Păreri Up Close and Personal

(1996)

Personal si confidential

jude pe 25 Februarie 2011 20:01
Robert Redford si Michelle Pfeiffer au fost minunati in acest film....melodia cantata de Celin Dion te face sa simti sentimentele adevarate pe care ti le transmit povestea de dragoste...un film deosebit...
fanfirth pe 22 August 2012 13:33
Acest film ar trebui sa fie pe lista viitorilor reporteri de televiziune.Arata felul in care sa evoluezi de la o prezentatoare de meteo la un reporter credibil si curajos.
White.Lily pe 17 Octombrie 2010 15:01
Deosebit
Up Close and Personal, un film reusit din partea regizorului Jon Avnet cu o poveste foarte frumoasa si un final, din pacate foarte trist. Un scenariu amplu, foarte bine scris ce surprinde foarte frumos cele doua povesti de dragoste in paralel: povestea de dragoste dintre Tally si Warren si pe de alta partea cea a carierelor lor.
Personal, mi-a placut chimia dintre Robert Redford si Michelle Pfeiffer, au facut un cuplu foarte credibil.
Ambii au facut niste roluri foarte convingatoare si frumoase.

Belledeona pe 02 Septembrie 2010 09:26
Un film absolut superb, iar Robert Redford este un actor de zile mari si, in plus, foarte carismatic.
xerses pe 06 Septembrie 2013 16:31
Un film foarte bine facut; iar finalul desi l-am simtit, a fost extrem de dureros.
mihaelatb pe 21 Martie 2011 12:16
Am revazut filmul dupa ce am vazut Morning Glory.Pentru a face o comparatie.Nu va sfatuiesc sa o faceti, pentru ca atunci ati realiza ca vizionarea lui Morning a fost o pierdere de timp. Un film tot despre reporteri, dar reporteri care traiesc si mor pentru dragostea ce o poarta meseriei pe care o fac.Nu am sa laud coloana sonora, care oricum a fost grozava, ci jocul artistilor:Robert Redford si Michelle Pfeiffer. Au fost extraordinari. O mentiune si pentru Glenn Plummer si James Rebhorn.
blacksea_rider pe 18 Martie 2020 15:15
Priviti-o pe Michelle Pfeiffer in toata splendoarea ei....!
ionita marinela pe 19 Iulie 2008 20:51
BUNA!

il vreaaaaau!!!
Cum il pot comanda sau de unde il pot lua , va rog!!!
Astept raspuns!
Multumesc