Păreri Final Analysis

(1992)

Analiza finală

Dragos.87 pe 19 Iunie 2023 22:48
Foarte bun, m-a cucerit inca din primele minute..Kim Besinger si Richard Gere au o prestație de mare valoare..Povestea are o intrigă absolut spectaculoasă care iti menține curiozitatea până la final..Un adevărat thriller de mare clasă care nu trebuie ratat sub nici o formă..!
emy_sinaia pe 09 Septembrie 2014 19:30
ok
Un thriller psihologic destul de incalcit si destul de interesant de urmarit.
Spikos pe 27 Martie 2013 15:22
Prea mare risipa de nume celebre in acest film , cu o intriga subtila dar comuna ; a rezultat un film politist bine facut , in care , pana la urma esti captivat mai mult de actiune decat de performanta protagonistilor ; una peste alta , ambele se impletesc bine si pana la urma nu-ti pare rau ca l-ai vazut ; nota 6 .
Iulidesprefilme pe 07 Decembrie 2012 19:52
Bun film psihologic cu renumiţi actori ca Richard Gere, Kim Basinger, Uma Thurman...
pssst pe 03 Iunie 2004 17:16
un thriller exceptional. cu reteta deja clasica: un conflict de interese, o criminala care arata fenomenal, o distributie magnifica si o poveste de dragoste torida.

clasic, deja, dar cu atit mai remarcabil faptul ca filmul aduce un plus de culoare. dc? pentru ca aici cele doua surori sunt cele care reprezinta motorul filmului...

aminitind clar de Hitchcock, eu zic ca este printre cele mai bune 3 filme psihologice ever.

liviuneagu pe 27 martie 2011 00:01
Da! Un film reuşit, actori buni care te introduc în atmosfera psihologico - realistă, un film care nu se poate califica drept thriller, dramă, acţiune sau aventuri... Este un film complex, alcătuit din toate aceste minunate ingrediente. Merită văzut şi de ce nu - revăzut!
lili22 pe 13 Octombrie 2012 20:58
foarte slab filmul
Adica un psihiatru in SUA e atit de valoros ca poate fi manipulat de niste femeiusti.Sa fim seriosi, nici la noi nu se intimpla.

Film - Final Analysis

Final Analysis