Păreri Jab Tak Hai Jaan

(2012)

Atât timp cât voi trăi

SYNDJ pe 16 Iunie 2013 16:21
Până când am să mor
Jab Tak Hai Jaan sau mai pe româneste "Până când am să mor" este un film care mi-a întrecut toate aşteptarile. După ce am văzut 3 filme de actiune pură (Don, Don 2 şi Ra One) cu nenea Shah Rukh Khan (deja actorul meu preferat indian), am crezut că acest film o să mă dezamăgească dar n-a fost aşa nici pe departe. Americanii şi Hollowood-ul rămâne prost la asemenea film la capitolul "romance".

Recomand tuturor să-l vedeti. Nota 9 chiar dacă poate ar merita chiar 10 dar au fost căteva lucruri care nu mi s-au părut tocmai ok si de aceea mă "limitez" şi dau "numai" nota 9 :)

rizea.alex70 pe 02 Aprilie 2013 14:07
Jab Tak Hai Jaan este un film senzational...plin de dragoste,muzica buna si actiune(in special in partea a 2 a),recomand.Nota 10 din partea mea.
RoxanaBordei pe 24 Noiembrie 2012 10:07
Vreau sa vad filmul asta, dar nu stiu cand va aparea?l-a vazut cineva? daca da, spuneti-mi unde-l pot vedea, va rog!
RoxanaBordei pe 4 ianuarie 2013 22:58
ms frumos:)
RoxanaBordei pe 18 ianuarie 2013 22:13
Foarte tare, mi-a placut! SRK joaca formidabil ;x
FilmeIndiene pe 04 August 2013 17:54
Atat timp cat voi trai
Din 18 Octombrie 2013 in cinematografe - Afi Palace Cotroceni, Sun Plazza si The Light Cinema - Liberty Center!
vicky_sky pe 28 Septembrie 2013 07:02
L-am vazut si o sa merg si la cinema sa il revad . cred ca efectul o sa fie si mai grozav pe ecran mare . inca o mare realizare a lui SRK
ScorpyaCristina pe 06 Aprilie 2013 10:10
Dupa Ishaqzaade, cel mai bun film al anului 2012.
Minunate interpretari, mai ales SRK si Anushka care este sufletul filmului, iar de muzica si poemul recitat de SRK ce sa mai spun?

