Păreri Conan the Barbarian

este un film bun,o poveste interesanta,mi'a placut mult muzica din film,nota 8
begheanilie pe 21 iunie 2011 01:00
e ok filmu
Altair19 pe 15 Iulie 2011 14:42
mare e gradina lui Dumnezeu si multi au sarit gardul !
pentru cei care au acordat filmului o nota as fi recunoscator daca mi-ati povesti si mie filmul ca sunt tare curios cum a fost....se subintelege ca voi l-ati vazut....... Numai medii pe aici, au facut o scurta vizita in viitor au vazut filmul si s-au intors.........C'mon people nu mai acordati note pana nu apare filmul.
ady8386 pe 17 august 2011 21:29
doamne tu cu poarta deschisa iar iei sar gardu:)) mergea mai bine
cristi88 pe 21 noiembrie 2011 23:20
cred ca si aia de la tara care abia au descoperit dvd-u nu ar fi de acord cu tine mario' :)))
Bayard pe 07 Noiembrie 2011 07:09
Filmul este dezastruos!!! Nu pot spune ca aveam cine stie ce asteptari, mai ales dupa ce am vazut trailerul... dar totusi Jason Momoa este un actor carismatic, iti place sa-l vezi jucand insa aici este complet irosit..... Inainte de orice, pot spune ca vizual arata foarte bine in anumite momente (3D-ul este inutil, dar deja suntem obisnuiti) si unele scene de lupta chiar sunt frumoase. Dar cam astea sunt singurele lucruri bune..... Desi filmul incepe promitator, cu un Conan tanar, imediat ce actiunea sare in viitor, totul se prabuseste.... replici?? Momoa, daca va vine sa credeti, are cred mai putine decat Schwarzenegger care abia vorbea engleza in momentul in care filma primul Conan!!! Apoi, nu exista nicio coerenta in actiune... se sare de la o scena la alta, de la o batalie la alta fara explicatii logice, cum se gasesc unii pe altii, de ce iau decizii atat de proaste etc etc etc....… citeşte
cristi88 pe 30 Octombrie 2011 13:28
ieftin
Unul dintre cele mai slabe filme pe anul asta. Cu exceptia efectelor si violentei, parca era un episod dintr-un serial gen Xena sau Hercule. Intreceri cu carute, flirt evident si schimbari de priviri romantice in timpu bataliei. Sar 5 insi pe femeia aia si Conan ii arunca o sabie de 10 kg ca apoi dupa ce aia omoara cativa, el ii spune cliseic ''not bad'' O regie jalnica si dialoguri praf. Daca dadeam 25 de ron la film sa vad porcaria asta luam la bataie pe aia de la bilete
lucimct pe 6 noiembrie 2011 00:08
subscriu la cele spuse de tine mai putin partea cu bataia, nu te-ar fi obligat ei sa te duci la asemenea "film".
DAVINCII pe 06 Aprilie 2010 11:43
Jason Momoa este un actor bun si chiar se potriveste pe rol. Cine a urmarit Stargate Atlantis stie
brutalistic pe 8 februarie 2011 00:06
corect, Jason are un stil aparte
cj_maria88 pe 20 septembrie 2011 18:14
Si eu sunt impresionata cum isi joaca rolul..... si bineinteles nu cred ca era cineva mai bun ca el sa joace rolul acesta......vi-l recomand!! :)
dlivium pe 10 Mai 2009 18:11
Daca filmul va fi precum se lauda atunci merita vazut.
tiberiu_MIHAI pe 6 iunie 2009 16:11
sa speram dar regizorul nu e din elita celor de la hollywood
iuli_blade09 pe 30 decembrie 2011 14:34
lasati-l in pace pe arnold,a ajuns la o varsta inaintata numai poate sa faca ce facea cand era tanar,acum sa privim tinerele talente
LilMe89 pe 23 Septembrie 2011 19:14
Credeam ca o sa fie frumos... m-am dus la premiera dar mi-a parut rau. Nu mi-a placut deloc.
