Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Jun 2009, 16:45   #181
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
ei, pensula!
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 16:51   #182
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
bine, spray fin
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 18:29   #183
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@ricutza
Eu nu am auzit-o personal criticand filmele in care a jucat, am citit doar ce ai scris tu, depinde pe ce ton a facut-o. Daca a spus ceva de genul recunosc ca am jucat si in filme de kk pt bani nu e nimic de condamnat, dar nu mai e ok daca spune proiectul parea ok si m-am implicat serios, dar in final a iesit ce-a iesit pentru ca restul persoanelor implicate in film a facut un kkt.

@ALS
Da, mai sunt si altii certati cu dictia, dar topicul acesta este despre Maria Dinulescu. Problema nu-i chiar asa grava, incat sa nu inteleg ce spune, desi nici eu nu stau excelent cu auzul.

@Stefan
Ce insinuezi? Ca are tzitzi contrafacute??
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 09:42   #184
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
în FHM da vorba unui prieten: "zici că-s sâni de manechin de plastic"
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 10:23   #185
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
gresit.
sanii manechinelor de plastic sunt facuti dupa modelul astora naturali, considerati perfecti.

Gata, am lesinat.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 22:40   #186
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Eu am vazut-o-n Pescuit Sportiv si mi-a placut foarte mult cum a jucat.
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2009, 01:36   #187
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mda, ulterior si eu am vazut-o in Pescuit Sportiv si trebuie sa recunosc ca si mie mi-a placut de ea. mi s-a parut chiar dulcica in anumite momente.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"

Last edited by ricutza : 20 Sep 2009 at 01:38.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2009, 22:04   #188
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Tocmai and era cu capu-n nori
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2010, 23:40   #189
jl_rona
Novice
 
jl_rona
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Eu nu ma uit la filme, as ca habar n-aveam cine e asta, pana cand a venit la Antena 3 cu Mircea Badea, cu Gadea si cu cine mai era acolo.

Mi s-a parut ca are clasa, mi s-a parut foarte deosebita tipa, dar se pare ca macar ceva din asta i-o dadea coafura. Ii sta foarte bine cu parul scurt, pentru ca are o fatza rotunda si un chip proaspat. Cand avea parul lung arata ca o tarancuta-tarancuta... Are bratele groase si pufoase si picioarele la fel. E grasuta. Nu are un corp frumos. Tatele ei nu ma intereseaza, iar Lesko pe care o huiduie atatia, inclusiv ea, ba ca e urata daca ii dai machiajul jos, ba ca nu stiu ce, are mai multa clasa ca ea, din pacate. Eu pe aia n-am auzit-o sa faca scandaluri cum face Maria.

Aia isi vede de treaba ei, cu Poponet, cu cine poate si ea, la nivelul ei intelectual se comporta foarte bine. Maria e mai sclipitoare, dar da cu batu-n balta rau de tot.

In ce priveste corpul, Lesko ii e total superioara. Fatza lui Lesko e mai dura, adevarat, dar Maria daca se mai ingrasa un pic, va fi nasol de ea, pe cand Lesko, asa ofilita cum e, poate sa mai reziste ani de zile printre femeile "bune", cu un machiaj profesionist pe fatza.

Dupa parerea nemaipomenita pe care mi-o facusem despre Maria, am cautat pe aici pe net insa si am gasit o persoana care nu prea stie ce-i cu ea: ba se plimba cu Poponet la "Atene", pe urma se baga in "miscarea de rezistenta" cu toti loserii folkisti, ba se face de cacao in emisiune la antena 2 unde a fost mult sub tiganca Carmen Serban. S-a comportat penibil, facand-o pe prezentatoare sa-i sara inima din piept. Chestii d-astea nu se fac intr-o emisiune. Poti sa fii tu rezistenta la manele cat oi fi. Taci din gura si inghiti pana cand se termina emisiunea si gata. Era mult mai frumos si mai civilizat asa.

P-orma s-a imbracat in animal print (nu stiu ce are asta cu manelele, mie personal imi place foarte mult animal printul, care a fost unul din trendurile principale in iarna 2008-2009), ca sa ne arate noua ce grozav se imbraca ea in camasa de noapte si cu sacul hippie de Laptaria lui Enache la spinare si ce clasa are ea. Mie personal nu-mi place cum se imbraca. Poarta rochii cu talie inalta care o fac sa para mai grasa decat este. In costumul de manelista ii statea cel mai bine. Ii punea in evidenta corpul si o facea mai supla.

Si in final am vazut si pescuitul. Pai rolul n-a fost greu deloc. De fapt asta este ea: o mica prostituata (ma rog, cu pretentii de intelectuala), din moment ce se afiseaza cu ghiolbani de Dorobanti. Mi se pare ca cealalta doamna a avut un rol mai greu pe care l-a jucat destul de bine. Filmul per total e mediocru. Mie nu mi-a spus nimic.

