Păreri Ricki and the Flash

(2015)

Ricki și the Flash

edinaa pe 26 Septembrie 2015 23:28
O Meryl Streep cum nu ati vazut-o niciodata. Un film excelent. Merita vazut.
xerses pe 08 Noiembrie 2015 18:30
Un film reusit cu scenariu bun , interpretare si mai buna.
user-63ac39bdd8088 pe 28 Decembrie 2022 14:46
Rockul dăunează grav sănătății, daca nu ești pregătit !
Dragos.87 pe 12 Mai 2017 12:16
Meryl Streep intr-o ipostaza neobisnuita care iti atrage atentia din prima clipa.O prinde foarte bine imaginea de rockerita si in plus de asta are o prestatie reusita.Este o poveste simpla si interesanta cu probleme din viata de zi cu zi.Un film de weekend relaxant si placut pe care il poti viziona cu oricine.
SYNDJ pe 27 Februarie 2017 01:27
Bad girl Meryl Streep. Un rol inedit pentru ea. Actorii cu adevarat mari joaca ORICE la fel de bine!
Merita vazut. Te duce in alta lume.
Muzica buna: viva rock'n'roll ! :D Scenariul - previzibil, dar e o poveste de viata din care avem cu totii de invatat cate ceva. Actorii, nu mai zic. Cand am vazut-o pe fata din film a lui Meryl Streep mi-am zis: "asta cred ca e fata reala, ca seamana prea bine" si chiar asa este. M-am bucurat sa-l revad pe Kevin Kline, dar si pe românul nostru de la Hollywood. :)

lili22 pe 27 Mai 2023 23:01
Filmul ar fi pierdere de timp daca nu ar juca Meryl Streep, dar rolul o prinde.La valoarea ei poate juca orice.
ioanaa_ioana pe 27 Mai 2023 19:58
Si actorii mari pot juca in filme proaste.
Poate juca in orice dar nu inseamna ca i se si potriveste.

Flavius_Huma pe 27 Iulie 2016 17:21
Bunicel, chiar daca e plictisitor pe alocuri
GabrielaSirbu pe 18 Septembrie 2015 15:04
Nu film...de 5-6 stelute - din punctul meu de vedere, cu o Merly care inceara si asa ceva si nu-i iese rau dar nu este...wow, dar per total mergeti sa-l vedeti=la cinema.