Păreri Mr. Popper's Penguins

(2011)

Pinguinii domnului Popper

andystarx pe 18 Februarie 2017 12:18
Cu greu ii acord nota de trecere acestui film ! Pacat de Carrey care a acceptat un asemenea rol,filmul este foarte plictisitor,are doar cateva momente amuzante ,departe de a fi o comedie !
gavanst pe 01 Decembrie 2016 18:48
Filmul este o comedie buna, pinguinii sunt pusi pe sotii.
ralucan123 pe 13 Ianuarie 2016 21:39
raluca
Un film foarte bun si o comedie foatre reusita, care il are in rol princiopal pe Jim Carrey unul dintre cei mai buni actori de comedie pe langa cunoscutul Mr Bean , si efecte bune.
nyuszi pe 29 Noiembrie 2014 00:48
Ce dragut a fost! Nu seamana deloc cu cartea pe care e bazat, dar mi-a placut. Si pinguinii au fost geniali. Sincer nu mi-am prea dat seama cand erau animati si cand reali. Adica, logic ca majoritatea timpului probabil au fost animati, dar efectele speciale au fost foarte bune.
SANDA45 pe 10 Aprilie 2014 09:29
O comedie destul de buna, cu o tema interesanta. Merita vazut !
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 14:36
Un film foarte bun...Jim Carrey din nou la inaltime !!!
marius93 pe 09 Noiembrie 2013 18:25
Film simpatic, lejer, previzibil, cu niste momente amuzante, actiune cursiva ce nu te lasa sa te plictisesti plus 6 pinguini foarte simpatici. Marele minus aici este ca Jim Carrey are un rol mult prea usor, ce nu-l solicita mai deloc, ceea ce e trist, avand in vedere talentul lui.
vladimir84 pe 21 August 2013 00:24
Nu e rau deloc filmul, daca il vezi impreuna cu familia(cel putin un copil). Pinguinii sunt bine dresati si fac un spectacol pe cinste.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:25
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
AndreBlack pe 17 Ianuarie 2013 19:58
Este foarte bun filmul . Mi-a placut foarte mult , este o comedie reusita marca Jim Carrey . Il recomand nu numai copiilor dar si persoanelor de toate varstele .
28November pe 02 Ianuarie 2013 21:12
Surprinzator
Jim si niste pinguini, la prima vedere reteta unei noi comedii de duzina. Asa a si fost dar se pare ca aveam chef de film, fiindca n-am simtit nevoia sa-l opresc.Ba dimpotriva, m-am surprins in cateva momente chiar zambind.
DaniMar pe 17 Noiembrie 2012 22:26
nimic nou sub soare.Jim Carrey mai trecut si cu mai putine maimutareli nu m-a dat pe spate, mi s-a parut un film adresat copiilor si doar atat.S-a mers probabil pe ideea ca nu poti rezista in fata unei gasti de pinguini simpatici.
pisicuta1 pe 17 Noiembrie 2012 19:12
mi a placut ,merita sa il vedeti si sa va amuzati putin!
KarGo pe 12 Septembrie 2012 21:54
Cu niste pinguini adorabili si cu un Jim Carrey care imbatraneste dar nu se preda (inca mai este amuzant), povestea nici nu mai conteaza. Daca nu ai pretentii mari si te multumesti cu o doza mica de umor si relaxare totala, este alegerea perfecta. Bonus, o Angela Lansbury extrem de vioaie la cei 85 ani intr-un rol foarte simpatic.
deadlord pe 06 Septembrie 2012 18:02
O comedie superba si foarte emotionanta. Mi-a placut foarte tare.
GRaf pe 25 Iulie 2012 16:09
Niiiice
Foarte dragut filmul si ... nu putem sa-l ignoram nici pe Mr Popper..Jim Carrey e bun rau!! Un super Happy End din care n-a lipsit putina comedie,, Foarte tare.
RoxyD pe 14 Mai 2012 21:52
Haios ... .
diciluma pe 13 Mai 2012 10:33
nota de pe imdb mi se pare mult mai realista . In continuare nu pot sa inteleg cum dau unii nota la un film pe care nu l-au vazut......
Laura00 pe 15 Aprilie 2012 15:40
Un film foarte reusit,o comedie buna care este si pentru cei mai mici,dar si pentru cei mari.Jim Carrey a fost foarte bun si amuzant ca de obicei.
karyyna pe 28 Martie 2012 14:57
frumos
Jim Carry ne-a pus iar cu zambetul pe buze...un film extraordinar,relaxant si o poveste frumoasa :X
merita vazut...la un asemenea film nu ai cum sa te plictisesti:X

