Păreri Deja Vu

(2006)

Dincolo de trecut

ciupri pe 28 Ianuarie 2007 23:44
parerea mea, desi vad ca toti il lauda, slaaaaab, slab, de mult n_am mai vazut un film asa slab. Val Kilmer sters, rol doar de figuratie , Dezel tare ca intotdeauna dar ma mir cum a acceptat rolul aberant cu comprimarea spatiului :) in 2006
Spikos pe 03 Mai 2013 08:01
Un film politist in care este cautat teroristul care a facut sa explodeze un vas maritim , provocand multiple victime ; cautarile politiei apeleaza la mijloacele tehnice de anticipatie , ex. teoria infasurarii spatiului in jurul lui (wow !) , teoria universului ramificat , masina timpului , s.a. , rezultand ceva stufos si cam greu de urmarit , un science fiction pentru amatori ; nota 6 .
blackmore pe 29 August 2019 12:26
Americanii sunt "renumiti"prin mai multe lucruri,: ca fac cele mai proaste thrillere, SF-uri, filme de actiune si politiste e clar, combinate toate acestea cu niste forme inferioare de viata numite de ei actori, nu putea sa iasa decat aceasta mizerie
bainca pe 24 martie 2021 23:16
comentarii de la jeguri moldovene ca tine sunt deja antice si extrem de previzibile , si tu pentru ce esti cunoscut : Black cacat More pentru comentariile care toti sa se verse pe ele , gunoi cu aere de cinefil
Andrei843 pe 26 Aprilie 2014 21:26
Un film care te "absoarbe" de-a dreptul. O tehnologie care poate va putea fi folosita intr-o buna zi, asta daca deja nu exista.
Infinity pe 31 Decembrie 2013 02:43
Deja Vu (2006)
Tony Scott si Denzel Washington bifeaza inca o colaborare de succes. Un film foarte bun, ce te tine in priza de la inceput si pana la sfarsit, cu o actiune bine "dozata" abordand o tema SF. Scenariul, unul inteligent, este cam greu de inteles in unele momente si te lasa cu cateva semne de intrebare. Tema aceea SF nu a fost abordata cum trebuie si de aici au rezultat cateva scapari. Actorii au jucat bine, in special Denzel, dar doar atat. Bine. Filmul merita un 8. Se putea si mai bine.
AdyNhO3x pe 14 August 2013 19:55
Mi-a placut filmul clar e de vazut.In timp ce ma apropiam de sfarsit nu ma mai asteptam la un final fericit.Poate era mai potrivit un final trist,din care sa intelegem ca orice am face nu putem schimba trecutul,ceva de genu'...
ionutzoo7 pe 17 Iulie 2013 01:53
Eu ii dau direct 10 pt ca mi-a intrecut asteptarile.Un film excelent.Nu pot uita faza de pe sosea.Cu un ochi privea in prezent,cu celalalt in trecut.
In rest,ce sa mai zic?Nu-l ratati!

