Păreri Hanna

(2011)

cosminlipsa pe 22 Februarie 2011 12:43
Excelent
Un film care merita vazut, foarte bine vazut de critici.
mihhnea pe 22 februarie 2011 18:31
Intradevar! ai dreptate.... deabia astept!
mtraianc pe 9 iunie 2011 18:58
inca nu l-ai vazut dar este super ,, iti spun un secret dar sa nu mai spui la nimeni NU ESTE SUPER ,
legolas05 pe 23 Februarie 2011 17:39
foarte frumos si interesant filmul,mi'a placut foarte mult,merita sa il vezi,iar Saoirse Ronan a jucat foarte bine
spanac2015 pe 26 octombrie 2011 09:20
simpatic filmul
Jenny_pisica pe 21 Aprilie 2011 00:32
nui rau !!!!!!!!! orcum au gast o actrita forte potrivita pentru rol !!!!!!!!!
traficante pe 4 iunie 2011 22:15
Esti analfabeta.
deedeekills pe 10 iunie 2011 10:19
analfabeti sunt cei care habar n-au a scrie si sa citeasca.din cate vad fatuca stie cuvintele limbii romane, dar nu prea le nimereste la tastatura.In cel mai rau caz, este deci, agramata:D
doryna.scumpa28 pe 26 Aprilie 2011 14:30
am vazut filmul pe calculator...mia placut mult,este foarte interesant
anonimus99 pe 30 mai 2011 19:37
am si eu o intrebare dak nu te superi....de unde ai descarcat filmul k premierea in Romania e pe 17 iunie???
pyalex pe 7 iunie 2011 12:46
si eu l-am vaz calitate dvd este acceptabil
yekto pe 07 Mai 2011 19:18
interesant
interesant film. ideea este buna dar dpdv al realizarii nu este chiar pe gustul meu. oricum merita vazut
quaSe pe 15 Mai 2011 13:45
e okay
Salutare tuturor!
Sunt nou pe aici si asta e si primul meu comentariu :)
In legatura cu filmul.. pot spune ca mi-a placut in mare. E un film bun ce isi desfasoara actiunea pe o idee clasica, prea clasica deja.. (si pentru unii mai critici, poate cadea chiar in banal si sa-i apuce cascatul la un moment dat:) ) dar intr-un cu totul alt context.. Tot filmul, in opinia mea e facut de actrita din rolul principal care a jucat aproape impecabil.. E plin de actiune dar si foarte multa comedie, chiar sunt 2-3 scene foarte comice
L-as recomanda doar in situatia in care nu ruleaza ceva mai interesant la cinema, caci din trailerul pt acest film, el poate parea de 5/5
Vizionare placuta tuturor :)

coco_mafya pe 7 iunie 2011 14:16
foarte mare dreptate,destul de putin frumos,cel putin actriata chear daca a macat rolul pe paine nu prea avea aspectul necesar,cred ca altfel arata filmul daca era cineva mai cunoscut in rolul principal,bafta celor care nu l-au vazut si plictisitiva incet:))
annaollie pe 12 iunie 2011 00:14
comedie???unde ai vazut tu asa ceva?in fine,filmul e bun,dar nu memorabil...
andrei.muntean pe 16 Mai 2011 14:33
mia placut mult filmul
merita vazut
nota 10 din partea mea

florin36ani pe 20 Mai 2011 21:01
actiune da, idee de film....lasa de dorit ! asta e parerea mea !
shadow_rider pe 22 Mai 2011 15:49
o sa il vad si eu ... mi se pare interesanta ideea...revin cu un comentariu dupa ce o sa il vad
userbusy pe 25 Mai 2011 00:54
Slab
Prea slab, pt timpul alocat...Pacat de distributie, insa...nu poti face tot timpul numai filme bune, mai dai si pe alaturi.
Deci, mai bine nu!

flutushor pe 02 Iunie 2011 01:03
Descrierea filmului suna foarte foarte...bine si interesant... Si.. m-a facut foarte curioasa. astept sa il vad! :D
danymury pe 04 Iunie 2011 19:00
este bun filmu...da ar trebui mai multa actiune...pe degeaba este ea super, mega daca nu arata, dar este bun de vizionat
TehParadoxFaN pe 04 Iunie 2011 21:56
imi place la nebunie Saoirse Ronan abia astept sa iasa Blu-Ray-ul :X:X:X
legiune pe 04 Iunie 2011 22:09
Un film captivant bazat mai mult pe "pshologia" fetei Hanna obligata sa elimine pe cineva ca sa traiasca. Scenele de pura actiune sunt putine, iar intensitatea lor este scazuta.
Nu se merita vazut la cinema mai bine asteptati sa para dvd-ul.

