Păreri Rise of the Planet of the Apes

(2011)

Planeta Maimuțelor: Invazia

CosminHorrorMaster pe 07 August 2011 16:09
L-am vazut si nu pot sa spun decat ca am ramas uimit. Este la fel de bun ca primul si de vreo 20 de ori mai mult decat cel al lui Tim Burton. Acesta este un adevarat film din seria "Planet of the Apes".
Selfcontrol pe 07 Februarie 2012 22:27
Un genocid asupra neuronilor ...nu inteleg ce gusturi aveti voi dar ideea in sine cu maimute vorbitoare care ataca politistii calare pe cal e deja,,,,,/facepalm
nemotoujours pe 24 August 2011 10:58
ESTE LA DREAPTA
ESTE LA DREAPTA PRIMULUI FILM,CU HESTON-ADICA BUN,CU SUBIECT SI OBIECT,CAPTIVANT,INTERESANT SI PALPITANT.O REUSITA CARE MAI AVEA PUTIN SI DEVENEA MEMORABIL.PACAT.
Marmoreal29 pe 20 August 2011 14:39
Am mai vazut cateva imagini si sunt si mai nerabdatoare sa il vad.Luni sau marti merg sigur la cinema.Sincer,la inceput voiam mai mult sa-l vad pentru ca joaca unul din actorii mei preferati(James Franco)si nu credeam ca va fi ceva de capul filmului,insa comentariile m-au facut curioasa si hotarata sa-l vad la cinema.
MarutaAdrian pe 16 August 2011 18:24
Mi-a placut foarte mult filmul.. este exceptional, merita vazut de mai multe ori!
fyna94 pe 15 August 2011 17:52
fyna
interesant chiar nu prea ma asteptam mia placut mult ------MERITA VAZUT--------
cristinapascaliu pe 13 August 2011 19:27
bunicel
Eu nu am vazut trailerul dar am vazut filmul.
Mi-au placut efectele speciale, mi-a placut de John Lithgow ... in ansamblu e un film mai bun decat ,, minunatele'' de filme care au aparut in ultima perioada.
Finalul filmului a fost putin ,,tras de par'' au cam dat cu el de copaci dar pentru ca se vede ca au lucrat ceva la efectele speciale ii dau 7.

Kuhaylan pe 01 Decembrie 2016 13:45
WD 1
............................................................
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:00
catalin_ionut_23 pe 19 Septembrie 2015 17:43
Foarte bun ,recomand!
Film foarte bun ,cu multa actiune,la fel de bun si partea 2 ,merita vazute.Le recomand !
Tyybi1 pe 22 Decembrie 2014 17:53
Neasteptat de bun, la fel ca partea a doua !
Leatherface pe 03 Iulie 2014 11:22
Excelent
Superb filmul, l-am vazut mai tarziu decat cand a aparut dar este un film bun. Astept acum sa aparata partea a doua si cred cava fi o continuare superba. Filmul merita vazut, James Franco joaca superb.
Infinity pe 20 Aprilie 2014 03:29
Rise of the Planet of the Apes (2011)
Un film foarte reusit, cu efecte bine realizate si cu o poveste profunda. Frumos. Astept continuarea. Chiar sunt curios sa vad cum vor decurge lucrurile. 8 pentru aceasta prima parte.
AndreBlack pe 12 Aprilie 2014 23:50
Foarte bun filmul . Este cel mai bun din serie ...pana acum . Echipa dar si actorii au facut o treaba excelenta . James Franco a jucat foarte bine iar Cesar poate sa fie chiar ''cheia filmului'' . Nu doar efectele vizuale uimitoare isi fac treaba in acest film dar si scenariul bine pus la punct cat si prestatia actorilor (chiar si coloana sonora m-a impresionat) . Astept cu nerbdare urmatorul film : ''Dawn of The Planet Of The Apes '' care se lanseaza pe 11 Iulie . Merita vazut , il recomand !
alexcretu75 pe 10 Februarie 2014 01:17
Genial ... Totul a stralucit in filmul asta, Ceaser este cea mai tar maimuta vazuta vreodata pe marile ecrane. Cimpazeu mai de graba.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:26
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
Miiku pe 05 Februarie 2013 15:22
Foarte fain acest film. Mereu mi`au placut filmele cu animale. :)
santoss07 pe 01 Februarie 2013 23:40
Rise of the Planet of the Apes
Rise of the Planet of the Apes - Un film de exceptie! Recomand vizionarea lui, se merita !!!
denisuk pe 29 Decembrie 2012 14:01
Chiar merita vazut, este un film bun, plin de suspans!!
H0RR0R pe 01 Decembrie 2012 12:15
Don't miss it!
Iată un film foarte bine realizat, cu un dramatism întunecat care impresionează până la final... și dincolo de el. Una peste alta și celelalte dedesubtul lor, indiferent de părerilor ”experților” acest film a fost unul dintre cele mai bune ale anului 2011!
AlissuLilly pe 25 Noiembrie 2012 22:16
REMARCABIL!
Mi-a placut mult pentru ca au fost mai multe scene de actiune,deci filmul este genul meu.Un film foarte bun,care merita vazut!!
deadlord pe 06 Septembrie 2012 17:55
Acest film are o poveste ce ma fascineaza...............
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:42
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