tony_mondyalu pe 23 Martie 2012 03:59
mia placut tare mult acest film:D e o comedie destul de buna
cosmin_kedii pe 07 Martie 2012 08:51
Foarte amuzant film. Jim Carey este la fel de amuzant ca niciodata Acest film a fost curat şi adecvat pentru toate vârstele
DiCaprio21 pe 18 Februarie 2012 13:41
bun filmul dar parerea mea e ca se putea si mai bine
puffulette pe 05 Februarie 2012 11:27
Nu e cine stie ce fata de celelalte comedii ale lui Jim Carrey, dar totusi e bun si asta.. Cum incerca el sa faca din locuinta sa un adapost pentru pinguini :)))... Seamana putin si cu Liar liar, tot divortat, are copii si incearca sa o recucereasca pe fosta sotie.. e facut pentru acest rol... merita vazut
catasmile17 pe 09 Ianuarie 2012 22:33
Un film frumos, destul de bun !!! Oricum nu se mai ridica la standardele de anii trecuti cand Jim Carrey era in forma maxima !!!! Acum a mai imbatranit!!! Oricum nu si-a pierdut talentul ca actor de comedii !!! My fav.
mony15maria pe 05 Ianuarie 2012 20:17
chiar amuzant filmul si foarte frumos...merita vazut:D
GeorgeGeo2011 pe 30 Decembrie 2011 10:57
Jim Carrey
Mi se pare un film foarte bun deoarece chiar daca a imbatranit jim carrey inca este un actor foarte bun de comedii
Qube86 pe 24 Decembrie 2011 15:59
Un film pe care il poti viziona cu familia...Il aveam de ceva vreme in Pc dar parca nu imi venea cheful sa-l vad...In lipsa de ceva mai bun, l-am vizionat si pot sa spun ca imi pare rau ca nu l-am incercat mai devreme...Chiar mi-a placut...Orice s-ar spune despre acest film, mie chiar mi s-a parut frumos...Stiu ca are greseli insa nu cred ca vine cu vreo pretentie majora afara de aceea de a ne relaxa si de a ne distra, lucru pe care l-a facut in cazul meu...Jim Carrey, revine dupa o pauza destul de lunga dar mi se pare la fel de bun...Ziceti ca e mai batran?!! Pai lucrul asta se intampla tuturor...Doar nu credeati ca timpul va sta pe loc pentru Jim Carrey...Oricum mie mi s-a parut frumos si il recomand oricui ii plac filmele de familie...
patron_rares pe 23 Decembrie 2011 18:02
Comedie pura:)
Sa nu razi la un asemenea film,e imposibil,inseamna ca nu esti om aproape sau ai o problema grava,tare filmul,Jim Carrey senzational,la asta se pricepe cel mai bine omu:)
psihologu pe 18 Decembrie 2011 14:59
Pentru: cei care isi pot imagina lejer ca maine e Craciunul
Vremurile de aur ale lui Jim Carrey au apus. Cele mai recente bine vandute filme cu el au fost, intamplator sau nu, doua animatii: A Christmas Carol (2009) si Dr. Seuss’ Horton Hears a Who! (2008). In schimb proaspatul Yes Man, o poveste comica aproape sablon pentru Jim Carrey, s-a tarat la box office. E adevarat ca omul a imbatranit. Cei din primele 10 randuri ii pot numara linistiti ridurile. Dar stiti ceva, toti imbatranim, asa ca ce-ar trebui sa faca omul? Sa se ascunda, sa fuga? Sa-si umple fata cu botox? Nu multumesc, Steve Martin mi-e suficient. Oricum Jim n-ar face-o in veci pentru ca expresivitatea lui faciala e nota sa distinctiva. Iar in rolul domnului Popper, Carrey reuseste performanta de a-si lasa partenerii de ecran sa iasa la rampa. Nu inseamna ca lipsesc micile lui giumbuslucuri si scalambaieli, dar actorul reuseste sa ramana comic modest (spre deosebire de roluri din… citeşte
Octaz pe 04 Decembrie 2011 19:53
Cat de mult mi'a lipsit Jim Carey ! In sfarasit revine pe marile ecrane cu un film asemenator celor care l'au consacrat, pentru ca am cam epuizat toate filmele cu el in prim plan. Bineinteles, cu cativa ani mai in varsta, parca nu mai are sezualitatea de alta data, dar Jim Carey ramane Jim Carey, iar rafinamentul si umorul i'au ramas aceleasi indiferent de ce zic altii. Astfel, cea mai noua productie a lui vine alaturi de niste dragute animale, sau mai bine zis, pasari: niste pinguini extrem de simpatici. In ciuda subtirii experiente pe care o am sau in ciuda varstei, nici nu stiu cum sa o spun mai bine, stau si ma intreb: oare chiar sunt pinguini adevarati? Sau editati pe computer? In orice caz, au fost foarte simpatici, si chiar m'ar bate gandul sa imi iau si eu unul, asta daca as fi locuit in Antartica :)) Asteptam in continuare filme cu Jim Carey,ignorand evident gurile rele care nu… citeşte
Rau pe 29 Noiembrie 2011 19:50
E o comedie foarte frumoasa !!!
Nu sunt de acord cu parerea criticului.
jim Carrey ramane unul din actorii buni de comedie care nu fac apel la sex si chestii de genu.
E un film pt toata familia,si nu te plictiseste. e un film de nota 10 si merita vazut.
Bineinteles un mare rol il au cei 6 pinguini care sunt extraordinari...
DE VAZUT...

