Păreri Tangled

Junnex pe 23 Ianuarie 2011 00:08
Pare foarte interesant ,maiales ca am vazut trailerul la televizor. Nota BUN
Mores pe 12 Ianuarie 2011 09:37
Tangled : Rapunzel si Gheorghe
In ultimii ani, Disney a dezvoltat un puternic sentiment al auto-parodiei.Disney a facut filme bune intotdeauna şi efecte vizuale excelente, si face acelasi lucru si aici... dar lui Tangled ii lipseste acea scanteie , acel sentiment ce ni-l transmite orice film Disney.Dublajul este ...penibil.Filmul nu este rau , doar ca nu are acel ceva .. 6
Plume pe 13 ianuarie 2011 21:01
Nu-i corect sa dai o nota mica unui film fiindca nu ti-a placut dublajul, sa stii :)) Vocile originale ale actorilor sunt chiar ok - ROMANII au dat-o-n bara cand au dublat (ca de obicei). Si oricum trebuia sa-ti dai seama de asta inca din trailerul ala tradus ca porcu'. Intre noi fie vorba... Daca vrei sa apreciezi un film NU te duci sa vezi varianta dublata. E stupid.
Mores pe 22 ianuarie 2011 14:23
Va rog mult sa nu va mai certati pentru ca pana la urma este un film si fiecare are gusturile lui ...
stefanialsj pe 15 Februarie 2011 22:37
cand ti-e pofta de popcorn descarca filmul asta in timp ce il gatesti/cumperi si apoi urmareste-l. e un film excelent pentru o dupa amiaza plictisitoare.
lupycris pe 15 Februarie 2011 13:33
bunicel
a fost amuzant, cateva faze haioase, dar nu extraordinar.... poate mai ok pt copiii
klf pe 23 Ianuarie 2011 00:44
................................................................................................................................
alexmann pe 14 Ianuarie 2011 23:41
A fost Interesant...
Filmul a fost bun cu multe faze comice , l-as recomanda cu placere unui prieten :)
Nutty pe 13 Ianuarie 2011 14:05
fffff slabe efectele 3d .... In rest super :d merita vazut
Jordan9 pe 13 Ianuarie 2011 12:42
Frumos filmul. Dupa trailer este grozav vreau sa il vad
lacusta77 pe 08 Ianuarie 2011 12:49
Audio?
As dori sa ma duc cu copilul care nu stie sa citeasca si ma intereseaza daca este dublat cumva in romana?
deeyana pe 27 Februarie 2011 21:53
in primul rand calul a jucat exceptional, iar in ansamblu este un film amuzant
Drew pe 26 Februarie 2011 00:08
Mi-a placut mult. Merita vazut. :D Calul e cel mai tare. :))
Tangled – o poveste clasica in 3D
CoolRank: 9/10
- atmosfera & entertainment: 9/10
- regie: 9/10
- actori: 9/10
- scenariu: 8/10
- montaj: 9/10
Nota IMDb:  8.1/10
Animatiile nu sunt pe gustul meu, eu fiind o impatimita a dramelor. Asa ca voi incerca sa va povestesc experienta mea cu acest film. The Princess And The Frog nu mi-a placut si nici nu stiu cum am ajuns sa vad Tangled. Dar tot ceea ce pot sa spun e ca am ramas placut impresionata de film. M-am bucurat si am trait fiecare moment ca un copil.

Get tangled up.
Tangled spunea povestea frumoasei Rapunzel (voce Mandy ... citeşte

Corianne pe 26 Ianuarie 2011 11:13
Superb !
De la Up incoace n-am mai vazut o animatie atat de buna. Pot spune chiar ca e mai tare decat Up si toate celelalte vazute pana acum. Vedeti-l dublat, merita toti banii ! Dublajul este excelent si cred ca face filmuil si mai frumos. O poveste minunata, personaje superbe, imagini de vis, suspans, umor. EXCELENT !!!!
SAre pe 10 Ianuarie 2011 17:22
Reîntoarcerea în lumea popularelor poveşti ale fraţilor Grimm este de bun augur pentru Disney: O poveste încâlcită/Tangled este în acelaşi timp amuzant, emoţionant şi spectaculos, aşa că, dacă ai acasă câţiva copii sau ţi-e dor de vremea când făceai ochii mari la graţiosul dans din somptuoasa sală de bal din Frumoasa şi bestia, acesta e filmul cu care ar trebui să începi 2011.