PersonalJesus pe 14 Iulie 2012 18:20
vad multi "cunoscatori" si " consumatori" de filme bune p'aici. majoritatea tinerilor din ziua de azi apreciaza mai mult cantitatea nu calitatea; da, este un film bun, dar cam atat. daca v-as pune sa va uitati la "Planet of the Apes (1968)" cred ca l-ati sterge imediat , ptr ca vii se pare antic , dar comparandul cu cele recente acela este o CAPODOPERA iar astea doar marketing. ii intreb pe unii daca au vazut de exemplu "Inchisoarea Ingerilor",si daca da cum li s-a parut, 90% n-au vazut-o, iar ceilalti zic ca e o porcarie. doamne, unde se va ajunge cu tinerii astia?
ryco0984 pe 24 august 2012 14:16
"Inchisoarea ingerilor" este un film foarte bun, dar nu este pentru toata lumea. Multi de aici nu au vazut nici macar "A Better Life 2011", sa vezi acolo o drama maxima, dar nu se poate compara cu "Inchisoarea Ingerilor". Sa stii ca si acest film Planeta maimutelor este foarte bun are o morala buna in el, daca reusesti sa treci de acele efecte de marketing.
kakapiciu pe 30 Iunie 2012 19:14
Rise of the Planet of the Apes este un film foarte reusit. La capitolul poveste chiar daca nu este ceva nou este foarte bun.
lorette2 pe 14 Iunie 2012 15:51
Super film!
Nota 10 pentru acest film! Super idee! E unul dintre putinele filme pe care am sa le revad cu placere!
alex_il_fenomeno pe 08 Mai 2012 20:59
a fost chiar mai bun decat credeam , filmul prezentand o cu totul alta poveste decat cea tipica , prezentand primele semne ale unei invazii , insa finalul atat de brusc lasa loc de numeroase interpretari si chiar continuari inspirate ! productia a fost alerta , placuta , emotionanta in unele momente , incitanta in rest , iar distributia mare s-a simtit din plin , ca si tehnologia de ultima generatie , ce a facut din film o pelicula atat de spectaculoasa din punct de vedere vizual ! de urmarit cu placere , pentru ca merita .
M67B pe 11 Aprilie 2012 21:48
Excelent filmul. Iar "maimuta" joaca mai bine decat multi din actorii pe care i-am vazut in ultimul timp. :)
ionutzoo7 pe 11 Aprilie 2012 19:21
neasteptat de bun
Nu ma asteptam sa fie asa bun.Mi-a fost recomandat de un prieten care imi zicea ca e foarte tare...M-am uitat la el din cauza ca nu aveam alt film la indemana,dar e bun.Efecte misto,poveste interesanta,actori buni...de vazut cu siguranta.Mult mai bun decat cel din 2001
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 11:26
Dupa ce am vazut filmele vechi am fost reticient la noua poveste, n ustiam la ce sa ma astept. Totusi filmul a fost bun, chiar foarte bun. Actiunea, chiar daca porneste mai greu, este bine gandita. Efectele sunt foarte bune, actorii si-au intrat bine in rol. RECOMAND
tony_mondyalu pe 21 Martie 2012 00:08
mia placut ff mult acest film, foarte interesant si dupa parerea mea merita vazut
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2012 18:06
Acest film este scurt şi la obiect
find un mare fan al filmului original Planet of the Apes (1968) ,Rise of the Planet of the Apes (2011) a fost un deliciu pentru a vedea acest film ,povestea este foarte logică şi toate personajele principale sunt bine dezvoltate
anonymous.6229028630c4f pe 17 Februarie 2012 13:46
imoral pe 11 Februarie 2012 16:18
Sunt destule persoane care nu au vazut filmul din cate observ si isi dau cu parerea numa ca sa fac si ei posturi iar referitor la StefanDo mi se pare lipsa de respect sa ne descrie el filmul si mai mult decat atat sa zica ca este un dezastru,probabil dezastru e in capul lui
Octaz pe 16 Ianuarie 2012 02:02
Exceptional! Genul de film care nu plictiseste nici macar o secunda - la propriu - Tehologia asta... cat de mult poate sa influenteze. Personal recomand filmul in HD,nu stiu daca as fi spus acelasi lucru daca nu il urmaream si eu, dar ce am vazut in HD m'a lasat masca. Detaliile sunt senzationale, atat de reale... si totusi nu. Filmul este foarte bun, transmite o anumita morala, o morala pe care nu stiu daca am inteles'o bine... poate vor sa evidentieze eternele defecte ale omenirii, sau poate doar vor sa spuna ca unde's multi, puterea creste, who knows?Sunt eterne posibilitati. Filmul este ceva mai complicat decat pare, iar modul in care a fost pus in practica, mi'a placut enorm. Si dupa ce am vazut genericul de final, m'am bucurat ca pot spune: It's not over, yet!
catasmile17 pe 15 Ianuarie 2012 18:10
Un film superb, captivant !!!! Nu ma asteptam sa fie asa frumos !!! Abia astept o continuare!!!!
movie_addict pe 22 Decembrie 2011 01:41
puteau la fel de bine sa foloseasca manelisti in loc de maimute.... sa le dea medicamentul ala si asa dintr-o data sa nu mai circule pe strada cu muzik pornita la difuzorul telefonului, sa nu se mai pozeze langa un "meleu" cu un teanc de bani in mana si sa nu isi mai faca id-uri de genu "bossu_bossilor"
zeki pe 01 Decembrie 2011 16:18
Deci, James Franco joaca exceptional ! Este destul de captivant si interesant filmul , chiar daca mi se pare un "epic fail" in acelasi timp a dat "Jackpot-ul" mi-a placut , merita vazut ......
Gaby_Gabycool2011 pe 27 Noiembrie 2011 18:48
the Rise of the Planet of the Apes 3D
Un film excelent,dar care nu a fost chiar pe masura celorlalte filme din serie. Partzile cand maimuta aia vorbeste si cand maimutzele ataca si distrug un oras intreg nu au fost prea reusite,dar a fost un film bun.
click16 pe 22 Noiembrie 2011 22:19
foare tare
Un lucru am de zis si e legat de scena de final care mi sa parut pur si simplu geniala
Cezar is home

ciobotaru pe 22 Noiembrie 2011 21:40
de vazut ! filmul este bine realizat , incepand de la scenariu si pana la partea vizuala, mie mi-a placut cu toate ca nu aveam asteptari prea mari
DareDevilDubstepLova pe 14 Noiembrie 2011 21:25
Nu sunt un fan al filmelor cu maimute, dar ii dau o sansa
Mihai2508 pe 14 Noiembrie 2011 00:59
Un film peste asteptari, chiar nu credeam ca poate sa fie atat de reusit, povestea este una interesanta, iar efectele speciale foarte bine realizate. Este cu siguranta unul dintre cele mai bune filme din ultima perioada si merita vizionat. Se poate chiar si o continuare a acestuia.
antonsm pe 12 Noiembrie 2011 21:00
best 2011 movie
Fara exagerare pentru mine este cel mai bun film din 2011, este o capodopera mult mai real decat Avatar,avand in vedere ca este realizat de acelasi regizor.
marc_mihai pe 12 Noiembrie 2011 10:33
Oscar
E de Oscar cu siguranta acest film.Atentie extraordinara la detalii si o poveste absolut superba.
MaFi0tY pe 10 Noiembrie 2011 22:58
Cel mai bun film pe care l-am vazut anul acesta :xx merita vazut !
Costy_Craiova_fan pe 09 Noiembrie 2011 12:37
Go Caesar !!!
recomand filmul,probabil printre cele mai bune ale anului 2011 !
weis pe 09 Noiembrie 2011 03:06
un film...altfel...un film captivant si interesant...superb...!!!!!!!
Sorin87 pe 08 Noiembrie 2011 09:54
Rise of the Planet of the Apes
Unul dintre cele mai bune filme ale anului, ce te tine cu sufletul la gura pana la final,actiunea este foarte buna iar efectele vizuale geniale care merita o nominalizare sau chiar un premiu Oscar.
Chelbos pe 07 Noiembrie 2011 22:24
film de oscar!
filmul e o capodopera. merita oscarul pentru cel mai bun film din 2011. mai sunt 2 luni pana la sfarsitul anului si nu cred ca va iesi ceva mai bun.inca din primul minut mi-am dat seama ca e facut bine
Go1 2 3 4