Păreri Pretty Little Liars

Micuțele mincinoase

ingeripierduti pe 14 Ianuarie 2014 10:10
Am vazut vreo doua episoade.Bunicel serilau'...dar nu tocmai pe gustul meu.
Ramyyy pe 04 Iunie 2013 19:37
A
Cred ca A este sora geamana a lui Alison si ea este ajutata de Mona ,dar nici Mona nu stie cine e ca a vazut-o doar cu o masca pe fata
adelinutsa pe 21 Decembrie 2011 17:19
Imi placea mult serialul,cand l-am descoperit ma uitam la 3-4 episoade pe zi ; apoi a inceput ca toate episoadele sa aiba aceeasi poveste si nu il/o mai gaseste pe " A " , deja devine plictisitor plus ca baga un episod si apoi dupa o luna-doua altul .. apai asa sigur nu mai asteapta cineva sa tot bage ei episoade.Nu stiu de ce fac asa, doar serialul are rating mare. pacat. :)
anita_mia21 pe 05 Septembrie 2013 09:28
Un serial ok, unele episoade au momente de suspans si/sau rasturnari de situatie, dar la altele ma plictisesc. Tot serialul pana acum a fost si este despre cautarea acestei/acestui "A"...cred ca nici ei nu stiu cine este de fapt A si mai scot la iveala cate o informatie care le vine pe moment. Nu am citit cartile si nici nu am de gand sa o fac, asa ca nu stiu versiunea aceea. Sunt curioasa pana la urma cine este A, dar sper sa fie cu adevarat ceva la care sa nu ma fi gandit.
black_mamba pe 16 decembrie 2013 17:49
daca vrei, iti pot povesti versiunea cartilor care nu cred ca este aceeasi cu a serialului.
someone_who_dares pe 13 Septembrie 2012 21:24
Imi place serialul asta datorita povestii super incalcite. Unele dintre faze sunt intr-adevar prea banale si nerealiste, dar pana la urma contureaza foarte bine actiunea. Chiar si actorii sunt destul de buni :)
catalina_jn pe 06 Noiembrie 2016 22:23
Sunt dependenta de acest serial!
Sunt la sezonul 7 si astept sa apara ultimele episoade,sa vad cum se termina caci am inteles ca sezonul 7 e utimul,dar in acelasi timp nu doresc sa se termine niciodata,m-am indragostit de fiecare caracter in parte,actiunea nu lipseste,si simt ca daca s-ar termina mi-as ramine un gol in suflet,stiu ca sun prea disperata ,dar mie ca un drog,
Doamneee ador acest serial,fiecare replica,cuvint,caracter,actiune.
Te desprind de realitatea plictisitoare..

alexandra027 pe 26 Februarie 2011 23:09
gossip girl slabut? tu cred ca glumesti ! .
cat despre serial e foarte tare , dar imi aminteste mai degraba de neveste disperate decat de gossip girl :)

Jess. pe 09 Ianuarie 2011 14:23
Un serial bunicel...pacat ca va avea doar un sezon dar mai bine fiindca oricum daca l-ar lungi probabil nu ar mai fi interesant....Ashley Benson joaca chiar bine..hm ii dau un 9
firestarter13 pe 23 ianuarie 2011 12:13
s-a dat aprobarea si pentru al doilea sezon :x
rain992 pe 31 martie 2011 10:42
yep. pe 14 iunie incepe sezonul 2
zdraveius pe 17 Februarie 2012 18:10
Baietii nu se inghesuie sa vada seriale de-astea? Nici macar sa le faca iubitelor pe plac? Mhh...
Eu am urmarit cateva episoade. Cred ca o sa vad si altele. Observ eterna poveste a elevilor de liceu, cu iubiri imposibile, prietenii de tot felul si alte interactiuni. Ce nu-mi place este ca actori de 20-25 de ani sunt distribuiti in roluri de liceeni (14-16-18 ani), ca vad si in acest serial, printre altele, ca acesti liceeni au in meniul zilnic cel putin o cafea, ca acasa stau incaltati si in varful patului, ca se creaza o poveste unanim acceptata si tolerata intre o eleva si un profesor (ce sa invete si copiii care urmaresc seriale de acest gen, atunci cand vad ca situatii, intamplari, relatii etc nepotrivite sunt acceptate si aplaudate?).

