Păreri If Only

(2004)

Taxiul destinului

lidcos pe 03 Noiembrie 2014 01:30
merita vazut chiar daca e trist. mi-au placut si actorii si muzica, as fi preferat un alt final dar.....e ca-n viata, unele lucruri nu se mai pot schimba oricat am incerca.
emy_sinaia pe 16 Octombrie 2014 01:14
Doar daca...
Pentru cei care pot fi si romantici nu badarani si apreciaza un astfel de film la adevarata valuare vor fi impresionati pana la lacrimi de incercarea lui Ian de a schimba in zadar cursul evenimentelor care au ajuns sa-l desparta de iubita lui Sam. Melodia de final Take My Heart Back este dementiala in interpretarea Jennifer Love Hewitt.
Jonns pe 27 Mai 2014 12:48
capodopera
Un film exceptional! Trebuie sa il vedeti! Nota maxima pentru tot!
rbk22 pe 26 Ianuarie 2014 20:50
Un film impresionant! Ideea filmului este foarte buna!!
ing3ras pe 11 Septembrie 2013 14:51
Foarte frumos pacat ca este trist.Cine cunoste sentimentul de dragoste va aprecia mult mai bine filmul.Il recomand cu cladura!
FunnyX pe 06 August 2013 01:46
De vazut!
Este un film de dragoste, o poveste foarte frumoasa despre sacrificiu pentru persoana iubita. Oare citi dintre noi sintem capabili de asa ceva? M-a impresionat teribil finalul.
Recomand filmul!

ileanaIANCU pe 25 Iulie 2013 23:20
un film foarte bun,dar si foarte trist finalul.oare cati dintre noi ar face asta pt persoana iubita?
AnLucian pe 12 Iulie 2013 20:39
O producţie frumoasă, chiar dacă începutul nu te prinde. Punctul culminant şi finalul desăvârşesc filmul şi îl fac, din punctul meu de vedere, una din cele mai bune drame văzute de mine până acum. Îi acord un 10, chiar dacă nu e o capodoperă şi îl recomand cu încredere.
MariaVilla pe 05 Iulie 2013 11:37
MERITA VAZUT !
Este un film care chiar isi merita toti banii si tot timpul acordat ! Nu ai cum sa te plictisesti . Povestea si intamplarea propriu-zisa sunt foarte captivante si bine regizate .
Este un film la care am plans . Bravo !
xoxo

Onucaa pe 28 Iunie 2013 00:51
superb !!!!!!!!!!
nush daca exista cuvinte sa descriu acest film,nu stu daca are rost sa desscriu,tot ce pot spune e ca orice om are o lectie de invatat din filmul asttta si nu cred ca exista persoana sa vada filmul asta si sa nu-i placa!!!
daliadalis pe 07 Aprilie 2013 13:46
doar atat spun .......adorabil si cu siguranta merita vazut si revazut
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 03:08
un film pe care l-am vazut de nu stiu cate ori si pe care l-as mai vedea . e cu adevarat emotionant. e primul de pe lista mea de comedii romantice de recomandari :D
Gennaio pe 28 Martie 2013 01:33
8/10
Hmmm, mi se pare un film cum rar mai gasesti, un film romantic aproape tragedie. Unul din cele mai oribile lucruri care ti se pot intampla in viata, este, sa-ti vezi jumatatea pierind, si sa nu poti face nimic ptr a o salva.
Filmul ne reprezinta pe toti cei care avem o persoana pe care o iubim, mai presus de tot, cred ca orice om si-ar face fel si fel de scenarii ptr a impiedica acel lucru.
Din film am extras 2 mari idei, pe langa altele mai mici, prima am evidentiat-o sus, iar a 2a... Oare valorificam in de ajuns persoana care sta langa noi? Persoana pe care am ales-o sa ne fie alaturi? Sa o respectam, sa o iubim, sa o rasfatam etc? Am valorifica-o mai mult dupa ce-am pierde-o? Asta e ceea ce m-a pus pe ganduri, noi, oamenii... nu intelegem ceea ce avem langa noi, pana nu pierdem acel lucru, uneori e prea tarziu cand ne dam seama, alteori nu.
Inchei prin a-l… citeşte

