Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Jul 2005, 13:26   #61
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
very nice.
don't think i'll make it, though: not my cup of tea...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2005, 15:25   #62
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
made it yesterday - private party, i guess.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2005, 15:55   #63
preoteasa
Novice
 
preoteasa
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2
e numai bine ca s-a facut dragos carciumar. acum stiu si bietele aspirante pe unde sa atarne ca sa obtina un rol. ar trebui ca locul sa fie meserias. din nefericire e plin de pasari, ca-n hitchcock care ciugulesc orice bucatica de carne de regizor roman care se itnimpla sa fie p-acolo. si se intimpla pentru ca, nu-i asa, dragos e baiat popular si uite ce loc de joaca a facut el pentru toata lumea. regizorii e fericiti ca e fete, fetele e fericite ca sunt regizori, dragos e fericit ca e consumatie. si pentru ca si-a tras fata noua. pacat ca e naspeta aia de falsa rocarita care umbla inainte cu penibilul vocal de la voltaj.
dragos tata, sunt lucruri mult mai bune pe lume. cum ar fi actoria la care chiar te pricepi. zic eu.
preoteasa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2005, 16:41   #64
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
We' don' turn me yellow!
Tien' ne m' jaunisse pas!
E' nu mä-ngälbeni!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2005, 17:17   #65
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by preoteasa:
e numai bine ca s-a facut dragos carciumar.
Si care e problema ta fata mea ? Ai citit de prea multe ori Moara cu Noroc...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2005, 00:28   #66
alex2
Veteran
 
alex2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 250
@preoteasa

preoteasa e geloasa? :shock:
__________________
roark
alex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2005, 00:33   #67
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
To' ce sä poa'.
Genu' ästa de aparitie, hop din prima cu-o cârcotealä si n'ic al'ceva, miroase de la o postä a râcä personalä. S-a mai väzut. Una, unu', unii, cu pata pusä pe Dragos, si ia sä ne däm noi rotunzi p-acilea!
Deocamdatä o mai las, din curiozitate - da' simt cä iar s-a luminat a moderare. Mâine, poimâine, s-apoi Ã*dio s-un praz verde!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2005, 00:35   #68
Dragos Bucur
Junior
 
Dragos Bucur
 
Join Date: May 2005
Posts: 35
plec intr=o vacanta pe care o asteptam de mult timp!Am terminat azi filmarile la "dupa ea" si maine o tulesc din Bucuresti pt 2,3 saptamani dar cand ma intorc frame=ul poate deveni cu mare placere din partea mea un loc in care sa aiba loc diferite intalniri (sitcom,etc...)si asta cu discounturile de rigoare(iar asta jur ca este un lucru la care ne=am gandit deja).In legatura cu gainatii din curtea barului sau alte conditii de trai din interior...ce sa zic?Cine vrea Bamboo,Quando sau stiu eu ce alte locuri din astea in care eu nu am calcat niciodata nu are decat!Si care e problema ca e un loc in care intalnesti regizori,actori,scenografi sau muzicieni si ca poti stabili niste contacte si poti vorbi la o bere cu puiu sau muntean sau porumboiu sau electric brother sau vasluianu,papadopol,sau,sau?Despre restul comentariilor...nici nu are rost sa pomenesc.Asa ca poate pe la sfarsitul lunii ne vedem la mine!!!
__________________
atat
Dragos Bucur is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2005, 00:40   #69
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Un mesaj ungätor pe sufletel!
(Si pe beregatz! )
Sä ne träiascä Jupân Dragos!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2005, 10:59   #70
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Ne mutam cu "Masa Creatorilor" in Frame!! Yupy
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Aug 2005, 11:03   #71
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
gata, vom scapa de privirea acro-plictico-dusmanoasa a barma-babei de la terasa creatorilor
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2005, 08:56   #72
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
intre timp (cf libertatea de ieri), dragos s-a casatorit cu 'naspeta' la care facea referire preoteasa (ce nick de kkt! :sick: ), asa ca postarea ei/lui poate fi considerata o pre-gafa babana :lol:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2005, 16:15   #73
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
U-liu-liuuu!!! Hai cä-i tare!!! :w00t: :lol:
Se pare c-a venit timpu' ca vestala aia sä se räspopeascä si sä se mai ducä la bärbati - dac-o vor, normal! (Nu stiu de ce, da' tare-mi miroase a giulchizda rediviva!)

Totusi, un atare eveniment se cade salutat cum se cuvine:
Stone Home, Dragos!
Cu nunta ne-ai fentat, da' cu botezu', nu mai scapi!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2005, 12:03   #74
preoteasa
Novice
 
