Păreri Superman: Doomsday

(2007)

Superman: Ziua Judecatii

sorinreddog pe 09 Octombrie 2009 16:28
Frumos,este o animatie plina de actiune,la inceput Superman se lupta cu o creatura monstruoasa pentru a apara orasul si locuitorii lui de acest monstru rau-facator...Numai ca odata cu moartea monstrului,orasul crede ca Superman a murit si el.Lex Luthor realizeaza o clona perfecta a lui Superman,dar nu va fi identic...Adevaratul Superman nu a murit nici el,dupa ce puterile ii sunt redate de asistentul lui robot in laborator,in proportie de doar 67%,el este nevoit sa plece sa se lupte cu propria clona,pentru a redevenii el protectorul orasului...
alex_il_fenomeno pe 15 Mai 2012 12:48
cred ca la un asa film ajungi in primul rand daca nu ai nimic mai bun de urmarit , iar in al doilea rand pentru ca este supereroul copilariei mele ! trecand peste faptul ca este un film de animatie , firul narativ este excelent , iar tensiunile atat de puternice incat nu ai cum sa nu fii surprins si sa traiesti la maxim orice scena ! iar vocile personajelor , extraordinare , de o rezonanta impresionanta ! Adam Baldwin si Anne Heche merita aprecieri pentru acest film ... surprins am fost de unele scene atat de dure , pe care nu le credeam posibile intr-un asemenea film adresat copiilor ... oricum , per ansamblu este un film reusit .
ChrisG7R pe 10 Decembrie 2010 17:44
Doomsday, da' cam fara Doomsday.
Desenele astea ar fi fost grozave daca Doomsday nu ar fi fost scos din joc in primele 20 de minute. In rest e tragere de timp. Lex Luthor il cloneaza pe Superman etc etc, da' de ce dracu' l-au numit Superman: Doomsday daca Doomsday nu suceste mai multe capatani de caprioare (cine a vazut desenul, stie --- he-heh). Prea putina brutalitate! :(