Păreri Teambuilding

(2022)

Teambuilding

user-633491880098f pe 28 Septembrie 2022 21:27
O mizerie de film. Au luat scene din filmele americane precum American Pie si le-au tradus. Tot filmul este o compilatie de scene din alte filme.
user-6012115be404a pe 02 Octombrie 2022 02:07
slab fff slab....tipic romanesc ....foarte vulgar și slab...îmi pare rău dar Mr și o albina este de 100 de ori mai wow decât acest film cu 20 de actori...
televizor pe 21 Noiembrie 2022 22:32
Nivelul este la pământ
Un film excelent pentru cocalari, pițipoance și semianalfabeți.
Asil pe 9 ianuarie 2023 10:30
Mai bine, nici ca puteai descrie! Deja, sa scrii ceva despre mizeria asta, este un efort si o risipa de energie nejustificata!
user-63484b424f9ab pe 13 Octombrie 2022 20:32
Cel mai slab film ever.. regret ca mi am pierdut 2 ore din viata pe asa o mizerie. Nu înțeleg cam cine ar putea sa rada la filmul asta, dacă se poate numi film. O prostie ...
Myfairlady94 pe 27 Noiembrie 2022 10:57
Un film “funcțional” făcut pentru analfabeți funcționali. Dacă cititul ar lua locul altor preocupări inutile, atunci oamenii și-ar dezvolta mai mult tărtăcuța și nu s-ar mai hlizi la toate mizeriile de filme. Bromania și-a atins scopul cu acești “nedeștepți”, ăsta este publicul țintă. Dacă publicul s-ar deștepta, acești regizori închipuiți nu ar mai scoate pe bandă rulantă filme de genul. Un genocid cultural. Nota 0.
user-5cc1d794a0bb4 pe 20 Noiembrie 2022 13:12
Din acest film rezulta că umorul înseamnă obscenități, înjurături cât cuprinde, alcool nelimitat.Atunci nu e de mirare că și Cristi Pulhac se crede actor iar Brenciu chiar un zeu. Felicitări regizorului deoarece a înțeles că nu trebuie să te complici prea mult pentru a avea un oarecare succes.
vlad.boerescu pe 01 Noiembrie 2022 08:22
O porcărie de film, umor de slaba calitate, multe înjurături.
Violeta1233 pe 01 Octombrie 2022 14:59
Merita vizionat!
Nu prea inteleg comentariile negative, nu ai nicio relevanta.
Nu am gasit filme atat de bune, pline de umor la niciun film strain.
Nu am mai ras de mult timp atat la un film. Deci daca vrei sa te binedispui, hai la cinema!

radupopescu5000 pe 2 octombrie 2022 14:32
Total de acord. L-am vazut deja a 2-a oara ceea ce pentru mine e o premira pentru un film romanesc!
radupopescu5000 pe 4 octombrie 2022 18:18
Am zis ca l-am vazut si a doua ora. De ce? Pentru ca mi-a placut. Cine a zis ca nu am inteles filmul? Spuneti cu de la tine putere ca nu l-am inteles, in conditiile in care nu ne cunoastem. Rautatea gratuita nu duce nicaieri. Daca nu va place filmul, e parerea dvs. si o respect, deorece in arta masura bunului gust este individul insusi. Am vorbit la persoana intai (intaia, ca de prin 2013 e corect si asa), deci fiecare cu parerea lui.
R_Afc pe 10 Octombrie 2022 14:44
Umor pentru corporatiștii cu creierul externalizat
O mizerie foarte apreciată de către cei care au simțul datoriei față de multinațională și față de bancă, pentru că trăiesc în rate și se distrează la timbilding

Cei care apar în această filmare nu au nimic de a face cu actoria. Sunt influensării cărora dacă le pică netul, ajung să rupă bilete la intrarea în cinematograf.
Rețeta reușitei este facilă, direct proporțională cu intelectul publicului țintă: înjurături gratuite și dialog pentru parțial eclozații din multinaționale.

