Păreri Year One

Anul Unu

rockytza pe 06 Octombrie 2009 22:40
Comedie? Poate doar daca inhalezi putin protoxid de azot ! Nu merita nici macar sa stai la coada pentru bilet! Plictiseala MAAAAAAAAAAAAAAARE! Nu are mai mult de 5min de comedie.
cristivmd pe 4 august 2010 01:54
poate te-ai uitat la alt film?
Tyson_Kyd pe 3 august 2012 20:14
Poate esti tu mai fraier, ca filmul ala e foarte amuzant, daca nu sti ce inseamna comedia in ziua de azi, te rog frumos sa taci ;)) .
issey pe 15 Septembrie 2009 01:38
:))
filmul e caterinca....merita vazut,,,recomand !!!!!
triplex_felina pe 11 octombrie 2009 10:17
nu o sa spun ca nu e bun spun doar ca pe mine nu ma impresionat pt ca toti stim ca gusturile nu se discuta
poison12 pe 30 octombrie 2009 14:00
uite-te tu la filmul asta si cu fam ta
ake007 pe 28 Septembrie 2009 19:00
dragut
este dragutz...sunt anumite faze ce nu-mi plac,dar per ansamblu e ok...poti sa-l vezi daca ai avut o zi mai proasta si vrei sa razi.
Monica_Mihai pe 15 Octombrie 2009 10:44
Pare o comedie americana cat se poate de cretina si deloc amuzanta....in fine, oare cand o sa mai avem parte de o comedie buna cu umor inteligent?
weedmaster pe 28 octombrie 2010 21:55
Da ce dracu' ai cu americanii? realizezi ca apoape toate comediile ce le-ai vazut in viata ta au fost facute in america!
Monica_Mihai pe 13 noiembrie 2010 18:45
Am vazut si comedii americane, dar nu numai, iar de la o vreme le evit, mi se par cretine, asta-i tot. Europenii fac filme de gen mult mai pe gustul meu... Si asta-i doar parerea mea, nu vad de ce te-ai suparat asa :)).
shooter pe 14 Octombrie 2009 11:22
o mare porcarie..nu are nici un fel de haz.nu recomand asa ceva...imi pare rau ca am pierdut vremea .
armenache pe 13 Iulie 2010 10:13
Simpatic
Chiar imi place filmul mai ales ca joaca Black! Atmosfera de comedie, umorul de tip american bine pus in evidenta! Nota 8
par4zi7u pe 13 Septembrie 2009 14:47
este o comedie reusita .
jack black isi face treaba foarte bine in orice rol mai ales cele de comedie

zgabarita pe 01 Octombrie 2009 17:26
zgabarita
vreau sa vad filmul de unde il iau? e o comedeie frumoasa si chiar m-ar interesa sa il vad.
alin_vaidianu pe 17 Octombrie 2009 21:55
porcarie
porcarie porcarie porcarie porcarie porcarie porcarie porcarie porcarie porcarie porcarie
naafrayu pe 09 Octombrie 2009 10:48
a waste of time.......................................................................................
veronyk20 pe 30 Septembrie 2009 17:54
comic rau
L-am vazut recent si e super tare ...merita vazut..
cipolino pe 23 Iunie 2009 22:12
ajunge cam tarziu la noi ; ....... dupa trailer pare a fi un film foarte interesant .... pe net a aparut deja o varianta a filmului
miss_amelie pe 22 Octombrie 2009 20:22
mare porcarie. n-am rezistat pana la sfarsit. pierdere de timp.
Krys pe 03 Octombrie 2009 00:08
comedie cretina
film prost....l-am vazut si speram sa fie ceva interesant pana la sfarsit si degeaba.... cei 2 actori principali nu-mi plac deloc .... film pentru cei ce nu stiu sa aprecieze o comedie buna ;)
vlad199030 pe 8 ianuarie 2011 22:29
nu inteleg ce nu iti place la Jack Black
victor_neo75 pe 06 Octombrie 2009 11:42
Comedie "antica" la care nu se rade !!!
Filmul de fata se vrea o comedie de aventuri in epoca de piatra, dar nu reuseste la nici un capitol sa fie minim haios. Chimia intre Jack Black si Michael Cera e inexistenta, iar aventurile prin care trec sunt lipsite de orice haz (seamana cu filmele-parodie de doi lei gen: Date Movie, Epic Movie, Disaster Movie, Meet the Spartans).

Ca subiect aduce cu filmele 'Caveman' (1981) cu Ringo Starr si 'History of the World: Part 1' (1981) cu Mel Brooks.

