johnson un actor de nota 10 imi plac la nebunie toate filme in care joaca......Filmu asta nu sa ridicat la asteptarile mele ma refer la actiune nu prea a fost...Dar poveste,razbunarea si dragoste fata de fratele sau mau facut sa ma uit la acest film....Uitandute la acest film trebuie sa iti dai seama ce inseamna sa ai un frate sau o sora si sa sti sa-l pretuiesti atunci cand il ai
radu3455 pe 19 Iunie 2012 16:15
un film de actiune foarte bun mi-a placut mult si ideea dar si prestatia pe care a avut-o Dwayne Johnson nota 10
Chelsea89 pe 16 Februarie 2011 12:19
Cheslea89
Super....Crima la fel nebunie.eu am vazut frumoase iar eu plac crima si groaza,horror e tare:-p:-h
Costirik pe 18 februarie 2011 02:53
:))
turonian pe 05 Februarie 2011 23:41
Destul de bun filmul. Parcă finalul e cam tras de păr, atunci când îl împuşcă din nou în cap şi nimereşte exact bucata de metal.
costi2506 pe 14 februarie 2011 20:24
data viitoare tineti concluziile pentru tine
turonian pe 26 martie 2011 22:39
Te rog frumos să nu mai comentezi părerile mele. Îţi mulţumesc.
Maryke pe 19 Decembrie 2010 15:28
Un adevarat film :), merita vazut ! Intotdeauna filmele cu '' The Rock '' au fost bune, astept FAST5Five !
Sebii pe 02 Decembrie 2010 19:05
sebii
ma biggy,ma,ce rau esti tu,daca tie nu-ti place actorul asta inseamna ca e prost!
Equilibrium pe 30 Noiembrie 2010 00:49
Daca se lanseaza anul acesta ,atunci de ce nu e trecut la categoria "In Curand" ?
p_valentin pe 23 Noiembrie 2010 13:44
Cu asa un actor trebuie sa fie un super film.
Abia astept sa il vad si in Fast five

alex_neagoe pe 10 ianuarie 2011 02:27
e mai super daca nu te uiti la el :)
cetateanu pe 08 Decembrie 2010 20:39
Un film bunicel care nu m-a surprins cu nimic.Poate nu stiu sa apreciez eu acest gen de actiune in care eroului principal practic nu i se opune nimeni.Mai mult m-a impresionat jocul actoricesc a lui Billy Bob Thornton decat Dwayne Johnson care nu a jucat prost dar nu cred ca putea sa faca un rol mai bundeoarece acesta este foarte putin ofertant.Oliver Jackson-Cohen foarte putin credibil in rolul ucigasului poate pe viitor isi va alege mai bine rolurile.
Edddd pe 25 Noiembrie 2023 23:57
Foarte slab filmul, scenariu o fi scris de vreun puber poate .... mă mir că Billy Bob Thornton a acceptat să joace în așa ceva ...
O îngrămădeală infantilă de : mușchi, pistoale, mașini scrâșnind mult și inutil, femei frumoase fără sens în acțiune... Nota 2

Salbaticul pe 28 Septembrie 2020 01:55
Un review, 50 caractere, un review, 50 caractere și încă un review=6.
deadlord pe 26 Mai 2013 21:28
Nu este chiar cine stie ce. Un film bun si surprinzator. Eu sincer ma asteptam la ceva mai prost, dar totusi mi-a intrecut asteptarile, dar tot nu este cine stie ce. Scenariul este ok, regia este buna, iar distributia are actori ok. Sfarsitul este surprinzator si iti raspunde la intrebarile pe care ti le pui pe tot parcursul filmului. Totusi un pic cam ciudat personajul lui The Rock. E ok.
psihologu pe 12 Martie 2013 10:22
iubitorilor de acţiune
Filmele de genul „unlimited vengeance” îmi plăceau mult acum câţiva ani când abia aştepam să mă delectez cu aşa ceva. Timpul a trecut, anii s-au aşezat iar acest gen s-a transformat dintr-o prinţesă frumoasă într-o răţuşcă urâtă pe care o poţi evita cu uşurinţă. Cu toate acestea din când în când mă găsesc prins în mrejele „răzbunării” care încă îmi gâdilă câteva amintri. Dacă acum câţiva ani Denzel Washington m-a încântat în Man on fire, anul acesta Faster părea să promită acelaşi lucru.