Producția asta este de fapt un vlog mai lung. Un succes fabulos pentru salamandrele care se iubesc în nișa lor.

anexa4bc pe 6 ianuarie 2023 09:49
Un film excelent pentru cocalari, pițipoance și semianalfabeți. Am impresia sau esti psd-ist?
sabinalin pe 13 Octombrie 2022 08:23
De ce? Pentru ca era aproape de ora pranzului, eram la mall si aveam la dispozitie vreo doua ore pe care trebuia sa le ,,omor,, intr-un fel. As fi vrut ,,Marocco,, insa rula la alt mall. As fi ales mai degraba ,,Nunti, botezuri, inmormantari,, insa incepea mult mai tarziu. Avem chef de o comedie, aveam chef sa rad. Numai ca... razi daca poti. Nu erau ele asteptarile la nivel inalt insa ziceam ca macar e rost de ceva hahaiala. Sala plina pe jumatate, enorm pentru un film la ora pranzului, mai ales fiind vorba si de un film romanesc al zilelor noastre. Aproape 200000 de spectatori in primul week-end, efectul reclamei agresive dar mai ales efect det urma. Sau, si mai precis, pentru ca am ajuns jos, foarte jos. N-am reusit sa rad. Daca asa arata o comedie a zilelor noastre atunci mai bine nu.

Si de mai ce ? Pentru ca... Serban Pavlu. Unul dintre cei mai buni… citeşte

cristibox pe 17 octombrie 2022 19:50
Rolul din UMBRE, i se potriveste perfect. Singurul serial romanesc, din ultimii 35 de ani, care merita vazut!
Ionitaci pe 04 Octombrie 2022 14:45
Ionitaci
Wow, au ajuns toate gunoaiele umane si toate plevele sa faca filme. De unde kkt hoitul de Micutzu este actor??? Nici batut nu m-as uita la ceva facut de el. Imi creaza repulsie, imi vine sa vomit doar cand il vad. Un cocalar mizerabil, vulgar si un tigan penibil care numai amuzant nu este. Sa il umplu de "Kind Reminder" si de un potop de flegme. Aici se vede nivelul de cultura la romani. 5gand si toate plevele, cocalarii-manelisti se vand si au succes.
ubettermindurownbusiness pe 03 Octombrie 2022 20:16
micutzu e mic, mizerabil
micutzu a ajuns de la propaganda la reclame cazinouri unde oamenii isi iau viata si la reclame la vaccinul anticovid experimental la filme...mizerabil
user-637fd6c9c3947 pe 24 Noiembrie 2022 22:56
O mizerie monumentala, de nivel suburban, pentru grupa de vârstă 15-20 de ani cu școala vieții absolvita. Păcat că se promovează astfel de atitudini...
user-63334cd42b0d3 pe 27 Septembrie 2022 22:24
Ați surprins perfect multinaționalele și politically corectness-ul acestora. Scenariul este savuros și interpretarea memorabilă! Bravo!
Luca_Rusu1 pe 02 Octombrie 2022 21:30
Un film foarte bun care prezinta realitatea din societatea romaneasca printr-o maniera mai amuzanta si pe inteles-ul tuturor:) Merita vazut , 10/10 (plus ca a fost si foarte amuzant)!
user-6338a6eb6548f pe 01 Octombrie 2022 23:50
Un film foarte reusit, o comedie care m-a binedispus și care atinge aspecte extrem de "reale" pentru societatea românească. RECOMAND !
user-60f0c8699b5a6 pe 01 Ianuarie 2023 11:25
O mizerie de film produs special pentru analfabeți funcționali (sunt destui și în cadrul corporațiilor) alaturi de 5gang,Miami al lui poponeț și al acelui individ care în mintea lui bonlava se crede Gh.Dinica sau Geo Saizescu la regie dar de fapt este la fel de penibil și cu probleme ce țin de patologie de genul lui Radu Jude,sunt corporatist am fost in câteva Teambuilding-uri dar niciodată nu sa întâmplat nimic din ce au vrut ei sa para iar numărul record de încasări provin de pe urma marketingului agresiv din mediul online că altfel nu cred că cineva sănătos la cap plătește un bilet să îl vadă pe Micutzu acest geniu al copy/paste din standup-ul românesc cum mimează o masturbare și scoate niste urlete pe gura mai ceva că traperi români,glume răsuflate toate cu același subiect și anume sexul,faze copiate din filmele cu liceeni din ani 90 de genul… citeşte
sandcmeuble pe 09 Noiembrie 2022 20:14
hai sa fim seriosi
cei care-l lauda : ''cea mai buna comedie romaneasca '' !!!!! sau pe acolo , ori sinteti rude cu careva din distributie , ori v-a luat covidul rau de cap. Ati auzit de filmul : ''Monstrul '' ? sau de celebra serie ''nea Marin '' sau de inegalabilele comedii ale lui Caragiale si nu numai.Fratilor , sa fim seriosi , am dat 6 ca-l simpatizez pe Smiley , dar filmul est subtire rau.Cele citeva glumite noi sau vechi nu pot sa salveze un scenariu bizar ( desi idea e interesanta - dar aplicarea ei e slaba ) , un joc mai mult decat artificial al actorilor si - mai ales - regia , care le-a amestecat pe toate si n-a iesit nimic - nimic. De gustibus , vorba aceea , dar sa nu exageram cu note de 9 si 10 ; mai vedeti comedii romanesti si vorbim dupa..
adi_adrian1982 pe 04 Noiembrie 2022 22:40
Donați banii de bilet unui om nevoiaș decât sa dați banii pe asa prostie. Ma jur ca nu înțeleg cum are nota asa mare pe cinemagia.Inseamna ca nu mai înțeleg eu umorul în ziua de azi și sunt depășit. În afara de maxim 5 faze haioase în tot filmul, altceva nu aveți ce vedea.
user-634185b08e4b7 pe 08 Octombrie 2022 17:40
Astazi am fost la acest film numit comedie...fiind bombardat de nenumaratele reclame din media. La atatia ani de la revolutie,am crezut c am depasit momentele tipice ale filmului romanesc in care " marii nostri actori"..." generatia noua"..."joacă",injurand si vorbind porcos,comedie?..nici macar amuzant pe alocuri.Nu i vina lor,sunt doar niste unii care doar se scalambaie in niste " filme"... cică sau "seriale" sau "reclame"...si si duc traiul de pe urma lor fiind mediatizati prea mult pentru ceea ce reprezinta...de aceeasi mass medie; dar nu i vina lor,ei doar exista pe acolo...m am intrebat pe tot parcursul fimului...cine ar putea scrie un esemenea scenariu?...cat sa fii de lasat in urmă"mental vorbind"in anii '90...si de ce. Ceva mai stupid si fara sens nu stiu daca am mai vazut...pur si simplu scabros.
Puteti sa ma injurati si sa mergeti la film,asta i parerea mea.

floryn1987 pe 05 Ianuarie 2023 16:19
Nu am putut rezista pana la final....un film slab....plictisitor
user-63b67331ab6d5 pe 05 Ianuarie 2023 09:00
Ce tampenie de film ! Si aici nu ma refer la faptul ca se foloseste un limbaj vulgar prost transpus ! Nici macar nu stiu sa se foloseasca de un limbaj vulgar ,atat de slabi sunt actorii,daca ii poti numi actori ! Micutzu a folosit doar onomatopee pe 90 la suta din durata filmului fiind transpuse prin tipete si urlete care-ti zgâriau timpanul,pacat de talentul lui de comediant ! In rest toata distributia au jucat slab ,fff.slab ! La min 55 am oprit filmul si am schimbat pe Asii amanetului pe History ca sa-mi revin ! Recomand sa nu-l cautati in lista de filme pentru ca sunt cateva secunde pierdute din viata voastra ,asta daca nu esti un cocalar incult si incapabil sa gandesti mai departe de " mall ,vreau la.mall,am bemveu" ,in cazul asta ti se potrivește ca o mănușă!
constantin85 pe 6 ianuarie 2023 00:19
ai dreptate ... Vreau sa plec pe Marte. Nasol s-a ajuns cu atata "cultura"
catalin2010cata pe 05 Ianuarie 2023 01:13
Mare porcarie de film...nici daca m ar plati ei nu m as duce la cinema...am ajuns rau daca ne ducem sa vedem asemenea cacaturi
user-5a888dca43185 pe 04 Ianuarie 2023 08:53
Un film jenant, unde subcultura, mitocania, prostul gust si proasta educatie e la loc cinste. Ce exemplu pentru tanara generatie?! Asta e umorul romanilor? Astia sunt romanii? Atata publicitate la acest film ingrozitor de urat! Urat asta e cuvantul ce l caracterizeaza si va rog sa nu l vedeti si sa nu va lasati copii sa l vada
MaddoW pe 04 Ianuarie 2023 00:07
nu mai scăpăm odată de matei Dima ăsta ca îmi vine sa vomit când îl vad. ni se baga pe gat peste tot. Cât despre film, o mizerie tipic românească
user-63b47c251e7ca pe 03 Ianuarie 2023 21:07
O porcărie de film cu un limbaj foarte urat, după 10 minute am schimbat filmul.
iuluassss pe 03 Ianuarie 2023 18:03
Cred c ar fi fost o comedie reusita cu vechii nostri actori. Din pacate prea vulgar cu vocabular de santieristi. M am uitat cam 10 min din film.
TibyGeo pe 02 Ianuarie 2023 11:48
N-am curaj să mă uit fiindcă știu că voi fi iar dezamăgit, pentru că film românesc...poate îl privesc într-o zi ploioasă.
superdepeche pe 02 Ianuarie 2023 15:41
dezastru ecologic și intergalactic
Când credeam că nimic nu mă mai poate surprinde ,că prostia lipsa de inspirație și/sau interpretarea de proastă calitate sau lipsa ei mai degrabă au dispărut....booooommm!!!
Vine acest film românesc cu o mână de figuranți ( că actori în niciun caz) care încearcă într-un mod jalnic și fără pic de haz să ce?
Se merge iar pe vulgaritate care iar dă greș, glumele sunt răsuflate plus nimic nou.
În afară de domnul Pavlu restul....nimic spre minus !!!
Nerecomandat si de ne-revăzut vreodată !!!

catze999 pe 01 Ianuarie 2023 23:38
Unde decadența, nesimțirea și prostia se iau de mână ăsta este rezultatul. Un film cu și despre proști. Nu știu de ce toți papagalii sunt lăsați să facă filme. Ar trebuie să facă pârnaie pt mizeria asta.
user-63b1f1d5c283b pe 01 Ianuarie 2023 22:52
Un film foarte slab. Mi as fi regretat existența să plătesc pentru asemenea mizerie. Mult spus film.
iojan1974 pe 01 Ianuarie 2023 19:32
Un film foarte slab,de categorie Miami Bici,cu 'actori' de mana a 5 a,or fi cativa din standup amuzanti,dar fatuca aia de la Hr ....Doamne si de pe strada daca o alegeau ,atata de inexpresivă.Roluri fara compozitie,replici mai fumate decat tigarile Carpați,singurul intrat in rol Adrian Nicolae....in rest sa mai asteptam cativa ani poate poate iese ceva bun.....
user-5be9ce84c3dec pe 27 Noiembrie 2022 00:01
O mizerie de film ! Nu va pierdeti timpul si banii pentru un asemenea film !
greeneye1001 pe 25 Noiembrie 2022 20:14
Jale..
N-am nimic cu filmele romanesti, de-asta am si mers la cinema, insa cand incerci sa impresionezi prin limbaj vulgar excesiv, zero coloana sonora si glume americane copiate execrabil, pur si simplu nu este pentru mine. Subiectul bun, insa lipsa totala a figurantilor, plus toate cele de mai sus, ma face sa cred ca targhetul sunt adolescentii de cartier.
user-63712549ef9cc pe 13 Noiembrie 2022 19:25
Am râs oleacă, dar per total nu am fost încântată, poante imprevizibile nu au fost, iar alea care au fost, deloc subtile, deci potrivite pentru cei mai tăntălăi dintre noi.. Tare mi-e teamă că unele exagerări sunt menite să acopere lipsa de talent actoricesc, poate că destui din distribuție nu ar fi fost în stare să joace un personaj mai credibil, așa că s-a mers pe caricaturizare maximă. Așa cum spun și alții, sunt multe înjurături, dar poate că ăștia suntem noi ca nație în prezent... Și da, e păcat de Pavlu că s-a băgat în proiectul ăsta, îl face de râs acest rol, nu se compară cu prestația din serialul "Umbre".
dany6960 pe 10 Decembrie 2022 16:32
NULITATE ABSOLUTA, SPALARE DE BANI
Dupa un scenariu de 2 lei de Alex Cotet apare aceasta bijuterie de neegalat in sens negativ pe care nici Zimbabwe nu dau bani s-o cumpere, d-apai Netflixu. Toti actorii joaca prost, incepand cu Serban Pavlu, care nu avea ce cauta in el. Dac-as fi fost rector la UNATC Anca Dinicu nu trecea la mine neam, repeta anii incontinuu. NU mai zic de BroMania care nu are ce cauta in cinematografie si nici de Micutzu (Cosmin Nedelcu) care e praf atat ca stand-up-er cat si ca actor. La fel, Pulhac nu stiu ce cauta, are doar o replica si in rest zace pe jos. Iar de fetele din Moldova ce-ar mai fi de zis, mai bine aduceati niste curve de lux ca ar fi aratat mai bine in costume de baie. Filmul e o spalare de bani, e jalnic, fara umor, fara scenariu, o brambureala totala pe care o promovati total aiurea cand stiti bine ce cacat de film ati facut. In incheiere va doresc la cat mai multe filme de genu, sa… citeşte
user-633871089d393 pe 01 Octombrie 2022 20:03
De vazut la cinema neapărat și cu sala plina. Super comedie
maria_roxana_buciumeanu pe 05 Octombrie 2022 00:08
Văzut astăzi!!nu am mai ras de multă vreme atât de mult la un film!!Chiar îl recomand!!
user-6339f5d9bc537 pe 02 Octombrie 2022 23:39
O comedie reușită,full sala de cinema,se râde mult recomand!!!

Nota 10!

user-634b2b55e9e80 pe 16 Octombrie 2022 00:57
Am fost azi la film,un film românesc bun,chiar am ras,glume amuzante de tip românesc,recomand.
user-63415a8be9b40 pe 08 Octombrie 2022 14:13
Cel mai bun film romanesc!!!
Umor bun și de calitate un film 2022

user-5bfbffbba0f9e pe 29 Octombrie 2022 23:58
L am vizionat azi. Nu m am dus cu asteptari mari dar am plecat foarte placut surprinsa. Foarte real, bine jucat de toti. Distributia foarte bine aleasa. S au potrivit perfect. In sfarsit, zic eu, un film reusit. Toti din sala radeau in hohote. Sala plina desi ruleaza de 2-3 saptamani. Merita vazut. Si sper ca toti cei implicati sa ramana ca in film, o echipa frumoasa. Si sper sa se inteleaga ce frumos e sa faci si un film modern, plin de poante bune si jucate real, cat mai real. Ca se poate. Hai, curaj! Felicitari tuturor pentru realizarea lui!
user-6348820720e33 pe 14 Octombrie 2022 00:35
L-am văzut astăzi cu colegii de firma și cam toți am ras cu poftă. Un film bun, o comedie care chiar este comedie, ancorat în realitatea corporatistă. Probabil comentariile negative predomina de la cei ce nu prea au interacționat cu mediul corporatist. Sa judeci oameni ce au terminat teatrul pe bune si sa zici despre ei ca nu sunt actori..spune multe. Maia Morgenstein are voie sa facă reclame, Micutzu și Dima nu au voie... Iar cei ce se simt ofensați de limbajul vulgar, probabil sunt acei sfinți ce nu au înjurat vreodată, dar adora filmele americane pline de fuck off, cocksucker și motherfucker. Sa faceți voi filme mai bune ipocritilor...
anexa4bc pe 6 ianuarie 2023 09:51
sa te duci cu mata, cu tactu si toti puradeii tai la un asemenea film! 10plm! STS! SPP! samd!
user-5be3341066ba8 pe 02 Octombrie 2022 18:59
Un film foarte bine gândit și realizat ! O comedie reușită, care analizează aspecte "reale" din societatea românească. Felicitări!
Tetranychus pe 05 Ianuarie 2023 20:51
Am reușit să-l vad pe netflix, dar în vreo 4 reprize. De două ori m-a luat somnul, de două ori a trebuit să iau pauză ca să mă concentrez pe film pentru ca mintea mea incepea să se gândească la orice altceva in afară de film. Aveam și opțiunea să renunț la vizionare însă trebuia să am și eu o imagine asupra celui mai vizionat film romanesc din ultima perioadă.
user-60deee4497346 pe 04 Ianuarie 2023 16:40
Salut tuturor.deci voi Mîrlani imputiti CE sunteti sa Va duceti in Pula mea in iad jegosilor ...astai film ba handicapati drq scarbe de doi lei baaaaa lasativa de filme ca prostiti lumea futuvan gura Poi despre labā si sex baaa muistilor Imi venea sa vomit cand am vazut jegu asta de film ...RUSINE SCARBELOR
user-63406ccd0e2a0 pe 07 Octombrie 2022 21:20
Foarte bun! Nu am mai ras demult asa de mult la un film! Merita vazut...
victor_neo75 pe 16 Octombrie 2022 11:29
Cea mai bună comedie românească din ultimii 13-14 ani !!!
Când am crezut că nimic nu poate fi mai prejos decât comedia Miami Bici (2020) cu poanta puerilă My pen is blue la care s-au înghesuit peste 550.000 de spectatori să îl vadă la cinema-urile noastre fix înainte să înceapă pandemia, iată că a apărut Teambuilding (2022), una din cele mai bune comedii românești din ultimii 13-14 ani (de la Nuntă în Basarabia (2009) și o parte din poveștile comice din Amintiri din epoca de aur (2009)), și de la americani, de la Marea mahmureală (2009) și Șefi de coșmar (2011) nu am mai râs așa de mult la cinema.
Am râs cu poftă împreună cu sala aproape plină, subiectul este foarte actual (nu strica și o abordare ironică a pandemiei de Covid) cu relațiile în multinaționalele de la noi cu kind reminder-ul lor si cu Horia Brenciu mai alb ca niciodată :P
Recomand să vedeți Teambuilding în special cu colegii de muncă (fie că sunteți sau nu la o multinațională) !

user-6341b3ad821f5 pe 08 Octombrie 2022 20:33
mie unu mi a placut, chiar daca sunt un "fiu al comunismului" chiar am ras copios, de departe Micutzu cel mai bun... recomand !
user-633db264df645 pe 05 Octombrie 2022 19:37
Foarte bun! Recomand! Am ras cu pofta de cateva ori!