AllyasD pe 20 August 2011 02:14
Merita !
Daca esti fan Heroic-Fantasy , daca chiar esti , youre going to love it !
SergioSanto pe 20 August 2011 09:01
Conan NeBarbieritul
L'am vizionat in premiera la Cinema.Introducere rapida, actiune multa, poveste putina, sange si mai mult... toate bune si frumoase exceptand faptul ca filmul este extrem de sec si lipsit de pasiune/emotie/suspans... Am ferma convingere c'au dat'o in bara cu productia asta.

P.S. Efectele 3D sunt jalnice daca nu chiar inexistente.

CostinN pe 08 Aprilie 2010 11:54
Xena ?
No offence dar zici ca este inca un episod din Xena, printesa razboinica, iti poti da seama dupa calitatea filmarii. Nici nu trebuie sa mai sper sa vad un bun remake, e clar ca lumina zilei ca acum a aparut curentul "twilight" fapt demonstrat in multe filme recente (nici nu ma obosesc sa dau nume). Cat despre actorie, sincer ma bufneste rasul. Cu toate ca tinteste catre un public foarte tanar, am tendinta sa cred ca va fi perceput ca un film de comedie. Acest comentariu este facut pe 16 martie 2011 (moment in care am vazut trailerul), fiind o editare a comentariului din 8 aprilie 2010.
Dacianus pe 19 august 2011 11:20
Ce are moda twilight si vampireala ( care si aia are o respectabila istorie in spate), cu un gen atat de clar definit cum e heroic fantasy-ul? Insasi povestea lui Conan poate fi considerata clasica deja. Xena nu se lua in serios, era un serial de buna dispozitie si atat. Asta e chiar un film fantasy bine facut. Nu trebuie sa fii dispretuitor fata de niciun gen de film, mai ales daca nu l-ai vazut. Tot asa se poate stramba din nas la inca o comedie romantica, sau la inca un film prea cu pretentii de intelctualitate. In genere ar putea sa nu iti placa nimic de pe lumea asta sau sa dai tuturor o sansa pana vezi daca te prinde sau nu.
Dacianus pe 20 august 2011 17:32
Si cred ca nu intamplator comentariul tau are 7 voturi in minus. ;) Probabil si altii cred ca mine ca filmul se face dupa o carte si nu dupa un alt film ce s-a facut dupa carte si ca ar trebui sa il vezi inainte a te exprima atat de transant.
thirteen pe 24 August 2011 01:11
extrem de slab
Si asta nu din vina actorilor...regizor..scenarist...ufff. Am vazut scene ce sunt copiate dupa alte filme o multime...parca e un mix...scene din The Last Legion (cand scapa sarind in apa de pe stanci) din Lord of the Rings....din Mummy1(se lupta cu niste creaturi din nisip ca si slujitorii(soldatii) lui Imhotep...ceva de groaza...nici o idee noua...nimic...numai preluari. Pana si un fapt marunt...in precedentele 2 filme seriale Jason apare cu mustata si ceva barba sau cioc cum vreti fapt ce-i dadea un aspect mai fioros....aici cand este BARBAR...e ras ca un gigolo...:))Sincer ...nu cred ca-s actorii de vina...dar restul sunt....actorii joaca cum e partitura....daca partitura e de rahat ,iasa un film de rahat..... Ufff....scenariu de rahat.....regizor de rahat.
aicelynn pe 09 Septembrie 2011 22:53
Acum ca l-am vazut pot sa-i dau un 7, in opinia mea nu merita mai mult, dar nici mai putin, nu este o capodopera, dar nici pierdere de timp. Merita vazut, mai ales pt iubitorii genului
artistu91 pe 26 August 2011 01:24
praf...
Praf,terci mazga.Am dat 18 lei degeaba sa l vad.Mai bine imi luam o shaorma si o bere si ieseam mai castigat...