ShahRukh pe 30 Ianuarie 2013 00:39
Exceptional film am asteptat demul sa il vad prima data lam vazut fara subtitrare sincer nu am avut nevoie de srt ca sa imi dau seama si sa inteleg esenta filmului actingul actorilor este excelent SRK dovesteste iar ca nu degeaba este "King of Bollywood" mi-a placut carisma si interpretarea Anushkai, Katrina Kaif deasemenea a jucat excelent. O drama exceptionala un film extrem de frumos merita vazut si revazut oricand. R.I.P pentru marele Yash Chopra.
gabitzu18 pe 06 Ianuarie 2013 05:33
Am ramas coplesit cum joaca Shahrukh khan.....uitativa cu incredere la acest film..nu ve-ti regreta nimic......Cu respect Gaby....ever SRK ;);)
danutzzaa87 pe 20 Ianuarie 2013 19:56
Frumos :)......................................................
bebitzaa pe 21 ianuarie 2013 01:50
Un film ce m-a rascolit si ce m-a facut sa ma gandesc ca nu intotdeauna trebuie sa te ti de promisiuni in fata Domnului..... exceptional.!!!bravo
cipi_s pe 22 martie 2013 16:48
De orice promisiune trebuie sa te tii. Si cine te pune sa le faci? Domnul? Oricum, nu asta e ideea filmului. De altfel, un film foarte bun. Trei ore in care nu te plictisesti.
m00n pe 15 Ianuarie 2013 00:21
Un film ce merita vazut...Katrina kaif nu dezamageste niciodata...dar si SRK si Anuska joaca impecabil...totusi trebuie sa recunosc ca am vizionat acest film doar finca joaca Kat in el...altfel nu ar mai fi acelasi! Pentru mine cel putin!
CatalinMT pe 24 Octombrie 2013 01:34
Ma gandesc cum %*$^ filme ca astea doua > Ucigaș cu suflet pur aka The Man of Thai Chi cu expiratul Keanu Reeves si mizeria bollywood Jaab Tak Hai Jaan ruleaza pe ecrane ?! Ori baietii astia de la firmele astea private care aduc filme in cinema sunt idioti ori sunt cretini! Am feelingul ala ca atunci cand eram mic si ma duceam la cinemaul de cartier vedeam numai productii de cacat,filme cu karate si filme indiene de era sala plina de tigani ca pe vremea comunistilor numai asta rula in cinematografe! Chiar alte productii de anul asta extrem de bune nu si-au putut face loc in cinematografele de la noi??
anamaria77 pe 1 ianuarie 2014 23:01
ai niste probleme tu.....cred ca trebuie sa emigrezi.
marin_vasile1 pe 6 iunie 2017 11:21
mari probleme e comunist cred
GALACTICUS pe 26 Septembrie 2014 21:50
Surprins
Filmul este pur şi simplu copleşitor.Îl recomand cu căldură tuturor.Rar m-am uitat la filme indiene...acum mi-am schimbat părerea total.Mare rafinament mai au indienii....
anamaria77 pe 01 Ianuarie 2014 22:58
Nu am vazut filme indiene pana acum. Dar cu acesta mi s-a pus capac definitiv. Vor aparea inca 2 filme la cinema de speficic indian, voi fi in sala de cinema. Au sensibilitate indienii astia. Cand s-a terminat filmul ( si dureaza vreo 3 ore aproape) gandeam "s-a terminat?!??!?! mai vreau sa mai tina, sa continue......." poate ca este o poveste fenomenala, geniala, fantastica, Merita vazut! fetele sunt foarte frumoase :)
raduioana pe 03 Octombrie 2013 22:21
Mirific!
Ideea filmului este extraordinara iar Shahrukh Khan este incredibil!! Joaca impecabil, ca de fiecare data, isi intra bine in rol, isi pune sufletul “pe tava” pentru noi.. cat despre final..surprinzator…clar nu trebuie ratat filmul!
marin_vasile1 pe 06 Iunie 2017 11:20
the best movie
recomand acest film super 3 actori exceptionali Anushka Sharma, Katrina Kaif, Shah Rukh Khan
AndreBlack pe 27 Ianuarie 2016 19:12
Jab Tak Hai Jaan
Un film foarte frumos si emotionant . Un film romantic in adevaratul sens al cuvantului . Merita vazut , il recomand !
angel69 pe 09 Iunie 2015 16:34
incerc sa-l vad..cand am timp
inca nu l-am vazut din lipsa de timp....va recomand insa 3 IDIOTI (tot indian) pe care l-am vazut si m-a fascinat
Deutschland pe 14 Iunie 2014 07:37
!
Un film deosebit de frumos ..Toate filmele realizate de Yash Chopra imi plac!
cosmin_kedii pe 26 Ianuarie 2014 19:16
un adevărat cadou pentru iubitori de filme indiene
Razvan600 pe 31 Decembrie 2013 17:50
Un film indian foarte bun regizat de regretatul Yash Chopra, un film cu actori talentati, melodii frumoase si o poveste foarte captivanta.
dorina_sara pe 27 Noiembrie 2013 23:57
Actori foarte buni, melodiile sunt superbe, povestea e deosebita...a meritat cele 3 ore la cinema. Merita vazut!
marilena_popa pe 23 Noiembrie 2013 22:37
MARY
SRK+YASH CHOPRA,o intalnire de zile mari,scenariu,regizie,imagine...totul este perfect .Muzica absolut perfecta.Kat mi s-a parut cam speriata,Anuskha a fost super iar Shahrukh fenomenal,genial,perfect ca intotodeauna. Dupa Veer-Zara,acesta este cel mai bun film al lui Yash Chopra.Poemul interpretat de Shahrukh este superb,are o voce minunata.SRK un actor de nota 1000
jbur23 pe 13 Noiembrie 2013 16:10
Ce pot sa spun nu am cuvinte o super poveste de dragoste ......melodile sunt super bestiale
Cote2Dieu pe 01 Noiembrie 2013 18:29
Absolut impresionant ! Nu credeam ca un film reuseste sa ma captiveze pentru 3 ore.
JokerQueen pe 26 Octombrie 2013 00:10
Merita vazut! E un film exceptional! Nu e genul de film romantic american. Nu pentru filmul acesta ne-am dus la cinema, dar s-au schimbat orele de difuzare si am decis sa ramanem, daca tot ne-am dus. Nu-mi pare rau ca am ramas sa vad filmul. M-a impresionat. Recomand.
oprea_roberto pe 22 Octombrie 2013 20:17
exceptional film de dragoste si viata, nu credeam sa fie asa tare ,nota10 +
spiritul pe 13 Octombrie 2013 20:03
Genul de filme imi plac mult. :) Abia astept sa-l vad si daca merita il vad din nou :))