Păreri Riddick

(2013)

mihai_barbu pe 18 Aprilie 2016 15:15
Bun filmul si probabil cel mai bun rol al lui Vin Diesel, i se potriveste manusa rolul
catalin_ionut_23 pe 03 Aprilie 2016 18:10
Foarte reusit,recomand!
Foarte bun si reusit acest ridick ,mi-a placut filmul actiunea ,efectele ,un film ce nu trebuie ratat,merita macar odata vazut,este relaxant si nu este pierdere de timp.Recomand !
AlexandruDragosStegaru pe 17 Februarie 2016 12:54
marius_mircea pe 29 Septembrie 2015 22:13
un film excelent...
aceeasi poveste continuarea celei vechi... riddick este inselat si pierde puterea in fata necromangilor.. si este dus sa fie asasinat..pe o planeta ostila.... mare greseala... se trezeste in el instinctul de ucigas.... :)) restul va las sa vedeti.. merita vazut Recomand
XShadowX pe 27 Martie 2015 14:03
Au trecut 13 ani de la primul Riddick si Vin Diesel continua sa ne surprinda in acest rol
Trebuie felicitat si David Twohy pentru regia si distributia acestui film reusind sa creeze un film action-fantasy foarte bun pentru anul 2013 , va recomand sa il vizionati mai ales daca v-a placut primul si al doilea film Riddick ;)

emy_sinaia pe 30 Aprilie 2014 00:42
Slabut
Un film total sub asteptari, filmari in intuneric, fara cine stie ce actiune, neconvingator.
Aleek pe 07 Februarie 2014 22:09
Nu este actiune!
In general ador toate filemele de acest gen,dar acest nu are actiune si toata actiunea se petrece doar intr-un singur loc...adica in 2 ore de film numai atat??2 lupte??..pe mine ma cam dezamagit...am sa vad si celelalte filme care par mai bune din trailer.
Chelbos pe 14 Decembrie 2013 04:20
ma asteptam sa fie cam slab inca de cand am vazut trailerul. filmul nu are nimic special, poate doar acea actrita :)
yellowwolf pe 09 Decembrie 2013 15:03
Ma asteptam la alt ceva,este asemanator cu Pitch Black,dar in general merge
1PepsiDeCapsuni pe 20 Noiembrie 2013 01:49
este mult mai slab fata de precedentele 2 :D. se putea si mai bine .
michell pe 14 Septembrie 2013 16:22
noroc de Vin Diesel care face toti banii de bilet, actiunea filmului e slaba si nu stiu de ce ar fi interzis minorilor ca nu am vazut nici o faza deocheata sau de groaza, si oricum poate fi vazut de oricine pe net
adi_ramses pe 05 Iunie 2014 01:36
aaaa
Cinele era preferatul meu. Ce dezamagire! Filmul e bun dar daca traia si cainele pana la sf eram happy, asa gust amar ...
Mihai2508 pe 08 Martie 2014 01:23
Ador aceasta trilogie !!!
Recunosc, sunt un fan al filmului, si a intregii trilogii, poate nota 10 este cam mare, dar mi-a placut atat de mult acest film si anterioarele incat nu aveam ce alta optiune pune la nota. Filmul, reia o parte din ideea urmarita in "Pitch Black", insa cu efecte speciale mult mai bune si cu un pic de umor, dat de un animalut. Fiecare parte din acestea 3 a avut ceva reprezentativ, si merita urmarite. Rolul i se potriveste perfect lui Vin Diesel, iar daca nu ar fi fost el, nu cred ca ar fi avut asa mare succes. Oricum, este un film care merita vizionat, si care nu trebuie ratat de catre fani !
Rippa pe 07 Martie 2014 17:20
Fără îndoială cel mai aşteptat film al lunii septembrie pentru mine, Riddick este pentru cei care nu-şi mai aduc aminte deloc de Pitch Black. Premiera de vineri păstrează exact aceleaşi premise şi practic nu se bazează decât pe efecte speciale pentru a continua aventura lui Riddick, din nou vânat, pe o planetă neprimitoare, de creaturi însetate de sânge
nemotoujours pe 14 Februarie 2014 00:11
PACAT RAU DE TOT
CUM NAIBA @CRONICILE @AU PUTUT SA FIE ATAT DE BUNE, IAR ACESTA O ASA INVOLUTIE?
L-AM NOTAT CA BUNICEL PENTRU CA ,DESI M-AM CAM SATURAT NAIBII DE LUPTE DE-ASTEA DE UNUL SINGUR SI DE DIALOGURI SEARBEDE, A AVUT MOMENTE IN CARE DOAR EL SI CU CAINELE M-AU FACUT SA MA UIT.
DACA SE CONTINUA ASTFEL, CU DOUA FIINTE CARE SE LUPTA SA SUPRAVIETUIASCA SI ATATA, CHIAR TINDEA CATRE FOARTE BUN, DAR ALEGANDU-SE VECFEA RETETA CU NAPASTUITUL "THE FUGITIVE" EFECTIV M-A PLICTISIT.
"CRONICILE" AU FOST UN REGAL, UN FILM DE EXCEPTIE CU IDEI SCI-FI, CU ODISEE SCI-FI, CU DECORURI SI SCENOGRAFIE MAJESTUOASE, IMPRESIONANTE, ARTISTICE,UN SUBIECT ATAT DE ORIGINAL INCAT SOCHEAZA.
AICI...
PACAT.SI IAR PACAT.
VORBA UNUIA MAI SUS:DIESEL MERITA MAI MULT, MAI ALES DUPA CRONICI UNDE A FOST DEOSEBIT DE INTERESANT

bogdan_petrut pe 30 Ianuarie 2014 21:41
Riddick personajul care intotdeauna gaseste o metoda prin care sa supravietuiasca. Sper sa mai fie inca o parte sunt curios sa vad din ce situatie va mai iesi.
XxRedBullxX pe 23 Ianuarie 2014 03:46
Riddick
O serie de filme buna, dar partea aceasta nu prea a fost reusita...celelalte 2 parți au avut mai mult suspans, acțiune.
Get0dac pe 23 Decembrie 2013 12:04
Efectele speciale reusite si mai ales inventive....acestea tin filmul sus. Riddick, acelasi caracter situat la limita dintre erou si supererou, intruchipat cu talent de Vin Diesel.
Un film placut, de vacanta, dar din pacate usurel a carui actiune poate fi sintetizata in cateva cuvinte.....
-=Se bat unii pe o planeta..si Riddick ii omoara pe toti....=-
Asta e filmul...:)
P.S....Stiu ca trei scapa...nu trebuie sa imi atrageti atentia...:)

nemotoujours pe 14 februarie 2014 00:18
CE NAIBA EFECTE SPECIALE REUSITE? URMARIREA DE LA INCEPUTUL "CRONOCILOR" CU NAVA DE MERCENARI PE PLANETA DE GHEATA, ACELE NICI 10 MINUTE, ARE MAI MULTE EFECTE DE EXCEPTIE SI MUNCA ARTISTICA DECAT O TREIME DIN "RIDDICK'\"! SAU CREDEAI CA ACELE SCENE SUNT FILMATE IN REALITATEA DE ZI-CU-ZI??? VA ROG BAIETI, MAI UITATI-VA LA FILME !
Get0dac pe 14 februarie 2014 09:04
Multumesc de sfat...o sa ma uit la mai multe filme si cand termin de vazut suficiente...revin cu un nou comentariu.
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Decembrie 2013 18:05
Bun filmul,mi-a placut mult acest film.Am vazut toate partile de la el si imi plac toate.Sper sa se mai continue cu aceasta serie.Un film foarte bun de actiune si SF.
ClodRap pe 09 Decembrie 2013 01:50
Un film foarte frumos , mi-a placut vi-l recomand ... Sigur o sa va capteze atentia si sigur o sa va tina in suspans
marian_sofronia pe 07 Decembrie 2013 14:13
pls help me....
deci ce tre' sa fac sa pot vedea filmu ?!!! ..........................................................................
nemotoujours pe 14 februarie 2014 00:14
SA TE DUCI LA CINEMA, SA DAI 15 LEI,ADICA ATATA CAT PENTRU UN PACHET DE TIGARI SI SA-L VEZI CIVILIZAT, ELEGANT, ADICA SA PARTICIPI LA UN ACT DE CULTURA SI ASTFEL SA AJUTI INDUSTRIA CINEMATOGRAFICA, COTIZAND RESPONSABIL, SA TRAIASCA SI SA-TI DEA MEREU CHESTII NOI SI INTERESANTE. PENTRU CA, ASA CUM NU STIAI SI A CUM POATE AFLI, ACTORII TRAIESC MAI ALES DIN BILETE, CA SI REGIZORII,SCENOGRAFII, PLASATORII SI CASIERELE, ETC, NU DOAR DIN RECLAME SI FLORICELE.
TinRin pe 15 Octombrie 2013 14:49
Lasa loc de continuare
Chiar daca a fost cam previzibil ( pentru cunoscatorii lui Riddick ) am savurat fiecare moment. Astept Director's Cut si poate o eventuala Extended Edition. Merita revazut in contextul unei eventuale continuari cu cautarea Furriei :)
Lukyan_11 pe 23 Septembrie 2013 08:14
Remake la Pitch Black
Ma asteptam la mai mult de la acest film. Numai Vin Diesel a mai ridicat putin nota acestui film. Mai bine asteptati sa apara pe DVD.
Theodoric pe 05 Ianuarie 2014 22:36
As zice senzational daca adaugau cu ceva mai mult.Dar fata de primele doua parti,are efecte speciale,actiune foarte multa,iar un scenariu foarte bun.Mi-a placut,finalul se putea si mai bine dar in rest un sf bun.Nota 9
danizet pe 22 Decembrie 2013 23:51
Un pitch black updatat .N a fost rau , in sensul ca m a tinut in priza pana la capat.
AndreBlack pe 21 Decembrie 2013 22:30
Chiar foarte bun filmul . Pot spune ca este cel mai bun din serie si ca a intrecut atat asteptarile mele dar si ''Chronicles of Riddick'' din 2004 . Are mult mai multa actiune iar tensiunea , efectele speciale , coloana sonora sunt incredibile . Finalul ar putea lasa loc de inca o continuare avand in vedere scenariul si rezultatele la box-office . Pe internet circula un zvon cum ca s-ar face un sequel intitulat ''Riddick : The Return To Furya'' . Sper ca in curand sa se confirme . Filmul merita vazut , este incredibil !
USCA300 pe 22 Septembrie 2013 19:42
as vrea sa-l vad dar nu am varsta necesara :-))))))))))))))))))
crysty_op pe 16 Septembrie 2013 23:14
film bun, nu extraordinar, actor super si actiune cat cuprinde!
in concluzie merita

hunter1975 pe 25 August 2013 01:34
cel mai tare trilogie din toate timpurile abia astept
B.Mihai25 pe 08 August 2013 16:47
Din trailer pare destul de "bun". Astept cu nerabdare sa-l vad la cinema.
dark_soul pe 12 Septembrie 2013 23:36
bun
daca vreti sa vedeti filmu fara sa platiti uitati un server e si subs in romana

nemotoujours pe 14 februarie 2014 00:19
NU TIE RUSINE CLANDESTINULE?
SDAO pe 04 Septembrie 2013 13:48
ATENTIE ;))
CAND APARE FILMU :D CINE ARE MULTI BANI SA FACA O FAPTA BUNA SI SA CUMPERE bripu-l SI SA-L UPLOADEZE PE www.piratesbay.net sau www.piratesbay.ws DEOARECE NU CRED CA MAI PUTEM ASTEPTA INCA UN AN PANA SA-L VEDEM :D:D haideti wa faceti o fapta buna pt muritorii de rand :P:P
Scorpiosv pe 25 septembrie 2013 13:26
nu merita banii.....mare mizerie au facut de aceasta data
clontopel pe 26 Martie 2013 17:10
prima parte a facut senzatie abia astep adoua sa vedem
mistgun pe 1 iunie 2013 21:09
:)))
nemotoujours pe 14 februarie 2014 00:21
SARACUL E EL...CARE O FI PRIMA DUPA MINTEA LUI? SI MAI SI COMENTEAZA PE CINEMAGIA, CU RASPUNSUL SUB FUNDUL SAU!!!!
cristi_minea pe 10 Martie 2013 18:58
jenant!!!
imi place..echipa super profi(NOT!!!!)..filmul cica are premiera in septembrie 2013..dar in exclusivitate il putem vedea la digi astazi (10.03.2013)...sunteti de toata jena fratilor..ati gresit FILMU!!!!!daca as putea si ar fi posibil v-as da in judecata doar ca sa imi bat joc de voi,aproape la fel cum o faceti voi cu noi...
Detector pe 19 martie 2013 02:35
:))))))))) esti pierdut in spatiu , filmul de care vb (de la DIGI) este partea a ll-a.
nemotoujours pe 14 februarie 2014 00:26
AM VRUT SA SPUN "CLUBUL"ASTA