Păreri The Proposal

Vrei să te însori cu mine?

tianatia567 pe 15 Octombrie 2009 17:13
E forte bun filmul
Imi plac mult actorii,dar si filmul e bine realizat.Chiar mi-a placut.
stefan_bjj pe 01 Septembrie 2009 02:36
in cazul acesta trailerul chiar te induce in eroare
filmul in primul rand este romantic cu usoare accente dramatice si umoristice
chiar si Sandra spune acest lucru, daca ati vazut-o la emisiunea lui david letterman stiti ce vreau sa spun
deci nu este comedie in adevaratul sens al cuvantului

victor_neo75 pe 14 August 2009 11:16
O comedie romantica usoara !!!
Sandra Bullock se intoarce la comedie dupa o pauza de 7 ani (de la 'Two Weeks Notice' din 2002) si face acest lucru cu mult sarm si energie. La cei 45 de ani (nu arata mai mult de 35) personajul ei este o sefa dura care are deodata o problema cu viza de sedere in State si se gandeste sa se insoare cu tanarul sau asistent de 33 de ani, interpretat fara cusur de Ryan Reynolds (din "Van Wilder' (2002) si 'Just Friends' (2005)), pentru a primi viza permanenta.

Scenele deocheate din film, cum este cea in care Sandra Bullock apare aproape goala alaturi de Ryan Reynolds si cea in care ea se roaga in genunchi in mijlocul trotuarului sa ii accepte propunerea de casatorie, fac deliciul acestei comedii romantice.

Dintre personajele secundare, s-a ridicat un pic peste asteptari bunica lui Ryan Reynolds din film (Betty White) care la 87 de ani ar putea primi o nominalizare… citeşte

Flavya.C pe 23 ianuarie 2010 16:06
Spoiler, thumbs down
iuliasabina pe 27 Iulie 2009 14:37
vreau si eu sa-l vad si nu il gasesc decat in varianta proasta si cinematograful e inchis, deci de unde pot sa il iau pt. ca imi place foarte mult : iulia_sabina_2006
oldFarmer pe 23 Aprilie 2009 21:44
Trailer super interesant si FOARTE BINE FACUT
Sa speram ca Filmul va fi la fel de bun

valigeo96 pe 8 iulie 2009 15:35
...................................Sa speram!
alexcretu75 pe 18 August 2010 15:06
Un film foarte tare.Cu faze super tari si cu o poveste foarte frumoasa.Nota mea e 10 pentru acest film superb.
Claudio.Alecu pe 10 Mai 2010 00:32
Sub orice critica !
De mult nu am vazut un film atat de slab, jocul actorilor, actiunea totul este jalnic.... Nu recomand !
Geo_Ruxy pe 05 Februarie 2010 10:24
ca si restul comediilor aparute in 2009... stii de la inceputul filmului ce o sa se intample... nu am ras deloc... aiurea.
aldeannicolae pe 01 Februarie 2010 22:43
e tare naspa
filmul e de un banal ordinar,. nimic deosebit . fara un punct culminat. dezamagitor. m-am uitat cu sotia mea careia ii plac comediile romantice dar nu a placut nici unui public dedidat. am vazut in schimb Blind side si se pare ca nu e de la sandra bulock. ea poate sa joace bine
augustrush pe 07 Octombrie 2009 17:05
un film bun ....comedie buna .....am ras de cateva ori bine de tot
totusi ceva mai slab decat The Ugly Truth

sorinreddog pe 19 Iulie 2010 22:31
Sorin.Pitesti
M-am uitat la film,luandu-ma dupa unele comentarii de aici ca ar fi un film mai reusit,dar m-am inselat,este un film slabut dupa parerea mea,care este putin peste media unui film prost...
cicrc pe 26 Ianuarie 2010 23:32
Este chiar pierdere de vreme, nu are nimic impresionant. Si nici nu e atat de amuzant pe cat se spune.
green_rose pe 09 Ianuarie 2024 01:26
E un film bun. L-am văzut de mai multe ori și l-aș mai vedea.
user-5e9cd63fc9da9 pe 22 Iunie 2020 21:34
O comedie foarte buna și romantica in același timp,recomand !
forever_young_ pe 03 Mai 2020 18:19
FOARTE BUN !
O comedie romantica foarte reusita genul ca o vezi . o revezi si iar o revezi ..si iar...iar ...si nu te plictisesti ... cuplul Ryan Reynolds - Sandra Bullock remarcabil !
sanda_panda pe 05 Iunie 2019 13:02
exceptional
Joc actoricesc de exceptie, comedie romantica, actiune, de toate, un film minunat!!!
Aishor pe 20 Aprilie 2019 16:38
Un film delicios. L-am revazut cu aceeasi placere. Nota 9.
carmen_angelus_romila pe 30 Septembrie 2018 12:48
O remarcabila evolutie a doi admirabili actori Ryan Reynolds, Sandra Bullock, in personajele ce formeaza accidental un cuplu, intr-o povestioara de dragoste romantica si de cele mai multe ori comica si savuroasa.
AdriAdrianna98 pe 19 Ianuarie 2024 20:36
un subiect banal si prostut, nici dialogul nu e nu stiu ce, insa ii creste foarte mult valoarea datorita celor 2 actori. la final, e un film placut de urmarit.
Robert.Chetan pe 26 Martie 2018 21:27
O comedie de bun gust
Desi nu sunt mare fan al comediilor romantice am decis sa urmaresc acest film in special datorita Sandrei Bullock pentru care recunosc am o oarecare slabiciune.Mi se pare o femeie de o frumusete aparte,glumind putin e genul meu:)).
Trecand la film,a fost pentru mine a fost o gura de aer proaspat dupa un lung sir de filme drama/thriller/mister/crima pe care le-am urmarit,filme cu o atmosfera sobra,destul de "solicitante".Asa ca am zis sa urmaresc ceva mai..."light".Scenariul filmului este placut,cu dialoguri interesante si anumite rasturnari de situatie,filmul este destul de dinamic in ciuda faptului ca acest gen de film tind sa ma plictiseasca(tocmai de-aia nu sunt mare fan al comediilor romantice)Ei bine,la cest film nu a fost cazul.Daca e sa vorbim de jocul actoricesc,personajele jucate de cei doi actori principali nu le solicita prea mult abilitatile actoricesti.La capitolul… citeşte

bainca pe 09 Februarie 2018 15:30
nota 9 bun filmul dar poate
cea mai frumoasa comedie cu sandra bullock pe care am vazuto , idee , poveste , cum joaca totul extraordinar , mai ales cu ryan reynolds . merita vazuta nota 9+ , este cea mai buna comedie romantica din ultimul timp de la Hollywood mai ales ca acum majoritatea se bazeaza prea mult pe sex si vulgaritati tipic cum le place la altii ( Romanilor ) Frustratilor care mi-a dat vot negativ , sa suga , stie ei ce
Andreea.cristina95 pe 23 Septembrie 2017 14:16
O comedie romantica tare frumoasa!! Recomand , merita vazuta
Dragos.87 pe 29 Martie 2017 01:16
O comedie romantica foarte reusita care iasa din tiparul comediilor ''la moda'' si cand spun asta ma refer la genul ala de comedii cu tenta sexuala si limbaj obscen.Ryan Reynolds si Sandra Bullock se descurca foarte bine iar fazele amuzante te relaxeaza intr-un mod placut.Este genul de comedie care iti ramane in minte mult timp dupa ce l-ai vazut pentru ca asta inseamna o comedie de calitate care iti ofera doza de relaxare necesara!
margochirila24_69 pe 07 Martie 2017 13:31
Sandra Bullock in comedii e acolo unde trebuie sa fie!!!
ardelean.andrei pe 19 Octombrie 2015 01:03
Super!
O comedie romantica foarte reusita, cu actori foarte buni ce-si joaca bine rolurile! Nu te plictisesti deloc, plus ca filmul e plin de suspans si de neprevazut! Merita vizionat!
XShadowX pe 22 Ianuarie 2015 16:36
super comedie romantica
Este o comedie romantica superba cu doi dintre cei mai indragiti actori : Ryan Reinolds si Sandra Bullock ! MERITA VAZUT
tedy_jackson_dennis pe 05 August 2014 20:42
Hehehe , o comedie de dragoste
am ras de n-am mai putut

SANDA45 pe 21 Iulie 2014 09:04
O comedie destul de reusita. Merita vazut de plictiseala.
viro1983 pe 11 Iulie 2014 10:18
Un film de dragoste si comedie foarte bun.
Mi-a placut foarte mult povestea de dragoste ce se infiripa intre cei doi.