Mai bine va recomand 'Amintiri din Epoca de Aur: Partea intai - Tovarasi frumoasa e viata' (comedia de "epoca" mai recenta a lui Cristian Mungiu) la care am ras la fiecare 2-3 minute.

robe_robitzaa pe 28 mai 2011 20:17
ce ma seaca oamenii astia care dau copy-paste....e clar ca nu tu ai scris comentariu:|
Tyson_Kyd pe 3 august 2012 20:16
Esti tu antic, ca la filmul asta se rade, si vorba lui robe_robitzaa, mai gandestete si tu la un coment, nu le copia de la alti .
Sergiu.Lobont pe 30 August 2010 19:55
Unul din cele mai slabe filme din viata mea cum de altfel sunt, dupa parerea mea toate filmele cu Jack Black. Nu stiu... are actorul asta un umor destinat cocalarilor de nu se poate spune. 5,1 pe IMDB e o nota incredibil de mare, nu mai inteleg nimic. O scanteie de inteligenta nu gasesc in toate filmele lui si chiar ma chinui sa o caut.
vege pe 24 iulie 2017 22:23
Acum (2017) are nota 4.9 pe Imdb. Mai aproape de valoarea reala a filmului, care e 1 (cand nota 0 nu exista).
cojocariu.cristian pe 07 Ianuarie 2011 15:36
Slab
Destul de slab filmul nu prea merita ! Se poate vedea orice altceva !
iwii pe 01 Decembrie 2010 15:33
Nu m-am uitat mai mult de jumatate de ora,este o mare porcarie si nu este nici pe departe o comedie.Foarte prost si slab!
queenofhearts pe 02 Noiembrie 2009 17:22
ce pierdere de timp......a trbuit sa ma dau batuta dupa 20 de min....nu se poate viziona asemenea mizerie.
octav_pmo pe 09 Octombrie 2009 12:48
Vai de noi
Bine ati venit in romania!!!Aici filmele bune apar la 2-3 luni de la lansare odata cu varianta pe dvd in sua, intre timp puteti urmari toate filmele de categoria a II-a , eventual sa le considerati ''capodopere'' ,etichetatile cu ''trebuie vazut'' etc.Nu pot sa cred ca asa ceva ajunge la noi in cinematografe,e o porcarie,nu am rezistat pana la final.Film de televiziune. Cu toate astea sunt sigur ca va avea mai multi spectatori decat Amintiri din Epoca de Aur( de asa suntem noi decat''prajitura'' romaneasca mai bine ''cacat'' american),abia daca ia un premiu doua ne ducem sa-l vedem de curiozitate.
Mbi pe 01 Septembrie 2009 17:09
Year One.That`s it! .
mausyo pe 12 Octombrie 2009 13:20
Eu era sa adorm la filmu asta. Si nu mi s-a parut amuzant deloc.
TheGreatOne pe 13 Octombrie 2009 23:27
Atroce
stiam ca lui Jack Black chiar nu-i ies filmele de comedie...dar... aici chiar a dat cu "bata-n balta". E o atrocitate de film. Nu-mi vine sa cred ca au fost de acord cu scena ce are loc cand eroul secundar "se lasa batut"
vlad199030 pe 8 ianuarie 2011 22:31
lui Jack Black nu-i ies comediile?!
TheGreatOne pe 12 februarie 2011 15:25
Da mai am vazut. Dar ala a fost acum multi mutli ani...cand fazele lui jack black nu devenisera un cliseu.
coaalyna pe 17 Octombrie 2009 14:13
cel mai prost film pe care l-am vazut in ultimul timp ......am rezistat maxim 15 minute ...in orice caz nu e de vazut la cinema
zeki pe 05 Ianuarie 2011 10:08
Nota 7 , nu e cine stie ce film al lui Jack Black dar merita sa il vezi ! .... O comedie bunicica , fiecare cu parerile lui acum ....
Cristina9 pe 18 Decembrie 2010 20:19
fain
eu chiar am ras din toata inima, nu stiu de ce la altii nu le-a plakut, nu e vb aici de inteligenta....
DJRockKkmore pe 11 Octombrie 2010 15:12
nu inteleg de ce paul rudd a avut un rol episodic, totusi a fost bunicel filmul
diannetho pe 13 Decembrie 2009 17:01
ma asteptam la ceva mai mult . dragut , insa nu ceva foarte frumos
R.a.l.u.c.a pe 12 Octombrie 2009 00:04
nu am rezistat mai mult de 15 minute (asta pt ca eram la cinema si am dat banii pe bilet). categoric "monument de prostie", iar actorii aia...niciodata nu mi-au placut
HappyKid pe 6 aprilie 2010 12:57
totusi jack black a avut si filme bune!
brinceanu pe 02 Noiembrie 2009 20:21
haios
superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr............................mori de ras!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radu1711 pe 11 Octombrie 2009 21:47
radu1711
o comedie frumoasa, merita sa o vezi, sper sa mai apara genuri asa
maricelstan pe 21 Septembrie 2009 13:31
M-A PLICTISIT MULT FILMUL, ASA CA NU AM AVUT RABDARE SA-L VAD PANA LA SFARSIT. O PANARAMA CURATA!!
adriano.b pe 02 Noiembrie 2009 13:57
mai comice au fost comentariile voastre despre film decat filmul in sine:))
cozminho pe 06 Septembrie 2009 14:54
peste medie
peste media filmelor cu gugumani. chiar m-a distrat.
Ruben pe 30 Mai 2009 12:57
beton va fi asa cred eu .... na orcium e interesanta tema filmului ceva ce nu sa mai facut :P
HappyKid pe 6 aprilie 2010 12:56
si dupa ce l'ai vazut ce parere ai ? jalnic sau foarte jalnic?:)
Daya_liebe_musik pe 06 Octombrie 2009 20:09
suuuper ;)
deci lam vazut jh`ii senzational=))))))
avand in vedere totusi ka imbina perioade din istorie total diferite`ca sa nu mai zik de religii ci conceptii ce nu au nici o legatura`[ Geneza`din Bilblie vs`primii oameni :))) adika religie vs istorie & stiinte :)))] filmuu`kiar ii cool B-)
am ras la el`de nam mai putut`;)
deci are votuu`meu`:D

