Păreri Tangled

O poveste încâlcită

Krakatau pe 11 Iunie 2010 12:45
Chiar nu stiu ce sa zic...
In fond orice animatie Disney e de calitate...dar vom vedea.

Krakatau pe 1 ianuarie 2011 22:13
haha, acum vad cate plusuri am facut :))
blastpit pe 27 decembrie 2011 17:47
vezi krak...prea multe randuri strica :))...cu cat mai putine cu atat mai bine
cretulina pe 13 Iunie 2010 09:44
pe 23 septembrie 2010 21:21
Valeria22 pe 24 ianuarie 2011 18:25
Tangled este intr-adevar o capodopera a genului de filme pentru copii si pentru animatii.
BooG pe 06 Ianuarie 2011 17:46
Hai sa le dam 10 la toate pe care nu le-am vazut ca poate or fi bune :))
Cum puteti da nota unui film inainte sa il vedeti ? :))
ciudati mai sunt unii oameni ... Ca si aia de pe IMDB care dau nota 1 doar pentru ca au ciuda pe nuj care actor secundar =))

BooG pe 7 ianuarie 2011 21:25
M-am referit la cei care au dat note si au lasat comenturi de genul : cretulina pe 13 Iunie 2010 09:44 abia aștept sa îl vad , super interesant....:d sunt sigura ca va fi o capodopera cioflingar pe 11 Iunie 2010 12:27 .... pare o animatie foarte interesanta .... sunt sigur ca va fi una foarte reusita Bogdan4444 pe 10 Decembrie 2010 18:41 Abia astept sa vad aceasta animatie. In general toate animatiile de la Disney sunt foarte reusite . :) cretulina a dat 10 cioflingar 7 bogdan44 a dat 9 Din partea mea poa sa le dea 10 la toate dar e cam ciudat sa dai nota unui film doar din ce impresie ti-a lasat trailerul !
elena.rox pe 17 martie 2011 22:23
Penibil sa dai nota unui film inainte sa il vezi. sau dupa ce ai vazut trailerul. E ceva gen: sa judeci o carte dupa coperta..:-j
DeeaD pe 12 Ianuarie 2011 14:21
super!!!
Am ramas placut surprinsa cum o animatie iti poate provoca atat hohote de ras cat si lacrimi!Merita vazut din toate punctele de vedere
mtraianc pe 20 martie 2011 20:24
ai perfecta dreptate
MissBlossom01 pe 30 Noiembrie 2010 19:56
Ce tarziu apare la noi..
Am auzit ca e foarte bun,ma bucur ca Disney a facut iar un film clasic :)

Valeria22 pe 24 ianuarie 2011 18:26
Cu acest al cincizecilea lungmetraj, cei de la Walt Disney s-au autodepasit cu mult si fara doar si poate este cel mai bun.
MissBlossom01 pe 24 ianuarie 2011 20:31
Da da
bodhi pe 13 Iunie 2010 22:09
un alt film disney ..... ce trebuie vazut
film pentru toate varstele

Valeria22 pe 24 ianuarie 2011 18:26
La acest film, Mandy Moore ofera niste momentele muzicale minunate in momentul in care incepe sa cante.
superdepeche pe 21 Decembrie 2010 01:39
merita mai mult dar...
Am dat zece pentru ca este intr-adevar o poveste inedita cum nu s-a mai povestit.
Extraordinar 3d-ul asta,inspirata povestea,presarata cu scene comice dar si cu ceva drama.
RECOMAND !

Plume pe 12 ianuarie 2011 20:34
Scuze dar... "O poveste inedita cum nu s-a mai povestit" ?!? Tu nu prea le-aveai cu basmele cand erai mica, nu?
superdepeche pe 19 ianuarie 2011 04:18
Este mai mult decat clar ca nu ai inteles nimic.Aici nu e vorba de ce ai ranit sau nu,nici despre varsta si doar despre faptul ca trebuia sa te limitezi la film si...atat Ce treaba are faptul ca''am avut sau nu cu basmele cand eram mic''? Sa te amuzi doar de comentariile tale,faptul ca iti exprimi o parere pentru tine inseamna amuzament? Problema? Din cate observ ai una si imi pare rau pt tine,dar ai nevoie de ajutor. Exista oameni specializati pentru asta
vicu89 pe 30 Noiembrie 2010 02:53
v
a iesit filmul,e super , il recomand la toti, va fi cel mai tare p anul asta
Valeria22 pe 14 ianuarie 2011 16:49
Si eu sunt convins ca acest film nu prea va avea rival in materie de animatie pentru toate varstele, anul acesta.
Gretel pe 15 Decembrie 2010 19:58
merita vazut!!!! e super tare si e pentru toata familia ....
vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 21:53
tot la cinema am vazut si eu si suna promitator....asteptam ;)
Valeria22 pe 24 ianuarie 2011 18:27
Fara a vedea un asemenea film la cinema, nu cred ca poti trai cu adevarat intreaga poveste incalcita.
Teddy-T pe 04 Octombrie 2010 23:17
=)) pare marfa :-j deja ma facut sa rad :)) )
cioflingar pe 11 Iunie 2010 12:27
....
pare o animatie foarte interesanta .... sunt sigur ca va fi una foarte reusita
Sergiu.Lobont pe 7 decembrie 2010 17:50
De ce nu astepti pana il vezi si pe urma sa dai nota? Asa ii f_ti media de la inceput.
scumpikka pe 12 Septembrie 2010 17:22
am vazut la cinema trailerul si mi s-a parut foarte reusit, mai ales ca va fi si 3D.
27ade27 pe 28 noiembrie 2010 20:36
Sunt de acord cu scumpikka. Si eu l-am vazut trailerul la cinema de mai multe si sigur va fi un film foarte bun ca si celelalte de la Disney.
Valeria22 pe 14 ianuarie 2011 16:47
Si pe mine m-a cucerit din start trailerul si am zis ca abia astept sa-l vad in cinema.
lilica pe 19 Decembrie 2010 19:38
vesel
daca vrei sa te intorci in lumea fantastica a povestilor , nu pierde okazia de a al vedea , pentruca la sigur o sa-ti placa
Valeria22 pe 14 ianuarie 2011 16:47
Eu zic ca fara a merge la cinema la o asemenea frumusete de poveste, nu ai cum sa traiesti adevaratele emotii ale copilariei.
HoratiuS pe 3 mai 2012 02:00
filmul a fost bun, scenariul original > alta abordare fata de povestea fratilor grimm dar nu deviaza prea mult. calitatea ok, se poate vedea cu pretena Minusuri: personal ca barbat numi place ca este un muzical...scenele in care canta mi se par foarte multe si plictisitoare...desi publicul feminin m-ar contrazice, asta e opinia mea.
Sergiu.Lobont pe 09 Februarie 2011 18:32
Aceeasi printesa insa cu vesminte noi
Ce s-ar intampla daca un film/animatie ar avea doar commenturi pozitive? ... Aici apar eu. Ziceau cei de la Disney ca s-au saturat de printese si zane ca cica nu mai prind la publicul modern si ca urmare au schimbat scenariul animatiei chiar inainte ca aceasta sa fie finalizata. Ok... care e acum diferenta dintre vechile povesti cu printese si noua poveste cu printese. Niciuna. Umorul ar zice unii... poi umor gasim in creatiile Disney chiar din prima lor animatie "Alba ca Zapada si cei sapte pitici" si paaaana in penultima lor animatie "The Princess and the Frog" (atentie... amandoua sunt cu printese, ba mai mult... amandoua sunt cu printese renegate dar in diferite imprejurari). Deci ce aduce nou Tangled? Efectele 3D? Ok, doar ca simplele efecte 3D nu vor tine animatia in istorie asa cum au ramas alte animatii fara 3D ca Toy Story de exemplu. Nota de pe IMDB... pfff, apa de ploaie... pe… citeşte
Plume pe 15 Ianuarie 2011 00:27
Un film sincer si un nou ”classic”
ATENȚIE - URMEAZĂ SPOILERE LA GREU

Mă adresez în special celor care au văzut filmul sau care deja știu foarte bine ce se întamplă. Voi vorbi despre personaje și scene fără să mă apuc să fac un rezumat, așa că poate e mai bine să nu citești până nu-l vezi.