Aditus pe 23 Martie 2011 16:56
abia astept
cititi cartile si nu mai comparati filmele dca vreti sa vedeti ce insemna de fapt conan. cu tehnica de azi au shanse sa faca un adevarat film epic , caci alea vechi erau filme de duminica dimineata.
iiii pe 04 Martie 2011 14:37
UDA!!!
filmul asta o sa excite femeile la maxim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WalocK pe 17 Decembrie 2011 12:27
Un film foarte slab . Efectele de sange au fost duse la extrem si au fost foarte nerealiste ; adica il lovea pe unu luptator cu un cutit in picior si zbura sange ca dintr-o galeata ; la fel era si cand ii loveau in piept sau spate . Plus toata actiunea s-a desfasurat parca fara viata. Nu mi-a placut deloc acest film . Nu il recomand.
Vorador pe 13 Noiembrie 2011 17:43
Conan 2011 is a Barbaric movie
Povestea filmului este destul de subtire dar nu este chiar asa o mare dezamgire.Aproape tot filmul este numai actiune,iar unele scene sunt de-a dreptul barbare,asa cum a si creat Robert E. Howard personajul.
N.cristiana pe 25 August 2011 19:41
Nu prea a avut cine stie ce efecte 3D dar mie mi-a placut povestea .
dp75 pe 23 August 2011 00:53
Conan din '82 are 6.8 pe IMDB,iar acesta din 2011 are numai 5,7; oare de ce? pasionatii filmelor bune de aventuri si actiune stiu raspunsul: unde nu exista poveste,putin umor si actori bine alesi,tot farmecul filmului dispare...Mai bine faceau Rahan decat sa strice mitul Conan;n-am vazut filmul,poate ca e bun,dar Arnold este tatal lor :) nu-l poate nimeni inlocui
cassano99 pe 28 Decembrie 2011 02:29
Dezastru
Filmu acesta a fost un dezastru povestea a fost mai slaba decat in scoby doo cred ca mai bien mas uita la tom si jery decat la conan am pierdut 1 ora din viata ca la restu nu mam mai putut uita sincer.
metalys pe 15 Noiembrie 2011 07:50
Praf de pulbere
F frumos filmu,mai ales pt oameni fara creier e perfect
EuBossulet pe 06 Noiembrie 2011 09:19
Prostie de film. Sa fim seriosi. Daca ati urmarit atenti ati fi vazut cateva greseli enorme.Una este accea in care Conan il urmareste pe ala calare iar intr-o faza il arata langa el, in urmatoarea il arata la 100 de metri in spatele lui... sa fim seriosi...m-am oprit din vizionat la jumatatea filmului! Nota mea este 2 cu indulgenta!
toro pe 05 Noiembrie 2011 19:09
Un Mare Fassssss !
toro pe 5 noiembrie 2011 19:05
Cum iarna nu'i ca vara !... si acest film are aceiasi soarta. Difera in tot* cu originalul . Despre : Jason Momoa (Connan) mai nimic ... Cred ca Moroseanu al nostru inspira mai multa credibilitate cu rolul. In rest ... mult trucaj ieftin si cu actiune ,,har Domnului* destula .Afara este frig si merita stat la gura sobei urmarind un film (remake) de nota 6.

superdepeche pe 18 Septembrie 2011 02:24
slab de tot ,spre ....infect!!!
un 4 așa pentru remake că altfel,1 pentru prezență și 2 pentru copiat,3 pentru ...suflat...etc.
kakapiciu pe 31 August 2011 23:02
Foarte bun filmul, un remake de succes. Actiuneate tine treaz tot filmul astfel incat nu ai cum sa te plictisesti.
cristi88 pe 30 octombrie 2011 13:21
cocalaru electronic...roger !