Eu inteleg ca da la inceput senzatia de mare intelectuala si ca barbatii fug de ea, speriati fiind de maretia pe care o degaja. Asta nu inseamna ca nu poate sa ramana singura un timp. Daca nu-si poate controla instinctele incat sa ajunga la Poponel, atunci nu e grozava.

E pripita, nu se controleaza deloc nici pe la televizor. Admir sinceritatea ei, insa limita dintre sinceritate si grosolanie e foarte sensibila, iar ea a dat dovada mare de grosolanie si s-a compromis oribil in fatza unei tiganci care a castigat mult capital politic in seara aia de pe urma ei.

Punea mainile pe ea, o jignea in fel si chip, ca si cum cine stie ce dracu ii facuse aia.

Eu NU ascult manele, repet, si urasc comportamentul tiganilor. Insa se putea iesi din chestia aia mult mai elegant. Daca te face tiganca obraznicuta, e grav. Admir totusi curajul (inconstienta) pe care o are cand se ia de tigani. Poate o iau astia la bataie de o lasa lata. Doamne fereste!

In Depeche Mode a jucat binisor, dar ma rog, alti regizori, alte camere, ce pot face aia din tine, nici nu te mai recunosti.

In concluzie e o fata cu un chip dragut, cu un corp care lasa de dorit, exuberanta si impulsiva, careia ii vorbeste gura fara ea. Eu cred ca asta se trage de la faptul ca e foarte plina de sine si crede ca toata lumea o sa-i ierte absolut tot numai pentru ca are ea un chip dragut. Viata nu este asa de simpla, iar ea dovedeste ca inca este foarte copil, un copil rasfatat, comportandu-se ca atare.

Ori se va maturiza suficient incat sa devina o actrita buna, ori se va pierde in propriul amor. Ceva potential are, insa orbirea asta a inceput sa-i dauneze. Faptul ca nu mai vede nimic in jurul ei. A orbit-o gloria si se iubeste prea mult in vazul tuturor. O actrita buna stie sa se si iubeasca, dar sa joace si roluri sociale de valoare. E usor sa joci un rol bun la televizor cu niste manelisti. Cum nu e in stare de atat? Eu nu inteleg.
jl_rona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2010, 21:49   #190
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Ref. mesajul anterior

am ras. ar fi fost bine scris daca subiectul era interesant. dar nu e deloc. culmea, ca mie nu-mi place foarte tare fatza, dar e buna la corp

Moderator: Am sters citatul, pentru ca nu avea rost, din moment ce te-ai referit la mesajul anterior.

Last edited by corinka : 14 Feb 2010 at 22:18. Reason: quote inutil
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2010, 23:39   #191
SoricicaMov
Guru
 
SoricicaMov
 
Join Date: Dec 2009
Location: Auroreville
Posts: 784
Dorotheea Petre e infinit mai frumoasa
__________________
For the dark finds ways of being
Engraved in the light

http://www.youtube.com/watch?v=wohuAtr8RgU
SoricicaMov is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2010, 23:57   #192
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by manwithamoviecamera:

Moderator: Am sters citatul, pentru ca nu avea rost, din moment ce te-ai referit la mesajul anterior.[/size]
din fericire, nu e un forum atat de populat incat sa ma enerveze moderatorii, dar e ridicol.
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 09:28   #193
HATER
Junior
 
HATER
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
Originally Posted by jl_rona:
Eu nu ma uit la filme, as ca habar n-aveam cine e asta, pana cand a venit la Antena 3 cu Mircea Badea, cu Gadea si cu cine mai era acolo.

Mi s-a parut ca are clasa, mi s-a parut foarte deosebita tipa, dar se pare ca macar ceva din asta i-o dadea coafura. Ii sta foarte bine cu parul scurt, pentru ca are o fatza rotunda si un chip proaspat. Cand avea parul lung arata ca o tarancuta-tarancuta... Are bratele groase si pufoase si picioarele la fel. E grasuta. Nu are un corp frumos. Tatele ei nu ma intereseaza, iar Lesko pe care o huiduie atatia, inclusiv ea, ba ca e urata daca ii dai machiajul jos, ba ca nu stiu ce, are mai multa clasa ca ea, din pacate. Eu pe aia n-am auzit-o sa faca scandaluri cum face Maria.

Aia isi vede de treaba ei, cu Poponet, cu cine poate si ea, la nivelul ei intelectual se comporta foarte bine. Maria e mai sclipitoare, dar da cu batu-n balta rau de tot.