Mulți comentează că Tangled conține prea multă auto-ironie ca să fie pe gustul lor (sau ca să-l considere "demn" de a fi numit un "classic"). Dar eu una sunt o mare adeptă a respectivului gen de umor și l-am apreciat și-n Hercules, Megamind etc. E mai bine ca un film să te facă să simpatizezi personajele prin umor și abia în final să-ți arunce drama-n față. Doar așa reușești să inspiri empatie spectatorilor și să-i impresionezi eficient. Și Tangled are destulă dramă spre final...

Ceea ce e într-adevar diferit de majoritatea celorlalte filme Disney e… citeşte

Monotone pe 21 ianuarie 2011 11:01
Miss "m-am dus sa vad Tangled pentru auto-ironie si drama de la final" AHAHAHHA.. De unde stii tu ca Gothel a invatzat-o sa citeasca?Acum inteleg de ce incerci tu sa aperi filmul. Macar pentru timpul irosit redactarii unei super cronici cu expresii ca: "Fata aia se poartă complet diferit de Gothel" si "să mă benoclez" "Deci dacă ar fi" :))
Plume pe 6 martie 2011 17:37
Eh, acolo e mai mult problema de gusturi... Mie-mi place faptul ca cineva canta din 5 in 5 minute, probabil si fiindca ador musicalurile. Iar "I Have A Dream" e singura melodie care nu ma da pe spate, ca mi se pare cam fortata. Dar iarasi, asta tine de gusturi.
moartea_pasiunii pe 04 Octombrie 2010 21:20
asa tarziu apare?!?!?si eu care vroiam sa-l vad cat mai repede...
moartea_pasiunii pe 10 februarie 2011 13:29
foarte frumoasa animatia!:D chiar recomand!:D:)
iuly_10 pe 08 Ianuarie 2011 17:43
Imi place la NEBUNIE
este foarte interesant si subiectul trailerul si posterele la fel. Acest film este cu adevarat interesant .SUPER!!!
Ariadddne pe 08 Ianuarie 2011 13:10
E superb:x! Am fost ieri sa il vad si intradevar merita Oscarul!
melody10 pe 17 Ianuarie 2011 11:07
Am vazut filmul, a fost foarte tare. Este o comedie extraordinara!
Arlequinade pe 16 Ianuarie 2011 12:30
Cum au mai spus si altii... Filmul asta se apropie de titlul de "capodopera". Animatie superba, muzica misto, poveste fluida si personaje complexe. Vreau sa-l vad iar si iar si iar.

Bravo Disney, nu v-ati pierdut flerul.

MissBlossom01 pe 19 ianuarie 2011 14:57
De acord :D
Zapa1 pe 20 Decembrie 2010 22:36
Tangled
Pai,am citit cate ceva despre aceasta noua productie Disney,si din opiniile PE care le-am vazut la voi,sunt determinata sa spun ca acest film va fi o mare reusita.Plus ca trailerul ne aduce mai multa nerabdare in suflet.Cel putin mie.
Plume pe 30 decembrie 2010 19:32
opiniile PE care le-am vazut, mama. PE care!!!!!
Zapa1 pe 10 ianuarie 2011 10:38
Am dat nota la trailer ;)
Bogdan4444 pe 10 Decembrie 2010 18:41
Valeria22 pe 14 ianuarie 2011 16:46
Aceasta animatie de la Disney este in mod cert cea mai reusita din ultima perioada.
antonio76 pe 08 Ianuarie 2011 12:36
wooow
e super filmul,e pentru toate varstele,este o animatie foarte reusita marca Disney.....dar am fost la premiera de la Hollywood Multiplex si nu este in intregime...sunt secvente care le-am vazut in trailer si nu le-am vazut la cinema...se mai poarta inca taierea din filme. Unde se poate vedea intreg????
dadapescu pe 16 ianuarie 2011 02:16
Eu tot astepy sa vad cum il "ciomageste" cu parul, dar au taoat partea asta, desi inca nu inteleg de ce.
dadapescu pe 16 ianuarie 2011 02:17
Asteptam
mirko pe 11 Martie 2011 22:44
Mai mult decat o poveste incalcita
Un adevarat desen Disney ca sincer ma incantat din toate punctele de vedere. Aproape fiecare personaj are carisma sa, chiar pana si "baietii rai". Nu pot sa spun decat ca este una dintre cele mai bune animatii vazute in ultimii ani si o pot clasa in lista celor mai bune filme vazute vreodata. Nu pot sa nu v-il recomand. |Vizionare placuta!
MissBlossom01 pe 14 martie 2011 14:38
De acord :) Ma bucur ca Disney mai face filme ca asta..
gicardinho pe 08 Martie 2011 22:16
NOTA 10
Cea mai buna animatie din 2010 felul in care Raspunzel iti aduce zambetul pe buze cu fel si fel de nebuni ,alaturi de cameleonul protector cat si de talharul Flynn Rider fac aceasta comedie/romantica sa indragesti acest film pe toata durata acestuia. Recomand merita vazut!
Jenny_pisica pe 06 Martie 2011 14:34
credem ca e naspa dar a fost fain , amuzant ! filmu cu yogi ala a fostu un cacat in comparatie cu asta ! si cineva imi spunea sa ma uit la yogi la cinema !
veronica210 pe 03 Martie 2011 00:11
Hehe..O animaţie ce contine cam toate ingredientele pentru a fi reusita : umor, personaje carismatice, o poveste interesanta , replici haioase şi coloana sonora de asemenea ft buna RECOMAND :) mai uitati si voi de griji ..
alexandra_verde pe 23 Ianuarie 2011 13:11
alta capodopera Disney pe care o recomand !
o animatzie dupa pofta inimii :)

