Păreri The Wiz

(1978)

The Wiz

up pe 13 Iulie 2009 14:04
asa si asa
e dragut l-am vazut la tv.........nota 5.............................................
BIANCA100 pe 29 August 2009 16:49
fain
sa stii up sincer la tine nu este nici un film bun apai daca iti da filmul cel mai nominalizat paraca spui ca e naspha ding hello suntem in secolul 21 .eu ii dau nota 1100
Mr.Halloween pe 23 iulie 2015 02:27
Esti si proasta si analfabeta.
cosmin742000 pe 31 Ianuarie 2017 00:29
O adaptare mai putin reusita a basmului Vrajitorul din Oz de Frank Baum
cosmin_kedii pe 16 August 2013 09:02
O primă versiune a fost regizata de Victor Fleming în 1939, Sidney Lumet revine după mai mult de patruzeci de ani, cu o distributia originala: Diana Ross și Michael Jackson
Audrey19 pe 08 Aprilie 2012 23:43
Da am vazut filmu in perioada cand Michael a murit si pe la tv lumea ii simtea doru si chiar mi-a placut
margott pe 25 Aprilie 2011 18:30
O fantezie muzicala care da frau liber imaginatiei, iar Sidney Lumet chiar n-a dus lipsa de imaginatie in filmul asta. In plus beneficiaza de o coloana sonora de calitate si de vocile de aur ale Dianei Ross si MJ.
Cretzulynne pe 30 Ianuarie 2010 19:43
cealalta varianta
In acest film, Diana Ross este Dorothy a negrilor in lumea din Oz a anilor '80.
Interesanta ideea, totusi , in acest film se vede tot, de la cel mai mic detaliu al machiajului pana la coregrafie...de vazut filmul, daca doriti sa vedeti de unde s-a plecat totul in privinta filmelor moderne.

not.Who.you.think pe 30 ianuarie 2010 19:54
iar M.J. is the scarecrow (ironic, nu?) :)... Filmul este are 2 mari voci Diana & M.J. care dau o nota buna filmului iar povestea e clasica si draguta insa se putea mai mult totusi mi s-a parut un film bun.