Păreri Se7en

(1995)

Se7en

Andrei.Ciprian pe 20 Decembrie 2011 19:19
Felicitari D.Fincher!
Este un thriller excelent,actori au o prestatie peste medie,o atmosfera care personal mi-a placut mult,un final neasteptat si un scenariu bun.Este clar un film de nota 10 si un film obligatoriu de vazut!
mtraianc pe 24 Octombrie 2011 23:47
inervant
actorii super , subiect destul de fumat ,The Silence of the Lambs mult mai bun ca ,,7 ,, si un sfarsit previzibil , prea multa biblioteca , prea multa alergatura
VIBERS pe 24 aprilie 2014 07:44
Ai inteles macar care a fost ideea filmului?De unde vine titlul filmului si ca este poate printre putinele filme in care raul castiga.
radu3455 pe 01 Septembrie 2011 13:41
acest film m-a lasat fara cuvinte o capodopera printre cele mai bune
DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:04
7 pacate , filmul a iesit bine si il recomand celor care il doresc sa il vada pentru ca sigur au ce vedea
Dan1910 pe 18 August 2011 13:39
David Fincher - un director care a riscat de atatea ori si de fiecare data i-a iesit. Unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut si care cu singuranta a reusit sa ma miste intr-un fel anume
Dana04 pe 18 Iunie 2011 22:07
Asta DA film politist cu Brad Pitt!!!!!!!!
Foarte tare!!!!!!!!!!!!!

maria13 pe 23 Mai 2011 00:26
dupa ce privesti un asa film,mai ca nici nu gasesti cuvintele sa te exprimi:Dsubiectul foarte subtil si palpitant,iar fincher ca de obicei exceptional..actoii sunt pe masura firului..asta trebuie sa fie pe topul fiecaruia cred;)
maximelialina pe 19 Aprilie 2011 00:00
interesant
Un film bun de urmarit, insa unde sfarsitul,care pentru mine nu a fost imprevizibil, face totul( defapt actorii fac totul si nu situatia in sine). In acele momente de final eu, ca cinefil, simtind multa tensiune si chiar spaima, dar cam atat. Dupa mine este un film bun, dar nu excelent. Spun aceasta intrucat pe parcursul desfasurarii actiunii nu am avut prea multe sentimente, chiar mai deloc, in comparatie cu alte filme. Actorii au fost remarcabili, au dat tot ce se putea , insa scenariul nu a fost pe masura talentului lor.
GeorgeFriends pe 10 mai 2011 20:39
iti respect parerea, desi is contra 110%...scenariul nu e bun, filmul nu iti provoaca nici un sentiment atunci esti facuta din piatra?!... (deci nu e un film de dragoste) actiunea e bazata pe detalile crimelor, ca si pictura e o arta ceea ce face scenaristul...iar daca la finalul filmului nu ai sentimentul de a ramne socat si trist ca are un pic de adevar in film...asta e parerea mea.
andyy pe 12 Martie 2011 01:50
Un film excelent construit, care creste treptat in tensiune pana la momentul final care este de-un dramatism maxim.
sarrpe pe 11 Februarie 2011 18:33
Mama ce-mi place de psihopatu ala X:X:X:X:X:X:X:X:X
FuckOffn1 pe 27 Ianuarie 2011 02:30
un film foarte bun...pacat insa ca am reusit sa inteleg finalul filmului dupa " ziua vineri". dar chiar si asa am ramas placut impresionat de realizarile lui David F.

recomand.

dybo pe 25 Ianuarie 2011 13:06
Nu sunt prea multe de comentat... un film prea bun, arata ceea ce trebuie si ne invata o lectie! Se7en + 2 din partea mea!
radu0594 pe 11 Ianuarie 2011 22:14
Cu siguranta unul dintre cele mai bune thrillere de pana acum, o minte sclipitoare de regizor si niste actori de mare clasa.
legolas05 pe 30 Decembrie 2010 13:26
ce pot sa spun despre acest film este ca este foarte bun
tyby007 pe 23 Decembrie 2010 15:44
Poate cel mai bun thriller vazut .O combinatie exploziva intre tanarul si energicul David Mills(Brad Pitt) si experimentatul si inteleptul detectiv Somerset (Morgan Freeman) nu avea cum sa dezamageasca, iar rolul criminalului este interpretat fara cusur de catre Kavin Spacey
lilica pe 13 Decembrie 2010 21:52
minunat
o istorie extraordinara , nu m-am asteptat sa-l vad pe Brad Pitt intr-o astfel de postura . Logica crimelor fascineaza cine iubeste thrillerele ,obligatoriu trebuie de vazut
andreiu7z pe 10 Martie 2010 10:50
Capodopera
Este un film bine pus la punct. Sunt combinate excelent elementele thiller, horror si suspans. Film de nota 8/9.
dragosbor pe 08 Februarie 2010 17:11
Filmul merge pe o idee interesanta: un criminal in serie se inspira dintr-o carte pentru a infaptui un plan diabolic, in care 7 oameni trebuie sa moara din cauza pacatului pe care il savarsesc.Aceasta genereaza intorsaturi spectaculoase de situatie si un final tragic.
portofel pe 13 Ianuarie 2010 19:38
foarte reusit filmul,iti lasa un gust amar dupa ce-l urmaresti,dar sub nici o forma nu trebuie ratat.are unele secvente absolut terifiante,insa este printre preferatele mele.
Go 1 2 3 4