Păreri Dnevnoy dozor

(2006)

Rondul de zi

Milla pe 24 Mai 2010 18:11
E un gen destul de neobișnuit pentru cinemateca rusească...de obicei filmele rusești sunt foarte realiste , aproape crude, puține au tenta aceasta de basm... Oricum este un film bun, merită văzut.
evaaluadam pe 09 Martie 2008 03:20
nu e ca primul,e "diferit", sa apreciem totusi doza de umor...poate nu e atata originalitate ca in primul, dar e suficienta complexitate.
bun/rau, lumina/intuneric...totul este o frumoasa imperfectiune, pana la urma. si regretele sunt profund "nediferite", oricine ai fi.

cosmin742000 pe 14 Iunie 2017 20:22
Un film rusesc horror , SF , care mai si seamana cu Matrix , foate slab , nu asa slab ca Matrix dar oricum atipic pt cinematografia rusa.
legolas05 pe 07 Februarie 2011 22:17
foarte fain filmu....ii dau nota 9 pentru ca miau placut cum au jucat actorii
lilica pe 19 Martie 2013 20:49
Imi place finalul, e un film diferit, fascineaza ca nu stii la ce sa te astepti.
mihaela dinca pe 19 Octombrie 2006 16:56
mult mai slab decat primul. exista tot felul de chestii stupide, cu ar fii 'Creta Destinului'. chiar mi-a parut rau k l-am vazut, mi-a stricat gustul care imi ramasese dupa night watch
andystarx pe 27 Decembrie 2017 14:25
Mult,mult mai slab ca prima parte,impresionante efectele pentru un film rusesc,dar cam atat,mult prea multe feed backuri pozitive pe siturile romanesti,pierdere de timp,mult prea lung !
blackmore pe 14 Noiembrie 2019 00:52
Un film total atipic pentru cinematografia ruseasca............................