klaussn pe 04 Iunie 2011 22:46
Filmul sa zicem este destul de complex, actiunea este interesanta si pot spune ca m-a tinut in suspans in multe parti ale filmului. Povestea la fel, interesanta si ea, cu un final nu prea bun dar acceptabil.
Vorador pe 05 Iunie 2011 18:57
"Sometimes children are bad people too"
Filmul are un subiect cam invechit,despre agenti secreti si razbunare(ca in multe filme de categorie B sau C din cursul saptamanii de la Tv).Diferenta este ca acesta are scenariul mai bunicel, iar Saoirse Ronan isi joaca foarte bine rolul la varsta ei.
ArjenRobben pe 06 Iunie 2011 01:00
Singurul lucru care a impresionat in film este felul cum a jucat tanara actrita Saoirse Ronan
Costirik pe 06 Iunie 2011 08:01
destul de bun seamana foarte mult cu seria bourne.. urmeaza filmele suprematia hannei si ultimatumul hannei..
NU LE RATATI!!!:)))))

mtraianc pe 9 iunie 2011 19:09
sper ca nu mai apare nimic ,, a ajuns atit :)
dido pe 13 iunie 2011 08:15
Foarte haios!!!
gaby-maxx pe 06 Iunie 2011 08:12
Ma asteptam la ceva mai mult,5 stele sunt de ajuns!!
simona_love pe 07 Iunie 2011 15:27
Pare un film foarte bun, si dupa celelalte comentari se pare ca foarte multi dintre cei care au vazut filmul sunt foarte multumiti , cred ca o sa ma uit si eu l-a el.
mtraianc pe 9 iunie 2011 19:11
de ce naiba ai dai nota 8 ?
simona_love pe 17 iunie 2011 20:13
Pentru ca asta e parearea mea, am zis ca e un film bun nu o capodopera
spartacus pe 08 Iunie 2011 14:16
L-am vazut aseara - filmul mi-a placut. Coloana sonora este exceptionala, mai ales la pe inceput, tobele care apar pe tot parcursul filmului sunt de milioane ! Bun film, cu mult peste multe alte filme de la care aveam asteptari mult mai mari decit la acesta.
Sweet13 pe 08 Iunie 2011 16:34
Nu stia ce e ala un bec sau tv,dar sa foloseasca pc-ul stia.Oare a intrat si pe mess?
mtraianc pe 9 iunie 2011 19:08
acuma te-am vazut ,, si eu am ramas surprins ,, de la bec la pc este doar un pas :)))
Sorin87 pe 09 Iunie 2011 13:11
Hanna
Hanna este un film de actiune foarte reusit si povestea filmului la fel de reusita merita o continuare si un 10
Da-Luck pe 09 Iunie 2011 16:14
hanna
hanna imi place numele dar nu imi prea place filmul
mtraianc pe 09 Iunie 2011 19:06
EA ,, joaca bine
in lipsa de altceva , , 20 minute din film se alearga , tata putea pleca impreuna cu fata , o lasa in padure ,,el trece oceanul inot , pe ea o fura , EA SE MIRA CIND vede prima data in viata ei cum SE APRINDE BECUL DE LA INTRERUPATOR ,, dar cauta pe google ceva pe un calculator /// dragut NU?/ ;:)) si iara urmeaza 1000 m alergaturi
Tenfix pe 19 iunie 2011 21:27
m-ai convins sa nu ma mai uit la el.
veronica210 pe 5 iulie 2011 20:20
de acord cu tine mtraianc
klaudiu1990 pe 09 Iunie 2011 21:44
ce pot sa spun despre film , mi a placut pana la jumate filmului hanna se speria de electricitate de televizor si de aparatu de facut ceai nu invatase nimik despre ele si la sfarsit surpriza stia sa umble pe laptop si pe net ;) nota 5 .
elmedico pe 11 Iunie 2011 19:09
Slabut !
Dana04 pe 12 Iunie 2011 18:47
Un film foarte fain suuper Saoirse Ronan este super unrol foarte fain :X
zgubi pe 13 Iunie 2011 02:26
acest film n-a adus cu sine nimic nou sub soare.se bazeaza pe eternele si interminabilele urmariri presarate cu numeroase capcane la sfarsitul carora apare si finalul previzibil.singura surpriza placuta e fetita din rol principal care demonstreaza ca are mult potential si pt filmele de actiune
dido pe 13 Iunie 2011 08:14
Bun dar nu memorabil!
Ideea e foarte buna dar filmului in sine i-a lipsit ceva...nu stiu,poate suspansul nu a fost dozat foarte bine,iar batausii trimisi sa o urmareasca pe Hanna erau chiar hilari!Si chestia cu becul a fost putin exagerata,mai ales ca stia sa folosesca PC-ul si pana si acea baliza avea un beculet...mici amanunte care strica un film...Dar pe total se urmareste cu placere!
MickyMick pe 14 Iunie 2011 07:34
Trailer-ul m-a captivat, iar comentariile voastre m-au facut sa cred ca intr-adevar e un film bun. Insa n-a fost chiar pe gustul meu, din punctul meu de vedere nici n-a fost prea multa actiune, mare parte a timpului concentrandu-se pe entuziasmu' ei de a vedea viata in afara padurii decat pe actiune in sine.. nu stiu, parca nici povestea n-a fost asa bine conturata, ma asteptam sa fie ceva mai complex, sa ne dea mai multe detalii despre cercetari, despre ceilalti, despre ce s-a intamplat cu ei, despre inversunarea Marrisei, despre mai multe... au ramas asa in pom toate. Actrita Saoirse Ronan, intr-adevar, mi-a placut si mie foarte mult, dar pacat ca filmului i-au lipsit multe.
Oricum, merita vazut, chiar daca nu e excelent.