zdraveius pe 17 februarie 2012 19:18
Urmaresc cateva emisiuni de amenajari interioare, revovari, restaurari. Americanii au o lege : bucataria si baia vand casa. Ca atare, la bucatarie trebuie sa aiba electrocasnice de inox, blatul de la chiuveta trebuie sa fie din material scump, stralucitor - de cele mai multe ori granit. Dulapurile din lemn de lux, de la chiuveta lipsesc cristalele. La baie travertin pe jos si alte dotari de lux. Cele de la baie se justifica, sa zicem. Dar la bucatarie vad ca americanii petrec putin timp, iar daca mai stau in aceasta incapere, rar folosesc aragazul sau cuptorul clasic. Ei mananca des in oras, iar acasa au semipreparate pe care le fac la microunde. Daca le spui ca sunt niste snobi ingusti la minte, care inteleg traditionalismul in afara sensului termenului din dictionar.
sassha94 pe 7 august 2012 03:27
si scuza mi scrisul dar m am grabit:D
crisa_itgirl pe 19 August 2011 20:23
Am rămas la episodul 11 pe vplay unde nu mai merge să-l vizionez. Acum este sezonul al doilea deja şi am auzit că se va face şi un film. Sper să îl difuzeze în România cât de curând.
user-5c38eecc241c2 pe 12 Ianuarie 2019 15:23
Cel mai bun serial, de acest gen,dupa părerea mea.
dianaef pe 14 Decembrie 2015 23:36
Cat iubesc serialul asta, doamne. Printre cele mai frumoase vazute de mine.
mona_mihai pe 04 Noiembrie 2015 19:04
Un serial de nota 10. Astept noi episoade... sunt curioasa sa vad cine va fi de aceasta data A.
Helensie pe 26 Mai 2014 17:30
L-am început vara trecută, însă nu am avut când să-l termin ca a început școala, bla-bla examene... Am mă uit din nou pentru o deconectare.
E un serial foarte bun. :)

sandii_winnchenster pe 04 Decembrie 2013 23:21
PLL
Deci mie mi se pare un serial de mare succes. La început a fost cam plictisitor, deoarece nu înțelegeai ideea. Deodată ce ai prins firul ideii, nu te mai poți dizlipi de calculator. Adică, am privit aproape toate sezoanele (sunt la sez.4 ep. 2) în doar 2 săptămîni (sau chiar mai puțin). Eu îi dau nota 10, abia aștept să aflu cine mai poate fi ”-A” .
alexandra.petronela pe 29 Septembrie 2012 02:18
Foarte interesant, te pune mereu un suspans si te face sa vrei tot mai multe episoade. Il ador.. Merita nota 9
marya1230 pe 13 August 2012 12:06
Foarte interesant acest serial, ma face mereu sa ma intreb cine e A si ce s-a intamplat cu Alison.
bianca_xo pe 06 August 2012 02:16
PLL este genul de serial care te ţine mereu cu sufletul la gură. Sfârşitul fiecărui episod te pune pe gânduri, şi în plus, povestea mi se pare originală şi nu ar trebuii comparată cu povestea din GG, care deasemenea, este la fel de interesantă şi... originală.
Rozzy pe 04 August 2011 16:07
e cel mai bun serial pe care l-am vazut, ma rog..... inca vad la el
Ideea e foarte buna!
Parca fiecare episod te ia din realitate si te duce in povestea lui Alison.
Plus ca e chiar interesant cum de fiecare data cand crezi ca sti ceva sa iti dai seama 10 minute mai tarziu ca nu e asa.

