Păreri Hummingbird

(2013)

Legea străzii

FeaR pe 28 Aprilie 2013 17:16
Nici nu a aparut si copii fara creier deja ii dau nota si voteaza ca l-au vazut :)))
inexistentus pe 10 iulie 2013 10:25
Un film moderat in violenta si mult mai apropiat de realitate fata de cele mai multe filme cu care ne-a obisnuit Jason. Se vede ca a inceput sa-si armonizeze rolul mai complex combinand actiunea cu drama, cine stie, poate invatand asta de la maestrul Stallone
CatalinPHD pe 30 Iunie 2013 16:36
Speecheless!
Cred că ne-am obișnuit să-l vedem pe acel Jason care bate tot ce prinde si tot filmul este într-o continuă mișcare. Eh, de data aceasta apare cu ceva nou, ca să nu ne plictisim...
Get0dac pe 10 Iulie 2013 16:37
Un gangster cu un crampei de suflet. O calugarita cu un strop de razvratire. Un film ,,altfel'' al lui Jason Statham, care trebuie urmarit cu rabdare. Vizionare placuta.
Andrei99Vlad pe 21 Iunie 2013 22:32
Îi dau nota 10. Dar nu pentru ca este un film de acțiune foarte bun. Este un thriller brutal dacă stai sa te gandesti la viata pe care o trăia Joey Jones( jason statham ). Mai mult drama decât actiune, este unul dintre putinele filme cu Statham fara impuscaturi(așa de mult)
anonymous.6229028630c4f pe 30 Iunie 2013 18:03
micsa9124 pe 10 Februarie 2013 09:39
dabea astept sa apara filmul ,sper sa fie bun ca si celelante filme ale lui
AnDuTzu pe 28 Aprilie 2013 16:47
Jason Statham o sa ajunga ca Steven Seagal. Film dupa film numai cu batai si capete sparte de o sa ajunga lansarea filmului direct pe dvd :))
crystyan18 pe 8 mai 2013 18:30
Jason e peste Segal cu 5 clase...se potriveste perfect in filmele de actiune si o face cu stil
roxaroxi pe 26 iulie 2013 16:42
Dimpotriva,Statham nu plictiseste audienta cu aceleasi scene de bataie. Plus ca aici,in Hummingbird,a aratat,in cazul in care nu se stia,ca poate interpreta un rol nu doar sa-l joace.
mosu332 pe 01 Iulie 2013 18:22
In sfarsit un film mai bun a lui Jason Statham, dupa ultimile porcarii in care ajucat acest film este o mare imbunatatire. Trebuie sa va asteptati si la ceva intriga, nu doar la acctiune, un film bun, il recomand.
liviu pe 10 Aprilie 2013 17:12
Ce ...
Ce pot sa spui despre acest film tipic Jason Statham dar cu niste lucruri noi , nu se poate numi un film banal mai ales ca-l stim pe actor ca un super bataus la costum sau bine pregatit , dar in acest film noi il vedem intr-un nou fel care nu l-am mai vazut il vedem un "om al strazii" care isi i-a bataie ,si care nu se indragosteste de cea mai frumoasa actrita a filmului , e un film de 5 stele merita vazut un thriler in forta cum este prezentat si in trailer. Este emotionant , de actiune si te tine cu sufletu-l la gura.
qawHaq pe 12 mai 2013 12:49
Chiar asa, ce dracu' ai putea sa spui despre ceva ce n-ai vazut?:) Si-i mai dai si nota... Ce-o fi in capul vostru? Scuza-ma daca esti cumva regizorul sau producatorul, atunci s-ar putea sa-l fi vazut la data la care ai scris comentariul:PPP
a.dinu69 pe 2 iunie 2013 13:47
cum pot vedea un fil am cont da nu pot vedea nu stiu unde sa dau sa il vad
Cruella. pe 10 Aprilie 2013 01:52
wow, un alt film care il situeaza pe Jason Statham ca fiind un actor bun in rolurile sale, care, tot in genul actiune/thriller s-au incadrat. Can`t wait :">
xerses pe 30 Iunie 2013 10:22
Pentru un debut regizoral, filmul este desul de bine realizat.
ceferistu1993 pe 21 Mai 2013 21:47
Cam slabut!
Tocmai ce m-am intors de la cinema!Tin sa precizez ca am urmarit toate filmele lui Jason dar mie acesta mi sa parut cel mai slab !Fiecare cu gusturile lui!M-am plictisit enorm in timpul filmului! dupa cum am vazut sfarsitul prezic ca o sa fie si o a2a parte!
Parker a fost mai bun!

gaMess44 pe 08 Iulie 2013 09:14
Actiune + drama ceva placut
Un film destul de bun si Foarte interesant
Cam trist filmul dar Se potriveste perfect cu povestea filmului
Recomand cu caldura Orce rol ar juca i sta foarte bine

Nota 8

l3mn pe 13 Mai 2013 22:56
Nu este un film prea bun . O drama combinata cu foarte putina actiune. Mi s-a parut extrem de plictisitor, mai ales daca te astepti sa vezi un film tipic Jason Statham. Sincer nu recomand ,mai ales sa il vedeti si la cinema !
djnoramusik pe 31 Mai 2013 10:59
Hummingbird
este cam aiurea programul la filmul asta decat de la ora 22??..sunt proşti cu capu
forever_young_ pe 14 Ianuarie 2021 21:35
BUN !
un film de actiune - drama mai altfel ca de obicei cu Jason Statham in rol negativ ...
Robertto pe 06 Iulie 2013 08:12
e ok filmul...
ziceti ce vreti dar eu as ardeo pe maicuta "cristina" 3 zile non-stop;d
nikkolle pe 30 Iunie 2013 15:48
O altfel de interpretare a lui Jason :) care m-a surprins. Un rol diferit si o claugarita ;)) pentru Jason........... parca e prea de tot ;)) . Per total e de 7 .
Manusa pe 16 Iulie 2013 22:58
Ma mir ca unora nu le-a placut filmul, mie mi-a placut, a fost unul bun. Povestea filmului este una interesanta, este povestea lui Joey, care totusi in trecut a gresit mult, ce, se afla pe parcursul actiunii. Dar el incearca sa fie mai bun si sa ii ajute pe cei din jur....
tonymaestrul pe 21 Mai 2013 19:56
Un film foarte foarte bun . Pacat ca a fost facut in Anglia si pacat ca are final trist .Trebuia trecut si in categoria de drama ...
user-6352a3057c990 pe 13 Decembrie 2023 23:21
Un adevărat film de acțiune, cu tot ce vrei .Îl recomand ,nu ,l pierdeți. Agata Buzek, a jucat minunat, cu m7lta pasiune , un rol ff dificil. Nota 10 .
user-5e3e92f1c0e2d pe 14 Ianuarie 2021 11:44
cosmin 742000 sa te duci in pizda mati de cretin retard !! daca nu poti facem noi programare poate sigur iese un fratior mai destept vita dreaq...daca Statham nu e bun cine naiba mai e mha cctule..jeg agarici patzar ?!?! marsh dreaq la joaca bulau mic..
ionion1992 pe 21 Mai 2018 14:09
Un film foarte bun ,lejer ,numai bun de relaxare ,cu actiune mai lenta dar care nu plictiseste ,nustii cand trece timpul.Mie mi.a placut foarte mult .
Il recomand ,nota mea 10

Bonaventura pe 16 Octombrie 2017 19:59
Mie mi-a placut, un film in care se regasesc destul de multe elemente ale vietii de zi cu zi, mafia care e in floare, calugaritele care sunt cu gandul la cele nesfinte si un personaj negativ, brutal, care incearca sa-si demonstreze ca poate sa realizeze si ceva bun...
cosmin742000 pe 08 Octombrie 2017 07:22
O mizerie de film de actiune american , deci nimicnou......
balta67verde pe 29 Octombrie 2016 17:24
Inca odata Jason Statham ne demonstreaza ca poate face si filme bune, nu doar din acele cu multe impuscaturi, explozii si urmariri cu masini. E un film bun.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:55
Hummingbird
valy_barbu pe 25 Octombrie 2015 03:12
La baza filmului se afla traumele lui din razboi,urmand dupa aceea o trecere de la om al strazii la mafiot si o incercare de poveste de dragoste care nu prea isi avea locul . Il concluzionez ca pe un film cat de cat decent , dar nu mai mult .
silviu1985 pe 12 Aprilie 2015 23:50
pt jason dau 10..dar pt film nota 1... l-am vazut sincer este cel mai prost film in care a jucat....
este doar parerea mea/////

mari56x pe 23 Februarie 2015 13:39
Foarte bun filmul, chiar daca vi se pare trist, Statham e adecvat pentru rol, un actor mai potrivit pentru rol poate ar fi fost Keanu Reeves care oricum are faima de actor trist. Dar actori mari nimic de zis.
Claudynho pe 21 Februarie 2015 20:22
Un film destul de bun, Jason Statham are din nou o prestatie foarte buna...Merita vazut !
diz3lgirl pe 17 Ianuarie 2015 20:58
mda
actiune/thriller poate 20% din film, in rest, pura drama. ma asteptam la altceva consideram ca drame pot vedea si la stirile de la ora 5. nu e un film rau, dar nu e facut pt cei ce vor film de actiune, si pt cei se iubesc dramele
chise_bogdan pe 30 Mai 2014 17:31
mai sincer eu m-am asteptat la altceva. Daca doriti sa vedeti un film tipic Jason nu recomand sa vizionati Hummingbird. ( adica nu e actiunea cu care ne-am obisnuit... e un film ok daca esti un pasionat al dramei...)
nadine_iuliana_bochizu pe 10 Aprilie 2014 02:58
super
nu ma asteptam... imi plac filmele lui Jason, dar pe acesta il ador!! o poveste foarte interesanta, o lectie de viata si un film de nota 10 :*
Rippa pe 07 Martie 2014 18:15
Un film destul de bun si interesant.
Cam trist filmul dar merge.
IL RECOMAND.
NOTA MEA 7

