Păreri The Hunger Games

(2012)

Jocurile foamei

Octaz pe 26 Martie 2012 14:25
Stiam de filmul asta de mult timp, ba chiar mi'a atras atentia inca de pe vremea cand a aparut pretrailerul sa ii spun asa (primul trailer, de 40 de secunde). Ei bine, in momentul de fata nu prea stiu ce sa zic. In primul rand mi s'a parut foarte brutal filmul, foarte crud, nemilos, adica adolescenti care se omoara intre ei ? Mi se pare cam neobisnuit sa promovezi asa ceva, ca sa nu spun o minte obsedata. Insa surpinderea mea este cu atat mai mare cu cat stau si ma uit peste statistici si vad cat de mult succes are filmul! Sunt practic socat sa vad cat de mult le plac spectatorilor violenta si crimele de acest gen... la ce pot sa ma mai astept? Macar daca puneau personaje mature in loc de adolescenti, ar fi fost mai putin odios, e drept, impactul nu ar mai fi fost acelasi ... In al doilea rand ....hmm , nu cred ca mai exista si o a doua critica. Per total filmul mi'a placut, a avut si… citeşte
DonaldDuck pe 31 martie 2012 12:08
Daca te-a socat filmul inseamna ca n-ai citit cartea. Dar trebuie sa tii cont ca este un SF (adica ce-ar fi daca ar fi) si ca orice SF prezinta o situatie ipotetica extrapoland niste elemente reale. Omul a fost intotdeauna o fiinta inclinata spre violenta, practic Jocurile foamei nu sunt altceva decat niste lupte de gladiatori (lupte care au fost reale in Roma antica spre deliciul populatiei din acea vreme), in care gladiatorii sunt doar niste copii (ceea ce le face mai socante, dar din fericire nu e decat o fictiune). Si revenind la violenta, cu ce e mai violent filmul asta decat sa zicem Tom si Jerry unde Tom il da prin masina de tocat pe Jery, iar acest se razbuna strivindu-l pe Tom sub o nicovala (spre marele amuzament al tuturor). In orice basm pentru COPII Fat frumos cel bun il OMOARA pe zmeul cel rau, dar asta nu e violenta e justitie :). Deci inca de mici ne educam copii in spiritul violentei. Acest film (carte) prin scenele de o brutalitate exacerbata denunta tocmai aceasta stare de fapt. Si ca sa confirm aceste considerente am sa-ti dau un citat din carte care exprima opinia eroinei principale: "N-o sa mai am niciodata sentimentul loialitatii fata de acesti monstrii numiti fiinte umane, in ciuda faptului ca fac parte dintre ei. Cred ca Peeta a avut dreptate, intr-o anumita privinta, spunand ca suntem pe punctul de a ne distruge unii pe altii, lasand o specie cu mai mult bun-simt sa preia controlul. Fiindca exista ceva rau in esenta uni creaturi care sacrifica vietile copiilor sai ca sa-si rezolve diferendele." Si ca sa inchei, ne revolta aceste morti fictive, dar privim cu indiferenta stirile REALE in care sunt prezentati copii soldati, care poate a trait drame mult mai mari decat cele prezentate in film. Deci filmul are rolul tocmai de a ne sensibiliza la starile de fapt CU CARE SUNTEM CONTEMPORANI, si pe care le tratam cu indiferenta
dorina_sara pe 11 mai 2012 12:16
Octaz...perfect de acord cu ceea ce ai scris tu. nu inteleg de unde atata succes la acest film...cred ca mai bine urmaream un film horror si imi cadea mai bine decat acesta.
iLikeMilfs pe 31 Martie 2012 23:30
iLM
Sfat: Citiți si cărțile înainte ...Pentru ca filmul are multe lipsuri ceea ce e firesc pentru o ecranizare.
10 pentru cărți... 7 pentru film!

Boby95 pe 1 aprilie 2012 00:52
usor cu spoiler-ele :P ca te injura lumea care nu l-a vazut :))
gay15 pe 19 iunie 2012 16:24
cate carti sunt?
HarryCineastul5 pe 31 Martie 2012 20:47
Sortii fie de partea lui!
Se pare ca sortii, si chiar si banii au fost de partea acestui film. The Hunger Games este un film spectaculos si aduce o gura de franciza proaspata! Cu siguranta o sa creeze un trend, poate nu atat de mare ca filmul-pentru-care-unii-se-enerveaza-ca-il-pronunt, dar trebuie categoric luat inseama.
Acum sa vorbim despre paralela dintre film si carte. Sau mai bine nu! Il luam doar ca un film. Un film intens si emotionant. Totusi partiile lacrimogene nu a fost asa de emotionante cum ma asteptam sa fie, dar "inmortarea" lui Rue a fost asa cum mi-am imaginat.
Efectele speciale nu au fost bagate pe gat spectatorului, asa cum o fac multe filme din ziua de azi, partea tehnica fiind laudabila. Totusi nu cred ca am fost singurul ametit de "jocurile camerei".
Partea artistica a fost si ea bine inchegata, filmarea aducand filmului senzatia de reality-show, lucru in legatura cu… citeşte

Boss_of_Bosses pe 8 aprilie 2012 18:54
daca esti Harrz , pt mine este clar ... ma duc sa trag apa la... ca inca nu am tras-o :))
HarryCineastul5 pe 10 aprilie 2012 16:07
Daca esti boss pentru mine nu e asa clar....
N.cristiana pe 27 Martie 2012 00:13
Am vazut acest film , este cat de cat ok dar se putea si mai bine de atat . Ii dau nota 8 !
Boss_of_Bosses pe 8 aprilie 2012 18:55
mai rau de atat .... greu,foarte greu
MarutzzaEmoKid pe 15 Ianuarie 2012 16:35
poate la comentariu vitor ii dau mai mult
cred ca va fi un film bun,dupa thriler chiar arata destul de bine regizarea.........abea astept sa-l vad!!!
Apache95 pe 13 martie 2012 18:33
Si de ce curu meu dai nota la film cand el nu aparut ????
Ovidiu239 pe 25 martie 2013 17:51
E blonda fata...
Railysse pe 02 Aprilie 2012 21:26
Incredibil
Un film care dupa parerea mea il egaleaza pe Avatar. Este singurul film care m-a tinut nemiscat pe tot parcursul lui. Erau unele momente cand imi batea inima chiar foarte tare si aveam emotii ca si cum traiam in inima personajului. M-a facut chiar si sa plang. Pe langa asta mi-a trezit un sentiment minunat, un sentiment care parca ma obliga sa supravietuiesc, si sa nu ma mai plang din orice deoarece se poate intampla mult mai rau. Conteaza ca sunt sanatos. Ideea filmului m-a facut curios de cand am aflat de el. Nu il ratati ca nu stiti ce pierdeti. Nota 10+
kalamity90 pe 4 aprilie 2012 00:20
ce te-a facut? sa plangi? :))
andreisri pe 22 august 2012 15:42
Railysse cred ca te depaseste subiectu:)) asteapta sa mai cresti apoi dati cu parerea despre filme mai ales despre unu ca asta cu influenta comunista si de dominare a "Omului"
carmen_angelus_romila pe 25 Octombrie 2018 11:32
Precum ne induce si titlul "Jocurile foamei", excelentul film este un thriller dedicat supravietuirii, intr-o societate crunta, ramasa in perioada post apocaliptica, acesta fiind defapt, inceputul unei serii mai ample de realizari cu acest subiect.
andrei_oarga pe 30 Noiembrie 2017 23:41
După ce am citit cartea,care este foarte buna,plină de acțiune,emoție si suspans,am ales sa vad si filmul,care este o ecranizare foarte buna pentru carte,perspectiva narativa diferă de cea din carte,însă se păstrează ritmul cu cel din carte,unde apar scene memorabile,exemplu cea in care Katniss se oferă voluntar in locul surorii ei,Prim,ceea ce reprezintă curaj si sacrificiu pentru persoana iubita,momentele dintre Katniss si Rue sunt si ele frumoase,Rue având multe dintre trăsăturile lui Prim,dar cel mai mult apreciez curajul tinerilor si lupta pentru sa supraviețui,cât despre interpretări,Jennifer Lawrence a interpretat-o foarte bine pe Katniss,dar si ceilalti actori nu au fost mai prejos,in concluzie,recomand filmul,mai ales dacă ai citit cartea,dar si dacă ai vazut filmul si ți-a plăcut,iti recomand cartea cu caldura!
Ciurila_Emanuel pe 04 Ianuarie 2016 11:52
Foarte bun !
Este un film cu o poveste de viata si curaj impresionanta dintre doi tineri, care infrunta orice obstacol ca sa fie impreuna .
Ii dau bineintels nota 10, cu felicitari !

SAndrei2000 pe 25 Octombrie 2014 19:11
Peisaj apocaliptic,dragoste,drama,voluntariat,lupta,castig...cam astea sunt cuvintele care descriu acest film!
Unele filme se bazeaza doar pe un singur lucru...pe cand acesta imbina toate aspectele unui film bun!

FELICITARI.

AdriAdrianna98 pe 04 Septembrie 2014 18:55
Mie mi-a placut mult filmul. Nu stiu de ce spuneti ca v-a lasat reci, mie sincer mi-a starnit multe emotii si de multe ori era sa plang atunci cand anunta un alt membru al unui district ca a murit. Adica serios acum.. moartea unor oameni, chiar daca in cazul asta nu e reala, pentru un show vi se pare ceva normal si care sa nu-ti trezeasca catusi de putin mila? Asta daca te indentifici cat de cat in film si te pui macar pentru o secunda in pielea personajelor. Mie chiar mi-a placut chiar daca nu e cam nimic de acolo realist . M-am atasat destul de repede de personaje si pot spune, in ciuda comentarilor negative, ca Jennifer a jucat foarte bine si chiar nu va inteleg mesajele negative. Mie filmul chiar mi-a placut si m-a facut dornica sa vad si 2-ul.
Un singur lucru n-am inteles, de ce ii ducea in arenele respective ?

Alexys01 pe 12 Iulie 2014 21:15
Plot-ul este extrem de captivat si actorri se potrivesc ca o manusa.
zehra_is pe 16 Aprilie 2014 18:41
mie imi place , e super. prosti sunt cei carora nu le place filmul!
adrian_cinca pe 04 Februarie 2014 11:39
Ecranizare foarte buna reproducand fidel cartea.Recomand
monu pe 20 Ianuarie 2014 20:05
Prima parte mi-a placut mult in ciuda notei de pe IMdb dar a II-a a fost mult mai reusita ,respect ,unul din cele mai tari filme pe care le-am vazut daca nu cel mai tare!
popusoi_alexandrina pe 07 Ianuarie 2014 18:03
Filmul e superb!!!!!!
Cum poate sa nu va placa?Scenariul e foarte bun.Unele comentarii sunt grotesti am impresia ca vorbiti despre alt film.Nu aveti niciun drept sa criticati actorii si regizorul care sunt geniali.
Dana04 pe 29 Decembrie 2013 20:38
Foarte frumos filmul! Jennifer este o actrita extraordina si abias astept sa vad partea a 2-a!! Merita vazut!
kakapiciu pe 02 Decembrie 2013 01:25
In ultimul timp am avut nenorocul sa ma uit la filme dezamagitoare insa ma bucur ca vazand The hunger games trec la capitolul de filme excelente.
ButnaruDanut pe 17 Noiembrie 2013 21:42
''Cartea bate filmul''
Dupa ce am terminat de citit cartea , am zis sa vad si filmul.. dar cu parare de rau spun ca filmul e foarte ,foarte slab ...coparativ cu cartea. :)
SerenaAnderson pe 18 Octombrie 2013 16:53
The Hunger Games, filmul, nu este o mare catastrofă, dar nici o capodoperă. Dacă nu ai citit cartea, nu poți spune că e cel mai prost film care l-ai văzut vreodată. E uneori plictisitor și nu conține nimic special sau lipsit din comun. Sunt fană a cărților în schimb. Dar nu mi se pare mare diferență dintre carte și film. Deloc. De fapt, nu au omis scene importante. Cartea a doua mi-a plăcut mult mai mult și sunt sigură că așa va fi și cu continuarea. Actorii au fost slabi, în mare parte. Liam și Josh au jucat sec. Adică, nici prost, nici bine, n-au avut nimic special. Jennifer Lawrence a făcut totul perfect, de la înfățișare până la rol. Excepțional, nu puteau alege o Katniss mai bună. În rest, povestea e foarte frumoasă, dar o găsim și în cărți, care sunt geniale. A fost interesant, dar nu mare lucru.
8lueVelvet pe 23 August 2013 14:59
Cartea inainte si filmul dupa
Cand am vazut filmul nu am citit cartea si pot spune ca ii dadeam un 6,5 deoarece lipseau multe explicatii. Noroc ca asteptand al doilea film am pus si eu mana pe trilogie alaturi de soramea(decizie unanima: ei i-a placut filmul mai mult decat mie si chiar era curioasa de carte, eu voiam sa citesc cartea ca sa gasesc explicatii). Daca nu va place sa cititi uitati-va doar la film, sunt destule chestii explicate dar gasesti si lacune, dar daca sunteti genul care cauta explicatii si detalii ca si mine cititi cartea cu o zi-doua inainte(nu e lunga deloc are vreo 200 si ceva de pagini) si uitati-va la film dupa, garantez ca veti avea alta impresie. Filmul e mai prost deoarece e facut mai "prietenos", lipseste cruzimea din carti si gandurile manioase ale lui Katniss.
nico.i pe 10 Martie 2013 23:12
din pacate, filmul nu reda nici jumatate din carte..
flopozippo pe 10 Martie 2013 15:04
Arta manipularii prin mass media, guvernul mondial, noua ordin mondiala, un subiect de film interesant pus in scena dupa viziunea regizorului Gary Ross avand-o pe Jennifer Lawrence in rolul principal.
emi4bt pe 28 Februarie 2013 08:41
bun
din ciclu fate frate cu dracu pana treci puntea, filmu e o imagine a ceea ce inseamna competitia dusa la extrema de dragu audientei. Jennifer Lawrence joaca exceptional si si-a meritat oscaru pentru Silver Linings Playbook / Scenariu pentru happy-end (2012)
only_zd pe 23 Ianuarie 2013 07:46
O pierdere de timp
Asta nu se poate numi un film. filmul foarte Slab. Ramanem cu carti.
GAlexa pe 22 Ianuarie 2013 15:22
Nu am citit cartea, insa filmul mi s-a parut slabut cu o actiune nu destul de voluminoasa! M-am uitat de dragul fetei :))
mariancristea pe 05 Decembrie 2012 18:39
cam departe de asteptari
Dupa ce am vazut atata publicitate despre filmul asta ma asteptam la ceva monumental.Nu are nimic special care sa te tina in fata ecranului,este un cliseu ffolosit des de care v-ati plictisit deja
anasoare60 pe 27 Noiembrie 2012 03:13
UN film pentru cei carora le plac violentele , nu stiu de ce s-a facut atata publicitate ca pe mine nu m-a impresionat sa vad cum copii de omoara intre ei .
Gonzales78 pe 28 Aprilie 2013 20:46
Neaparat de vazut...
... Everything wrong with The Hunger Games in 3 minutes or less. Mult mai bun decat filmul.
SarpeleCocosat pe 14 Februarie 2013 11:01
Poate daca avea ceva mai multa actiune, suspans si niste actori mai credibili.. Altfel un subiect bun si cam atat. Ma asteptam la mai mult dupa cata popularitate are.
mtraianc pe 09 Decembrie 2012 22:48
pierdere de timp
cu greu m-am hotarit sa ma uit la el , si ieri ,,am zis : na haide ca no fi asa de rau , dar ami pare nespus de rau ca m-am uitat la el
alexandra.petronela pe 01 Decembrie 2012 13:52
Un film bun
Nu este cine stie ce,dar eu zic ca merita vazut,nu e o pierdere de timp cum zic altii
NmpN pe 13 Noiembrie 2012 20:33
Am amanat sa vad acest film tocmai pentru ca preconizam ca o sa fiu dezamagit insa pana la urma am decis sa il vizionez . Nu pot spune ca am fost dezamagit dar nici incantat . Ma asteptam la mai mult asta e clar insa nici nu poti spune ca este un film de duzina . Chestia ca cei doi luptau impreuna nu prea mi-a placut , adica sunt de parerea de a stricat actiunea filmului care putea fi mai dramatic daca urmarea asta . Si la final am fost putin dezamagit . In schimb mi-au placut efectele speciale cat de cat si coloana sonora . Astept si urmatorul film sa vad ce poate oferi . Distributia a fost destul de slabuta insa Jennifer Lawrence chiar mi-a placut.
into_the_labyrinth pe 28 Iunie 2012 22:47
Nu mai văzusem aşa ceva, respectiv o distopie cu adevărat impresionantă, de la V for Vendetta – dar Hunger Games e mai bun şi decât acesta. Tensiunea creată este imensă, gradul de empatizare cu eroii este de 100%, fiindcă înţelegi că erau obligaţi să facă asta (deşi printre reprezentanţii primelor Districte găseai şi unii cărora uciderea părea că ”le intrase în sânge”), ideea că totul era regizat din exterior de oameni cinici este excelentă. Absolut minunate ideea, realizarea, totul – un film de văzut şi de avut în colecţie. Şi un mare PS – nu vi se pare că The Hunger Games au cam început şi în realitate? Criza financiară ţine cam de mult timp, amatori de snuff şi de alte ciudăţenii sunt cam mulţi, iar cei care conduc lumea stau şi privesc de undeva, se distrează şi nu le pasă, pentru că sunt prea bogaţi şi au prea multă putere.… citeşte
Tim3a12 pe 26 Iunie 2012 17:05
Eram absolut sigura ca voi gasi comentarii de genul "previzibil".Cum sa va spun..va inteleg perfect! Mie filmul mi se pare foarte aproape de capodopera.De ce? Nu auzisem de el niciodata.A trebuit sa merg la un film,dar nici nu stiam la ce film.Stateam in sala asteptand un film 3d de animatie..cand colo..incepe ceva ciudat."The hunger games" scria mare pe ecran.Am zis sa'i dau o incercare.La inceput am fost foarte sceptica,m-am lasat convinsa abia pe la sfarsitul filmului..insa cand am iesit din sala mi'am dat seama ce am vazut de fapt.Am privit dincolo de derularea de imagini insotita de sunete de pe mare ecran..si am inteles cu adevarat ce vrea sa zica acest film.Simbolizeaza nu un viitor,nu o perioada postapocaliptica.Simbolizeaza,bineinteles intr-un mod ireal,realitatea din secolul 21,din anii care ii traim acum.Arata cum cei bogati isi bat joc in mod nesimtit de cei saraci,si nu… citeşte
marc_mihai pe 08 August 2012 15:27
Mie mi-a placut destul de mult...Un film care m-a tinut conectat pana la final...
Pillowman pe 04 August 2012 15:56
Ma mie mi-a placut filmul, dar mi s-a facut foame cand l-am vazut :)
Sorin87 pe 19 August 2012 21:27
The Hunger Games
Foarte bun de vazut filmul intr-o seara alaturi de cei dragi, mult suspans si actiune, pe parcurs presarat cu putin romantism si reteta filmului este completa.Nota 10
claudiu-daniel-lugoj pe 12 August 2012 19:20
Mie unul mi-a placut acest film.Are si citeva scapari,cum ar fi luptele dintre ei sunt cam putine dupa parerea mea.Se putea facut si alfel nu din prima cind iau lasat in padure sa moara atitia total gratuit zic eu.Cind se putea sa se fi omorit ei pe parcursul filmului.Povestea filmului este foarte interesanta,actoriii isi joaca foarte bine rolurile.Dupa parerea mea este un film bun de urmarit,mai ales ca se va mai continua dupa cite am inteles din mesajele voastre si asa sa si lasat sa se inteleaga finalul filmului ca nu sa sfirsit totul.Asteptam cu mare interes si celelalte parti.
.fleer pe 18 Aprilie 2012 15:38
L-am vazut la cinema , nu e cine stie ce .. povestea e interesanta dar restu lasa putin de dorit.
Boss_of_Bosses pe 23 mai 2012 18:11
:-O nu inteleg eu sau nu intelege nici alti ? citez: povestea e interesanta dar restu lasa putin de dorit. :-O
ghalexandra pe 08 Aprilie 2012 22:15
Mie mi-a placut foarte mult. Actori buni, poveste superba, captivanta.Nu ai cum sa te plictisesti la fimul asta. E genial!! Recomandat fanilor seriei Harry Potter si Stapanul Inelelor. 10
Boss_of_Bosses pe 23 mai 2012 17:49
... si eu am avut impresia ca este genial , dar, inainte sa apara filmul :))))
RalucaFlorentina pe 29 Martie 2012 12:49
Desi nu am citit cartile si nici nu stiam despre ce este vorba, am mers la cinematograf sa vad acest film mai mult din curiozitate.
"The Hunger Games" s-a dovedit a fi un film cu mare succes in box-office. E un film bun, cu o poveste interesanta, dar nu e un film extraordinar.
Astept si urmatoarele parti.

animeunleashed23 pe 26 Martie 2012 15:12
Pai.. l'am vazut ieri si pana la urma, cred ca este o chestie de gust.. mie mi s'a parut interesant, si mai ales ca am auzit ca e o trilogie pot sa astept mai mult de la poveste... mi s'a parut ca la inceput au cam lungit introducerea dar pana la urma a meritat... si.. da, poate fi ceva pe viitor, un *foarte bun pentru urmatoarele parti
Boss_of_Bosses pe 8 aprilie 2012 19:02
daca spui ca este o chestie de gust .... de acord.
kalamity90 pe 24 Martie 2012 01:05
superb filmul...am un singur repros...puteau sa mai scurteze din inceput si sa treaca mai repede la actiune...
Boss_of_Bosses pe 8 aprilie 2012 19:07
... si daca ar fi avut actiune, eu unul nu prea am vazut...
mym pe 30 Ianuarie 2012 22:29
Dacă nu ai citit cartea, nu-ţi pot garanta că o să-ţi placă filmul, cu toate că e foarte bun. Am păstrat cât au putut de bine naratarea poveştii. Dar totuşi cartea mi s-a părut mai profundă, iar povestea a fost reprezentantă mai bine în ea.
Am râs şi am plâns când am privit filmul, dar acelaşi lucru l-am păţit şi când am citit cartea.
Cele mai bune momente au fost cu fidelitate expuse: ca atunci când Katniss se oferă voluntară în locul surorii sale, sau când aceasta trage în creeatorii de joc, îmi pare rău că au modificat partea când profesoniştii o găsesc pe Katniss, în carte e mult mai amuzantă, dar în film pare puţin tragică. Moartea lui Rue şi sărutul cu Peeta, m-a făcut să-mi rod unghiile.
Haymitch jucat de Woody Harrelson, mi-a plăcut foarte mult şi Josh Hutcherson, în rolul lui Peeta m-a convins, Jennifer… citeşte

animeunleashed23 pe 26 martie 2012 15:16
mereu e asa.. mereu in carte se dau mai multe detalii si te atasezi mai mult de personaje in fine... mie mi s'a parut interesant, desi n'am citit cartea.. cred ca se va dezvolta frumos povestea
Boss_of_Bosses pe 23 mai 2012 22:40
... am citito de 2 ori . Deja am obosit de atatea explicatii, nu vroiam decat sa demonstrez, lipsa multora ,de a crea o motivatie, de asi gestiona sentimentele propii, de asi sti propiile emotii, de a da un argument clar ,precis si abilitatea de a le pune in practica . Vezi raspunsul meu in detaliu la comentariul lui JohnnyAddams ,tot in aceasta pagina . Iti doresc o seara cat mai placut :) ... nu cred ca voi mai reveni cu comentarii dar....
Bookspot pe 11 Noiembrie 2011 15:18
Multe şi adunate…
S-au adunat o groază de informaţii, noutăţi, ştiri (sau cum vreţi voi să le spuneţi) despre care nu am scris absolut nimic pe blog şi m-am hotărât să scriu acest articol LUUUNG care să cuprindă cât mai multe lucruri care s-ar putea sa vă intereseze. În primul rând, peste o săptămână apare la Corint Junior [...] citeşte
mroxana pe 19 Aprilie 2012 19:58
jocurile foamei
este cel mai bun film pe care l'am vazut vreo data sa stiti ca este cel mai tare !!!
Boss_of_Bosses pe 23 mai 2012 17:51
... si singurul vazut de tine :D :)))))
Ovidiu239 pe 25 martie 2013 17:54
Cel mai bun film?!?!?!?!?!?!? Atata timp cat exista: Titanic, The Godfather, Lord of the rings, Green Mile, The Shawshank Redemption, The Silence of the Lambs, One flew over the cuckoo's nest, The Dark Knight, Hachicko...si o pot tine asa pana maine...
Didi13 pe 18 Aprilie 2012 23:03
Hunger Games
Film extraordinar! Sincer l-as mai viziona o data. Il recomand! :*
Boss_of_Bosses pe 23 mai 2012 18:04
Pari un pic ars cu comentariile ... sau doar ignorant :-O
mtraianc pe 11 decembrie 2012 10:58
eu zic sa te mai duci de vre-o 3 sau 4 ori :))
Apache95 pe 13 Martie 2012 18:33
Va fi unul dintre cele mai interesante filme din 2012......are o carte buna in spate pe care ar trebui sa o respecte !
Daca ii isese o sa fie un film excelent ,daca nu o sa fie un fiasco !
Totusi din trailer cred ca au facut o treaba destul de buna

Boss_of_Bosses pe 8 aprilie 2012 19:09
...si indieni erau destul de inapoiati :)))
CriticFilmVest pe 03 Ianuarie 2024 08:16
Scenariu: O tânără naivă devine gladiator într-un joc care se vrea modern. Cred ca realitatea ar scoate azi mai mulți concurenți decât cei din film. Istoria universală ne arată o situație mai dură. Viața totuşi nu e un concurs, fiindcă se termină întotdeauna la fel. Câştigătorul va pierde pe lumea aceasta materială totul, la un moment dat.
Regie şi interpretare OK. Producție.... merge. Camera se mişcă pentru a evita excesul de scene violente sângeroase.
Un film de acțiune pentru unii... mulți, studiind rezultatele financiare. Pueril şi feminist.

Go 1 2 3 4 5