Acţiunea începea mai brusc, mai dur şi fără prea multe explicaţii iar acest lucru s-a dovedit tentant. Din păcate lucrurile s-au schimbat rapid, iar Faster a reuşit să transforme personajul principal dintr-un om fără milă, care nu ezită, întrunul soft care are pe lângă microbul răzbunării şi pe cel al iertării… citeşte

Mihai2508 pe 21 August 2012 22:47
Un film de actiune destul de bun si care reuseste sa te tina in priza, insa pe final calitatea filmului incepe sa scada, devenind destul de previzibil. Are destula actiune prin care se garanteaza ca nu te vei plictisi pe parcursul vizionarii, ca sa nu mai spun ca joaca si Dwayne Johnson, aducand astfel un plus filmului.
omuletul pe 04 Iunie 2012 21:26
un film care se asorteaza de minune cu manelele...
narcisson pe 27 Mai 2012 17:42
Faster
mm...mie mi-a placut. Chiar daca este cam previzibila actiunea filmului, totusi are niste rasturnari de situatie la care nu ma asteptam. Per total, un film bun -nota 7, cu mentiunea ca nu pierzi 1h 30m degeaba. Ai totusi niste lectii de invatat!
xerses pe 20 Februarie 2012 09:08
Imi place sa-l urmaresc pe Dwayne Johnson in orice film joaca.
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 22:14
Faster: Iute ca glonţul (2010)
Faster: Iute ca glonţul (2010) mi-a lăsat o împresie plăcută deşi speram la mai multă acţiune de la Dwayne Johnson.
Mihay941 pe 31 Decembrie 2011 21:06
parerea mea!
Un film destul de bun cu actori de renume Dwayne ''The Rock'' Johnson , Billy Bob Thornton .
mi-a placut foarte mult , nu pot sa zic ca este mare capodopera dar idea asa in general este geniala , imi plac genurilea astea de filme cu personaje dintrastea care se razbuna pe cei care le-au facut rau.
Daca va plac astfel de filme cu razbunari va recomand ''Law abiding citizen'' (Cetateanul care respecta legea).

Qube86 pe 12 Decembrie 2011 00:21
Un film bunicel acest ''Faster''...L-as fi vrut mai bun...Chiar daca a cam fost criticat, eu zic ca ''The Rock'', a facut un rol foarte bun...A fost genul ''strong & silent'' care prefera sa faca nu sa vorbeasca despre asta...Povestea, este ea insasi un mare cliseu (cap-coada), dar modul in care este relatata si transpusa, te face sa o urmaresti chiar daca prevezi parcursul evenimentelor...De remarcat si coloana sonora, care a fost foarte inspirata in unele momente...Merita vazut...
Davideanu pe 10 Septembrie 2011 23:51
Faster
film bun totusi era loc de mai bine actiune ici -colo.
Rihanna pe 29 August 2011 07:30
Un film bun, cum de foarte mult timp nu am mai văzut. E un film de acțiune cu o încărcătură emoțională fantastică. Dwayne Johnson, face și aici, un rol de excepție. Este un film dur, dar complex prin multitudinea de sentimente emanată de către personajul principal. Frumos, recomand!
DiCaprio21 pe 29 Iunie 2011 20:26
foarte bun
mie unul mi-a placut mult , actiune , suspans ... excelent film de actiune . bravo the rock ...
Crist11 pe 26 Iunie 2011 17:25
Eu zic ca toate filmele lui sunt foarte reusite, din wrestling a ajuns la cinema, deci e un actor foarte compromitator.
ArjenRobben pe 13 Iunie 2011 03:48
Un film cu Dwayne Johnson,inseamna actiune si de asta am avut parte.Un film destul de interesant.
M-Joy pe 07 Iunie 2011 01:47
Interesanta si complicata povestea! Foarte bun filmu'! Actori buni si cunoscuti, masini frumoase si femei la fel! Tot asa Rock! ;)