claudiu-daniel-lugoj pe 19 Noiembrie 2011 21:15
Superb acest film,ma tot gindeam sa-i sau noua sau zece stelute,dar nu pot sa nu-i dau zece pentru ca de mult nu am mai vazut un asa film bun.Ma bucur pentru Jim Carrey ca are un asemenea rol cred ca el avea nevoie de acest rol pentru cariera lui.Cred ca e unul din filmele cele mai bune in care a jucat Jim Carrey,o poveste pe atit de simpatica si amuzanta pe atit de sensibila in unele momente.Este un film splendid pe care il recomand tuturor mai ales in aceste zile friguroase de iarna.
amecda pe 03 Iulie 2011 15:51
mi se pare tare faptul ca se dau pareri despre CUM VA FI un film si nu DESPRE CUM A FOST ca urmare a vizonarii - vezi www.imdb.com. reguli de kko . probabil si publicaitatea de cuviinta. deci un film bunicel dar nu exceptional.
Utube pe 22 Ianuarie 2012 22:17
Este un film pentru copii, care vor fi entuziasmaţi de giumbuşlucurile pe care le fac frumoşii pinguini, dar poate fi urmărit şi de cei mari, cu rezervele de rigoare şi cu îngăduinţă pentru desfăşurarea acţiunii, care deşi se vrea a fi reală 100%, sunt multe momente în care mişcările şi expresiile micilor creaturi par foarte umane, ceea ce duce cu gândul la faptul că tehnica efectelor speciale a fost utilizată destul de mult.

Actorul principal reuşeşte, de această dată, cu greu să exprime ceea ce cu ani înainte realiza natural, fără eforturi, şi arată că, mai ales în scenele în care este filmat de aproape, anii au trecut nemilos şi peste el, diminuându-i farmecul personal pe care cinefilul şi-l imaginează că acesta îl are, doar văzându-i numele pe lista de distribuţie a filmului.

