Păreri I Spit on Your Grave 2

(2013)

I Spit on Your Grave 2

cosmin742000 pe 08 Septembrie 2013 00:53
Dupa balaria de remake din 2010 , a aparut si ciulinul I spit on your grave 2 , sunt curios ce o sa mai faca cand o sa ramana fara scuipat
nikkolle pe 8 septembrie 2013 19:32
serios?
bainca pe 18 mai 2020 22:49
este un tampit moldovean bolnav mintal , stai pe banii lui maica-ta , ia-ti omule un servici si as sa vezi ca nu mai ai timp sa vezi filme degeaba , prost mintal de 39 de ani
Ciprian_2007_tl pe 10 Septembrie 2013 15:46
Excelent filmul ! La fel ca si I spit on your grave 1, a fost pe masura, razbunare crunta ! Merita vazut !
dandi pe 09 Septembrie 2013 18:37
bun filmul
ii dau un 8 doarece unele faze is prea de tot,oricum ce a rabdat biata femeie nici nu ma mir ca ce le-a facut
slayer_pro pe 19 Septembrie 2013 18:07
Nu sunt genul care sa imi placa filmele horror SF , cu zombii , fantome , etc, din contra ! Filmul asta imi inspira groaza pura , si nu aceea la care te sperii si nu poti dormi noaptea , groaza pe care ar putea s-o simta fiecare dintre noi ,mai ales in timpul asta , unde criminalii si violatorii sunt in floare. Dau nota 10+ pentru film , pentru toti actorii , iar cei ce spun ca filmul este prea de tot , ca filmul contine scene prea dezgustatoare sau scarboase , sa nu-l urmareasca. Filmul este mai bun ca prima parte fara discutii , iar prin asta nu aduc nicio critica primii parti. Celor ce au aceeasi parere cu mine , v-as recomanda cateva filme : Rest Stop , House of Wax (2005) , The Texas Chainsaw Massacre (2003) , The Cellar Door , chiar si Saw 1-7 care este mai mult psihologic. Nu cred ca sunt toate pe care le-am indragit , dar e tot ce imi aduc aminte !
claudiu-daniel-lugoj pe 28 octombrie 2013 21:02
Ai dreptate un film foarte bun.Si mie mi sa parut ca este mai buna ca prima parte.
Dragos.87 pe 31 martie 2017 22:01
Intr-un fel ai dreptate dar se vede ca nu ai un ochi antrenat.Erorile de logica din acest film sunt extrem de multe!Pacat ca nu ai sesizat asta.
madalinaXD pe 14 Decembrie 2013 19:37
Cand te gandesti ca sunt obsedati mintali si in realitate :| Adevarat filmu nu pot sa zic ca a fost frumos, dar actiunea e dupa fapta si rasplata.
j0hanna pe 18 Septembrie 2013 13:10
Neasteptat de bun
Un film ce intrece asteptarile , dupa parerea mea este mai bun decat primul, actiunea aici este mai inchegata si exista un fir epic bine structurat. Dupa parerea mea, Jemma isi joaca rolul vietii ei..nota 10 pentru ea si pentru credibilitatea pe care o transmite. Vizionand filmul te va durea durerea ei, si vei complota impreuna cu ea la Marea Razbunare. Vizionare placuta! Chiar merita!
kakapiciu pe 09 Septembrie 2013 21:34
Nu mam asteptat sa fie o asa buna continuare a primului I Spit On Your Grave chiar daca nu are legatura cu acesta.
alexcretu75 pe 07 Ianuarie 2014 16:14
Atata noroc sa ai, dupa ce e ingropata sa cada cutia cu ea in canal, e cam pra de tot. Imi place cum il omoara pe ala in club, nenorocitul :)))
misterx2002 pe 24 Noiembrie 2013 21:48
dupa fapta si rasplata
un film care merita vazut pentru amatorii genului.scenele au fost bine lucrate cu toate ca sant putin exagerate.oricum mult mai bun filmul decat prima parte.
glody pe 03 Noiembrie 2013 18:41
doar atat am de spus : razbunarea e foarte dulce
vizionati-l merita

AndreBlack pe 22 Septembrie 2013 14:36
I Spit On Your Grave 2
Chiar este mai bun decat primul film , are mai mult suspans iar crimele sunt mult mai sangeroase . Merita vazut filmul dar nu de catre oricine . Recomandat pentru pasionatii de filme thriller / horror .
xerses pe 11 Septembrie 2013 17:17
Un film parca mai bun decat primul; insa dureros de privit....prea dur.
improv3 pe 11 Septembrie 2013 10:00
Hmmm....
Un film bunicel, in care sunt prezentate scene de disperare si care ne transmite practic ca aparentele inseala."Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal", ei bine nu.i chiar asa insa nu uitati ca femeia l.a distrus pe om :))
O poveste bunicica, am adormit la jumatatea filmului si m.am uitat a doua zi dimineata, odata am oprit filmul ca sa vad daca sigur am pus " i spit on you grave 2", am crezut ca.i un film porno.

