Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Feb 2012, 01:02   #781
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by aura_iolanda:
ce dragut, s-a dezgropat topicul!!!

pentru iubitorii de death metal (daca e cineva)
http://www.youtube.com/watch?v=BBkmp3RB-Dw&ob=av2e
una din melodiile mele preferate

unu la mana, cavalera conspiracy sunt groove/thrash metal vezi : http://www.metal-archives.com/bands/...spiracy/122600 asta asa ca sa iti dau mucu...

asa, trecand peste mica incultura muzicala in materie de death metal, hai sa iti arat muzica , draga aura.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 01:59   #782
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Stih - Lacrima Mea

Stratovarius - Tears Of Ice
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 10:06   #783
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Originally Posted by iiii:
[ hai sa iti arat muzica , draga aura.



Pe aceeasi linie, Behemoth
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 10:10   #784
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cred ca nu am mai ascultat Behemoth de 2 ani aproximativ.
tin minte, cand eram mai june, i-am vazut la proeteasa... ohoho ce show!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 15:30   #785
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by aura_iolanda:
ce dragut, s-a dezgropat topicul!!!

pentru iubitorii de death metal (daca e cineva)
http://www.youtube.com/watch?v=BBkmp3RB-Dw&ob=av2e
una din melodiile mele preferate

unu la mana, cavalera conspiracy sunt groove/thrash metal vezi : http://www.metal-archives.com/bands/...spiracy/122600 asta asa ca sa iti dau mucu...

asa, trecand peste mica incultura muzicala in materie de death metal, hai sa iti arat muzica , draga aura.

mica incultura muzicala? draga iiii cu 4 de i, nici macar nu ma cunosti si nu ai cum sa iti dai cu parearea despre mine. Eu ascult death metal de foarte mult timp si crede-ma cavalera canta si death

http://en.wikipedia.org/wiki/Cavalera_Conspiracy
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 15:45   #786
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
da-i click pe link si ti-ai luat ''mucu'', rocker batran!
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 15:54   #787
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
si pentru cei care asculta darkwave
http://www.youtube.com/watch?v=IER0WL65VFA
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 15:55   #788
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sincer nu te cunosc si nici nu vreau sa te cunosc, unu la mana da? ( vezi ca nu te uit de la faza cu, cainii care latra da? cand ti-ai permis sa ma jignesti urat ) ,

doi la mana , nu stiu eu de cat timp asculti tu thrash metal, dar eu ascult de multa verme... daca stau sa ma gandesc bine, cu thrash am inceput .

trei la mana, melodia care tu ai aratat-o de la CC NU e death da? e thrash pur. am sa reascult albumele CC sa vad eu unde e death metalul acolo.

cinci la mana , daca o tura are influente death metal intr-o singura melodie sau doua, sau chiar jumatate de album, asta inseamna ca trupa o putem integra direct in death metal?

sase la mana, cand am vazut ca ai zis de death ma asteptam sa ma uimesti cu ceva care sa fie death cu adevarat, eu ti-am aratat trupa Death, de care banuiesc ca ai auzit.

sapte la mana , ai fost macar la cocnertele sepultura si soulfly?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 16:11   #789
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
chiar nu poti sa treci peste treaba cu cainii? te-a marcat atat de mult incat sa comentezi cu atata patos fiecare postare pe care o las? nu vreau sa ma intrec in postari, ti-am demonstrat ca are si tenta death. CC canta si death metal, pe langa thrash, groove si hardcore. succes in a reasculta la infinit albumele CC. Pana o sa realizezi ca are influente death, s-ar putea sa faci peri albi.
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 16:15   #790
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
AAAAAAaaaaaaa

deci acum : " are influente " pana la a da un link in care sa zici : " pentru iubitorii de death metal (daca e cineva) " e cale lunga
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 16:45   #791
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
cand am postat link-ul, nu am facut referire strict la piesa sanctuary ci la trupa CC, care, inca o data iti spun, canta si death metal. HAM-HAM
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 16:49   #792
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
daca latri incep sa devin speriat... pacat ca nu am oase la mine momentan

ba dar cat de topor sa fi sa vi cu o melodie Thrash , si sa o dedici celor "iubitorilor de death " . asta a fost buna...

daca tot esti tu "experta" in death , sti in ca film , apare o mare trupa de death metal, pe scena? si pe fundal canta o mare melodie de a lor? a?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 16:59   #793
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Ia luati-va voi de manuta ca doi rockeri destepti ce sunteti si nu mai stricati thread-ul ca e pacat de el. Ce naiba? Ia, mai ziceti muzici.

Si ca sa va aduc pe subiect, eu consider ca ar trebui sa ne batem capul cu genurile foarte putin. La urma urmei genurile sunt doar estimative ...ca sa reusesti sa faci cuiva o relativa parere despre ce canta o formatie. Eu una daca as canta/compune as fi total sictirita de categorisiri prea zdravene, as prefera sa las muzica sa curga fix cum are ea chef
Deseori sunt formatii care sunt greu de incadrat intr-un anume gen. Sa nu mai zic ca daca le cauti pe wiki, enc metallum, metalstorm si alte d-astea poti gasi ceva diferente de gen.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:05   #794
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
eu nu ma cert.... aveam doar o discutie despre o amita trupa si un animit gen muzical...

copila, ajung eu home azi si am sa iti mai arat niste muzichiiiiiiiiiiii!!!!!

ca am in minte acum niste trupe , pe care de ceva vreme nu le-am mai ascultat....

@aura... referitor la ce te-am intrebat? sti? sau cauti?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:06   #795
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Pentru iiii si aura_iolanda

Bowling For Soup - Shut up and Smile
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:07   #796
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Iaca-ta si de la mine o melodie ca sa va povestesc ce ma mai preocupa zilele astea : Eluveitie - Havoc , un preludiu pentru noul album care va aparea in doua ziulici
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:07   #797
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
am sa ma uit cand ajung home... daca dedici trebuia la dedicatii mai ceachi mai.... ntz ntz ntz
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:08   #798
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
doamneee nu am mai ascultat eluveitie de ceva vreme... tin minte ca i-am vazut live la beckerbrau... super misto concert
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:11   #799
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by iiii:
am sa ma uit cand ajung home... daca dedici trebuia la dedicatii mai ceachi mai.... ntz ntz ntz

eh, voi aici aveati ceva de impartit + ca ceea ce am postat se incadreaza in foarte marea familie a muzicii rock.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2012, 17:13   #800
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
got it!

am sa vad cand ajung home ce si cum.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells