Păreri Spider-Man 3

(2007)

Omul-păianjen 3

ChrisWolf pe 10 August 2006 09:33
E adevarat ca o sa apara in Spiderman 3 Felicia?
Deco Fane pe 08 August 2006 02:18
trailetul arata bine...cred k va fi cel mai reusit film din serie ii dau 4 steale...
wtc karunesh pe 07 August 2006 18:12
pentru cei"mai destepti" de aici specific k nu exista film 100% realist... =))) in primul rand realismul e un curent literar,..asta ca o paranteza. ok e vorba despre filme inspirate din fapte reale,..din moment ce sunt inspirate,..nu are cum sa fie 100% real,..e mult de explicat dar pt cei ce au habar de filme e de ajuns ce am scris. spiderman 3 ,..,o sa fie foarte tare,..ca si seriile precedente
chrisWolf pe 07 August 2006 16:03
Am shi io o intrebare ptr cei se stiu scenariul:
1)de unde il stiti?Ptr ca io nu cred ca cei de la Sonny l-ar dezvalui cu 10 luni inainte de aparitie.

Munteanu Marius pe 07 August 2006 13:03
Cred ca filmul va ficel mai naspa si toti cei care se vor uita vorn fi boi !
ady pe 03 August 2006 10:17
Ce-aveti mah cu Denis?!? In ziua de azi aproape nici un film nu mai este 100% realist asa ca plecati la plimbare! Spider-Man 3 o sa fie super! Va luati de altii ca nu stiu sa critice filme, dar voi sunteti pe langa rau de tot! Imi cer scuze d mesaj dar asta este!
Kriss_Kringle pe 01 August 2006 17:00
Bai Jigsaw tu cati ani ai....12?Cum sa apara filme cu Doc Ock si Green Goblin?Pai de ce au mai facut filmele astea?Vezi-ti de Fox Kids acolo si nu mai vorbi de filme!L-)
JigSaw the only one pe 29 Iulie 2006 17:08
mai...daca ar aparea doctor connors si brock in film,credeti ca nu ar aparea si alti villani sau ca ar fi aparut si in filmele precedente ?
come on...be rational
eu astept acuma sa apara filme gen doc ock versus green goblin dar nerespectand cronologia din film ....
si sper sa fie un film de 3 ore si daca se poate,din pacate si ultimul din serie ....2 much preasure on the fans :))

Prince of Persia pe 28 Iulie 2006 10:42
mie nu prea mi-au placut filmele spiderman pt ca au fost seci, deshi cand eram mai mic eram inebunit dupa desene. Totushi teaser trailer-ul arata fain, deci o sa-i dau 3 stele.
mustafa hakan pe 26 Iulie 2006 12:55
credca in partea a treaia a filmului o sa fie super numaidaca apare si venom ar fi supe super filmul
Remus pe 26 Iulie 2006 11:09
Scenariul ala care a fost scris nu este atat de sigur, a fost doar un interviu care e posibil sa fi fost fake. Si mi se pare cam absurd sa apara Bruce Campbell ca Mysterio. Plus ca pozele de pe platou aratau ca ar juca un chelner.
Si faza de la sfarsit cu Norman Osborn nu stiu de unde ai scos-o... pune si tu un link ceva.

andreiclawhammer pe 21 Iulie 2006 10:26
Bai pythonule esti ratat rau,eu nu am zis ca nu asta ii scenariul,sau ca tu nu esti informat,eu am spus numa ca ce rost are sa spui actiunea unui film care o sa apara in Romania in mai anul viitor,2007 frate,te rog frumos zi si tu,eh poate esti fan inrait!? si ce!asta nu inseamna ca numa tu ai dreptate.
In schimb tre sa spun ca sunt de acord cu tine,Sony nu lasa filme pe net asa de-a moaca si oricum ia stai un pic,asta ii site pentru cinefili...aia care nu respecta munca titanica a unei echipe uriase de oameni si fura la drumul mare,luand tot ce se poate de pe net filme sau alte produse media ia sa mai taca din gura si sa nu se mai laude cu asta, ba dimpotriva sa nu mai puna mesaje pe site-ul asta,ca se pare ca nu dati o ceapa degerata pe filme si la propriu si la figurat...mars de aici!!!

python pe 20 Iulie 2006 10:51
Bai, Mihai sau cum te-o chema, mai invata gramatica limbii romane. Apoi afla ca ce-ai scris tu e din seria animata, care nu are nici o legatura cu ceea ce va fi in film sau ce a fost in benzile desenate cu seria simbiotului. Citeste story arcul Secret Wars daca vrei sa afli ce a fost in comics. Am scris deja ce va fi in film. Vezi mai sus. Simbiotul va ajunge pe un meteorit care se prabuseste in Central Park. Si pentru cultura ta generala, Peter imbracat cu costumul negru nu e Venom, e Black Spider-man. Venom e Brock consumat de simbiot. Tot pentru cultura ta generala, Brock este jucat de Topher Grace.
Si tot pentru ca nu vreau sa mori prost, afla ca nici un film nu poate aparea pe net pana nu e gata macar pentru test screeninguri. Filmul e acum in postproductie, terminarea efectelor speciale presupunand luni de munca. Efectele mai mici si o parte din cele mari vor fi gata cu 2-3… citeşte

Kriss_Kringle pe 20 Iulie 2006 00:51
Am dat doar 2 stele pentru efectele speciale care o sa fie ca doar la asta o sa se rezume filmul.Din punct de vedere al povestii iar cred ca o s-o dea in bara ca si in celelalte 2.Am vazut de curand trailerul filmului si nu m-a impresionat cu absolut nimic.Cat despre voi cei carora v-au placut primele 2 parti va las in lumea voastra de vis! :)
Mihai Burcu pe 18 Iulie 2006 22:26
Sunt un Super fan al Spider Man,ce-i care spun ca apare la anu e vrajeala,o sa apara deocamdata pe net pe urma la cinema in Mai 2007.O sa fie super fain filmul,mai ales ca Tobey devine Venom.Sa vedem pe cine alege sa fie Brock si cat de schimbate sunt puterile lui Spiderman dupa ce va purta costumul acela negru.Se presupune ca fiul lui Jona JAmeson adica John un astronaut f bun i-a o bucata din meteorit si dupaia dupa ce se prabuseste Rinocer il fura ,spider man lupta ceva si pe urma il scapa si cade in rau(nava a cazut pe pudul Brooklyn)si dupa ce iese la suprafata are un fel de ulei pe el.Vine noaptea Peter Parker doarme si pe urma vine acel ulei genetic pe el si cand se trezeste apare in uras catarat si pe urma capata puteri mult mai puternice.Efectele o sa fie f bune mai ales daca aveti home cinema in camera.Este un film care il asteptam cu toti.O sa Fie super;)
python pe 18 Iulie 2006 15:35
Filmarile sunt aproape gata, fraiere, intra in postproductie. Asta e scenariul folosit. Mai informeaza-te!
multi homing pe 17 Iulie 2006 21:01
eu nu-mi dau cu parerea despre filme pe care nu le-am vazut de aceea nu stiu daca va fi un film urat sau nu.desi mie imi placea spider man cand eram mic acum ma uit la desene mai mature (desi nu prea ma uit la desene) cum ar fi glactik football.
andreiclawhammer pe 17 Iulie 2006 05:42
Foarte interesant,genial,esti toba de inteligenta...spui scenariul filmului inainte cu 10 luni,bravo asa vrei sa demonstrezi ca esti mai destept decat ceilalti "prosti" care sunt pe site si care nu put pe langa aerele tale superintelectuale,boule...
Ce sa spun bravo...*claps*

cici pe 13 Iulie 2006 20:27
Frate, multi oameni prosti pe aici. Voi habar n-aveti despre ce vorbiti.
Ca e cu John Jameson, ca nu stiu ce, ca nu stiu cum. Sa va spun cum sta treaba: simbiotul vine pe un meteorit care se prabuseste in Central Park. Da, ati citit corect, un meteorit. Mai penibil nu se putea. Harry devine Green Goblin 2 si, sub influenta halucinatiilor cu tatal sau care ii cere sa il razbune, il ataca pe Peter, care tocmai incerca sa o ceara de sotie pe MJ(aici e scena din trailer in care inceraca sa prinda inelul). Peter invinge, Harry e tulburat mai tot restul filmului. Urmeaza o serie de infruntari cu Sandman, care incearca sa stranga bani pentru o operatie. Intre timp, simbiotul se ataseaza de talpa lui Peter si, in timpul noptii, il acapareaza, Spidey se trezeste deasupra orasului, imbracat in costumul negru. Simbiotul incepe sa il posede, transformandu-se in articole de imbracaminte, masca… citeşte

claudiu gabriel pe 12 Iulie 2006 23:00
Ascultati nu e vina noastra ca ne place acest film stiin de fapt ca nu a aparut dar un lucru e sigur v-a fi la fel de frumost ca si celelalte filme cu spider-man pe care l-am vazut .Unii spun cum se face ca ne place filmul acesta fara sa-l fi vazut.Deoarece acest film o sa fie lafel de spectaculos ca celelalte
devil pe 10 Iulie 2006 06:15
eu chiar speram sa apara Venom in spiderman3 si ma si asteptam sa apara. Am facut legatura de când si-a facut aparitia fiul directorului. Ca si in desene el esta astronaut deci el il va aduce pe Venom pe pamânt nu era greu de prevazut episodul asta ;)
andreiclawhammer pe 09 Iulie 2006 06:51
Eh,hai ca-ti spun io de ce o fo prost spiderman2:in primul rand scenariul este excelent pe cand punerea in secna sub orice critica adikatelea personal de la jumatatea filmului m-am prins deja de final asta pe langa eterna,obositoarea si mult mult mult exagerata faza de good over evil,stiti voi la ce ma refer,actiuea este in principal focalizata pe conflictul personajelor oarecum aducandu-i pe cei doi protagonisti spidei si doc la un numitor comun ceea ce ii mult prea deplasat,apoi sa nu mai zic de interpretarea surprinzator de proasta a actorilor in special a lui Alfred Molina,finalul mai mult decat jalnic:"go get them tiger" zau totusi,discursurile patetice intre el si buna-sa aia care amu nu-l suporta apoi il crede las in scena cu banca,per total un film care nu isi alege concret un fel de a expune felul in care sta treaba,ala ba vine la ziua lui de nastere apoi la betie isi arata… citeşte
catalin pe 08 Iulie 2006 11:52
Filmul e foarte bun iar ptr criticii de mai sus care ziceau e o prostie sa ne explice de ce crriticii adevarati de filme l-au considerat cel mai bun sf si sa tinem minte ca a castigt si un oscar.

Cat anm vazut din trailer o sa fie super mai copmplex .mai periculos ,mai intens.Abia astept premiera MERITA

grizzly pe 05 Iulie 2006 14:37
filmul e f. bun pt fanii Spider-Man pt ca, desi despre subiect "se stie mai nimic", din trailer se observa ca e vb de un capitol al serialului animat f. important si anume acea simbioza cu o forma extraterestra ce e la un pas de a prelua controlul asupra lui Spider-Man.
In rest filmul va fi o adunatura de efecte speciale...

preda florin pe 30 Iunie 2006 09:23
pe bune nu ar trebui sa vb despre el daca inca nu a aparut dar ori cm acesta va fi un film super abia astept sal vad bye:*
andreiclawhammer pe 29 Iunie 2006 16:25
bai fratzilor trezirea mha spiderman 1&2 o avut succes ca or fost copiii la filma iar cum aia nu vor sa mearga singuri or fo si parintii cu ei asa sub 10 ani , qqq are dreptate cum poti mha sa-i dai 5 stele cand nici n-ai vazut un trailer,nici macar o poza cat de cat,filmu aista practic nici na-re site maine poimaine poa sa nici sa nu mai apara si cica o sa fie cool, cel mai tare film de pe planeta,iar pentru tripsa aia sau cum o/il cheama la faza aia ca de unde o scos academyu` oscarurile pentru Stapanul Inelelor sezi bland ca spiderman(ma refer la primele parti nu sariti cu gura) cu tot cu panza lui nu pute pe langa LOTR.
oricum la film o sa ma duc asa de forma,na-m pe ce da banii da sincer nu ma astept la nimic senzational

kidomatrix pe 28 Iunie 2006 17:10
yo kred k tobey se potriveshte k Spidey shi khiar dak nu se potriveshte,majoritatea oamenilor nau observat asha ceva.Nushu de ce unii au inceput sa critice filmu,altii sa spuna k va fi super,knd nimeni nu la vazut.Unii spun k primele doua au fost nashpa,sau unii spun k primele doua au fost mishto,dar de unde shtitzi qm va fi al-3-lea film,knd el va aparea peste mult timp?Eu nu am dat calificativ filmului pt k nushu qm va fi.Poate e de o stea,poate de 5.Mie miau plaqt primele doua filme.Primul kred k e km de 3 stele shi al doilea km de 4 stele.
Lita Mihai Gabriel pe 28 Iunie 2006 11:01
Ai auzit prost ca Spiderman 3 apare abia la anu. Deci cine ti-a zis ca a aparut e prost
Badea pe 27 Iunie 2006 22:16
Si mie imi place mult Spiderman... dar am auzit ca a aparut Spider-man 3 si nu stiu de unde sa il iau :((
Spidey pe 23 Mai 2006 08:31
Ce aveti voi treaba in chestiile astea? Daca nu va place nu mai va spuneti cu parerea!!! Si mai bine nu mai va bagati in chestiile astea si nu mai insultati!!! Daca nu va place nu va place!!! Lasatii pe altii sa aiba erou pe cine vrea ca e treaba lor!!! Din cate am auzit eu si am citit pe internet la cinema o sa fie peste 6.000.000 milioane de oameni!!!:P
Inferno pe 19 Mai 2006 01:05
DarkEvil... u stii macar ce vorbesti ? Venom este defapt Eddie Brock... care ia costumul (simbiotul) de la Spider-Man. Eddie are boala pe Peter Parker fiindca intotdeauna aduce reportaje mai bune decat el si din cate imi amintesc il face sa-si piarda slujba. Dupa ce simbiotul, care mai inainte fusese la Peter Parker/Spider-Man, Eddie Brock poate vedea cine era Spider-Man si isi canalizeaza toata ura asupra sa...
Eddie este un personaj normal, cam de aceeasi statura cu Peter Parker, insa dupa ce primeste costumul, se transforma in ceva mult mai mare.
In fine... Vin Diesel nu seamana deloc cu Eddie Brock.. in primul rand e chel :)

DarKeviL pe 25 Aprilie 2006 10:49
Cred ca va fi super filmul..Pacat ca nu apare si Pisica Neagra si Masacre...Venom si Masacre sa se lupte cu SpiderMan si cu BlackCat...De-abia astept sa-l vad pe Spiderman in costumul negru :D..In rolul lui Venom joaca cumva VIN DIESEL???va fi super misto dak Vin Diesel va juca in rolul lui Venom ptr ca i se potriveste rolul
spinei alex pe 09 Aprilie 2006 22:04
ma..nu stiti care sunt filmele calumea..asta e un film super..abia astept sa il vad..
mu_zz_i pe 03 Aprilie 2006 14:35
Eu chiar nu inteleg de ce bagati filme care inca nici nu au aparut. Sunteti cumva de-ai lui Guru... glumeam! Dar sa stiti chiar e naspa treaba asta in rest totul e OK.

P.S. Calificativ nu dau pt ca nu stiu cum o sa fie.

tripsa pe 24 Martie 2006 15:41
primele partii mi-e personal mi-au placut si ii dau 3 stele dar filmul este mediocruu.ma streseaza uni oameni care scriu de sute de ori despre un film ca nu e bun cum ar fii qqq.cred ca va fi un film bun si o sa primeasca si el ceva premii ca daca a primit stapanul inelelor.
crin3l pe 20 Martie 2006 18:18
Chiar daca nu ar avea fizicul lui Spiderman parerea mea ca lui Tobey i se potriveshte f bine rolul lui Spiderman , studentul impiedicat shi tocilar la inceput care akuma a devenit super erou.Nu am dat calificativul fimlui inca dar primele 2 pt mine au fost de 5 stele pt acest gen de filme.
crin3l pe 12 octombrie 2004 20:15
Ia sa vad niste argumente solide pt Oo. In primul rand din acest film nu se putea face mai mult decat s-a facut in ciuda secenariului destul de infantil.Este un film care trebuia in special sa se remarce prin efecte speciale si a cam reusit(ca dovada un Oscar).Despre actori : Tobey Maguire cred ca joaca f bine (la mine nu conteaza aspectul fizic, deaorece nu se spune nicaieri ca Spiderman era mare musculos).Ceilalti cum ar fi Kirsten Duns t, William Defoe , Alfred Molina , J.K. Simmons sau Rosemary Harris joca shi ei acceptabil (adik sunt in rol).Iar acest Spiderman 3 (dupa trailer cel putin) pare cel mai bun film din serie.
becali pe 18 Martie 2006 21:08
q da pe cine ai vedea tu mai bun in rolulu lui spidey?ia da cateva exemple
Jigsaw (Tavi Mark..) pe 18 Martie 2006 18:52
am vazut si alt poster al filmului si nu aprare asa.....mda...o fi prins spidey simbiotu ala...din prometeum x......de sandman nu am auzit in viata mea...poate l`or modificat pe omu ala cu puterea apei...obsedat de mary jane...plm...ma asteptam ca pana apare un film cu spderblackman sa apara si buricu pamantului,shocker,eddy brock,scorpion,felicia harper aia si si dr connors si vanatoru ala cu costum de leu...plm nush ce o sa iasa....eu sincer ma asteptam ca filmul 3 sa fie cu scorpion si green goblin....
The Fan pe 08 Martie 2006 20:00
Primul film a fost cam amestecat... al doilea a avut si un gust de happy-end (desi Ock a murit).

In al treilea se zvoneste ca Spidey se va bate cu Venom, ceea ce se pare o idee chiar interesanta... daca nu din alt punct de vedere, macar tehnic.

Iar pentru voi toti care criticati filmul: nimeni nu va obliga sa mergeti sa-l vedeti! Daca nu va place, nu va uitati la el si gata. Asta-i democratia :)

www. pe 08 Martie 2006 09:50
voi va spuneti parerea despre un film care apare la anu" cine va credeti mai ales q acesta cine se crede Bruckemeyer
www. pe 12 octombrie 2004 20:15
mai Q draga nu-ti mai da cu parerea despre filme care nu le-ai vazut sau depre care nu sti nimic bine este OK
matrixgaby pe 05 Martie 2006 22:28
Nu te supara,dar nici tu nu ai dreptate "q".Pana acum i-ai invinuit k stiu dinainte ca filmul o sa fie super.Tu de ce spui k filmul o sa fie unul prost?Dak regizorul viseaza frumos la noapte si face un film genial?Stiu k sunt sanse mici,dar totusi sa asteptam pana atunci.
qqq pe 05 Martie 2006 12:00
Pai vezi?Nu-i asa de greu.O gramada de oameni zic de un film ca ar fi bun,dar filmul sa apara numai peste vreo 2 ani.Mai ales despre un film prost cum este asta.
qqq pe 12 octombrie 2004 20:15
Pai eu nu STIU cum va fi acest film ,dar stiu cum au fost celelalre.Adica extrem de proaste.Chiar si cei mai inversunati fani ai acestui erou s-au intors impotriva acestui film,asa ca eu chiar nu pricep cum pot oamenii sa zica ca lea placut acest film.
qqq pe 12 octombrie 2004 20:15
Dupa ce citesc mesajele de aici constat cu mare triste la ce nivel se afla inteligenta medie a minunatilor nostri semeni.Daca era putin mai jos iesea pe partea cealalta.
neo pe 03 Martie 2006 14:47
Bravo tie q.Ai pus punctul pe "I".Unii spun dinainte sa vada un film ca le place foarte mult.Poate ei vad in viitor! :)
q pe 18 Noiembrie 2005 16:14
Natalia draga,ce anume iti place din sPIDERMAN 3?Faza aia cand el sare si...dar mai stii faza aialalta cand...sau cea mai tare cand ...Filmul apare peste un an jumate dar unora deja le place.Fenomenal.Pentru voi o camera are numai pereti,pentru mine are si geamuri.
Natalia pe 04 Noiembrie 2005 13:47
Mie personal imi place filmul chiar daca cineva din lista are dreptate Tobey chiar ii pasta da asta e.Astept premiera...
q pe 02 Noiembrie 2005 09:47
Bai Sica vrei sa stii de ce?Din cauza oamenilor ca tine,care habar nu au ce trebuie sau nu trebuie sa existe intr-un film.Ma refer la anumite elemente care delimiteaza un gen.La fel cum nu este o carte un roman doar daca respecta anumite criterii,asa nu este comedie un film in care predomina drama sau o actiune un film in care predomina elemente de horror.Explicati-mi de ce are 5 stele un film care nici nu o aparut.Ce poate fi in capul oamenilor care fac asa ceva?Daca ai in cap asa ceva normal ca atunci cand il vezi dai numai 5 stele.A avut incasari pentru ca inteligenta nu este punctul forte al MAJORITATII.Denis,scuze ca te-am facut ratat,presupun ca nu esti,dar e aiurea sa vad ca o tampenie de film e ridicat in slavi si nu are nici macar un joc al actorilor decent.Adica Tobey?Really?Asa arata Spiderman?Eroul asta mi-a placut de acum 13 ani si ar merita ceva mai mult decat Tobey si… citeşte
rusu bogdan pe 28 Octombrie 2005 18:27
am 16 ani si imi place spider-man inca de mic .Este cel mai tare erou