anonymous.6229028630c4f pe 07 Aprilie 2013 15:34
lucho pe 18 Ianuarie 2007 13:22
frumos,dar prea aduce a minority report si final destination
johnybz pe 16 Aprilie 2014 00:45
Frumos!
Daca destinul spune ca vei merge in trecut, atunci vei merge in trecut. Un film in care detaliile sunt total fragmentate dar se leaga atat de frumos pe parcurs. In partea a doua a filmului iti dai seama de ce nu ai inteles nimic din prima parte. E ca un puzzle, unul destul de bine gandit..... Destinul are insa mai multe cai. Teoriile lui Einstein poate chiar sunt aplicabile. Un film frumos. Merita timpul.
mebubu2007 pe 22 Martie 2013 21:32
nu e unul din filmele mele preferate cu Danzel dar a avut o idee interesanta
Sorin87 pe 26 Decembrie 2012 17:47
Deja Vu
Este a 2-a ora cand ma uit la acest film si pot sa spun ca am ramas surprins de actiunea si suspansul din film precum de prima data, merita incercat nota 10 de la mine
OanaG9 pe 15 Iunie 2012 16:00
Excelent.
Mi`a placut foarte mult, e genial ...dar totusi e un SF.Deci merita vazut ..clar:).
cosmin_kedii pe 17 Martie 2012 14:22
M-a bucurat cu adevărat acest film. cu o mulţime de răsturnări de situaţie şi de întoarceri. A păstrat interesul meu şi povestea a fost minunata.
xerses pe 20 Februarie 2012 09:09
Un film foarte bun, din care am"savurat" fiecare moment.
nikkolle pe 19 Februarie 2012 21:46
Foarte Reusit !!!!
Foarte bun filmul ! Merita vazut !!!!!!Chiar la sfarsit credeam ca se termina altfel insa spre surprinderea mea a fost ..............;) ! DE VIZIONAT ! :X:X:X:
emy_sinaia pe 15 Februarie 2012 20:15
ok
un film care merita vazut, o distributie buna si un scenariu pe masura
Weeby pe 06 Februarie 2012 10:16
Foarte bun filmu. Un scenariu foarte bun. Denzel joaca foarte bine. 8/10
puffulette pe 13 Ianuarie 2012 12:10
Un film care se joaca cu mintile noastre, captivant si plin de suspans, Denzel a jucat foarte bine.. Mi-a placut tare mult, de vazut cel putin o data in viata
AlexandraCj pe 21 Decembrie 2011 17:20
Ametitor de bun. Denzel, ca de-obicei... colosal... .
matew10 pe 21 Decembrie 2011 11:22
Perseverentul politist interpretat de Denzel Washington dovedeste multa tarie de caracter, are o intuitie buna si se bazeaza pe instinct in momentele de cumpana. In stilul „Next” filmul penduleaza intre genurile thriller si sf. O misiune umanitara de salvare a unei vieti poate fi o calatorie in timp plina de neprevazut unde personajul negativ nu se targuieste si te surprinde prin determinarea sa de a finaliza aceasta misiune intunecata. O epica palpitanta despre destin, prezent, trecut si alterarea temorala pentru prevenirea unui dezastru
radu3455 pe 10 Decembrie 2011 09:48
fabulos film mi- placut mult are de toate,un film reusit dupa parerea mea
So.aLone pe 23 Octombrie 2011 01:24
DEnz3l.
deci ca si actorul Denz3l nu am mai vazut asa actor IL Iubesc si dupa parerea mea merita nota 10 si sa urmariti toate filmele care sunt cu el.Iar cand am vz Deja Vu la inceput am crezut ca nu o sa fie cine stie ce de el dar la sfarsit am fost 100 % multumit de film 100 %
ModeuS pe 07 Septembrie 2011 18:59
asta este cu adevarat un film bun...iar denzel joaca ireprosabil... un mare actor
Crist11 pe 06 Iulie 2011 00:42
Deja vu, o poveste foarte frumoasa...
Sper sa nu va suparati pe mine, dar nu ma incantat chiar atat de mult.

defav pe 21 octombrie 2011 20:26
Te contrazici...
Crist11 pe 23 octombrie 2011 12:44
1. am gresit cand am scris "place" nu am mai vrut sa editez. 2. am spus ca povestea in sine este frumoasa, si e un film bun.
andreea1987d pe 15 Iunie 2011 22:55
de 5 ori m am uitat la acest film e superrrrrrrrrrrrrr mi a placut foarte mult
danymury pe 05 Aprilie 2011 18:58
foarte bun filmu!!!!!... joaca impecabil Denzel...
Radu1711 pe 15 Martie 2011 19:28
radu1711
foarte bun filmul, actiunea din trecut cu ajutorul masinarii de calatorie in timp este foarte interesanta, mi-a placut ideea pe care a abordato Tony Scott
mtraianc pe 09 Ianuarie 2011 00:21
merita
un film care merita vazut , ...........foarte bun
emil-bogdan92 pe 04 Octombrie 2010 01:58
pur sh simplu criminal:X
e cel mai bun film :X va garantez;) capodopera:X:X: aqm l-am viz sh pot sa spun k mi-a pl la nebunie si Denzel Washington isi merita premiile;)
sorinreddog pe 10 Iulie 2010 19:57
Sorin.Pitesti
Interesant filmul,dar fara partea de S.F. din a doua jumatate ar fi fost si mai bun,adica intoarcerea lui Doug in trecut si a murit pentru ce,pentru a salva viata unei femei din trecut,care oricum in timpul lui,in prezet murise...In fine,un film bunicel,cu un actor bun!
Raj_Kapur pe 07 Mai 2010 08:31
Mi`a placut!
un film de actiune, cu un sfarsit interesant. Il recomand!
White.Lily pe 02 Mai 2010 18:58
Mie mi-a placut foarte mult. E un film ce merita toata atentia caci altfel e destul de greu de urmarit.
Il prinde foarte mult genul asta de filme pe Denzel W.

ovis2009 pe 01 Mai 2010 15:27
superb
Un film care nu are nevoie de prezentare. Exceptional.
rogvaiv_bleu pe 29 Aprilie 2010 17:23
recunosc...
...ca mi-am scrantit un pic mintea..dar a meritat,exceptional filmul.Eu l-am vazut chiar de trei ori pentru a nu pierde niciun detaliu...vizionare placuta!
vsicamatat pe 11 Februarie 2010 23:02
capodopera
capodoperaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X
8->8-*>

SoX pe 28 Ianuarie 2010 00:28
Deja Vu
Un film destul de reusit care iti pune logica la incercare, fiecare cadru si actiune formeaza un puzzle de deductie. Cat despre Denzel Washington, a demonstrat faptul ca isi respecta blazonul.
obBy95 pe 24 Ianuarie 2010 12:06
Deja Vu
Cel mai bum film de actiune din 2006 . [ dupa mine ] :):))
andyy pe 24 Noiembrie 2009 01:11
Exceptional film! Un subiect incitant,care te tine cu sufletul la gura pe tot parcursul filmului si te solicita la maxim, pentru a-l intelege.Merita vazut!
VaLy2 pe 09 Noiembrie 2009 22:17
prea mishto filmul nerita vazut e un film super alaturi de colectionarul de oase care joaca shi denzel washington Super Filnyl
ana-maria udrescu pe 15 Ianuarie 2007 15:21
putin prea multa fictiune dar in rest super, mi-a placut si sunetul.
user-5e3e92f1c0e2d pe 15 Decembrie 2022 19:38
blackmore gunoiule..muistu de servici..caroa societatii !! asa vb tu mha jegule de Denzel futu-ti pe mata in gura de nemernic ! bulangiu bocciu ciochist baptist curist onanist
user-626c12e24e79b pe 28 August 2023 18:37
Aloooo blak... căcat sau cum ți se mai spune Costi....caca bese sabie târâș..... ști ce înseamnă cuv.film?
Futute in gură de retardat mintal!!!!

lili22 pe 20 Aprilie 2021 10:13
Joaca bine Denzel Washington in acest film , care era mai reusit fara acel happy end.
danut_iulian pe 26 Mai 2018 14:22
Un film foarte bun in care un detectiv face pana si imposibilul casa salveze peste 500 de oameni. Un film plin de actiune si suspans.
lavvw pe 16 Septembrie 2017 22:55
10 10 10 10 10
Filmul meu preferat din toate timpurile. L-am vazut de 10 ori. E genial.
aNdreea93p pe 02 Iulie 2014 21:11
Mi-a placut foarte mult. Denzel este unul dintre actorii mei preferati. De revazut acest film.
defav pe 21 Octombrie 2011 20:29
Foarte -foarte interesant, Denzel -ca intotdeauna , magnific-scenariul e putin cam abracadabrant , dar are o logica pina la urma (ce minte au si scenaristii astia...) , un SF remarcabil .
So.aLone pe 23 octombrie 2011 01:32
si eu la un timp nu mai stiam ce sa cred apoi toate se pun cap la cap :D
mihaelatb pe 11 Aprilie 2014 20:16
Este ca in Experimentul Philadelphia, dar variabila nu este spatiul, ci timpul.
Explicatiile date nu stiu cat sunt de puerile sau nu, caci nu ma pricep la asa ceva, dar am citit carti in genul celei lui Dan Apostol ”Deocamdata enigme” si mi-a placut teribil serialul Quantum Leap, in care Al Calavicci si Sam Beckett cu asta se ocupau, se intorceau in trecut ca sa „repare” niste erori. Este un Minority Report, fara izul acela de SF.
Inedita mi s-a parut prezenta lui James Caviezel – dupa ce l-am vazut de curand in The Thin Red Line, acum trecand de partea cealalta a baricadei-
Cat despre jocul lui Denzel Washington, as fi subiectiva, este unul din actorii mei preferati.
Iar sfarsitul…daca nu ar fi fost aproape hapy end…viata nu ar mai merita sa fie traita.

Laurica333 pe 29 August 2013 22:52
Un film exceptional, cu actori minunati si cu actiune care te tine treaz. Merita vazut!