Păreri Requiem pour une tueuse

(2011)

Requiem pour une tueuse

sabinalin pe 30 Iunie 2019 18:56
Am admirat-o pe Melanie Laurent in splendidul “Le concert”, admirabilul film semnat Radu Mihaileanu, e una dintre cele mai proaspete si tonifiante aparitii in cinematografia franceza de dupa anul 2000, l-am descoperit pe Tcheky Karyo in remarcabilul serial “The missing” acolo unde l-a intruchipat pe memorabilul detectiv Julien Baptiste, de stiut pentru iubitorii serialului ca recent a aparut si o continuare intitulata chiar “Baptiste”, cei doi actori sunt principalele motive pentru care am ales sa vizionez acest thriller de la care asteptam sa fie trepidant, ritmat, relaxant, n-a fost sa fie, filmul e un rateu rasunator in primul rand datorita scenariului care jigneste de prea multe ori inteligenta privitorului, inchizi ochii la anumite fracturi de logica atunci cand ai de-a face cu un astfel de film dar nici chiar asa, pacat de actori.
Manusa pe 23 Februarie 2012 14:53
Un film destul de bun, care mi-a placut. Un film cu o tema care este des intalnita in filme, cea cu asasini.