Lockdown89 pe 31 Ianuarie 2016 10:46
Pentru asa o trauma,asa o razbunare.
Desi tulburator un film bun care face din razbunare nu o urmare propriu zisa ci un mod de a trece mai departe peste o trauma traita care socheaza si lasa urmari ce greu pot fi sterse.Atat prima parte cat si ceea de a doua aduc in prim plan,2 fete simple,care isi vad de treaba lor,cu hobbyuri normale si care din pricina unor imprejurari nefaste ajung pe mana unor scursuri umane care le lasa la granita dintre viata si moarte,imprejurari care le transforma,din fiinte firave,delicate in cei mai de temut calai.
mihai_barbu pe 11 Noiembrie 2015 00:31
A fost ok chiar daca nu sunt fan dar totusi eu o doream tot pe tipa din prima parte :))
ferrari_fernando pe 26 Octombrie 2015 22:28
3 cuvinte : chin,suferinta,razbunare
Seamana la fel cu prima parte un film violent ,poate chiar mai violent decat primul
ardelean.andrei pe 02 August 2015 01:04
Exceptional din toate punctele de vedere!!!
Intr-adevar, acest film este unul foarte reusit, plin de suspans, actiune, situatii neprevazute, este incitant si te tine cu sufletul la gura pana la final, motiv pentru care i-am acordat nota maxima! Nu te plictisesti deloc! Un thriller-horror pe care il recomand tuturor amatorilor de filme bune!
valy_barbu pe 15 Februarie 2015 16:12
Foarte mult sadism .. Duce putin cu seria "Saw" . Captivant pe toata durata lui , nota 8 din partea mea !
viorel_zinovie pe 04 Mai 2014 12:24
este foarte reusit .......are tot ce-i trebuie unui film bun
AbsinT7 pe 06 Februarie 2014 16:57
nu ma asteptat sa se ridice la nivelul primului film... merita, daca suporti sa vezi violuri si crime, pana la urma e doar un film
Rippa pe 07 Martie 2014 17:59
insecticid pe 15 Septembrie 2013 12:06
Desi incepe anost pana la urma se transforma intr-un film , hai sa-i spunem horror. Nu e genul acela de film cu trupuri sfasiate si multa carne imprastiata ci de o razbunare aproape posibila in realitate.
Dana04 pe 20 Ianuarie 2014 09:42
O prostie la fel de mare ca si primul! O mare pierdere de timp!
lantr03 pe 23 Mai 2020 02:22
Fara cuvinte
De mult timp nu mi-a fost dat sa vad un asemenea esec. Un film de serie B, inacceptabil. Greu de privit atat pentru actiune cat si cinematografic...o mizerie absoluta. Regret, dar tot ce mi-a oferit acest film este repulsie, josnic...
crisalisa pe 30 Iunie 2019 21:34
Cele 2 filme , 2010 si 2013 nu au legatura. 2010 e prequel-ul de la 2015, Vengeance is mine. Al 2-lea e independent. Toata seria e minunata, ptr amatorii genului, desigur. Vad multe comm-uri "extrem de prost", "de 2 lei", mai fratilor, nu va place, uitati-va la comedii, desene animate, porn, etc. NU VA PLACE, NU VA UITATI. NU MAI DATI CU BATU' IN BALTA CAND NU STITI PE CE LUME SUNTETI, CA NU IL INTELEGETI!
tonymaestrul pe 24 Septembrie 2013 19:45
Un film parca mai bun ca primul dar mai putin dur...Sincer sa fiu horror eu inteleg sa te sperie insa acest film nu te sperie. Cel mult iti e greata sau vezi mult sange. Faza in care cade cutia la subsol e cam trasa de par dar una peste alta este un film bun...
radu3455 pe 14 Septembrie 2013 12:22
nu mi s-a parut mai bun ca primul.insa mult mai brutal,oricum merita vizionat pt amatorii geniului daca sunt care sa le placa o asa brutalitate nota 8
Dragos.87 pe 31 Martie 2017 21:57
Pentru un horror este destul de bine realizat;avem torturari, si sange insa sunt foarte prost gandite.M-am saturat sa enumar erorile de logica din film.Dupa ce este torturata si violata,este inchisa intr-un cufar sub pamant dar ca prin minune scapa...nu se stie cum caci nu arata!Pe urma scena cu biserica care are un subsol gen camera de tortura,tot asa...nu se stie de ce! Apoi spre final cand ii prinde organele genitale in menghina,barbatul torturat are puterea sa o stranga de gat desi este legat in tot timpul torturarii.Enervant peste masura acest film din cauza multor erori de logica si care se vede clar ca este produs doar sa se scoata bani.Incearca sa vezi alt film horror,nu se merita!
emy_sinaia pe 04 Decembrie 2014 01:29
Groaznic de prost
O a doua parte si mai proasta fata de prima, cu siguranta o pierdere de timp pentru mine.
PopaVasilica pe 31 Decembrie 2013 15:53
mi-a placut filmul foarte mult dar nu inteleg un lucru, cum oare au trecut granita cu ia in masina :)) ??
claudiu-daniel-lugoj pe 28 Octombrie 2013 21:00
Cred ca este unul din cele mai cinice filme pe care le-am vazut vriodata.Este un film psihopat,dar unul foarte bun.Merita sa vedeti acest film,asta bineinteles daca puteti rezista cinismului cu care a fost facut acest film.S-ar putea sa fie mai bun ca prima parte,dar cu siguranta este mai cinic decit prima parte.Un film foarte bun,nu regret ca l-am vazut.
alyn.alyn pe 10 Septembrie 2013 10:19
nu stiu daca doar nu am starea necesara ptr acest film, dar mi s-a parut extrem de scarbos si dezgustator!
cosmin_kedii pe 08 Septembrie 2013 17:08
un film bun pe care nu il recomand femeilor sau copiiilor pentru ca contine scene foarte violente
supy pe 8 septembrie 2013 19:41
Un film de 2 lei , regret timpul pierdut pt niste scene de violenta
glody pe 3 noiembrie 2013 18:44
supy si cam ma rog ce filme tari ai vazut tu daca asta e de 2 lei ?