Păreri The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

(2014)

Jocurile foamei: Revolta - Partea I

alin9314 pe 08 Ianuarie 2015 00:16
Am o nelamurire , de ce acest film nu este 3D, asteptam ca aceasta parte sa apara in 3D,oare nu au avut bugetul necesar?
lolozilla pe 22 Martie 2015 23:46
Poate mi se trage de la seriale dar mie mi-a placut partea asta. Dupa 2 parti similare, cu accent pe acelasi tip de reality show, aici treaba e mai serioasa si incepe sa prinda contur.
Actiune nu stiu daca a fost mai putina cum zic altii, dar e altceva, si cata a fost a fost la o scara mai mare, iar filmul nu a parut lung desi are 2 ore.

Mihai2508 pe 21 Martie 2015 09:01
Un film foarte bun
Un film asteptat de foarte multă lume, și căruia i s-a făcut o reclamă imensă. Mie unul mi-a plăcut seria de filme, și consider acest film ca fiind mai bun decât prima parte dar mai slab decât a doua. Per total este un film care merită văzut, iar dacă mai ești și fan, atunci e clar. Are acțiune suficientă, axându-se în schimb în această parte mai mult pe relația dintre personaje.
XShadowX pe 11 Martie 2015 15:20
CARTEA bate FILMUL
O buna continuare a trilogiei Jocurile Foamei insa nici pe departe asa buna sau adevarata ca si cartea Suzannei Collins... cititi fratilor cartile pentru ca acolo veti trai si cunoaste adevarata poveste si emotie a gaitei zeflemitoare ;)
P.S.: R.I.P. Philip Seymour Hoffman (Plutarch Heavensbee)

GALD pe 27 Februarie 2015 20:58
Frustrant
Filmul este doar un teasing intr-o operatiune de marketing pentru a vinde si partea a doua. Sper ca ceea ce va urma sa acopere asteptarile iscate. Cam tot un fel de actiune de marketing este si continutul filmului: strategii de imagine pentru a atrage spre revolta cat mai multi potentiali adepti. Sper sa nu mai avem parte de astfel de inselataorii de marketing - de a fi si noi atrasi de titlu, pentru a vedea foarte putin in continut.
andyy pe 25 Februarie 2015 23:46
Desi filmul nu este la fel de spectaculos si plin de actiune ca partile anterioare, reuseste sa captiveze si sa te tina atent pana la final.
nyuszi pe 19 Februarie 2015 02:20
A fost okay! Am vazut si celelalte parti, dar cartea nu am citit-o, asa ca parerile mele se vor rezuma doar la film.

In primul rand, sunt curioasa ce se va intalmpla mai departe cu Peeta! Avand in vedere ca in original cartea e pt. adolescenti, si ca Hollywood-ului ii plac "happy end"-urile, ma gandesc ca se va redresa oarecum. Asta ca asta, dar sunt si mai curioasa sa vad daca noul regim va fi mai bun decat cel pe care il au momentan. Ideea e ca si District 13 o foloseste pe Katniss, la fel cum Capitol-ul foloseste Hunger Games-urile. E drept, ei spun ca vor democratie, si libertate, dar dupa ce le dobandesc, vor scapa oare de mentalitatea militara, de ideea de control, de frica ca exista cineva care ii va trada? Precum am spus, nu am citit cartea, dar uitandu-ma la film la asta m-am tot gandit: cum de asa de multe revolutii se termina tot in dictatura? De alta natura, e… citeşte

Valki pe 06 Februarie 2015 01:37
thomas
intr-adevar se putea mai mult, insa filmul este bun pentru cei carora le place genul si au urmarit si restul partilor e pacat sa nu o vedeti si pe aceasta, recomand !
xerses pe 29 Decembrie 2014 16:05
Din pacate, nu a avut "stralucirea" pe care o asteptam sa-l faca un film captivant.
Octaz pe 12 Decembrie 2014 11:51
Daca la sfarsitul ulimului film din serie, si anume "Sfidarea" am ramas extrem de nelamurit (asa cum cred ca multi care nu au citit cartile au ramas), ei bine acum totul se leaga ... Iar povestea devine din ce in ce mai palpitanta. Aceasta parte mi s'a parut una dificila, si nu cred ca a fost pe placul tuturor. Dar tare cred ca am fost martorii doar unei intrigi, ce ne va purta catre un punct culminant si un final de neimaginat!
cristian_67 pe 10 Decembrie 2014 19:48
cum deschid un film pe site .nu pot sa vad un film serial
petra_purja pe 27 August 2014 12:12
Pana la urma Peeta moare??? Ma framanta aceasta intrebare
Georgianacool pe 28 august 2014 22:39
Nu moare.
Paraiah pe 1 decembrie 2014 00:10
Brovo ma terminatilor. Retarzi mai sunt unii prin tara asta.
Go 1 2