bocce09 pe 08 Ianuarie 2011 11:33
Superb filmul!!! Foarte multe faze comice. L-am vazut la cinema si pot sa spun ca toata sala a ras pe tot parcursul filmului. Sper sa ia Oscarul, stiu ca va fi greu dar cred ca merita mai mult decat Toy Story.
MissBlossom01 pe 8 ianuarie 2011 14:47
De acord :)
winterinmyheart pe 18 Ianuarie 2011 23:40
Am vazut filmul si este foarte reusit. MI-a placut foarte mult.
alex_neagoe pe 18 Ianuarie 2011 02:03
ha ha
nu am mai ras de mult timp la un film de animatie..nici macar la shrek...o comedie foarte buna, Pascal...fara cuvinte :)))
julia84 pe 17 Ianuarie 2011 17:05
Superb!!!!!
Foarte frumos, mi-a placut foarte mult! Facut exact asa cum stiu cei de la Disney sa faca cel mai bine o animatie! E pentru toate varstele. Nota 10!
Leu4Life pe 16 Ianuarie 2011 18:18
O incalceala reusita.
Nu voiam sa se mai termine. O animatie mai potrivita decat multe alte filme existente acum. Superb. Magic.
koman pe 12 Ianuarie 2011 22:23
filmul e absolut demential...e genul de film care chiar merita vazut in cinema..fie cu iubita...sotia ...copii...o capodopera!
Hubux1 pe 21 Decembrie 2010 18:48
belea
un film ce te binedispune imediat...am ras de nu am mai putut
Valeria22 pe 5 ianuarie 2011 16:28
Sincera sa fiu si mie mi-a placut ideea si m-a captivat inca din trailer intreaga poveste.
cosmin220304 pe 31 Decembrie 2010 15:02
am vazut este foarte frumos filmuli si il puteti urmari pe GRATIS online pe www.filmeonline.org
www.Vanessa pe 01 Februarie 2011 20:47
:))
Tangled cu siguranta m-a lasat fara cuvinte dar in schimb mi-a dat foarte multe zambete.
alexsovaiala pe 23 Ianuarie 2011 19:51
o animatie reusita iar scenele cu tigaia erau bestiale :))))
anna.n pe 22 Ianuarie 2011 01:43
foarte frumoasa povestea, mi-a placut foarte mult :X bravo disney!
amya pe 10 Ianuarie 2011 21:28
un film care isi merita banii..e pacat sa il ratati...
scumpikka pe 10 ianuarie 2011 21:58
Superb film!!! Are si momente comice (am ras in hohote) si romantice. Cel mai mult mi-a placut faza cu tigaia pe post de arma. :)) Nota 10 din toata inima!!1
hamsterx pe 19 Ianuarie 2011 00:10
foarte dragutz filmul ! recomand tuturor,e foarte reusit
xtinna pe 17 Ianuarie 2011 17:05
este un film bun. mi-a placut foarte mult.
povestea este interesanta, personajele sunt foarte simpatice, plus ca are scene comice destul de bune ;).
merita vazut :).

Tzux2 pe 17 Ianuarie 2011 09:24
Noua personal ne-a placut mult filmul, il recomand tuturor.
Deasemenea, dublajul, in contradictie cu alti useri, mi s-a parut bine realizat, in spiritul umorului fin al filmului. Apropos, aveti idee cine sint actorii care au dublat?

allexx.andra pe 16 Ianuarie 2011 10:30
extraordinar!
cea mai buna animatie pe care am vazut-o! o supercomedie...un umor fin :))
GeorgeHH pe 16 Ianuarie 2011 02:31
Tangled
Din punctul meu de vedere una din cele mai bune animatii din ultimul timp
victor_neo75 pe 14 Ianuarie 2011 17:05
O poveste foarte frumoasa pt toate varstele !!!
Iata un desen animat marca Walt Disney care ne aduce pe ecrane o noua poveste de basm, cu printesa Rapunzel de data asta, si aventurile prin care trece aceasta in incercarea de a scapa din turnul in care este inchisa de mica de o vrajitoare rea care isi pastreaza tineretea datorita parului cu puteri magice al printesei. In scena intra cel mai cautat bandit al regatului, Flynn Rider, care se indragosteste de frumoasa fata (nestiind initial ca este printesa), un cal naravas dar simpatic si o mana de talhari fiorosi.

Tangled are multe poante, scenariul este plin de aventuri si este captivant, grafica este realizata pe calculator, dar e facuta in asa fel incat sa aduca cu stilul animat din trecut, efectele 3D puteau sa lipseasca, doar partile cantate sunt un pic cam multe !

Anul trecut a fost foarte reusitul The Princess and the Frog (care nu a avut din pacate asa… citeşte

aayana pe 16 ianuarie 2011 01:47
Mie mi-au plăcut replicile prinţului :)
ady8386 pe 13 Ianuarie 2011 17:44
Tangled
foarte frumos filmul credca isi merita nota. la fel si Megamind
cata26lina pe 12 Ianuarie 2011 19:46
super, l-am vazut dublat ... am ras la fazele cu Gheorghe, Gica si Gheorghita de-am crapat
ciobotaru pe 11 Ianuarie 2011 10:32
film realizat in vechiul stil disney , diferenta fiind ca acesta este 3D si nu 2D , parerea mea este ca era mai interesant daca era 2D
Go1 2 3 4 5 6