Pacat ca e un episod pe saptamana :((

Sabynuttza pe 19 Iulie 2011 12:37
mie imi place mult
este unul din serialele pe care il urmaresc si este foarte frumos,as te parerea mea desigur.e superb si ma tine in fiecare minut cu sufletul la gura!
sweet_bia2008 pe 02 Iunie 2011 10:17
Mister , Comedie, Drama .Un serial super!!Nu mai vb. de actori care sunt foarte frumosi si stiu sa si faca meseria.Nota 10..Nota 25 , nu exista?;))
Ioana-Andreea18 pe 16 Mai 2011 21:49
Este un serial destul de bun. Sper că va fi şi sezonul 2 pentru că sunt curioasă cine este "A". Îmi pare rău că nu mi-am cumpărat cărţile, de oricum, cred că filmul este destul de diferit faţă de acestea.
andiebel pe 18 Martie 2012 09:38
Conceptia serialului este foarte proasta, daca stai sa te gandesti. Patru tipe bogate cu prea multe haine, ca sa nu le numeasca toape, sunt amenintate prin mesaje. Desigur, politia e proasta, ca in orice serial, si nu pot sa raporteze ca sunt fucking amenintate cu tot felul de lucruri. Alison aceasta avusese legatura cu o multime de oameni si lucruri. Politia nu avea habar unde fusese ea pe parcursul zilei in care fusese omorata. Trebuie sa afle ele, niste adolescente ametite, ce cine si cum, fara, evident, sa spuna politiei ceva din ce aflau. Nu, politia nu tine cu ele, asa spun domnisoarele de fiecare data cand au dovezi.
Te mai tine in suspans la sfarsitul episodului, cand mai arata ce face asazisa "A", cea care le trimitea mesaje. Si spui sa te mai uiti si la urmatorul episod. In rest... Nu, e aiurea, daca te gandesti la toate aspectele astea. Dar, pe langa toate reprosurile pe… citeşte