Bineînţeles, nu te aştepta să găseşti în film toate elementele din Rapunzel, sursa literară: O poveste încâlcită păstrează turnul, prinţesa şi vrăjitoarea, dar schimbă aproape tot restul, ceea ce face experienţa vizionării interesantă şi pentru cei foarte familiarizaţi cu povestea. Prinţul salvator nu mai e prinţ, ci un bandit (Flynn Rider), care urcă în turnul lui Rapunzel pentru a ascunde o nepreţuită coroană furată de la chiar părinţii prinţesei.

ana1998 pe 08 Ianuarie 2011 15:31
...
Cat costa?Va rog spuneti-mi daca ati fost la el cat costa!
Ariadddne pe 9 ianuarie 2011 11:06
Eu am platit 21.:d
Corianne pe 26 ianuarie 2011 11:18
martea, la Liberty Center, dai 15 lei ; mergi la varianta dublata, care este bestiala!
cojocariu.cristian pe 07 Ianuarie 2011 15:22
de vazut
E ok ! Animatie Disney ! Cand nu ai altceva de vazut merge ! Nu e una din cele mai tari animatii dar e ok !
Patri_99 pe 07 Ianuarie 2011 14:31
Si iata cum firava Rapunzel se transforma intr-o aventuriera! :)
Ariel6 pe 07 Ianuarie 2011 02:13
Maine merg sa il vad.. Cred ca o sa fie super. Revin cu o impresie :)
user-6428298d71a2c pe 09 Aprilie 2023 17:46
Eu consider că filmele mai vechi puțin sunt cele mai bune și mai expresive, iar acest film dovedește acest lucru
JonSnow pe 06 Noiembrie 2020 13:38
Disney a ridicat stacheta pana in cosmos cu aceasta productie! Firul narativ, CGI, punerea in opera, personajele - Rapunzel e cea mai pretty dintre toate printesele iar Flynn cel mai charismatic si handsome dintre exponentii masculini. Historic, timeless, forever! E de prisos sa adug note/calificative, ma ridic in picioare si ma inclin, intai Fratilor Grimm pentru genialitate. Toy Story i-a luat nemeritat fata, la balotaj, mai mult ca sigur Lasseter a cotizat unde trebuie. Cumpărați Blu-Ray-ul, conține o sumedenie de scene șterse și making-off staff! Totodată, filmul care a scos Disney din conul de umbră în care a stat de-a lungul deceniului 2000.
user-5eed20ebddf6e pe 25 Septembrie 2020 02:13
Minunat! Calul și cameleonul! Grozavi! Am râs.... Bogat! Ca în copilărie! ????????
MiereaNeagra pe 28 Decembrie 2019 21:10
Merita vazut
Chiar vazut la varsta a doua :) ramane un film extrem de placut
user-5bf075d8f0137 pe 09 Februarie 2019 21:44
Recomand cu mare drag! O poveste frumoasă și amuzantă!
AmphitriteMermaid pe 06 Ianuarie 2018 17:06
Animațiile Disney sunt de-a dreptul frumoase. Mai ales acest film foarte haios si dragut pentru copii. Merita vizionat.
danut_iulian pe 08 Ianuarie 2017 20:19
O animatie foarte frumoasa care merita vizionata. Povestea a fost uimitoare si persoanjele la fel.
omucuvaloare pe 20 August 2014 18:36
Alexys01 pe 16 Iulie 2014 00:07
Draguta animatia. Mi-a placut mult de Flynn Ryder :))
anapretty3 pe 01 Aprilie 2014 15:32
hehe
foarte amuzant!si nu numai!o sa va convingeti dupa ce il vedeti :)
denisa_liza pe 11 Martie 2014 18:13
Mi-a plăcut la nebunie! Această animație ocupă acum primul loc în topul meu personal, lângă Anastasia. Este foarte bine conturată povestea,iar personajele sunt extraordinare; Maximus (căluțul) fiind cel care m-a amuzat cel mai tare. Coloana sonoră este superbă,iar partea din film care mi-a plăcut cel mai mult, a fost întâlnirea celor doi protagoniști. De la mine un 10 cu felicitări!
Tiger_K1dutzzu pe 02 Martie 2014 18:37
Excelent
Superb filmul,faza cea mai comica faza mi s-a parut aceea cand Tangled i-a dat cu tigaia in cap acelui aventurier :D :D
AdriAdrianna98 pe 15 Ianuarie 2014 15:42
O animatie plina de umor si farmec cu personaje ce te cuceresc din primele minute. Merita vazut.
IonutzP18 pe 14 Ianuarie 2014 12:56
Am fost faze foarte bune! Mi-a placut dar se putea mai bine!
iulian94 pe 04 Ianuarie 2014 19:00
Cat mi-a placut animatia asta, este obligatorie de vazut si foarte amuzanta.
hincuvictor pe 03 Ianuarie 2014 19:16
Excelent
Un film de animatie cum nu am mai vazut de mult. Excelent inchegat si cu toate personajele ce se complecteaza reciproc!!
Un film de care nu te mai saturi.

BaetuAndrei pe 02 Ianuarie 2014 22:46
cel mai belea personaj e calul, Maximus. .
vladimir84 pe 24 Iulie 2013 08:42
Un film cu adevarat de basm adaptat putin la vremurile noastre. Are un farmec aparte.
wings1104 pe 21 Iulie 2013 21:22
Este un film plin de haz, dupa parerea mea, unul dintre cele mai bune de la Disney. Nota 8, cu parere de rau ca nu a luat Oscarul.
claudiu-daniel-lugoj pe 07 Iunie 2013 01:24
O animatie bunicica dar totusi ma asteptam la mai mult.Sincer am vazut animati mult mai bune ca aceasta.Aceasta animatie mi sa parut mai mult pentru copii,nu este o animatie si pentru adulti,dar in fine este o animatie bunicica.
Tyybi1 pe 02 Iunie 2013 17:01
A fost super amuzant. Mi-a placut mult si il recomand.
Dar_kvampire pe 02 Iunie 2013 11:41
O poveste simpla dar faorte palpitanta mult mai misto decat alba ca zapada foarte tare 10.
kosti99 pe 18 Aprilie 2013 21:16
Mie mi s-a parut foarte amuzant , si il recomand .E foarte reusit
MikkaelWolfganger pe 19 Ianuarie 2013 15:36
Trebuie vazut si numai pentru calul lui "Praslea".Cred ca Disney ar trebui sa faca un film si despre el.Are niste momente in care mi-am inghiti limba de ras.
margott pe 11 Decembrie 2012 21:43
Faina animatia, multa originalitate, mult umor si aventura. Perfecta pentru destindere si potrivita oricarei varste.
adryan_v pe 07 Decembrie 2012 22:06
Un film bun, o animatie reusita. Il recomand si poate fii urmarit de persoanele de orice varsta!
ornitoring pe 21 Noiembrie 2012 10:27
exceptional
ptr mn a fost exceptional ...nota 10 din start...,,,,ptr mn-i cel mai bn....de s-ar face o mie de filme nu cred ca ar iesi asa de reusit ca animatia asta ,in fond animatia asta e tot un film...cei care nu au vazut vizionati cu placere e ff bun
CazaGio pe 18 Octombrie 2012 00:18
I've got a dream...
O animatie splendida , cu personaje enorm de simpatice , care ne invata ca niciodata nu e prea tarziu sa speram ca visele noastre vor deveni realitate...
deadlord pe 05 Septembrie 2012 20:35
O animatie extrem de reusita. Povestea este superba.
cosm.iN pe 27 August 2012 12:46
Super filmul, gasesti momente amuzante la tot pasul.
crinagabriela pe 27 August 2012 11:34
tangled
am dat da-l vad unde scrie vreau sa vad dar nu mrg si ma enerveaza ce trb sa fac acm
KarGo pe 27 Iunie 2012 18:38
Transpunerea pe ecran a povestii lui Rapunzel este cat se poate de reusita. Desi este facuta intr-un stil modern cu tehnologie de ultima generatie, mi-a placut ca pastreaza un aer de animatie clasica. Are farmec, are momente amuzante, are emotie, are morala si melodii ce intretin foarte frumos atmosfera de basm foarte bine realizata. Calul si cameleonul sunt sarea si piperul acestei animatii, una dintre cele mai bune din 2010. De vazut pentru toate varstele si toate gusturile.
Go1 2 3 4 5 6