Mariannaa pe 23 Aprilie 2014 15:00
O comedie absolut geniala; rolurile sunt foarte bine jucate, deci chiar trebuie vizionat. Din punctul meu de vedere este destul de reusit, daca privim prin prisma genului de film.
Deceoare pe 13 Februarie 2014 22:53
Folosiţi corect cuvintele în sinopsis !
Margaret Tate riscă să fie deportată în Canada . Americanii îi deportează (alungă) pe cei fără acte legale de şedere în U.S.A. . Pentru a putea fi REPATRIAT , trebuie să faci tu personal cerere de repatriere pentru a putea reveni la ţara de origine .
Iulidesprefilme pe 18 August 2013 10:10
În atâtea filme (şi acesta nu face excepţie), în partea finală, cei doi îndrăgostiţi îşi afirmă iubirea în public, în prezenţa, de regulă, a colegilor de birou, care participă afectiv la toată scena (se bucură, plâng de fericire, aplaudă...).
yrynagaby pe 19 Septembrie 2011 20:12
Foarte frumos comedie si romantica.......merita vazut
Iusti. pe 29 August 2011 11:05
Una dintre acele comedii la care razi si te lasa cu un zambet pe buze.
Alexandra21087 pe 21 August 2011 18:47
Doi dintre actorii mei favoriti. Indiferent de filmul in care joaca Sandra Bullock joaca exceptional, are o carisma speciala.
Marginal pe 10 August 2011 23:21
Merita vazut!
O comedie care se bazeaza pe comic de situatie si pe o prestatie buna a actorilor principali.
AimeeLov pe 25 Iulie 2011 00:21
O comedie chiar buna in comparatie cu catastrofele din ultimul an:)Mi-a placut foarte mult si chiar a avut multe faze amuzante,,,
Crist11 pe 22 Iunie 2011 15:59
Un film excelent, o comedie reusita, ca de obicei Sandra a facut aproape tot filmul
MissBlossom01 pe 18 iulie 2011 19:56
Si RYAN! E un actor excelent ;) imi place si in X-Men.Joaca de la SF la comedii romantice.E ceva.
Crist11 pe 18 iulie 2011 21:57
:)))) Ma oftici cu baieti astia. :D
black_pearl_ pe 10 Iunie 2011 00:45
Amuzant filmul...Comedie romantica ce respecta tiparele :D :D
klaryna86 pe 03 Iunie 2011 17:21
e genul de comedie romantica care te indispune imediat ce o vizionezi ,mi-a placut.Ryan Reynolds si Sandra Bullock fac o echipa buna in acesta comedie.
xerses pe 24 Mai 2011 09:48
Mi-a placut extrem de mult compromisurile pe care e fac cei doi in indeplinirea unui vis.
madalana_89 pe 20 Mai 2011 11:31
sunt niste acori de nota 10 imi plac foarte mult Ryan Reynolds ,Sandra Bullock,dar filmul mie mia placut foarte foarte mult ,este cea mai misto comedie romantica:D
alex_il_fenomeno pe 01 Mai 2011 19:40
a fost un film foarte frumos , interesant de vazut din foarte multe puncte de vedere ! Sandra Bullock joaca din nou impecabil , facand o echipa de exceptie cu mai tanarul ei coleg Ryan Reynolds !
danymury pe 08 Aprilie 2011 17:49
comedie tare ...actorul este foarte bun...imi place cum joaca.
rockstar pe 01 Aprilie 2011 21:06
super tare:):):):):)
o comedie romantica care merita vazuta....pe bune... :):):)
phoenix1983 pe 04 Martie 2011 19:20
l-am vazut pe hbo comedy azi. e foarte bun. te binedispune. il recomand
goldenleaves pe 12 Februarie 2011 09:08
haios o comedie romantica cu o tema folosita de sute de ori dar draguta oricum nu e ceva extraordinar sau deosebit
Dana04 pe 10 Februarie 2011 13:37
Foarte comic filmul, cu uni dintre cei mai buni actori ;) merita vazut ;)
Okty pe 02 Februarie 2011 13:44
Parerea mea e ca filmul asta e unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut, si nu as refuza sa-l mai vad odata !
E foarte comic, romantic...are tot ce-i trebuie. Sandra e excelenta si nici Ryan nu e mai prejos.
E un film numai bun de vazut cu familia :)

ramonapitic pe 27 Ianuarie 2011 17:14
foarte bun filmul, chiar mi-a placut, o comedia pe cinste. merita vazut !
Go 1 2 3 4 5

Film - The Proposal

The Proposal

Vrei să te însori cu mine?