AlissuLilly pe 14 Martie 2012 13:43
adoooooor serialul asta,pur si simplu ele sunt the best:X:X
Betty122 pe 18 Septembrie 2010 11:57
e prea frumos serialul .. dar as vrea sa stiu si eu cand apar si celelalte episoade ? :(
Anna14 pe 18 septembrie 2010 23:23
in ianuarie apare ori continuarea ori alt sezon .. mai e pana atunci :(
ileana_mira pe 27 August 2014 23:44
Mult mister, mult suspans..imi place mult! Ma atrage foarte tare, cu greu ma dezlipesc de ecran. In plus, fetele sunt foarte frumoase si de asemenea, si baietii :d
denisuca99 pe 23 Iunie 2014 17:40
Superb
Ma eu n-am nimic cu serialul asta... mi se pare destul de ok... mi l-a recomandat verisoara mea... la inceput nu mi s-a parut cine stie ce la inceput dar am continuat sa ma uit,sperand ca mai incolo o sa fie mai frumos... si da... a inceput sa fie mai frumos acum cu sezonul 5... eu zic ca merita sa te uiti! e fantastic!
natiiiii pe 10 Ianuarie 2014 20:00
Superb
Un serial superb , multe intamplari interesante. Mi-a placut filmul,recunosc...incepand cu ep. 7.M-a impresionat filmul . :o3 Nota 100 :**
Dana04 pe 20 Decembrie 2013 12:54
Super fain serial :* o data ce l-ai inceput nu te mai poti opri! Merita vazut!
Iarinuca pe 18 Iulie 2013 10:34
Superr !!! Eu am citit si cartile dar serialul e mai diferit si mai fain ;)
alison21 pe 04 Iulie 2013 11:47
Foarte foarte foarte bun serialul. Nota 10 cu multe felicitari
FlutureZburator pe 27 Iunie 2013 12:50
Acest serial creeaza dependenta la un moment dat. Foarte bun!
liviuneagu pe 30 Mai 2013 01:00
Bun serial. Merită văzut, întrucât atinge mai multe genuri artistice - pentru aproape toate gusturile.
SheisR pe 12 Ianuarie 2013 02:15
Pretty Little Liars
Iubesc serialul asta iar actori au fost bine alesi. Il recomand tuturor !
danii1234 pe 27 Decembrie 2012 17:35
un serial foarte dragut care m-a atras inca de la primul episod , merita vazut .
khaori pe 21 Septembrie 2012 21:34
Este un serial care mi-a placut foarte mult pana acum. Nu m-am plictisit si abia astept urmatoarele episoade. Este interesant,desi la inceput m-am uitat doar din plictiseala.. :)
dandi pe 16 Ianuarie 2012 11:15
Bun Foarte bun
Imi place foarte mult sa ma uit le el,la inceput am crezut ca nu o sa fie nu stiu ce dar e foarte bun serialul,e sub VP si GG SAU secretul cercului,dar nu cu mult
BiaB pe 08 Ianuarie 2012 20:11
Imi place foarte mult acest serial,chiar daca are unele lipsuri merita vazut!Actritele sunt frumoase si rolurile li se potrivesc de minune!Cel mai mult apreciez actiunea care este foarte interesanta si care te tine intr-un continuu suspans.De fapt lipsurile acelea de care vorbeam fac parte tot din actiune,si nu sunt chiar niste lipsuri ci niste plusuri ca sa spun asa:prea incalcita !Adica este bine ca te tine in suspans insa uneori mai trebuie date si niste explicatii,in rest cum spuneam merita vazut cu adevarat!
MaduUu pe 04 Ianuarie 2012 00:28
foarte tare serialul asta! m-as uita la el non stop :))
Roxanasiatattt pe 10 August 2011 03:54
Pll.
Nu stiu ce as putea spune decat ca este ABSOLUT GENIAL !!!
Astanoae_Gabi pe 06 August 2011 22:57
E singurul serial de acest gen care m-a fascinat. La inceput am fost sceptica, dar dupa ce am vazut primele episoade am ramas: vreau o continuare. Personajele sunt superbe, de intriga nu am ce comenta, iar finalul fiecarui episod te lasa sa iti doresti ca saptamana sa treaca mai repede pentru a vedea urmatorul episod.
blackpussycat pe 01 Octombrie 2010 15:32
:X
fffff bun serialul abia astept sa vad si celelalte episoade..merita urmarit OBLIGATORIU ;)
madymuraru pe 29 Ianuarie 2012 15:58
:**
Caleb e foarte frumos si Ezra:XIar ca fete imi plac toate..
sillvik pe 17 Aprilie 2014 19:00
Absolut genial!
Eu sincer nu am mai urmarit un serial cu atata interes. Este incredibil. Are o intriga complexa iar misterul amplifica suspansul. Absolut genial. Il ador, mi-ar placea sa nu se trmine. ♥♥
Jokko pe 19 Februarie 2014 17:37
Unul dintre serialele mele preferate. Daca iti plac misterele, mrita sa il vezi
Miiku pe 06 Iunie 2013 14:13
Un serial foarte reusit. Idee este de asemenea foarte bine realizata. Recomand!
Kat_Katia pe 04 Martie 2013 22:50
E clar ca acest serial este gandit. Exista corelatii si indicii in fiecare episod. Fiecare actiune, fiecare gest, cuvant schimba sau mai bine zis declanseaza o consecinta.
Mi se pare un serial genial, bineinteles meritele sunt si ale scriitoarei. Adevarul este ca nu s-a prezentat doar o poveste banala ci din contra exista conflicte interioare/ exterioare cauzate de o activitate inumana - si anume sa vanezi, urmaresti, spionezi viata altora.
Pe mine m-a impresionat atat serialul cat si cartile, pentru simplul fapt ca au ceva important de spus.

Chrisstyna pe 14 Aprilie 2012 16:57
Nice
Este o poveste ft incurcata, dar asta este farmecul ei!

Te tine in suspans si este mai bun ca Gossip Girl, parerea mea !:)

Un alt serial bazat pe cartea scriitoarei seriei Pretty Little Liars, ar fi The Lying Game! Este pe acelasi gen, dar cu doua gemene. In cazul in care ati terminat cele 2 sezoane Pretty Little Liars, vi-l recomand.

gossipgirl17 pe 26 Februarie 2011 14:06
foarte frumos serialul....te tine in suspans:>
cred ca o sa ajunga noul gossip girl avand in vedere ca gg e cam slabut de la un timp:(

Anna14 pe 02 Septembrie 2010 14:27
Supeer
Am vazut primele 10 episoade si imi place chiar buna ideea :xxx .. nu stiu dc nu merge votat ca a fost lansat :-s