In ce priveste corpul, Lesko ii e total superioara. Fatza lui Lesko e mai dura, adevarat, dar Maria daca se mai ingrasa un pic, va fi nasol de ea, pe cand Lesko, asa ofilita cum e, poate sa mai reziste ani de zile printre femeile "bune", cu un machiaj profesionist pe fatza.

Dupa parerea nemaipomenita pe care mi-o facusem despre Maria, am cautat pe aici pe net insa si am gasit o persoana care nu prea stie ce-i cu ea: ba se plimba cu Poponet la "Atene", pe urma se baga in "miscarea de rezistenta" cu toti loserii folkisti, ba se face de cacao in emisiune la antena 2 unde a fost mult sub tiganca Carmen Serban. S-a comportat penibil, facand-o pe prezentatoare sa-i sara inima din piept. Chestii d-astea nu se fac intr-o emisiune. Poti sa fii tu rezistenta la manele cat oi fi. Taci din gura si inghiti pana cand se termina emisiunea si gata. Era mult mai frumos si mai civilizat asa.

P-orma s-a imbracat in animal print (nu stiu ce are asta cu manelele, mie personal imi place foarte mult animal printul, care a fost unul din trendurile principale in iarna 2008-2009), ca sa ne arate noua ce grozav se imbraca ea in camasa de noapte si cu sacul hippie de Laptaria lui Enache la spinare si ce clasa are ea. Mie personal nu-mi place cum se imbraca. Poarta rochii cu talie inalta care o fac sa para mai grasa decat este. In costumul de manelista ii statea cel mai bine. Ii punea in evidenta corpul si o facea mai supla.

Si in final am vazut si pescuitul. Pai rolul n-a fost greu deloc. De fapt asta este ea: o mica prostituata (ma rog, cu pretentii de intelectuala), din moment ce se afiseaza cu ghiolbani de Dorobanti. Mi se pare ca cealalta doamna a avut un rol mai greu pe care l-a jucat destul de bine. Filmul per total e mediocru. Mie nu mi-a spus nimic.

Eu inteleg ca da la inceput senzatia de mare intelectuala si ca barbatii fug de ea, speriati fiind de maretia pe care o degaja. Asta nu inseamna ca nu poate sa ramana singura un timp. Daca nu-si poate controla instinctele incat sa ajunga la Poponel, atunci nu e grozava.

E pripita, nu se controleaza deloc nici pe la televizor. Admir sinceritatea ei, insa limita dintre sinceritate si grosolanie e foarte sensibila, iar ea a dat dovada mare de grosolanie si s-a compromis oribil in fatza unei tiganci care a castigat mult capital politic in seara aia de pe urma ei.

Punea mainile pe ea, o jignea in fel si chip, ca si cum cine stie ce dracu ii facuse aia.

Eu NU ascult manele, repet, si urasc comportamentul tiganilor. Insa se putea iesi din chestia aia mult mai elegant. Daca te face tiganca obraznicuta, e grav. Admir totusi curajul (inconstienta) pe care o are cand se ia de tigani. Poate o iau astia la bataie de o lasa lata. Doamne fereste!

In Depeche Mode a jucat binisor, dar ma rog, alti regizori, alte camere, ce pot face aia din tine, nici nu te mai recunosti.

In concluzie e o fata cu un chip dragut, cu un corp care lasa de dorit, exuberanta si impulsiva, careia ii vorbeste gura fara ea. Eu cred ca asta se trage de la faptul ca e foarte plina de sine si crede ca toata lumea o sa-i ierte absolut tot numai pentru ca are ea un chip dragut. Viata nu este asa de simpla, iar ea dovedeste ca inca este foarte copil, un copil rasfatat, comportandu-se ca atare.

Ori se va maturiza suficient incat sa devina o actrita buna, ori se va pierde in propriul amor. Ceva potential are, insa orbirea asta a inceput sa-i dauneze. Faptul ca nu mai vede nimic in jurul ei. A orbit-o gloria si se iubeste prea mult in vazul tuturor. O actrita buna stie sa se si iubeasca, dar sa joace si roluri sociale de valoare. E usor sa joci un rol bun la televizor cu niste manelisti. Cum nu e in stare de atat? Eu nu inteleg.

sper sa posteze si ALS ceva la comentariu asta.. asa cum nea obishnuit
jumate in engleza jumate in romana cu aere de superstarism si cunostinte celebre..
e in lumea lui ('intrun cerc exclusiv si exclusivist")

jenant sa dai atat din degete pentru nimic.. adica m.d = nimic
HATER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 21:02   #194
jl_rona
Novice
 
jl_rona
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Originally Posted by HATER:
jenant sa dai atat din degete pentru nimic.. adica m.d = nimic

Nu, nu, nu e chiar nimic. Daca pe mine, femeie fiind, si m-a atras gagica. Are ea ceva, dar e spoiala. Au tuns-o Americanii, creca asta e, ca daca as fi vazut-o aici:

http://www.youtube.com/watch#v=I4QTb...eature=related



Originally Posted by SoricicaMov:
Dorotheea Petre e infinit mai frumoasa

N-o stiu p-asta. O sa dau un google.