Subiectul filmului este unul clasic cu… citeşte

sarrpe pe 24 Octombrie 2011 00:13
scene de comedie foarte rare . . . mai mult un film de familie . . . daca te uiti pt a rade nu recomand
Delua pe 13 Iulie 2011 20:06
filmul este cliseic, dar merita vazut pentru interpretarea lui jim carrey, dar si pentru situatiile clasice-comice in care intra
zoloft pe 29 Iunie 2011 18:16
Bunicel..l-am si notat
un film de vazut intr-o dupa amiaza ploioasa...
un pic de ras, un pic de buna dispozitie, un pic de nostalgie totul datorat lui Jim Carry..

Blog News pe 22 Iunie 2011 22:59
Cronică: Pinguinii domnului Popper
Noile giumbuşlucuri ale lui Jim Carrey se lansează pe marile ecrane de vineri, iar cei mai bucuroşi s-ar putea să fie cei mici. Dacă nu ştiai cum să-ţi petreci cu ei două ore în weekend, acest film semnat de Mark Waters ar fi o variantă, dar nu te aştepta să să te distrezi la fel [...] citeşte
coraina pe 11 August 2011 13:45
Jim joaca foarte bine, dar subiectul filmului mi se pare cam stupid, sfarsitul e dragut intr-adevar dar ma enerveaza copii aia care vin la tatal lor doar pentru pinguini si fac figuri ca trebuie sa-i duca la zoo sau inapoi in Antartica pentru ca ii distrug apartamentul si este prea cald pt ei...doh.
alexzp pe 27 Iulie 2011 17:35
In ansamblu este o comedie de familie, in care lucrurile se complica petru ca apoi sa se descurce si tot asa. Ideea in sine mi se pare intr-adevar originala, iar personajul lui Jim Carrey e destul de tare.
DegX pe 22 Iulie 2011 21:29
Un film cu Jim Carrey hah...numai cand aud numele lui intr-un film stiu direct ca va fi o comedie de succes si chiar asa a si fost.Tipul asta imi readuce zambetul pe buze cand il vad, per total a fost un film bun cu multe momente amuzante.
Domolul pe 03 Iulie 2011 18:42
Mincinosul mincinoşilor
Ma uitam prin toate filmele gen Jim Carrey sa vad cu care sa-l compar adica sa va spun ca e mai bun ca... si mai slab decat.... Si am vazut ca mai toate filmele reusite in care a jucat ( excluzandu-le pe cele proaste ) au avut cate " ceva " acel " ceva " care l-a scos din anonimat si te-a facut sa te uiti in continuare.Pe scurt seamana foarte mult cu Mincinosul mincinoşilor , dar ii lipseste ceva-ul . Care a fost inlocuit cu niste pinguini . Da , ma rog, cam plictisitor.
danRapid pe 11 Iunie 2011 21:49
e bun ptr copii de 15-17ani..se vede ca JC a imbatranit si nu mai e ce a fost odata,,valabil la toate starurile care au imbatranit in afara de ANTHONY HOPKINS
Catanic pe 16 iunie 2011 23:19
bine atunci tu nu te uita... daca nu ai 15-17 ani. Lasa-ne pe noi sa ne bucuram de film si sa nu stam sa facem comparatii fara rost intre filme.
Sanyi1997 pe 09 Iunie 2011 09:36
Jim Carrey
Ce sa mai spun nu am asteptat asa o comedie ...e am vazut doar trilerul dar creed ca in realitate e foarte amuzant oare jim e chiar asa de amuzant si in realitate??
nox13 pe 03 Octombrie 2011 21:11
l-am prea asteptat si am avut, probabil, pretentii prea mari de la el.
din pacate... n-am prea ras.
sper ca urmatoarele filme cu jim sa fie mai bune :)

Kubety34 pe 12 Iunie 2011 20:56
O Comedie adevarat! Pinguini super funny,dabea astept sa il vad.
vicu89 pe 16 Aprilie 2011 00:22
jimmi si pinguini,va fi tare sper, nu prea da gres filmele lui e cel mai tare
mrk88 pe 21 mai 2011 10:35
"filmele lui e cel mai tare"... cu cine ai facut gramatica, cu femeia de serviciu? asta e site serios, nu pentru orice manelar analfabet!
mariu85 pe 24 iunie 2011 09:33
a vrut sa scrie nu prea dau gres filmele lui,actorul e cel mai tare.nu era pusa virgula,
Go 1 2