wlad81 pe 14 Iunie 2011 22:22
bun filmul
Nu e chiar capodopera secolului dar nu e nici pierdere de timp , nota 7 ,
Si da sunt un animal care a vazut filmul piratat :))

Ammelie pe 15 Iunie 2011 21:40
Hanna (2011)
Da! Chiar interesant si bine 'spus' acest film. O poveste putin incalcita la inceput, dar care se dezvolta natural si iti ofera toate explicatiile de care ai nevoie. Saoirse in primul rand arata foarte interesant, apoi mai si joaca bine. Scenele de actiune si modalitatea de filmare sunt de nota 10. Mi-a placut. 7/10
mumbling pe 16 Iunie 2011 19:34
Ma asteptam la ceva mai multa avand in vedere actorii.Mai ales Saoirse Ronan care a fost perfecta in The lovely Bones.Dar, asta e...se mai intampla si la case mari...
Pitbull pe 17 Iunie 2011 00:06
Imposibil, improbabil, dar credibil
"Hanna" - Imprevizibilul predictibil...
...şi imposibil, improbabil, dar credibil

În mod normal, banalizarea unui subiect constituie un handicap pentru cei ce urmează la rând, punându-i în situaţia ingrată de a risca să repete la nesfârşit aceleaşi şi aceleaşi clişee. Există, însă, şi avantajul de a şti să înveţi din lecţiile înaintaşilor, constituindu-ţi propriul tău brand de originalitate, tocmai prin conştientizarea a ceea ce s-a mai făcut şi evitarea sau reînnoirea acelor elemente - căci, în fond, care e definiţia originalităţii? A face ceva cu totul nou? Cam greu, de vreme ce aproape toate poveştile posibile şi imposibile s-au spus şi răs-spus de nenumărate ori; mai degrabă, originalitatea înseamnă a relua într-un mod nou ceva ce s-a mai spus - şi exact asta face Joe Wright, în propria sa variaţiune pe tema… citeşte

alt_test pe 17 iunie 2011 15:17
Omule, daca tot ai de gand sa povestesti chestii "dezvaluite abia in final", pune un avertisment la inceput ca sa nu strici placerea filmului pentru toata lumea. Eu merg abia maine sa-l vad. Nu stiu cine m-a pus sa-ti citesc primele paragrafe din recenzie :( eu 17 iunie, 2001, h. 15:15 - 15:16 Bucuresti, Romania
existentus pe 7 martie 2015 14:47

Regie: Joe Wright
An: 2011

Actori: Saoirse Ronan, Cate Blanchett, Eric Bana
Genul: actiune

Am mers la Hanna incurajat de prezenta pe afis a numelui Cate Blanchett. Si incepuse bine, chiar aveam speranta ca nu voi pati la fel ca la Mammuth. Filmul, ca idee, e relativ original din punct de vedere al scenariului, nu-i rau facut pana la un punct, dar are inconsistenta sau inconsecventa cum vreti sa-i spuneti. Actiunea este construita in jurul ... citeşte