Last edited by jl_rona : 15 Feb 2010 at 21:05.
jl_rona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2010, 23:57   #195
manwithamoviecamera
Banned
 
manwithamoviecamera
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 474
Originally Posted by jl_rona:
Originally Posted by HATER:
jenant sa dai atat din degete pentru nimic.. adica m.d = nimic

Nu, nu, nu e chiar nimic. Daca pe mine, femeie fiind, si m-a atras gagica. Are ea ceva, dar e spoiala. Au tuns-o Americanii, creca asta e, ca daca as fi vazut-o aici:

http://www.youtube.com/watch#v=I4QTb...eature=related



Originally Posted by SoricicaMov:
Dorotheea Petre e infinit mai frumoasa

N-o stiu p-asta. O sa dau un google.
bine, am intzeles, eshti lesbiana si n-o potzi intalni. te intriga, alea. atentzia ta merita alt subiect
manwithamoviecamera is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 09:53   #196
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by jl_rona:
Eu nu ma uit la filme,

Admir sinceritatea ei, insa limita dintre sinceritate si grosolanie e foarte sensibila, iar ea a dat dovada mare de grosolanie si s-a compromis oribil in fatza unei tiganci care a castigat mult capital politic in seara aia de pe urma ei.


NU te uiti la filme, dar te uiti la emisiuni cu manelisti si "tiganci". Apoi ii faci portretul Mariei Dinulescu... Jalnic!
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 10:01   #197
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
jl_rona banata pentru ca nu vede filme, dar face un portret licentios Mariei Dinulescu. Isi da cu parerea pe forumul acesta de cinema, dar "habar n-are" cine este Doroteea Petre... Cum se numeste persoana care "habar n-are"?... Habarnist?

manwithamoviecamera banat pentru limbaj indecent.
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 16 Feb 2010 at 14:43.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 10:05   #198
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Limbaj indecent??? Pentru ca a zis "lesbiana"? Asta e din topuri...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 11:00   #199
HATER
Junior
 
HATER
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
nu inteleg daca tu vrei sa te pui bine cu sustinatorii mariei dinulescu sau esti doar incompatibila cu functia unui moderator obiectiv..
auzi motiv de ban: habarnism

noroc cu avataru ala.. vedem si noi de ce stai ascunsa dupa taste si in fata televizorului

ne uimesti si pe forum.. ne uimesti si in cronicile tale jenante
(cel mai tare a fost postu ala cu corintieni de pe book of eli, da vad ca lai sters )


DUMNEZEU FIE CU TINE!
POTI SA PLECI

Last edited by Gloria : 16 Feb 2010 at 14:45.
HATER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2010, 15:03   #200
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Hater, pentru cum mi te-ai adresat, nu meriti sa-ti raspund. Dar inainte "sa pleci" tu, cu un ban pe 3 zile, iti voi spune punctual:

Originally Posted by HATER:
nu inteleg daca tu vrei sa te pui bine cu sustinatorii mariei dinulescu sau esti doar incompatibila cu functia unui moderator obiectiv..
auzi motiv de ban: habarnism
1. Maria Dinulescu a fost facuta prostituata in acest topic de catre userita pe care am banat-o acum cateva ore, care - intr-adevar- sufera de habarnism la capitolul Cinematografie romaneasca, de vreme ce nu stia nici cine este Dororteea Petre.

Originally Posted by HATER:
noroc cu avataru ala.. vedem si noi de ce stai ascunsa dupa taste si in fata televizorului
Nu cred ca am inteles ce ai vrut sa spui, dar sunt sigura ca nu vrei sa intri in detalii...

Originally Posted by HATER:
ne uimesti si pe forum.. ne uimesti si in cronicile tale jenante
(cel mai tare a fost postu ala cu corintieni de pe book of eli, da vad ca lai sters )
Iata linkul de la cronica Book of Eli, pentru rechizitoriu. Daca mai impartaseste cineva opinia lui Hater, poate sa o spuna chiar aici.
http://www.cinemagia.ro/stiri/prima-...-of-eli-14615/

Cat priveste "postu ala" cu citatul din Corinteni - a fost un comentariu adaugat la cronica filmului. Citatul meu preferat din Biblie. De ce ar fi deplasata aceasta citare, cand filmul despre puterea Bibliei vorbeste? Acel pasaj din Corinteni are din punctul meu de vedere o forta aparte.

Originally Posted by HATER:
DUMNEZEU FIE CU TINE!
Multumesc!
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells