Păreri Red Eye

(2005)

Zbor de noapte

farkasblankamagdolna pe 31 Decembrie 2012 22:44
Red eye
Dupa parerea mea este un film horor din punct de vedere psihic pentru ca Lisa Reisert trebuie sa se confrunte nu doar cu tama lui pentru zburat si pentru sigurancta tatalui sau si oaspecilor din hotel.Wes Craven stie cum sa faca suspans pentuca depilda ieu nam putut sa ma ridic de pe scaun asa eram de sresata si de agitata sa vad ce se va intampla cu Lisa. In or ce caz Rachel McAdams si Cillian Murphy sunt niste actori foarete bun , miar placea daca ar face Red eye 2 ,penruca stiu ca Jackson Rippner na murit si au duso in spital si dupa asta in puscarie desigur. Wes Craven stie sa puna si niste scene amuzante. Mie mia placut foarte tare si sper sa continue. :)
cotzofica pe 28 aprilie 2014 11:33
Chiar dacă îţi respect părerea pentru film, le-ai încurcat de tot. Mai întâi spui că e un film "horror din punct de vedere psihic", după care regizorul "pune şi scene amuzante". Iar cu limba română .............. Interesant e că nu le-ai greşit numele.
Stefanuca pe 07 Iulie 2012 13:20
Neaparat de vazut !!!! E un film foarte interesant, care te tine foarte mult in suspans si merita vazut!
Viorel Ursu pe 13 Noiembrie 2005 10:17
Nu pot sa spun ca am fost vreodata innebunit de filmele lui Wes Craven,dar vazand cronicile din State despre 'Red Eye' ma asteptam la ceva deosebit din partea acestui regizor.Din punctul meu de vedere,ultima jumatate de ora strica un film pana la urma rezonabil realizat si gandit,insa jocul actorilor si mana experimentata a lui Wes salveaza multe din ceea ce ar fi putut fi un si mai mare fiasco.Un + pentru Cillian Murphy (specializat,pare-se, in roluri de "villain" - vezi Batman Begins).De vazut sambata la pranz,daca chiar nu ai altceva mai bun de facut.
Go 1 2