Qube86 pe 23 Noiembrie 2011 21:27
Ce pot sa zic?!...Sunt putin cam dezamagit de ceea ce am vazut...Sincer ma asteptam la mai mult...Imi plac la nebunie filmele in care ''Conan The Barbarian'' se incadreaza si probabil ca din cauza asta n-am fost pe deplin satisfacut...Inca de cand vazusem pentru prima oara trailer-ul nu ma convinsese insa speram sa fie doar o prima impresie gresita si sa spun cu o uimire buna un ''Oau'' care sa ma faca sa-l mai vad o data...insa nu a fost asa...Am spus in schimb un ''Pfff'' ,deziluzionat ca un copil care nu primeste de la Mosul ceea ce isi dorise...Nu este un film rau si nu ai senzatia de timp pierdut dupa ce il vizionezi insa nici nu iti produce acea stare care sa te faca sa-l incluzi in colectia personala...Se putea mult mai bine...Se pare ca va mai trebui sa astept pana la urmatorul heroic-fantasy care sa ma surprinda intr-un mod mai placut...Pana atunci cred ca o sa revad ''Prince of… citeşte
GreenWeed pe 03 Septembrie 2012 16:50
Filmul e bun imi place .

Povestea e ok ... se joaca bine de catre toata lumea .. merita vazut

ryco0984 pe 24 August 2012 14:23
Unde s-a mai vazut un Conan epilat si dat cu ulei? M-a scos din sarite acest SHEMALE Conan in cat filmul nu mai conteaza.
Gaby_Gabycool2011 pe 23 Decembrie 2011 18:54
Conan
Un film bunicel,dar totusi nu a avut farmecul filmelor anterioare cu Conan,iar in acest remake,la sfarsit,creatura e o caracatita,iar in Conan cel din 1982,e un sarpe urias.
CosminHorrorMaster pe 20 Noiembrie 2011 18:57
Hai ca n-a fost asa de rau, pe bune. Are actiunedin plin si o coloana sonora bunicica. Putea sa fie mai interesant. Cat despre Conan in sine, mi se pare potrivit filmului. Si care e faza cu titlul "Conan The Barbaria => Conan 3D"? Care ma-sa le face?
DARK333REM pe 09 Noiembrie 2011 20:30
Jason Momoa
Clash Of The Titans mi-se pare mult mai bun ca : Conan The Barbarian.
cipiof pe 04 Septembrie 2011 12:39
Filmul nu depăşeşte nici prin poveste, nici printr-o interpretare strălucită a actorilor şi nici prin efecte speciale un film clasic regizat în jurul unui mit. Deşi firul epic - mitul în sine - este unul destul de bun, se pare că regizorul nu a reuşit să-l transforme într-un film captivant, imprevizibil care să te ţină cu "sufletul la gură". Cred că acest film nu depăşeşte genul Hercules, nici măcar ca efecte...tot ceea ce mi s-a părut bun a fost reclama care i s-a făcut acestui film.
xerses pe 26 August 2011 22:52
Filmul a avut doar cateva momente mai bune, insa cred ca nu s-a ridicat la inaltimea asteptarilor.
victor_neo75 pe 29 august 2011 00:38
Conan 3D a incasat la noi mai mult decat Rise of the Planet of the Apes in primul weekend; se cauta muschi si nu o poveste buna. 3D-ul e doar un artificiu, o chichita; povestea si interpretarea actorilor este cel mai bun efect special dintr-un film. Si oricat de mediu a fost Arnie in 1982 tot a fost mai bun decat Jason Momoa in noul Conan.
xerses pe 29 august 2011 09:28
De acord cu interpretarea lui Arnie ca a fost mult mai buna.
BRUMA pe 22 August 2011 18:17
Un film mediocru rau, prestatia actorilor lasa de dorit, efectele speciale se putea si mai bine. nu va pierdeti timpu cu el, nu l-as recomanda nimanui!!