preoteasa
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2
preoteasa e un nume nu un nick. urmind aceeasi logica, alex leo serban este un nick de cacat iar folosirea excesiva a emoticonurilor dovedeste ca presupusa "inteligenta artistica" a minoritatilor sexuale este o calitate a categoriei dar nu si a fiecarui individ care face parte din ea.
in privinta naspetei nu a fost o gafa. a fost o parere. pe care nu mi-o schimb dupa ce dragos s-a casatorit pentru ca aceasta institutie nu te face mai bun si mai destept si nici nu faciliteaza vreun transfer de inteligenta intre parteneri.
dar bineinteles ca asta e un forum de lingai care sar atunci cind cineva are o alta parere.
preoteasa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2005, 12:22   #75
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
in general, oamenii nu fac cele mai bune alegeri in viata, dar e dreptul lor sa incerce, nu crezi? eu ii urez lui Dragos Bucur sa-l tina euforia cit mai mult..
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2005, 13:40   #76
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by preoteasa:
preoteasa e un nume nu un nick.
Mda, da' depinde al cui? Al unui comunistache obscur de la care s-a tras nickul casei de culturä a studentilor? Sau al profesoarei mele de greografie dintr-a saptea (Florica Preoteasa), care-a devenit cu acel prilej cel mai grotesc personaj al primelor mele tentative de literaturä absurdä?
Originally Posted by preoteasa:
folosirea excesiva a emoticonurilor dovedeste ca presupusa "inteligenta artistica" a minoritatilor sexuale este o calitate a categoriei dar nu si a fiecarui individ care face parte din ea.
Mamä, ce logicä avem! Numai bunä de supt din desht o tzârä de teorie de douä parale! Dovadä cä dacä unele minoritäti sexuale sug la propriu dintr-un desht figurativ, homofobii sug la figurat dintr-un desht incomparabil mai sordid - si nespälat, pe deasupra!
Originally Posted by preoteasa:
in privinta naspetei nu a fost o gafa. a fost o parere. pe care nu mi-o schimb dupa ce dragos s-a casatorit
In privinta preotesei: faptul cä-i o frustäciune tembeloid ranchiunoasä nu-i o pärere, e o realitate care nu se schimbä oricât ar încerca sä se dea argumentoasä. Apropo de dat cu pärerea: nu-s de ce, da' am anumite rezerve fatä de "pärerile" naspete la rândul lor, nesolicitate de nimeni si ejaculate chiar în jurul unui eveniment cum e cäsätoria. Dar, de... e plinä lumea de Mârlani cu Mâ mare!
Originally Posted by preoteasa:
aceasta institutie nu te face mai bun si mai destept si nici nu faciliteaza vreun transfer de inteligenta intre parteneri.
Dupä cum se vede, nici institutia forumurilor online nu te face mai bun si mai destept, nici nu faciliteazä vreun transfer de inteligentä între partenerii de dialog - recte înspre rectul gânditoriu al vestalei N.F.
Originally Posted by preoteasa:
dar bineinteles ca asta e un forum de lingai care sar atunci cind cineva are o alta parere.
Eeee, si-uite-asa picä preotica în sublimul ridicol al înjuratului general! Forumul nostru de lingäi s-a completat si cu-o maicä staretä atotsugätoare, precum am mai spus!
Puii mei, am un propozition: nu presimt cäci persoana va dovedi prea multä sclipire în replici, ca sä merite un duel verbal. N-o sä se compare nici mäcar cu Dialogurile ALS-Numiene sau Maieutica Herbert-Ambrianä si variile lor permutäri, asa cä-mi ascut pe gresie custura moderationistä, cu gând sä revin la mentinerea curäteniei. Nu-mi dati de lucru la sters prea multe mesaje sau aranjarea alor voastre prin editare (cum ar trebui sä fac la Cherryblossom, dac-as sterge preotismul anterior, läsând apoi doar urärile de bine pentru Dragos din mesajul lui Cherry). Ignorati novicea de la Tanacu, iar dacä mai comite oarece împroscäturi, i le scot din peisaj färä pic de mustrare de cuget.
(Pentru cä topicul ästa de "lingäi" era de fapt doar un dialog civilizat apropo de Dragos, nicidecum un "Omagiu", n-am sä moderez fragmentul incriminat; oricum preotica si-a dat cu tesla-n couilles super-demonstrativ. Da' a depäsit masa criticä a plictiselii, si cum toate au o limitä...
Preo: pa, tu! Pa!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2005, 15:39   #77
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by preoteasa:
alex leo serban este un nick de c**** iar folosirea excesiva a emoticonurilor dovedeste ca presupusa "inteligenta artistica" a minoritatilor sexuale este o calitate a categoriei dar nu si a fiecarui individ care face parte din ea.
Avem poponari dovediti destui.

@Pit

Ce rau esti !
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2005, 16:17   #78
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, si stii ce mä face sä fiu räu: combinatia între MITOCANIE, PROSTIE si RAUTATE. Nici una dintre ele nu-mi place, dar, de... nobody's perfect. Insä când toate trei îsi dau mâna... Sorry, pân-aici!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2005, 21:18   #79
Dragos Bucur
Junior
 
Dragos Bucur
 
Join Date: May 2005
Posts: 35
Multumesc pt urari,iar despre restul...repet,cu mare placere cand ma intorc.Si...da,si eu sper sa ma tina euforia toata viata
__________________
atat
Dragos Bucur is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2006, 15:58   #80
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bag eu de samä cä Dragos s-a dus în luna de miere... si nu s-a mai întors! Sä tot fie vreo aproape opt luni de-atunci! Incä una, si cine stie, poate se-ntorc doi Dragosi!
Sä mä duc în Frame si sä trag de el încoace? Ar fi o idee!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells