Păreri Cloverfield

(2008)

Monstruos

mtraianc pe 14 August 2011 02:42
o data
interesanta regia , actori joaca misto ,dar pacat de imaginile intunecate 80% si la un moment dat filmul devine plictisitor
hme pe 23 Iulie 2009 03:51
Blake Lively
eu nam vazuto deloc pe Blake Lively
voi ati vazut o?

Radu pe 11 Ianuarie 2009 22:47
cel mai tare film pe care l-am vazut vreodata...si cu idea sa fie filmat asa de un amator ... super tare filmul!!!!
Eva pe 03 Noiembrie 2008 01:24
@Dumitru Emilian: cand ziceai ca s-a prabusit Empire State Building? =)) anticipezi, cumva? oi fi si tu un pui de Bi...aaa...monstrulet, voiam sa zic.
Ender pe 26 Aprilie 2008 21:06
Poate ca nu e genial, dar mi-a placut foarte mult. Pare filmat de un amator pentru ca asta e intentia filmului. Personajul care filmeaza nu e profesionist. Sa zici ca de asta e filmul slab, ca nu are (aparent) cadre bine alese mi se pare... naiv. Nu m-a luat nici durerea de cap, nici greata, merita vazut. Iar pentru cine se asteapta la vreun Shakespeare: e un film cu un MONSTRU URIAS in Manhattan! Dar e bine facut. Abia astept sa iasa pe DVD.
Miiku pe 04 Iunie 2013 15:44
Un film foarte bun avand in vedere ca a fost filmat doar cu o camera..
Tiberiu pe 06 Iunie 2008 01:07
Wow .. damn it. prea marfa filmu .. se vede ca si`a bagat JJ Abrams coada,Mi`e unu mi`a placut filmu .Am citit niste commenturi "filmat de un amator " mai asta daca te`ai pune in pielea lu` ala.. filmea excelent.. nu ? pff so lasam balta..
Da na acu fiecare cu parerea lui ..:)

