Păreri What Women Want

(2000)

Ce-și doresc femeile

FreakDoll pe 03 Iulie 2009 12:52
Mie mi-a placut foarte mult!! Mel e extraordinar, ca de obicei, iar filmul are cateva faze foooarte amuzante. O comedie romantica care, probabil, va fi mai mult pe gustul fetelor.
valeria-si-mai-cum pe 25 Aprilie 2011 17:46
Ce-si doresc femeile?
Voi prezenta in cele ce urmeaza un top al celor mai frumosi actori. Dupa parerea mea...
1.Johnny Depp;
2.(nu prea vreau, dar trebuie) Brad Pitt;
3.Tom Cruise;
4.Richard Gere;
5.George Clooney...

AnAndreea pe 18 iunie 2011 13:18
1st place Johnny Depp? No way. parerea mea:d
bizonul pe 12 noiembrie 2016 07:19
Depp, parca ii un "rromanes" de pe la noi, putin rimelat , iar filmele lui lasa de dorit, mai ales cele cu pirati. Nu as fi comentat daca era pe la sfarsitul listei. Poate ai auzit si de Nicholas Rogers , Ippolito Albrizzi sau Kabir Bedi ce chiar semanau a pirati si sunt mult mai bine decat un tiganus ca Johnni.
mms pe 08 Noiembrie 2009 16:10
Ce bine ar fi sa poti sa asculti gandurile femeilor/barbatilor 8->
sweetyalexya pe 25 mai 2011 18:47
de unde atata fericire
rox pe 10 Mai 2004 11:22
Nu e o comedie extraordinara, dar e un film placut. Bineinteles si o poveste de dragoste, ca fara nu se poate. Mel Gibson e la fel de bun in comedii ca si filmele de actiune.
Vegetarian pe 23 Octombrie 2011 16:38
Este un film potrivit si pt lista : Case , apartamente - Probleme , solutii ( 23 )
O cutie cu pudra !? plina cu bile tari , nu are ce cauta acolo unde un sunt covoare groase . Zeci de bilute rasturnate din greseala pe gresie sau parket pune la podea orice biped . Probabil un hot sar descurca sa iese dintrun ap in care in zona usilor sunt aruncate multe bile de sticla ca in filmu asta !?

. . Apoi uscatoarele de par pt spatii uscate ar trebui sa aiba senzor de umezeala care sa porneasca o alarma incorporata si apoi un sistem de protectie care sa intrerupa alimentarea cu curent la prize . Uscatorul daca sesizeaza umezela ar trebui sa porneasca alarma si apoi daca nu este scos stekerul din priza in vreo 11 sec , ar trebui sa produca un scurt , care sa intrerupa alimentarea cu curent la prize .
. . . . . In baie trebuie cumparat uscator de par si corp cu protectie… citeşte

Vegetarian pe 4 martie 2012 16:04
. . Prevenirea a fost intotdeauna mult mai ieftina decat repararea urmarilor unei intamplari nedorite . . . . Cine ajunge sa se vaite , inseamna ca sa zgarcit sau a gresit undeva . . . Desteptul învata din greselile altora , iar prostul nici macar din greselile lui . . . Dintro carte ramai cu replici . Dintrun film ramai cu imagini .
Mircosoft pe 12 august 2018 17:11
Imbecilopatus Listicus Varzatus Vegetarianus loveste din nou
sebyelton pe 05 Decembrie 2009 14:11
Am vazut filmul mai de mult la TV. E foarte bun! Vi-l recomand.
cezarika21 pe 14 Februarie 2013 06:42
O comedie romantică foarte plăcută
Un specialist în publicitate macho (Mel Gibson) îşi dă seama, după un accident, că poate auzi gândurile femeilor. Bărbatul egoist şi dominator se transformă cu timpul şi devine mult mai atent la dorinţele celorlalte persoane, înţelegând că succesul le aparţine celor care sunt capabili să ofere bucurie şi celorlalţi.

"What Women Want" este o comedie romantică interesantă şi amuzantă. Filmul se remarcă prin ideea oarecum nouă a înţelegerii gândurilor celorlalţi, prin glumele de bun gust şi prin chimia existentă între personajele interpretate de Mel Gibson şi Helen Hunt. Fără a fi extraordinare, interpretările lui Mel Gibson, Helen Hunt şi Marisa Tomei se remarcă prin calitate, făcând ca personajele lor să fie foarte agreabile. În concluzie, "What Women Want" este un film plăcut şi merită urmărit.