cooper pe 07 August 2009 10:32
interesant
la inceput nu pare prea interesant insa dupa jumatatea lui se schimba ... pana la urma mi`a ramas un gust foarte placut :D
Ammelie pe 08 Septembrie 2011 17:31
Year One (2009)
Inca o comedie marca Jack Black - si cu asta am spus tot. Daca ti-a placut Nacho Libre, o sa iti placa si acesta. Daca nu, mai bine il ocolesti. I-as fi dat nota 4, dar pt ca am o oarecare slabiciune pt vocea lui Michael Cera :P, ii dau 5/10
alex_il_fenomeno pe 17 Noiembrie 2011 17:38
a fost o comedie reusita , in stilul filmelor Scary Movie ( pentru cine a apreciat faimoasa serie de parodii ) . am ajuns sa cred ca nici Michael Cera , dar mai ales nici Jack Black nu pot sa faca roluri sau filme slabe sau ridicole , dovada constand chiar si in acest film , ce reuseste sa parodieze atat de bine celebre personaje biblice . productia de fata am considerat-o ceva neasteptat , dar foarte placut , cu nuante hazlii , trecand peste blasfemiile din film ( acestea nu au fost foarte frumoase , intrucat putea iesi ceva bun si fara sa ironizeze Biblia ) . ca mai toate parodiile care se respecta , filmul a beneficiat si de prezenta unor guest-staruri , dintre care cel mai rasunator nume cred ca este cel al Oliviei Wilde , care a intrat atat de bine in pielea printesei . este un film care chiar nu merita ratat , reusind sa iti faca ziua mult mai luminoasa . merita cel putin o… citeşte
OvFire pe 08 Aprilie 2010 23:20
Michael Cera, Jack Black si Oliver Platt. Credeati ca nu gasesc o modalitate de a o da in bara cu aceste 3 nume la bord? Dovada: Year One, un film care abunda de incoerenta, stupiditate, plictiseala. Faptul ca o chimie intre acesti 3 nu se poate crea intr-un mod coerent e de inteles, dar nici macar fortat nu merge?
otonis pe 10 Aprilie 2010 13:44
S-au inspirat dureros de tare si-ntr-un mod dezastruos din comedia frantuzeasca "zzzzzzzzzz". Un film de kko, la care nici drogat nu cred c-as rade.
lucirlv pe 27 Decembrie 2009 00:53
luci
nu mia placut deloc,o comedie foarte proasta,nu va pierdeti vremea cu asa ceva,nu este nimic interesant acest film
cicrc pe 24 Decembrie 2009 21:07
Mare tampenie
Un film care nu merita vazut, nare pic de logica, chiar plictisitor
poison12 pe 30 Octombrie 2009 13:59
Baii Issey cui recomanzi tu ma filmul asta...? Uite-te tu si cu familia ta la el...ca e cel mai prost film care l-am putut vedea...Deci fratilor...mie imi plac filmele...am fost la cinema sa il vad deci pur si simplu am adormit...la film...:))...Varza de tot
bodoknut pe 29 Octombrie 2009 16:06
porcarie..... pierdere de timp, chiar nu se merita sa-l vezi...poate doar daca nu mai poti de plictiseala si esti intr-un loc pustiu iar asta e singurul film pe care il ai!
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Mai 2009 16:07
claudiu-daniel lugoj
pare a fi o comedie reusita dar sa vadem tot filmul si dupa acea voi spune daca e bun.
Robyka pe 18 Decembrie 2009 16:24
Dragut film...am ras incontinuu...seamana un pic cu Baieti Rai...
constandache pe 19 Septembrie 2009 11:27
pare amuzant rau ! abia astept sa ajunga si pe meleagurile noastre
AdriAdrianna98 pe 29 Iulie 2023 14:04
o comedie chiar amuzanta. reinterpretari ale diferitelor episoade bibilice. merita vazut
ioanaa_ioana pe 11 Iulie 2023 15:19
Este o comedie de nota 100.
Are niste poante oribile dar tocmai pentru asta este haios.
Nota 9.