cosmin_kedii pe 23 Februarie 2013 15:45
Film frumos care te face sa realizezi cat de mult în dragoste, este important să te bucure de fiecare moment
Wanted007 pe 06 Ianuarie 2013 15:07
L-am vazut si eu si pot spune ca este un film deosebit..nu pot spune ca e chiar printre cele mai bune..dar nu pierzi daca-l vezi
Cristinik142000 pe 26 Decembrie 2012 18:43
Iubire si drama
Un film care nu trebuie ratat. Un film care ne aduce in prim plan un cuplu aparent normal, dar care va fi incercat de destin intr-un mod dureros si ne pune in lumina sacrificiul pe care un om indragostit este capabil pentru persoana iubita....
deadlord pe 17 Noiembrie 2012 20:54
Un film incredibil. Unul din cele mai bune filme de dragoste pe care le-am vazut.
Dhara pe 03 Septembrie 2012 01:16
Ce cred eu?
E chiar un film superb, pentru toti oamenii cu inima! :) Sa iubesti atat de mult,incat sa renunti la tot pentru inca o zi cu persoana iubita.Este un lucru foarte frumos, sa nu mai spun de scenele comice, si naturale din film!Mesajul este unul singur: Pur si simplu iubeste!
xerses pe 03 August 2012 23:22
Mi-a placut; intr-adevar, o astfel de poveste este destul de emotionanta.
nikii pe 26 Iulie 2012 17:22
Mi-a placut foarte mult, dar am vazut prea multe filme de dragoste ca sa il consider cel mai bun. Oricum, actorii sunt foarte potriviti si povestea e draguta, dar interpretabila parca..
puppyface pe 13 Aprilie 2012 17:15
O poveste emotionanta, care te emotioneaza pana la lacrimi - pe mine cel putin. Filmul ideal de vazut intr-o zi mohorata de toamna.
annemarry07 pe 03 Martie 2012 22:35
daca sunteti insensibili nu stiu de ce va mai uitati la genul acesta de film :) probabil doar ca sa criticati aiurea si sa dati o nota numai asa ca sa fie data :) genial film :X
DaveP pe 28 Februarie 2012 22:52
sunteti un site la fel de neprofesionist ca majoritatea !! fac eforturi mari sa ma abtrin sa nu vb urat !! _)_ nesimtitilor !!
Madyss pe 17 Ianuarie 2012 22:51
O poveste de dragoste foarte frumoasa,dar cu un final tragic,dupa parerea mea. Il recomand tuturor,in special celor care iubesc:)
S1erra pe 14 Decembrie 2011 00:45
Este unul dintre filmele mele favorite, l-as revedea cu drag oricand...
kakapo pe 15 Noiembrie 2011 20:13
...apreciaza ce ai...iubeste pur si simplu...ai putea suporta gandul ca iubirea vietii tale va pleca maine si n-o s-o mai vezi niciodata?...traieste-ti fiecare zi iubind ca si cum ar fi ultima ta zi...un film cu un final sfasietor, trist...dar pe care e bine sa nu-l scapi...diferit putin de The Notebook, dar cu un mesaj la fel de puternic...
alex_il_fenomeno pe 21 Octombrie 2011 19:02
pentru mine , filmul acesta ramane o capodopera a genului drama , cu un subiect cat de trist , ce se incadreaza perfect cu actorii ( Jennifer Love Hewitt, Paul Nicholls si Tom Wilkinson ) , iar scenariul , precum si regia , sunt nemuritoare ! nu ai cum sa nu iubesti un asemenea film , ce arata aceeasi traita in cu totul alte circumstante , iar finalul este de asemenea de milioane ! primul film din categoria dramelor care a reusit sa ma impresioneze pana la lacrimi , dupa mult timp ! merita vazut si revazut la infinit , pentru ca mereu va avea acelasi efect nemaipomenit !
Octaz pe 03 Septembrie 2011 15:35
Sunt foarte curios cat de mult ma voi resimti in urma acestui film, o drama romantica in adevaratul sens al cuvantului care iti rupe sufletul in doua, si nu o singura data.Inca sunt uimit dupa memorabilul "A walk to Remember" care mi'a ajuns la suflet , ca mai exista astfel de filme care ma coplesesc si care ma fac, culmea, sa varsa cate o lacrima :| .Ma bucur ca am descoperit acest gen de film specific mai ales fetelor si ca imi place .Primeste insa de la mine nota 9 ( desi initial am vrut sa ii dau 8 pentru finalul absolut suspect de crima pe care l'a avut ) urmand ca dupa cateva zile sa ma decid daca ii dau 10 sau nu. Iata ca in urma acestui film mai pun o actrita pe lista celor preferate si deja ma gandesc la urmatorul film de acest gen.
AimeeLov pe 21 Iulie 2011 15:29
Capodopera
Incontestabil unul dintre cele mai bune filme de acest gen.Transmite enorm. Din comentariile de mai sus imi dau seama :gusturile nu se discuta. Mi se pare totusi , aproape imposibil sa nu iti placa sa nu te intristeze putin.Nu ideea in sine cat ceeea ce transmite ea. Sfarsitul este sfasietor e impozibil sa nu iti zmulga o lacrima.
dreaming.dreams pe 13 Iulie 2011 11:02
extraordinar filmul! e un film care chiar merita vazut, o poveste impresionanta ..mie mi-a starnit cateva lacrimi:D
Msilvia pe 12 Iulie 2011 01:03
if only
frumos film....si emotionant......

"moartea nu pune capat iubirii"!