Marian-filmsinopsis pe 17 Iunie 2011 18:09
E decent dar intr-un fel previzibil. Te astepti de la bun inceput ca replica de final sa fie foarte asemanatoare cu cea de la inceput. Cele mai bune scene sunt cele in care Hanna intra in contact cu lumea moderna, cu lumea tehnologizata.
sweetyalexya pe 18 Iunie 2011 00:56
da e un film dragut,in care supravietuirea este cel mai important lucru dar totusi ar mai avea nevoie de retusari ,cred eu
danyyy100 pe 18 Iunie 2011 22:08
Mie unul chiar mi-a placut filmul> Parerea mea... merita vazut!
laurym pe 19 Iunie 2011 09:23
interesant
Ideea filmul este interesanta chiar daca scenariul contine cateva scene trase de par"
cetateanu pe 19 Iunie 2011 10:54
Desi trateaza o tema foarte ofertanta filmul nu arata mai nimc .Eu am presupus ca este un film cu buget foarte redus .Scenele de bataie foarte prost facute, practic nu are efecte speciale sau daca sunt nu isi fac simtita prezenta.Singurul lucru care mi-a placut din acest film a fost prestatia avuta de Cate Blanchett in rest un film de duzina din toate punctele de vedre.
poison4you pe 19 Iunie 2011 11:35
nu este la ceea ce m-am asteptat ...povestea este bunicica dar regia lasa de dorit...a fost obositor de urmarit....actori insa au jucat excelent
Svastica pe 19 Iunie 2011 20:40
Destul de interesanta ideea filmului:)8 din parte mea
Bayard pe 20 Iunie 2011 00:56
Nu inteleg cum poate sa aiba nota atat de mare filmul asta!! Este plin de probleme... practic trailerul contine partea cea mai buna a filmului, adica primele 30 de minute, si cea mai buna scena de lupta. Ideea desi nu e noua, este interesanta, la fel si actrita, care parerea mea este ca joaca foarte bine. Scenariul insa este un dezastru!!!

SPOILER ALERT, o sa incerc sa insir niste ciudatenii:
- tatal creste fata in nordul extrem si pe urma, desi nu ii cauta nimeni o trimite in mainile CIA-ului, cand ar fi putut foarte bine sa se mute direct oriunde in lume
- tatal pleaca de la Polul Nord in costum si tuns ca sa arate exact ca inainte, nu putea sa-si dea haina jos dupa ce ajungea in civilizatie???
- Eric Bana traverseaza inot Marea Baltica (presupun) desi putea foarte usor sa ia un tren, sa mearga pe pod... Suedia, Danemarca, Germania, toate sunt in UE, nu… citeşte

Prodomo pe 9 iulie 2011 16:05
Subscriu.
Krystyne pe 18 iulie 2013 15:15
ai dreptate @Bayard si in plus la sfarsitul filmului personajul negativ e impuscat din spate desi...prin padure se alergau numai Hanna si Cate Blanchett...
BenPC pe 21 Iunie 2011 20:47
Poata pt ca am fost atat de dezamagit de Sucker Punch, o mizerie de film, si pt faptul ca mi-a aminit de filme precum Salt (uneori), Bourne chiar Taken sau desigur inspiratia directa pt acest film Nikita / Léon ... Hanna ... mi-a placut destul de mult.

Desi l-am vazut noaptea aproape rupt de somn a reusit sa-mi tina atentia activa pana la final, lucru care putine filme il reusesc si asta in ciuda faptului ca nu vine cu nimic nou dar reuseste cumva sa fie proaspat. Echipa de actori face o treaba buna Eric Bana, desi cam putin folosit, are momentele lui in film, Cate Blanchett fara sa straluceasca talentul ii permite sa faca un personaj negativ credibil alaturi de Tom Hollander, si asta nu e o problema pt ca starul filmului este tanara Saoirse care nu m-a convins in The Lovely Bones dar aici face un rol aproape impecabil. Daca Joe Wright a reusit sa realizeze atat de multe… citeşte

cj_maria88 pe 26 Iunie 2011 19:29
Hanna
l-am vazut si mi-a placut filmu...a fost foarte interesant....
valik1992 pe 26 Iunie 2011 23:11
hmm
slab rau filmu mai bine ma lipseam :( actori slabi scenariu asa si asa
alexxionut pe 29 Iunie 2011 16:06
un film foarte frumos,merita sa il vezi,nota 10,,,,,,
smada94 pe 01 Iulie 2011 16:41
mda...
Actorii sunt buni,mi-a placut si cum a fost filmat acest film insa povestea putea fi buna daca se lucra mai mult la ea....eu nici acum nu am inteles de ce trebuia sa porneasca chestia aia ca sa-i localizeze si apoi sa se desparta ca apoi sa se intalneasca la Grimm...de parca nu puteau sa plece amandoi si pe urma sa omoare pe cine vor ei sa omoare ......in fine
Delua pe 01 Iulie 2011 20:33
Am observat intentia de a crea suspans, de te tine lipit cu ochii de ecran si de a fi un film actiune/drama, dar filmul m-a plictisit de nu se poate! La final, am avut multe intrebari pe care nu le-am primit despre pustoaica.
Imi pare rau de Ronan ca a fost in distributie. Fata are potential