Mircosoft pe 12 august 2018 17:08
las-o naibii de chimie, in limba romana nu exista metafora asta
Marocico pe 29 Octombrie 2010 14:48
un film amuzant.....si o comedie pe cinste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
bogdan2510 pe 14 August 2010 21:16
GENIALA ideea . Este un film foarte frumos pe care sunt sigur ca il veti aprecia . Recomand !
Cristi Weed pe 12 Mai 2008 15:56
Mel si Helen fac o pereche buna pe marele ecrane ! Acest film nu a fost o comedie ieftina precum Epica Movie sau altele , mi s-a parut chiar o capodopera !
xerses pe 30 Mai 2011 09:16
Foarte nostim sa vazi un barbat total zapacit de gandurile femeilor si incercand sa leinteleaga trairile, actriunile...Comedie de mare calitate.
ciobotaru pe 09 Decembrie 2009 14:20
NU SUNT UN FAN AL COMEDIILOR DAR , ASTA E SUPERB !!!
Bayard pe 05 Iulie 2011 03:26
Un cuvant e suficient: ADORABIL!! .
brianabelciug pe 25 Iulie 2010 14:18
Cei doi actori geniali fac din acest film o capodopera!
danymury pe 15 Mai 2011 08:48
ce tare este, ideea originala, actorii super, ce m-ai merita vazut, recomand inca!!
matew10 pe 18 Aprilie 2011 12:37
O comedie idealista jucata de un Mel Gibson natural, carismatic, drept la tinta in stilul caracteristic in tandem cu o Helen Hunt in rolul femei "cal de bataie" modern ce nu cunoaste notiunea de esec. Avantajul cunosterii il face pe Marshall sa obtina secretul succesului. Insa orice anomalie are un punct de saturatie. Cunosterea devine un "drog" in acest film, iar calitatile sale deosebite se vor intoarce impotriva sa cand constientizeaza ca este depasit de situatie. O comedie ademenitoare, tonica, plina de neprevazut. Avem aici o multime de situatii comice autentice, dat fiind subiectul mai mult sau mai putin tabu. Un film cu viziuni fara limite, alunga plictiseala, un adevarat generator de buna dispozitie. Merita revazut oricand.
MNarcis pe 17 Noiembrie 2011 08:56
O comedie romantica f frumoasa si reusita (dupa parerea mea) destul de haios filmul si Mel Gibson joaca f bine!
Marginal pe 21 August 2011 23:52
Categoric merita vazut!
Un film nu atat despre citit gandurile femeilor cat despre iubire, singuratate, reinventarea / redescoperirea ta...desigur, ignorarea celor din jur ne priveaza de accesul la alte perspective asupra vietii. Excelente melodiile lui Sinatra selectate pentru acest film.
Dragos.87 pe 30 Aprilie 2017 22:59
Cum ar fi sa te trezesti intr-o zi ca ai capacitati de a ghici ce gandesc femeile?Cat de tare ar fi asta?Un film minunat care iti schimba total starea.Mel Gibson si Helen Hunt fac un cuplu potrivit avand o prestatie reusita.Merita vazut acest film!
Infinity pe 11 Octombrie 2013 19:51
What Women Want (2000)
O comedie romantica reusita, placuta, amuzanta, linistita dar si trasnita in unele momente. Buna ideea filmului, aceea de a citi gandurile femeilor.
ionutzalyn pe 21 Ianuarie 2013 00:27
o intrebare foarte buna.geniala ideea si filmul e foarte bun merita vazut
cezy98 pe 18 Ianuarie 2013 17:06
Mi-a placut mult filmul a fost interesant si cu o poveste chiar noua, Mel Gibson a fost foarte bun in acest rol! Un film la care nu ai timp sa te plictisesti!
cosmin_kedii pe 12 Ianuarie 2013 11:37
Mi-a placut acest film. A fost minunat sa vezi un om si sa învețe sa înțeleaga exact cat de greu este să fii femeie în această lume. Mel Gibson a fost minunat.
Andrei.Ciprian pe 04 Martie 2012 17:53
Ce-si doresc femeile?
Un film frumos care mi-a placut desi la inceput am crezut ca ideea este putin cam exagerata..Nu are o gramada de momente amuzante dar nu plictiseste deloc si te binedispune.Un Mel Gibson care pe mine m-a incantat.Merita vazut
catasmile17 pe 08 Februarie 2013 12:35
Un film foarrte frumos. O comedie-romantica extrem de captivanta. Merita vazut acest film.
elena03 pe 19 Octombrie 2012 21:31
Cel putin prima jumatate a filmului e remarcabil de hazlie !
puffulette pe 13 Ianuarie 2012 12:30
Cum ar fi sa citesti mintile oamenilor, in special celor de sex opus, Un film foarte interesant, am ras o gramada :))))
Chelbos pe 16 iulie 2013 22:57
ar fi foarte bine :)
collorfull pe 10 Ianuarie 2011 16:02
Foarte bun filmul lam vazut de mai multe ori la tv si poate cine stie apare si varianta pt femei sa vedem acolo divertisment...;)) joke
mihaelatb pe 09 Octombrie 2010 00:23
tinand cont ca Mel este unul din actorii mei preferati,e normal sa-mi placa ,Mai ales ca este fermecator in aceasta comedie.Dansul pe muzica lui Sinatra este unul din momentele speciale ale filmului.Nu-l uitati pe Alan Alda
cl24 pe 06 Octombrie 2010 00:06
Un film care prezinta o problema la care multe persoane au8 visat : sa auda gandurile celorlalti...insa repercursiunile pot sa difere....Jocul actoricesc al personajelor principale se incadreaza perfect in armonia filmului.
adelina1988 pe 14 Septembrie 2010 13:25
O comedie care te binedispune...iar mel gibson este un actor mare ce stie sa joace foarte bine orice rol.
kanibalo pe 24 Mai 2010 10:29
Foarte Bun
mi-a placut filmul,a fost o iesire din atmosfera asta de actiune/thriller in care se afla Mel Gibson in majoritatea filmelor sale,iar prin filmul asta cred ca a aratat ca poate juca si astfel de roluri fara mari probleme.
cojy pe 11 Mai 2010 19:45
un film bun cu un scenariu pe masura...dincolo de cliseele mai mult decat evidente,scenele sunt bine inchegate presarate cu momente de comedie autentica...
sax1979 pe 27 Aprilie 2010 21:47
genial
nu pot sa spun decat ca trebuie sa ii de-a domnu sanatate lu Mel ca nu prea mai exista actor ca acesta, super tare
Robyka pe 07 Aprilie 2010 18:51
un film foarte frumos, m-a impresionat. desi titlul nu promite nimic, continutul filmului este foarte patrunzator. se impletesc perfect comedia si romantismul, iar personajele simpatice nu lipsesc.
enjoy it! :)