Sorin87 pe 02 Iulie 2011 11:46
If Only
Un film frumos, romantic si care mi-a placut mult. Totusi daca nu ar fi avut finalul asta poate il uitam repede, insa asa il voi tine minte toata viata. Jennifer Love Hewitt si Paul Nicholls se potrivesc de minune si fac doua roluri bune.
Teh pe 29 Iunie 2011 01:20
Pentru a fi sinceră, filmul nu m-a atras cu nimic - la prima vedere - ci l-am vizionat din dorinţa de a viziona ceva şi pur şi simplu acesta mi-a căzut prima dată în "mâini", dacă mă pot exprima astfel.

Oricum ar fi, mă aşteptam la ceva destul de drăguţ, dar - bineînţeles, nimic extraordinar. Ceea ce s-a şi dovedit a fi.

Filmul nu este deloc dezastruos, este chiar simpatic. În ceea ce mă priveşte, nu mă dau prea tare în vânt după conţinutul lui. Deşi îmi place destul de mult Jennifer Love Hewitt, nu aş putea spune că mă omor la fel de mult după Paul Nicholls şi nici că mi-a plăcut prea mult cum a jucat în filmul acesta, of any kind. Even though I loved the British Accent. I usually love it, mind me. În orice caz, nu aş putea, deci, zice că actorii au fost de un calibru extraordinar, că producţia m-a dat peste cap şi că… citeşte

heheee pe 15 Iunie 2011 21:11
:X:X
pur si simplu superb , il recomand tuturor. esti un film foarte romantic si care sigur te invata sa pretuiesti personana de langa tine :D
icsulet pe 13 Iunie 2011 23:19
foarte frumos! este genul de film la care stai cu sufletul la gura si traiesti intens fiecare clipa alaturi de actori in timpul derularii filmului! ;x
dyamarya pe 26 Mai 2011 18:32
Este un film foarte bun care merita vazut. Mi sa parut fascinanta povestea de dragoste dintre cei doi tineri. Este un film pe care il recomand tuturor celor care nu l-au vazut!
Criystina86 pe 23 Aprilie 2011 13:15
PERFECT
E UN FILM PERFECT!!! O capodopera. Actorii, scenariul, tot
catasmile17 pe 13 Martie 2011 22:07
nemaipomenit filmul ;)
mi-a placut foarte mult !!!!

yellowtime2009 pe 13 Martie 2011 00:57
if only
un film frumos dar trist.iti arata cum sa apreciezi mai mult ce ai atunci cand ai nu cand ai pierdut deja.
Drew pe 06 Martie 2011 21:01
L-am vazut mai demult.. Il recomand celor care vor sa planga. Am plans mult la acest film. ;))
denisuk pe 22 Ianuarie 2011 14:13
filmul asta nu are egal :X
imi aduc aminte cand l-am vazut prima oara ce am plans :(

Danytheangel pe 16 Ianuarie 2011 01:13
Emotionanta povestea...din trailer unii sunt pro altii contra o sal iau...oricum
AnnaMaria19 pe 08 Ianuarie 2011 20:07
mi-a plcut,ma asteptam sa fie unpic mai altfel,dar merge
sallyuk pe 08 Ianuarie 2011 19:15
foarte frumos filmul ....l-am gasit foarte greu dar a meritat...
Federer pe 06 Ianuarie 2011 01:23
Am vazut ca la genul filmului este si"comedie":|..ma rog.Este un film de dragoste excelent
Banana02 pe 24 Decembrie 2010 02:19
10 de la mine .fara comentarii prea multe . FIlmul asta ma omorat cand l-am vazut .nu prea imi plac mie genul de filme ..dar acesta ma omorat .10 inca o data
Radu1711 pe 14 Decembrie 2010 00:14
radu1711
foarte bun filmul, facut in 2004 si cu atata creativitate si romantism, este a 2-a ora cand il vad si m-a surprins precum si prima data
justakid14 pe 07 Decembrie 2010 00:33
Bestial:X
Un film la care initial am ras apoi pe parcurs am trecut prin toate sentimentele posibile(chiar si invidie) .E foarte bun:) o idee originala:) e un film emotionant care te tine cu sufletul la gura...10 din partea mea:X
sik54 pe 06 Octombrie 2010 20:20
A fost chiar impresionant,merita vazut,iar actorii s-au potrivit foarte bine rolurilor.E un subiect care chiar da de gandit,cateodata mi se intampla si mie sa stiu ce se va intampla in secunda urmatoare...
Viaţa cu Winnie pe 01 Octombrie 2010 23:30
If only
Tocmai ce-am văzut filmul ăsta. Vi-l recomand pentru serile când sunteţi nostalgici. E atât de interesant cum intriga se combină cu misterul şi cu sentimentele. Pe ansamblu sunt scoase în evidenţă atât de bine calităţile unui cuplu, însă în amănunţit imperfecţiunea iese la suprafaţa. Care imperfecţiune oferă acel ceva peliculei. E un film frumos care [...] citeşte
Go 1 2 3