Alexandra21087 pe 21 August 2011 21:38
Sper sa fie bun filmul, trailerul e ok.Actorul principal a jucat binisor in Game of thrones(chiar daca nu a avut prea multe replici).;
Chelbos pe 06 Noiembrie 2011 23:44
film de 6,5-7. nu e cine stie ce dar merge. cam multa vopsea rosie folosita in film. ii zgarie putin cu sabia si curge sangele zigi ca-i robinet
Manusa pe 06 Noiembrie 2011 11:51
Un film care mi-a placut foarte mult si care a fost foarte bun. Chiar daca nu ma asteptam la un film extraordinar datorita faptului ca multi au spus ca este slab, filmul este chiar unul foarte bun. Are actiune, lupte si tot ceea ce ii trebuie unui film bun.
user-63b02ad8a0ee8 pe 30 August 2023 22:07
Nu-i rău.....Da' parcă alea din anii 80 erau realizate cu mai multă atenție......la detalii ,povestea era mai clară, mai ușor de urmărit....montajul era mult mai interesant realizat........avea diferite ritmuri......
Filmele de astăzi sunt realizate de parcă regizorul...și toată trupa....toți deabea așteaptă să termine ...Fușăresc să gate repede....☝️

user-5e3e92f1c0e2d pe 04 Martie 2021 19:04
beshi in pula noastra mha boule futu-ti gatu' mati de cct bolnav !! cosmin 742000 un adevarat labar muist ciochist sambetist onanist curist...
unleasheD pe 28 Decembrie 2011 19:26
Asta e primul lungmetraj in care il vad pe Jason Momoa (il stiam pana acum doar din SG: Atlantis) si nu m-a dezamagit deloc. O interpretare condimentata cu o abordare putin personala a actorului. Filmul creeaza o atmosfera ce te tine in suspans , cu intorsaturi de situatie ce te lasa masca.
cosmin742000 pe 22 August 2017 08:46
O mizerie sinistra................................................................................
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:30
Conan the Barbarian
dragomir_alina pe 04 Iunie 2015 11:46
Bunicel
Bunicel, ma asteptam la mai mult ... putin peste medie
nick-azh pe 08 Februarie 2014 21:19
Conan the Barbarian
Acest film prezinta povestea lui Conan Cimerianul, razboinicul neinfricat care la cincisprezece ani bagase deja frica in triburile nordului. Din tinuturile Cimeriei, Conan ajunge sa cutreiere intregul continent, razboindu-se cu tirani, vrajitori si monstri de tot felul. Urmas al dezvoltatei civilizatii a Atlantidei, Conan nu este un supererou in adevaratul inteles al cuvantului, ci un om simplu, ale carui inteligenta si forta il ajuta sa scape de fiecare data cu viata din mii de pericole.NOTA 8/10
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 20:37
Un film care l-am vazut la cinema si a fost sub asteptarile mele...
smardale pe 06 Februarie 2013 15:35
Barbar de prost
Hai oameni, a fost o porcarie, de unde notele astea? Povestea poate fi rezumata in 3 randuri, dialoguri seci, actiuni neconvingatoare. Iti dai seama cum se termina de la inceput. Numai pentru ca se cheama Conan si se bate tot filmul merita notele astea? Alta chestie pe care nu o ineleg este cum de se voteaz inainte sa apara filmul..
MikkaelWolfganger pe 23 Ianuarie 2013 18:01
Hai mah nu cred...Bob Sapp in film...dupa ce ca era el varza, mai trebuia sa implicati si gorila aia cu 1 IQ in film.E clar....4 de la mine, pacat de tonele de sange fals irosite!
claudiu-daniel-lugoj pe 02 Noiembrie 2012 20:35
Un film plin de aventura,actiune si peisaje superbe.Este un film foarte bun,care merita vazut.Nu credeam sa fie atit de bun acest film si nu regret ca l-am vazut.Povestea filmului este buna,paisajele la fel,dar nici actori nu joaca rau.Un film ce merita vazut.
anonymous.6229028630c4f pe 06 Iunie 2012 18:20
gaby_gaby18 pe 06 Iunie 2012 16:33
Eu cred ca filmul este unul destul de bun. Te poate induce putin in eroare (crezi ca se va intampla ceva, dar se intampla cu totul altceva) la inceput, dar pe parcurs intelegi despre ce este vorba. Dupa parerea mea, parca a fost prea scurt, dar ce sa-i faci?