ramonik12 pe 01 Aprilie 2010 21:41
toate filmele cu mel gibson sunt reusite :) si daca are si o partenera fruomoasa
Tom-master pe 24 Martie 2010 08:34
WWW
capodopera... mel gibson face un rol mare, dragalasa helen hunt parca ne captiveaza cu acest rol...marisa tomei mai condimenteaza filmul putin.. ce sa mai .. un film excelent, comedie, psihologie si un strop de romantism
defav pe 28 Februarie 2010 18:53
dar nu peste poate, e totusi relaxant si destul de amuzant, macar prin ideea asta originala. Oricum Mel joaca f. bine
danutza012694 pe 22 August 2011 20:24
ar fi un lucru super tare pt barbatii dak ar stii ce isi doresc femeile ..:)) dah un film frumos :>
lorenne pe 28 Decembrie 2010 17:05
Nu e cine stie ce insa prestiatia celor doi e foarte buna. Povestea e draguta insa tinde sa devina plictisitoare.
user-63b02ad8a0ee8 pe 07 Ianuarie 2023 21:32
BANI,ce să își dorească ? Bani,bani ,bani ....Euro-dolari ! :)
Rovinarul pe 05 August 2022 21:40
Merită văzut. Are destule faze amuzante si un final frumos. Foarte bun cand cauti ceva mai relaxant.
user-5a4fa455d46a9 pe 06 Mai 2021 16:48
O idee de film , foarte bună . Chiar mi-aș dori să pot citi gândurile femeilor , mai ales ale celor ce mă dușmănesc !????????????????????????????????
user-5e62a779d5818 pe 07 Martie 2020 21:18
Nu trebuie sa citești gândurile, e simplu, BANI.
bainca pe 06 Februarie 2018 15:41
nota 10 super comedie
cea mai frumaosa si buna comedie care eu am vazut-o vreodata , povestea extrem de interesanta despre ce gandesc femeile si ritmul foarte bun au facut din acest film o capodopera a comediei , nu am cuvinte si la cat de bine a jucat mel gibson mai ales ca e si primul meu film cu el a fost foarte bun , o adevarata comedie de nota 10 nu mai putin cu un plus de romantism + o actrita la fel de buna helen hunt
Ghemot pe 24 Decembrie 2016 22:35
Un film destul de interesant, deși comediile nu sunt genul meu,
Kuhaylan pe 06 Noiembrie 2016 14:01
WD 1
............................................................
doinam pe 29 Aprilie 2014 17:24
Un film comercial, placut ochiului, scenariu nostim, actori frumosi si talentati, care pot da mai mult.... atunci cand isi doresc. Ne putem bucura si de aceasta realizare a lor !
Iulidesprefilme pe 04 Decembrie 2012 19:56
Tare frumoşi şi sentimentali Mel Gibson şi Helen Hunter, dar Marisa Tomei, în rolul ei episodic este la înălţime!
SANDA45 pe 22 Septembrie 2012 09:36
Un film foarte bun, o comedie reusita>Mel ca intotdeauna are o prestatie imaculata si reuseste de fiecare data sa nu`si combine viata personala cu filmul,acesta fiind implicat in tot mai multe scandale.

Film - What Women Want

What Women Want