Păreri Lord of War

(2005)

Traficantul de arme

CazaGio pe 10 August 2012 12:12
Alaturi de Con Air, cel mai bun film al lui Nicholas Cage.
GeorgeGeo2011 pe 08 Mai 2012 15:56
Acesta e cel mai bun film al lui cage de atunci a facut numai porcarii
cosmin_kedii pe 18 Martie 2012 08:16
Film foarte bun şi este excelent realizat de Nicholas Cage.
puffulette pe 13 Ianuarie 2012 12:07
Un film foarte interesant cu o idee captivanta... VIATA UNUI TRAFICANT DE ARME....Mi-a placut colaborarea celor doi; Jared Leto si Nicolas Cage, chiar daca nu prea mi-i imaginam jucand impreuna.. M-au impresionat.. Un film captivant plin de suspans, mi-a placut, la mai multe!
george10000 pe 12 Noiembrie 2009 01:55
da e foarte bun .............................................................................................
Luka pe 24 Februarie 2009 10:35
Filmul ne arata perspectiva traficantului de arme si impresioneaza sau nelinisteste prin lipsa remuscarilor si a moralei lui Yuri.Se pare ca singurul mod prin care oameni ca el si guvernele ce-l sprijina pot fi scoase din peisaj e:never go to war!Sau daca o facem sa ne rezolvam conflictele la un sah sau o tabla...Pote cel mult cu bate desii tare mi-e frica ca vor exista oameni ca yuri ce vor face bani buni din traficul de bate...
qqq pe 23 Martie 2006 14:33
Stimate idio**le www,nu era un traficant rus,ci ucrainean.Era musai sa scrii aceeasi parere de 3 ori,numai ca sa ai mai multe posturi?
tripsa pe 23 Martie 2006 10:45
filmul m-a surprins a fost bun si ideea originala din viata cotidiana.cage joaca bine ca si in celalate filme de asfel.4 stele e betonn.si daca mergeti la film nu stati prea aproape sa nu sara sangele pe voiiiiiiiii
michael_mike pe 16 Martie 2006 01:42
Doamne cat de bestial...trebuie vazut filmu` asta...GENIAL!!!
www. pe 08 Martie 2006 09:46
film biografic in care se prezinta afacerea cu arme a legendarului traficant rus yuri orlov Vitaly a murit ca un om normal(un drogat prost) ca si un cloeg q de pe forum
RomaniaMare pe 3 aprilie 2010 03:27
este gresit ceea ce scrii.filmul este insirat din viata(reala) a lui Alexandr Bu,traficant rus de arme ,care inprezent se afla in inchisoare in Thailanda,asteptind sa fie extradat spre unul dintre cele 3 state care il vor in inchisoare:SUA,Belgia si Rusia.
www pe 02 Martie 2006 10:25
mortal filmul l-am vazut inainte de craciun si a fost foarte tare
www pe 02 Februarie 2006 10:12
se apropie de (5)cinci slele, o bestie de film foarte tare frate l-am vazut de nult si m-a impresionat mult o singura intrebare "cum i-i inarmam pe ceilalti 11?"
Mircea pe 09 Ianuarie 2006 04:26
5 stele..
un film bun cum nu am mai vazut recent

Gil pe 16 Septembrie 2005 22:00
Trailerul e bestial. Cam pe cand si pe la noi?
pisicuta1 pe 30 Iunie 2012 19:58
un film f bun exceptional iar Nicholas Cage. joaca perfect!.merita vazut!
Iamsaved pe 22 August 2010 00:50
Bun.
Acesta este un film bun,nu extraordinar dar bun.Mi-a placut abordarea subiectului,adica mie mi se pare ca l-au abordat intr-un mod inteligent dar in acelasi timp pe intelesul tuturor iar Jared Leto si Nicolas Cage ar face 2 frati bunicei:D
justdragos_90 pe 06 August 2010 15:08
un film foarte bun,,,,intradevar captivant..........................
pilif pe 15 Februarie 2006 18:31
E mult prea smecher filmul.merita vazut desi tine 2 ore si apropo alc Viaty nu a murit ca un prost a fost un lucru curajos si nobil ce a facut.
Dragosh02 pe 9 iulie 2009 01:25
A fost un lucru stupid si inutil. Pacat ca nu ai inteles si de ce a fost asa. Ideea filmului e de a schimba un pic,telespectatorului,ideea aia frenetica si stupida,ca ar fii nobil cumva sa te arunci in mijlocul rechinilor,sa te sinucizi,sa iti pierzi propria viata,pentru un principiu, ca in final acel principiu sa nu schimbe nimica. Defapt el a murit ca un prost / inocent,nerealizand,ca orice ar fi fost pamantesc pentru puterile lui,nu ar fi reusit sa salveze nici macar o viata. Si inca ceva,un film bun,merita vazut,indiferent de cat tine.Asa ca faptul ca dureaza mult(2-3-4 ore),nu e in detrimentul unui film cu absolut nimica.
alc pe 16 Ianuarie 2006 19:38
Da, si mie mi-a placut ultima replica, au fost totusi unele momente de plictiseala totala pe la jumatatea filmului. Mi-a placut tot la sfarsit faza in care cage ii explica lui ethan hawke ce se va intampla in cateva momente.
alc pe 16 septembrie 2005 22:00
Fazele astea mi-au placut si mie dar totusi e un film de 2 ore si intervine plictiseala. Ma enerveaza fratele lui care lua tot timpul droguri, iar cand se trezeste si el moare ca prostul, apoi cand se imbata nicholas cage si arata cum se plimba prin oras...f plictisitor si stupid. Oricum filmul merita vazut doar pt fazele pe care le-ai spus si tu.
alc pe 16 septembrie 2005 22:00
Am sa incerc sa fiu mai putin exigent de acum. E un film care merita vazut si il recomand tuturor care stiu ca se pot uita la un film de 2 ore fara sa se plctiseasca.
Go 1 2