Geogeo112 pe 10 Ianuarie 2014 19:36
mda un film relativ bun si nimic mai mult....are scene destul de bune dar si FOARTE plictisitoare
Raddu pe 11 Septembrie 2013 20:45
6/10
Filme din ce in ce mai slabe facute de Jason Statham .
emy_sinaia pe 31 August 2013 11:39
Interesanta combinatie
Foarte interesanta combinatia prezenta in film dintre un fost dezertor din fortele speciale , acum un homeless si o calugarita, nu mai amintesc faptul ca ma asteptam la cu totul alta actiune si deznodamant de la un film cu Jason Statham. Face parte din filmele : daca nu-l vezi sa nu-ti para rau .
AndreBlack pe 22 August 2013 14:41
Hummingbird (Redemption)
Un film foarte bun . Aveam ceva dubii in privinta filmului inainte sa-l vad dar m-am inselat , este unul dintre cele mai bune filme ale lui Statham . Am ramas impresionant datorita suspansului si a scenariului . Inca o data Statham face o treaba excelenta . Un minus as da finalului dar doar atat . In concluzie filmul merita vazut , il recomand .
vladimir84 pe 19 August 2013 17:47
Jason Statham este inca de actualitata in filmele de actiune si va fi mult timp de acum inainte. Un film de actiune nu trebuie sa aibe numai scene de lupta pentru a fi captivant, iar Hummingbird demonstreaza acest lucru. Foarte bun!
SANDA45 pe 08 August 2013 11:16
E un film bunicel,interesant,cu un Statham diferit,merita vazut .
evaalbertina pe 01 August 2013 01:37
Foarte bun. Scenariul de nota 10. Extraordinara povestea celor doi eroi.
Nu e vreo capodopera, e un film de actiune bine realizat.

cotzofica pe 28 Iulie 2013 18:05
La mai multe drame din partea lui. Asta i-a reuşit. Mai puţină acţiune şi mai mult joc actoricesc. Recomand.
clickmzq pe 25 Iulie 2013 02:58
Momente bune , dar atat
Este un film ... documentar mai mult , despre oamenii care locuiesc pe strazi.
Final prost , nimic nu se leaga in actiune.
Nu prea reusit .

costeaandreea pe 21 Iulie 2013 16:57
Orice film cu Jason Statham este grozav si merita vazut :)
DragonMaster pe 16 Iulie 2013 10:39
Ceva nou
Mai in toate filmele din ultimii ani in care joaca Jason Statham actiunea pare sa fie una simpla ,dar acest film este unul diferit si placut de vizionat pana la capat ,iar poate pentru unii care sunt obisnuiti cu stilul lui Jason vor avea alta parere fata de acest film ,dar sper sa va placa.Ofer nota 6 acestui film pe care il recomand iubitorilor de actiune-drama.
dany_44 pe 06 Iulie 2013 13:24
O drama mai degraba a lui Jason Statham care ne obijnuise cu un alt gen de filme.....dar totusi reusita ....cu toate ca finalul a fost cam trist. Nota mea 7.
Razvan600 pe 02 Iulie 2013 21:08
Un film bunicel, pe alocuri cam plictisitor fata de ce ne-a aratat Jason Statham pana acum. Nota 7
mtraianc pe 30 Iunie 2013 19:39
ceva nou , nu este un film rau dar nici foarte foarte ,,merita vazut o data
Hummingbird – Dulce razbunare pret de o vara
[Titlu in limba romana: Legea strazii]
KoolRank: 6.5/10

Regie: Steven Knight
An: 2013

Actori: Jason Statham, Agata Buzek, Vicky McClure
Genul: actiune, thriller

Hummingbird vrea sa ne cucereasca pornind de la o poveste simpla, dar cu potential. Orice om merita o a doua sansa in viata. Cam pe aceeasi premiza cu a portofelului gasit pe strada si plin de bani, Steven Knight il arunca pe Jason Statham intr-o intriga subtire despre regasirea de sine. Marea problema survine la finalul filmului, cand toata ... citeşte