RIP JB pe 22 Aprilie 2008 13:50
ana si multi altii care ati comentat aiurea...faza cu camera o fost ca sa vedeti cum este din punctu de vedere al personajului... pare mai realist filmu si ai alta senzatie..efectele au fost grozave..sunetul la fel..povestea..tot, si mai era una cu ''cadrele sunt aiurea'' a vorbit aia care stie tot..nu ti se pare cam intentionata facuta faza cu camera de mana?
TheGreatOne pe 26 Februarie 2008 18:51
in ceea ce priveshte trailerul mi se pare o idee geniala. m-am saturat sa ma uit la un trailer si sa vad tot filmul. transformers recunosc, m-a pacalit a fost un film dezamagitor, a arata destul de putine chestii in trailer si m-am dus la cinema...mare gresheala.
ady pe 08 Februarie 2008 20:56
destul de bun
myguel bulfan pe 26 Ianuarie 2008 19:25
filmu e super si e diferit de alte filme de acest gen pentru ca e filmat chiar de actori e super n-am ce zice, efectele speciale sunt super ce pot sa zic vizionare placuta
rusu c-tin andrei pe 21 Ianuarie 2008 22:04
deci sunt primul care la vazut . eu spun ca , creatura seamana cu alea din the mist dar eu vreau sa comentez ideea : e genial : punctul de vedere real si fara cosmetizari al unor oameni pusi in fata a ceva ce nu pot opri sau macar intelege , o creatura ce nu are nimic de spus ( de unde vine ce vrea) ci distruge si se cearta cu armata (godzilla) doar ca seamana cu creaturile din the mist.iese victorioasa si eroii nostri mor deci nu are clisee si chiar daca necesita rabdare nefiind obisnuiti cu filme filmate obscur eu spun ca e o experienta nemaintalnita de la blair witch 1 , dar de alte proportii . una peste alta merita
bogdan pe 21 Ianuarie 2008 19:03
am vazut filmul, e super daca vreti sa stiti ce monstri sunt vedeti filmul ca a aparut!
Mosor Vlad pe 17 Ianuarie 2008 16:22
Deci cum a putut amicu tau sa vada filmu cand el apare in SUA la data de 18.01.2008 ???Cine stie poate a reusit sa fure filmu de la la studiourile care l-a produs !!!
Mosor Vlad pe 30 Noiembrie 2007 13:42
Ghost Rider, Transformers, au avut niste trailere de nota 10 dar filmele au cam lasat de dorit asa ca eu ii dau calificativul maxim ca sunt generos de fel da sper sa nu fie o dezamagire filmu .
zarin petru pavel pe 30 Septembrie 2007 15:12
extraordinar!!! visual efects, sound mixit, sound efects editing, film editing, cinematografic la premiile oscar.
Molaul pe 01 Noiembrie 2009 09:35
Film filmat
Dragilor inca un film filmat.Adica este filmat ca si cum ar fi filmat cu o camera video si de aceea imaginea se misca tremura, sare si se rastoarna , ce a vrut regizorul sa suplinesca cu aceasta idee trasnita a directorului de imagine ? pai un scenariu prost scris ( primul sfert de ora din film este zero, adica nu e scris nici un scenariu parca actorii joaca nimic ) . Ca distributie e genul cu negrii despre negrii pentru negrii, ma rog , ca sa fie pentru tineri s-0a gandit ca e bine sa joace numai tineri si sa fie numai despre tineri. Deplorabil , cu buget f mic, nu m-ar fi deranjat , dar a incercat din rasputeri sa ascunda asta vezi faza de pe pod cand , chipurile tipu filma mai de jos si nu se vedea nimic, acolo unde trebuiau sa arate un fluviu de oameni , de figuranti , la o evacuare masiva din Manhattan, regizoru s-a gandit ca ne poate prosti cu vreo 20 de insi pusi pe un pod in fata… citeşte
Mosor Vlad pe 05 Aprilie 2008 20:33
Io nu pot sa inteleg dc nu va place acest film, sincer acuma poate faptul ca este filmat cu camera bun da asa au vrut sa faca filmu sa fie ceva nou si eu cred cu siguranta ca au reusit sa faca un film care trebuie neaparat sa il vezi.
Februarye pe 06 Martie 2008 19:31
Merita sa-l vezi este ...altceva :)
valentina-leo pe 4 iunie 2009 10:02
L-am vazut... Chiar ca e altceva :p
zarin petru pavel pe 20 Februarie 2008 17:29
sunt de aceeasi parere ca si dana din bucuresti ca trailerele sunt ceva bune dar suntem si noi europeni. adica noi , europeni, ne uitam mai mult la interpretarile actorilor care-i mai bun . ah da , dar si la regizori straini cum ar fi istvan szabo, lasse harlstrom, kristoff klieskovici si asa mai departe. 4 stele pentru mixaj sonor .
steaua pe 11 Februarie 2008 11:25
e cool
Costyn pe 11 Februarie 2008 03:43
Fratilor...e film de vazut.Pt cei indragostiti de ideile nebune ale lui J.J. Abrams il recomand cu caldura.Continuarea lui deja s-a "programat" pt 2009.Asadar sa nu va sperie gandul ca..."frate iar vad un film fara final gen -War of the worlds-", nu!La sfarsitul filmului veti realiza ca intr-adevar merita niste explicatii si nu veti fi dezamagiti de ce veti vedea in aceasta prima parte.Totusi, totul ramane intr-o umbra misterioasa specifica lui J.J.
Sfatul meu: Duceti-va la film, luati cu voi niste pastile de ameteala pt ca o sa va doara capul la un moment dat din cauza filmarii, un suc si niste floricele(sa va mai distraga atentia):D.Este filmat totul H.U.D(de altfel si numele unuia din protagonisti, "cameramanul") - insemnand Heads-Up Display.Actiunea alarmanta, nu infricosatoare o sa va tina in suspans.Nu va asteptati la prea multa teroare pt ca nici nu se incadreaza la genul… citeşte

Go 1 2 3